o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Forum o książkach
 » Odpowiedz na ten temat

Nowości książek

[12.10.2016] 11:55
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Cześć
Zapraszam do podawania nowości ale i książek, które kochacie aby w kilku słowach powiedzieć o nich. Ja będę tutaj publikował nowości wydawnicze

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[12.10.2016] 11:56
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Trafia w Wasze dłonie mój kolejny tomik, zdaje się, że trzeci. Serdecznie polecam tę rzecz Czytelniczej uwadze i wrażliwości, świadom okoliczności jej powstawania. Prezentowany zbiór tekstów rodził się przy okazji realizacji z dawna planowanego projektu, do którego w finale miał być odrębnie dołączony, jak to bywało u mnie dotąd. Ale się rozrósł! Musiałem KAPITEL opublikować osobno, pracując nadal nad wspomnianym projektem. Oczywiście, objawił się problem z określeniem tego co piszę i dla jakiej przyczyny. Powodu nie znam. Być może istotne znaczenie miał tu epizod spotkanie i konwersacja z poetką Ludmiłą Janusewicz z Koszalina. Kimś istotnym na kulturalnej mapie Pomorza Zachodniego.
http://tylkorelaks.pl/594-kapitel-9788379005 949.html

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22474911]
[12.10.2016] 23:23
bogusiekk
od siebie dodaje nowosc wydawniczą, która ukazała sie we wrzesniu - jest to GRZESZNIK Maggie Stefvater, która stworzyla kolejną powieść włączającą się w sagę o wilkołakach. Grzesznik to osobna historia dwójki bohaterów, wystepujacych w poprzednich ksiązkach - tu ich relacja odgrywa kluczową rolę. jednak wiecej spoilerowac nie bede, przeczytajcie sami udana ksiązka dla fanów twórczości Maggie oraz tych, którzy do tyej pory nie mieli styczności z jej ksiązkami.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22475925]
[24.10.2016] 17:11
meganmegan
z nowosco wrześniowych, które udalo mi sie zakupic w październiku najwieksze wrażenie zrobil na mnie zbior opowiadan Rose Tremain i jej "Lato zimą i inne opowiadania". Mega!!! polecam kazdemu,m kto lubi dobrą literatureee

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22491340]
[28.10.2016] 19:58
tina1
Z ostatnio wydanych bestsellerów najbardziej przypadła mi do gustu książka Aline Ohanesian Dziedzictwo Orchana. To niesamowita opowieść o miłości, strachu i klątwie pokoleń. http://www.taniaksiazka.pl/dziedzictwo-orcha na-aline-ohanesian-p-773053.html

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22496958]
[25.04.2018] 18:32
[04.11.2016] 12:27
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Amfetamina - thriller psychologiczny.
Trzymający w napięciu thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem. Główna bohaterka Iza pozornie zdaje się spełnioną diwą operową, która nie dostrzega niczego poza swą karierą. Do tej pory z łatwością rezygnowała przecież z zakładania rodziny i łamała serca uwielbiających ją mężczyzn. Widmo starości i nieubłagany czas nakazuje jej zmienić dotychczasowe życie, ale będzie trudniej niż mogła przewidzieć
Natura obdarzyła Izę urodą, talentem, wielkim sercem i wybujałym temperamentem. Cechy te powinny ułatwiać nawiązywanie satysfakcjonujących pod każdym względem relacji, niestety aktualny kochanek odnajduje szczęście w ramionach młodszej śpiewaczki, a ta namawia go do zatrucia Izy amfetaminą.
Działania kochanki, która zamierza zastąpić Izę w łóżku i na scenie sprawią, że straci ona głos i zacznie halucynować diabła z opery Faust, w której gra rolę Małgorzaty. Wizje mogą być jedynie podszeptami wyrzutów sumienia, ale może zło w najczystszej formie postanowiło zaoferować jej odzyskanie głosu w zamian za wyzbycie się hamulców moralnych tkwiących w głębi jej duszy?
Nad Izą wisi miecz Damoklesa, to znaczy koniec kariery, ale będzie walczyć o nią do upadłego, wszelkimi sposobami.
http://tylkorelaks.pl/599-amfetamina-9788379 006397.html

