o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum O kobietach
 » Odpowiedz na ten temat

POMOCY! Keratynowe prostowanie, a przedłużanie włosów

[27.06.2015] 06:33
marrrtini
Witam serdecznie, mam nadzieję, że ktoś będzie miał wiedzę na ten temat i choć troszkę pomoże, ponieważ to dość nietypowa sprawa - nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku.
Pewnego dnia postanowiłam zrobić keratynowe prostowanie włosów, w znanym salonie fryzjerskim. Wszystko było okej. Kupiłam odpowiedni szampon również w tym salonie oraz umówiłam się na przedłużanie włosów za pare dni.
Zabieg wykonano w około 6 godzin: 120 pasemek, następnie farbowanie całości oraz wycieniowanie dla lepszego efektu.
Niestety już po kilku dniach zaczęło wypadać po kilka pasemek dziennie. Gubiłam je wszędzie gdzie tylko byłam. Wszystkie które zauważyłam - zachowałam. Po tygodniu przyszłam do salonu, ale zapewniano mnie, że to normalne. Na ulotce jest napisane:
"WAŻNE: Niektóre pasemka mogą wypaść po około 15 dniach. Zapewniamy, że jest to zjawisko normalne. Zachowaj te pasemka i przynieś ze sobą na kolejną wizytę kontrolną."
Kilka? Mnie wypadało kilka na dzień. Po około 15 dniach? U mnie krótko po zabiegu.
Oczywiście doczepiono mi je ponownie, tym razem dobierając grubsze pasemko moich włosów do pasma doczepianych. Wizyta była rozłożona na 2 dni, ponieważ nie miałam tyle czasu. Przy drugiej turze zapytano mnie, czy teraz jest w porządku. Więc na podstawie tych dwóch dni powiedziałam, że lepiej, bo wypadło 1-2 pasemek. Więc Pani fryzjer kontynuowała doczepianie na tą samą grubość pasemek co dwa dni wcześniej.
W tym dniu odbyła się również korekta koloryzacji, ponieważ miałam kilka niepofarbowanych miejsc. Już pomijając to, że po keratynie włosy rozjaśniły się do jasnego brązu i prosiłam o chłodny brąz, a wyszły Pani czarne.
Przez kolejne dwa tygodnie historia się powtórzyła, gubiłam włosy non stop. Przyszłam do Salonu z reklamacją (słowną), nie było Pani Manager, a więc oddzwoniła i usłyszałam takie słowa: "My nie wiemy jak Pani pielęgnowała włosy więc reklamacja nie zostanie przyjęta. Może Pani sobie ponownie je przyczepić, koszt to 300zł."
Używałam szczotki z naturalnego włosia, którą przyniosłam nawet do Salonu i powiedziano mi, że świetny wybór, z jakiejś francuskiej firmy podobno.
Spałam w warkoczu zgodnie z zaleceniami (trudno byłoby nawet spać w rozpuszczonych, kiedy sięgają do łokci)
Myłam włosy Szamponem z Salonu, pod prysznicem od góry
Nie używałam żadnych odżywek ani maski, suszyłam 1-2 razy i nie prostowałam włosów - nie było takiej potrzeby po zabiegu keratynowego prostowania włosów.
Skonsultowałam się z Rzecznikiem Praw Konsumenta, który poradził złożenie reklamacji na piśmie, po jednym z egzemplarzy dla każdej ze stron. Tak też zrobiłam.
Nie przyjęto mojej reklamacji, bo nie ma Pani Manager. Musiałam wysłać pocztą.
Otrzymałam negatywną odpowiedź. Powód? Zła pielęgnacja włosów.
Zaczęłam pytać różnych fryzjerów, również biegłej fryzjerki. Dowiedziałam się, że powodem mogło być wykonana keratyna na włosy. Włos staje się śliski, co tłumaczy zjeżdżanie włosów. Napisałam ponowną reklamację.
Całość odpowiedzi na reklamację: "Decyzja jest niezmienna."
Poprosiłam o pomoc Rzecznika Praw Konsumentów. Wystąpili w mojej sprawie do tego Salonu. Odpowiedź była taka sama jak pierwsza, więc napisano ponownie. Tym razem odpowiedzieli szczegółowo i oczywiście z zaprzeczeniem logiki.
np.: Firma twierdzi, że zabieg keratynowego prostowania włosów NIE WPŁYWA na skuteczność przedłużania włosów, gdyż keratyna nie jest nakładana od nasady włosów, tylko w pewnej odległości.
