o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

KRESY WCZORAJ, DZIŚ i JUTRO

[06.07.2015] 20:09
marcindworak
W dniu 10 lipca 2015 w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie, przy al. Solidarności 62, odbędzie się konferencja pt. ,,Kresy wczoraj, dzisiaj, jutro. Projekt został przygotowany przez Zarząd Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich, Muzeum Niepodległości oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego z okazji Dnia Pamięci Ofiar banderowskiego ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947.
Podczas konferencji poruszone zostaną zarówno aspekty historyczne tych dramatycznych wydarzeń jak i kontekst współczesny oraz możliwości i kierunki współpracy polsko-ukraińskiej w przyszłości. W części historycznej przedstawiony zostanie rozwój cywilizacyjny obszarów objętych tematyką a także geneza ukraińskiego nacjonalizmu wraz z działalnością ukraińskich organizacji nacjonalistycznych w okresie międzywojennym. Punktem kulminacyjnym części pierwszej będzie temat ludobójstwa dokonanego na Kresach oraz znaczenie Operacji ,,Wisła. Druga część konferencji ma za zadanie przybliżenie przemian politycznych na Ukrainie po rozpadzie ZSRR, a także poznanie tamtejszych kierunków reform ustrojowych. Ważnym elementem drugiej części konferencji będą także relacje z państwami regionu oraz omówienie ich potencjału militarno gospodarczego. W ostatnim panelu poruszone zostaną zagadnienia Polskiej Racji Stanu i miejsca polityki i gospodarki Rzeczypospolitej wśród państw regionu.
W finałowej części podkreślone zostaną również oczekiwania środowisk Kresowych względem władz Rzeczypospolitej i Ukrainy. W Podsumowaniu zaprezentowane zostaną z kolei możliwości i warunki pojednania i współpracy; a także projekt programu pomocy Polakom na Kresach.
Wśród prelegentów znajdują się między innymi: Ks. Tadeusz Isakowicz Zalewski, prof. Tadeusz Marczak, prof. Leszek Jazownik, red. Stanisław Srokowski.
Patronat honorowy nad konferencją objęli Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego; Alfred Domagalski, Prezes Krajowej Rady Spółdzielczej oraz Kazimierz Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[25.04.2016] 22:42
Obywatel...
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego my Polacy tęsknimy do dawnej świetności. A zarazem mówimy, tylko my i my i my. My Polska, my Polacy.
Rzeczypospolita Obojga Narodów była związkiem dwóch narodów, Litewskiego i Polskiego. Może dlatego nie potrafimy się dogadać z (pesudo)Litwinami, i Białorusinami(Prawdopodobnie najbardziej godnymi nazywania Litwinami).
Na (pseudo)Litwinów nie traciłbym czasu, ale zabrałbym się za naprawę stosunków z Białorusią(Litwą chyba najprawdziwszą obecnie)zanim Rosja ją pochłonie na kolejne wieki. Trzeba to zrobić z głową aby nie za bardzo wtrącać się w spory polityczne w tym kraju. Można, tylko trzeba to zrobić z głową. Obecny rząd, jaki jest taki jest, ale widać że pojmuje o co chodzi... . Jak się nie ma wielkiej armii, trzeba mieć spryt i dobre chęci.
Co do Ukrainy też szkoda czasu, oni o nas a my o nich mamy swoje zdanie. Jednak gdyby Rosja ruszyła na Kijów, brałbym co nasze bez gadania. Jesteśmy tak wymieszani w europie wschodniej że oprócz języka nie dzieli nas nic, nawet z Ruskimi. Prawie każdy obywatel zachodniej Ukrainy, prawie każdy obywatel Białorusi ma w swojej krwi, kroplę krwi przodków rodem z Polski.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22286792]
[18.01.2017] 15:38
anialofdme
nie teskimy...juz przestalismy
http://lepszenizdieta.pl

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22606594]

 » Odpowiedz na ten temat