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22505466]
[15.11.2016] 12:05
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć
Chwile, kurza pamięć Wiesława Trawy jest opowieścią o rodzinie autora, którą przedstawia z perspektywy swoich przeżyć. Czytając tę książkę poznajemy tajemnice, radości i smutki najbliższych mu osób. Czasami czytelnik ma wrażenie, że wkradł się na strony czyjegoś pamiętnika i staje się posiadaczem wiedzy, której być może nie powinien mieć. Z drugiej jednak strony, dzięki temu zabiegowi, w pewnym sensie stajemy się członkami rodziny autora.
Chwile, które wspominam, są jak błyski flesza, krótkie, ale bardzo wyraźne pisze na początku Wiesław Trawa. I faktycznie, narracja prowadzona jest w sposób mozaikowy, opisywane na bieżąco zdarzenia, przeplatane są retrospekcjami lub dygresjami z innych chwil, które jednak służą lepszemu poznaniu danego zdarzenia, biorących w nim udział osób oraz ich motywacji. To wszystko układa się w obraz rodziny, która jak każda przeżywa lepsze i gorsze chwile, jednak na pierwszym miejscu są zawsze szacunek, miłość i tak potrzebna świadomość, że w rodzinie zawsze można na kogoś liczyć.
CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć to pełna ciepła opowieść o czasach, których już nie ma i modelu rodziny, który we współczesnych czasach chyba też przechodzi do historii

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22518909]
[21.11.2016] 13:08
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Podróż na Operiona Anety Skarżyński to książka nader oryginalna, przezabawna, będąca do tego unikatowym przewodnikiem po świecie muzyki poważnej, po świecie opery. Adresowana jest nie tylko do melomanów, czy młodzieży szkolnej, ale do wszystkich zainteresowanych taką tematyką od lat -nastu do lat stu.
Przedstawiciel świata o znaczącej nazwie Operion, niejaki Eustachy, co w świecie słuchu nie tylko muzycznego kojarzy się właściwie jednoznacznie, zabiera Annę, córkę artystów operowych, Ziemiankę, w przepiękną podróż, pełną muzycznych światów i muzycznych planet, na których poznajemy największych twórców całkowicie ziemskiej (chociaż w wymiarze muzycznym czasami wręcz nieziemskiej) muzyki klasycznej, twórców najsłynniejszych dzieł, najwspanialszych oper. Kogo? Długo by wymieniać, ale może Haendel, Bach, Mozart jako przykłady wystarczą Wszystko apetycznie doprawione anegdotkami, smaczkami wszelakimi, plotkami nawet i na solidnym podkładzie wiedzy historyczno-muzycznej.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22526701]
[25.11.2016] 16:27
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Ada i Igor to nastolatkowie spędzający ze sobą każdą wolną chwilę. Okres wakacyjny sprzyja wspólnym spacerom i wyprawom rowerowym. Są z sobą bardzo zżyci, lecz żadne z nich nie chce dopuścić do siebie myśli, że pomiędzy nimi może zrodzić się uczucie. Nieszczęśliwe wydarzenie powoduje, że Ada zostaje uwięziona pomiędzy światem realny a duchowym. Nie może wrócić do swojego ciała, ale także nie może odejść. Ada domyśla się, co trzyma ją pomiędzy światami, jednak nie potrafi sobie z tym problemem poradzić. Wie, że rozwiązaniem jest przełamanie lęku i zawalczenie o własne życie. Jedyną osobą, która może jej pomóc przezwyciężyć strach przed miłością jest opiekuńczy Igor. Jego czekoladowe oczy i wnikliwe spojrzenie od dawna zdradzają uczucie, którym darzy Adę. Książka niesie ze sobą wiele egzystencjalnych pytań o śmierć i życie, o to jak zachowują się ludzie w obliczu tragedii bliskiej im osoby. Ada nie chce być ciężarem dla swoich bliskich, dlatego chce rozwiązać wszystkie niedokończone sprawy sprzed wypadku, choć nawet wtedy nie jest do końca pewna tego, co wtedy nastąpi.
Czy śmierć to koniec wszystkiego? Czy faktycznie pojawia się wtedy światełko w tunelu, za którym należy podążać? Autorka świetnie potrafi stopniować emocje, których kulminacja nadchodzi w ostatnim rozdziale. Jest to jej pierwsza książka, jednak zapewne nie ostatnia.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22532715]
[27.11.2016] 00:12
Ela567
Ja polecam najnowszy bestseller Dom czwarty Katarzyny Puzyńskiejwww.taniaksiazka.pl/dom-czwarty-katarzyna-pu zynska-p-801292.html