- Tak, ale potem przeczesywano mi kilkakrotnie całe włosy grzebieniem, więc keratyna dostała się wszędzie - z resztą przy tym zabiegu rozjaśniły mi się włosy od samego czubka po same końce.
np.: Używanie odżywki - oczywiste, że po keratynie się jej nie używa.
np.: Nie przychodziłam na mycie włosów do salonu - Firma twierdzi, że zostałam poinformowana o konieczności wykonywania tych czynności w salonie - nikt nic nie powiedział, na ulotce oraz na stronie nie ma takiej informacji.
np.: Adwokat nagle zmienił regułę z "kilka pasemek po około 15 dniach" na: "10-30 pasemek DO 15 dni"
np.: Fryzjer ocenił kondycję włosów czy nadają się do wykonania tych zabiegów.
- Ale co to ma za znaczenie jak i tak wszystkie zjechały?
Teraz pozostaje mi uzyskać opinię biegłego fryzjera na piśmie i spróbować jeszcze raz pisząc reklamację (poprzez Rzecznika Praw Konsumenta).
Jeśli to nic nie da, będę zmuszona iść do sądu, ponieważ zabiegi były bardzo drogie, ze względu na popularność Salonu. Dodam jeszcze, że po miesiącu nie miałam już żadnych pasemek. Kiedy 3/4 zjechały - resztę musiałam zdjąć. Okazało się że klej, którym są sklejone pasemka, przy zaciskaniu ringu wżarł się w moje włosy, nie mogłam się tego pozbyć przez długi czas, do tego kołtuny. To było okropne doświadczenie.
Bardzo proszę o pomoc, poradę, czy keratynowe prostowanie włosów było przyczyną zjeżdżania włosów? Może jest coś, o czym nie wiem, coś źle interpretuję? Jeżeli przeczyta to ekspert - biegły fryzjer - bardzo proszę o pozostawienie numeru telefonu lub e-mail.
Z góry dziękuję wszystkim i pozdrawiam : )
[26.10.2015] 10:23
minnie_mouse
Hi
moge spytac czy dowiedzialas sie wiecej na ten temat bo chcialabym zrobic tez prostowanie i puzniej doczepic wlosy ale niewiem czy mozna..
z gory dzieki
[27.10.2015] 08:14
annkaskakanka90
Wydaje mi się, że trafiłaś po prostu na mało profesjonalny salon fryzjerski... Może idź do kogoś innego? Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów to jakiego preparatu użyłaś? Ja chcę wyprostować moje włosy i rozważam zakup Encanto od użytkownika Beauty_sin którego znalazłam na allegro. Z tego co wiem mają tylko profesjonalne kosmetyki stosowane w salonach fryzjerskich. Jaka ilość na włosy do ramion będzie odpowiednia? Chciałam kupić ok 50 ml ale nie wiem czy to nie będzie za mało a nie chciałabym dokupować po zabiegu tylko jak już to przed.
[04.06.2016] 20:45
lenka159
Jeśli chcesz przedłużyć włosy to zastanów się nad metodą GL Apps - http://apps.greatlengths.pl/ Słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii i sama zastanawiam sie nad skorzystaniem z niej. Włosy są piekne i naturalne. Od zawsze marzyłam o długich włosach bo moje jakoś dziwnie rosną.
[19.07.2016] 06:09
anulaa8
ja nie jestem za keratynowym prostowaniem włosów, bo się na tym przejechałam
za to pomogły mi produkty ze sklepu pieknewlosyonline.pl
[27.02.2020] 10:18
[28.11.2016] 09:14
elryter
ten zabieg jest skuteczny tylko wtedy kiedy zrobi się go w dobrym salonie, zapłaci trochę więcej niż w saloniku u pani Czesi i gdy fryzjer użyje dobrych kosmetyków. Wiele razy proponowano mi zamienniki oryginalnej keratyny, ale nigdy się nie zgodziłam. Szkoda i włosów i czasu. Zabieg w salonie do którego chodzę kosztuje 600zł, a używa się tam keratyny Amazon Keratin. Nigdy nie narzekałam na efekt. Ba! Byłam zdziwiona kiedy pierwszy raz trzymał się pół roku!
[28.11.2016] 09:15
elryter
elryter (16.11.2016.28 09:14):
ten zabieg jest skuteczny tylko wtedy kiedy zrobi się go w dobrym salonie, zapłaci trochę więcej niż w saloniku u pani Czesi i gdy fryzjer użyje dobrych kosmetyków. Wiele razy proponowano mi zamienniki oryginalnej keratyny, ale nigdy się nie zgodziłam. Szkoda i włosów i czasu. Zabieg w salonie do którego chodzę kosztuje 600zł, a używa się tam keratyny Amazon Keratin. Nigdy nie narzekałam na efekt. Ba! Byłam zdziwiona kiedy pierwszy raz trzymał się pół roku!

