o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

ubezpieczenie na ferie

[22.01.2017] 11:53
asann
szykuje mi się wyjazd na ferie, chcemy jechać ze znajomymi na narty do włoch i tu moje pytanie - czy kupowac tam na miejscu ubezpieczenie turystyczne, tu w kraju, czy moze nie warto i to z nfz mnie też obejmuje na terenie unii ?
[30.01.2017] 15:19
onlineexpertcompensa
W ramach polskiego NFZ-etu, można bezpłatnie wyrobić kartę EKUZ, która za granicą daje dostęp do państwowych usług medycznych na takich zasadach jakie obowiązują obywateli kraju pobytu. To na pewno przydatne rozwiązanie, ale może okazać się niewystarczające, zwłaszcza w górach. Planując zimowy urlop za granicą należy więc pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu, które należy kupić przed wyjazdem. Polecam ubezpieczenie Compensa Voyage. Kupując polisę na narty trzeba zwrócić uwagę, aby ochrona obejmowała refundację kosztów leczenia na odpowiednio wysokim poziomie, a także pozwalała na skorzystanie z ratownictwa medycznego w górach. W Polsce ratownictwo jest darmowe w ramach NFZ, ale we Włoszech jest dodatkowo płatne. A transport medyczny ze stoku do szpitala potrafi być bardzo drogi. Polisa powinna też zapewniać pokrycie kosztów ewentualnego transportu z powrotem do Polski. Do ochrony warto też dołączyć OC w życiu prywatnym, które może przydać się, jeśli spowoduje się wypadek na stoku. Ważne jest też ubezpieczenie bagażu wraz ze sprzętem sportowym, a także NNW te elementy również mogą wejść w skład ubezpieczenia turystycznego. Proszę pamiętać, aby przy zakupie poinformować ubezpieczyciela o tym, jakie sporty zamierzają Państwo uprawiać.
[10.02.2017] 08:26
Kamciasssz
Ja również wyjeżdżam ze znajomymi za granice. 15stego mam ostatni egzamin i tego samego dnia chcemy pojechać na 10 dni na narty w Alpy. Mamy już zarezerwowany hotel, wykupione bilety, ale nie mamy jeszcze wykupionego ubezpieczenia turystycznego. Z tego co się orientuje wysokość składki ubezpieczeniowej jest zależna od rodzaju aktywności fizycznej podczas wyjazdu. Narty zaliczane są do sportów wysokiego ryzyka i nie nastawiam się na tanią składkę ubezpieczeniową. Zresztą zależy mi na dobrej ochronie, a nie na niskiej składce i nie chciałabym znaleźć się w sytuacji, w której nie zostałaby mi udzielona pomoc ze względu na brak odpowiedniego ubezpieczenia lub musiałabym zapłacić ze swoich pieniędzy za pobyt w szpitalu, pokryć koszty poszukiwania i ratownictwa. Z tego co widziałam na tej stronie https://www.gothaer.pl/ Towarzystwo Ubezpieczeniowe Gothaer ma kilka wariantów ubezpieczeniowych i w jednym z nich wliczane są sporty wysokiego ryzyka. Niestety na ich stronie nie ma podanych kwot składek ubezpieczeniowych i nie wiem na jaką kwotę się nastawiać. Ktoś z Was orientuje się jakie są to składki ubezpieczeniowe?
[27.04.2017] 14:27
Mecwaldol
Według mnie ubezpieczenie turystyczne najlepiej wybrać w oparciu o ten ranking http://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ub ezpieczen/ubezpieczenia-turystyczne/0.html aby zobaczyć co najlepiej oceniają profesjonaliści. Ja w tamtym roku na ferie kupowałem w oparciu o te zestawienie i nie narzekam na cenę.
[08.02.2019] 14:40
Halka79
Poczytaj dokładnie co daje ekuz https://ekuz.com.pl/
[24.08.2019] 07:17
[12.07.2019] 11:49
Daresz71
EKUZ nie wiele daje o czym można poczytać tu https://rankomat.pl/turystyka/5-przypadkow-w -ktorych-ekuz-nie-wystarczy-dlaczego-warto-miec-ubezpieczeni e-turystyczne lepiej kupić prywatne ubezpieczenie turystyczne
[13.07.2019] 13:50
Asia123123
[13.07.2019] 15:40
misiopysio
Polecam portal https://najtaniejwcieploserwis2sosnowiec.pl/ , bardzo dobry kontakt z obsługą, ubezpieczenie można załatwić albo telefonicznie albo online. Ja akurat rozmawiałem przez tel, taki bezpośredni kontakt z drugim czlowiekiem bardziej mi odpowiada, można o wszystko dopytać, wyjaśnić itp. Przedstawili mi stawki w ponad 20 różnych ubezpieczalniach, szybko, rzetelnie, uczciwie.
[14.07.2019] 20:19
Jareke398
PZU Wojażer
Link
http://jareke398.ebrokerpartner.pl/short/592 mz
[15.07.2019] 09:01
wypierrdalay


 » Odpowiedz na ten temat