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22534153]
[28.11.2016] 21:51
aaafrania
Z mojej strony leci "Istota zła", istna perełka wśród nowości!!! http://sklep.gwfoksal.pl/istota-zla.html Dostarczy wieeeelu emocji w jesienne i zimowe wieczory, dawno nieczytalam tak dobrego kryminalu z nieprzewidywalną fabułą, postaci sa skonstruowane z krwi i kości, tajemnica jest rzeczywiscie ciekawa a morderstwo brutalne. Dla fanów takich elementów to istota zła bedzie doskonała

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22536682]
[02.12.2016] 16:07
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Gwiezdna Twierdza
Raiana, jako władczyni swego klanu, ma sporo obowiązków na głowie, ale szeroki świat nie pozwoli jej na długo o sobie zapomnieć. Jest zmuszona ponownie wziąć udział w doniosłych wydarzeniach, mających wpływ na losy Krain Jasnego Słońca.
To już druga wielka wyprawa młodej i zaradnej czarownicy Raiany po szerokim świecie i znów bez jej zgody. Zawierucha wojenna dociera do jej kraju, Cormaen, i wiedźma zostaje przez nią rozdzielona od swego męża. Kierowana radami zjaw z Zaświatów oraz ścigana przez potężnych nieprzyjaciół, powoli odkrywa otchłanną, ponurą tajemnicę, kryjącą się za działaniami ich wrogów. Oto, bez cienia przesady, ponownie ważą się losy wszystkich wolnych krajów.
Może warto wspomnieć, że książki: Mądrość Wiedźmy oraz Gwiezdna Twierdza, doczekały się rozszerzenia w postaci darmowej gry planszowo-karcianej, twórcą gry jest sam autor książek.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22542070]
[03.12.2016] 14:50
Madzia882
Bardzo fajne książki można znaleźć w Empiku. Ostatnio zamówiłam sobie empik.com/jak-zyc-aby-osiagnac-prawdziwe-szczescie-kulczycki -bronislaw,p1125557464,ksiazka-p. Koleżanka mi poleciła.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22543374]
[13.12.2016] 11:48
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
To ja. Emma Dżej Blum. Emma po babci. Dżej? Właściwie trudno wyjaśnić. Rodziców poniosła fantazja. Fani agenta 007 nadali mi takie oto drugie imię
Przeszłam długą drogę, szukając szczęścia. Już wydawałoby się, że je mam, ale rozprysło się na milion kawałków. Rozprysło i zraniło jak mój pierwszy partner przedstawia się na pierwszej stronie bohaterka książki Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej.
Po pierwszym nieudanym związku przyszedł drugi i trzeci. W końcu Emma znajduje szczęście w ramionach Normana. Jednak i on oszuka ją i porzuci. Ból kolejnej uczuciowej porażki spowoduje, że Emma przeistoczy się w Dżej, kobietę wampa, korzystającą maksymalnie z życia, co w jej przypadku oznacza duże ilości alkoholu i ryzykowny seks. Bo Emma szuka miłości, a kiedy jej nie znajduje, ucieka od siebie i zamienia się w hedonistyczną Dżej.
Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej to powieść obyczajowa, która przedstawia świat powierzchownych wartości, w którym zaburzona osobowościowo, niedowartościowana współczesna kobieta, marzy i szuka prawdziwej, głębokiej miłości. Ale czy można znaleźć jakąkolwiek głębię w kałuży?

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22557564]
[14.12.2016] 13:13
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Zagubieni w miłości Jana Izydora Korzeniowskiego to dwa opowiadania, które łączy jedna klamra MIŁOŚĆ.
Pierwsze z nich Sanatorium. Życie za kulisami przedstawia życie Jacka Lange pracownika banku, kawalera, samotnika, który cierpliwie czeka na swoją wielką miłość. Wyjazd do sanatorium sprawił, że stał się obiektem zainteresowania jednej z kuracjuszek, Jacek jednak nie podziela uczuć pani Lucynki. Bohater poznaje inną kobietę...
br> Drugie opowiadanie W okowach uczuć to historia sześcioletniej Sydney, której życie nie było usłane różami: rodzice się rozstali, matka wpadła w depresję trafiając do szpitala psychiatrycznego, ojciec ułożył sobie życie na nowo, a córkę wysłał do Polski pod opiekę ciotki Laury. Mimo ogromnej miłości, którą dziecko otrzymało od ciotki, widać jak trudne dzieciństwo odcisnęło już swoje piętno Dziewczyna będąc już nastolatką doświadcza bardzo wielu złych rzeczy. Nie widzi nadziei na powrót do normalnego życia, jednak okrutny los bywa też łaskawy...
Opowiadania są pełne dramatyzmu, napięcia - warte przeczytania. Czytając, możemy śledzić ludzkie charaktery. Klimat życia sanatoryjnego, leniwie płynący, cicho, pozornie nudny, przesiąknięty ludzkimi tragediami kontrastuje z zakulisowym życiem kuracjuszy przebywających w sanatorium, które aż kipi od wydarzeń. Życie jednak pisze najciekawsze scenariusze.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22559129]
[18.12.2016] 20:07
Ela567
Polecam bestseller Osobliwy dom Pani Peregrine Riggs Ransom
http://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/osobliwy- dom-pani-peregrine-riggs-ransom

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22564366]
[30.12.2016] 18:01
ROZOWAPANTERA
nowość którą bym polecała to "Kolonia Marusia" Sylwii Zientek - studium traumy , która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie - początek tragicznej historii ma miejsce we wsi, do której dociera rzeź. Bardzo osobista ta ksiązka, bo pisarka fabułę oparła na doświadczeniach życiowych własnej rodziny.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22580084]
[02.01.2017] 15:08
Marcin7240  marcinmax72@tlen.pl
Powieść Odprowadzam ciszę jest kontynuacją głośnego debiutu literackiego Nie wchodź w moją ciszę, uznanego przez portal Edutorial.pl, za jedną z najlepszych premier książkowych 2016 roku. Nie stanowi ona, jednak finalnego zakończenia opowiadanej przez Alicję Masłowską-Burnos historii, pary kochanków pracoholiczki Mai Karewicz i zabójczo przystojnego, charyzmatycznego dewelopera Adama Starskiego. W drugiej części Trylogii ciszy para kochanków będzie musiała zmierzyć się z chorobliwie mściwym Albertem Lenkiewiczem i jego bezwzględnymi współpracownikami. Namiętne i niecodzienne uczucie kochanków zostanie wystawione na poważną próbę. W tej części powieści wątek kryminalny jest dość mocno, w zaskakujący i niejednoznaczny sposób poprowadzony przez autorkę, wciąż dając czytelnikowi szerokie pole do domysłu. Pozostawiając pewnego rodzaju niedosyt i chęć sięgnięcia po kolejną część powieści tuż po zamknięciu ostatnich jej stron. Autorka poważnie wkracza na terytorium thrilleru-psychologiczno-erotycznego. Udowadniając tym samym, że bardzo dobrze czuje się właśnie, w tym gatunku tworzonej przez siebie prozy.
Reasumując Alicja Masłowska po raz kolejny, pokazuje nam powieść, którą czyta się jednym tchem, spójna narracja i niejednoznaczność, głównych bohaterów, coraz poważniej fascynuje i intryguje. To głęboka opowieść o człowieku o jego sile, o jego lęku, ale przede wszystkim, o tym że nawet z największej opresji, jest w stanie uratować nas już tylko miłość. Gorąco polecam i czekam z niecierpliwością na ostatnią część z zapowiedzianej przez wydawnictwo Psychoskok, serii Trylogii ciszy. Jak udało nam się dowiedzieć, Alicja Masłowska-Burnos jest na etapie pisania ostatnie części, dlatego data premiery nie została jeszcze ustalona, natomiast znany jest już tytuł ostatniej części trylogii, który będzie nosić nazwę Osobliwość ciszy. Cóż pozostaje nam czekać !

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22584321]

 » Odpowiedz na ten temat