Jakby ktoś chciał sprawdzić to można poczytać czym charakteryzuje się oryginalna keratyna: http://www.amazonkeratin.pl/amazon-keratin-k eratyna/
[29.11.2016] 19:47
marcysia803
Niestety, ale o tym czy keratynowe prostowanie się uda, głównie przesądza jakość użytych preparatów. Ja na szczęście przewertowałam kilka artykułów na temat produktów potrzebnych do zabiegu i zdecydowałam się na keratynę Inoar. Wyszło super, robiłam w salonie, fryzjerka starannie nakładała produkt, który w necie ma bardzo dobre opinie. Już drugi miesiąc mam zdrowe gładkie włosy.
[30.12.2016] 22:22
fryzjerka8080
marcysia803 (16.11.2016.29 19:47):
Niestety, ale o tym czy keratynowe prostowanie się uda, głównie przesądza jakość użytych preparatów. Ja na szczęście przewertowałam kilka artykułów na temat produktów potrzebnych do zabiegu i zdecydowałam się na keratynę Inoar. Wyszło super, robiłam w salonie, fryzjerka starannie nakładała produkt, który w necie ma bardzo dobre opinie. Już drugi miesiąc mam zdrowe gładkie włosy.

dokładnie tak. Jakość keratyny to właściwie najważniejsza rzecz a inoar ma świetny produkt
[31.12.2016] 01:56
Knia
A myslałaś o czymś takim może ? http://europe-hair.com/ doczepic możesz je w domu sama nawet, koszt nieduży a naprawdę naturalnie przedłużają i zagęszczają
[31.12.2016] 02:01
Knia345
A myslałaś o czymś takim może ? http://europe-hair.com/ doczepic możesz je w domu sama nawet, koszt nieduży a naprawdę naturalnie przedłużają i zagęszczają
[31.12.2016] 02:13
Adellllll88
w tej kwestii doczepianych włosów to jedne z najlepszych włosów ma Rubin https://www.rubin-extensions.pl
poleca ich ta polska Barbi , jak kojarzycie
[31.12.2016] 02:15
Adellllll88
Ostatnio doczepiałam sobie je na pochwie i muszę przyznać ,że świetnie się je przeczesuje kiedy podmywam sobie to spamerskie dupsko. Dlatego klikajcie w link bo inaczej nie bede miec pieniedzy na wizyte u fryzjera...
[23.01.2017] 09:45
poben
Trwałe, solidne rozwiązanie, stosunkowo niewielkim kosztem - http://www.sprzet-fryzjerski.pl/encanto-do-b rasil-zestaw-fryzjerski-do-keratynowego-prostowania-wlosow-3 x100ml.html I przede wszystkim to nie ma tak negatywnego wpływu na włosy, jak klasyczna prostownica.
[14.06.2018] 13:09
Lentylka
Ja kupiłam sobie doczepianą grzywkę z Great Lengths i przyznam, że wszyscy myśleli, że byłam u fryzjera. Mega naturalny efekt i świetnie się w niej czuję!
[14.06.2018] 16:15
tywonia
Najlepiej doczepić sobie włosy u p. Estery z Magic Lady. Najlepsza opcja!
[04.07.2018] 13:22
kirakoka
Pamiętajcie, jeśli przedłużycie włosy, ważna jest odpowiednie dbanie o nie. Pielęgnacja włosów przedłużanych nie może się odbyć bez profesjonalnych produktów. Dostaniecie je tu: https://hairtalk.pl/hairtalk/111/hairtalk_pi elegnacja
[04.07.2018] 19:36
umiecie czytać czy tylko pisać
niedouczone laski z saloników? Tylko p. Estera z Magic lady!
[21.11.2018] 07:17
ketoro
Proste, normalne, podstawowe działanie krok po kroku i efekty są. Wszystko macie dosyć dokładnie opisane tutaj - https://www.fryzomania.pl/blog/?p=1707 Jak działać, żeby mieć efekty? Na pewno rozsądnie, odpowiedzialnie i bazując na odpowiedniej jakości produktach. Chodzi przecież o stan waszych włosów.
[20.02.2019] 15:17
Kinga234
Straszna historia którą opisałaś Masakra. To jak się to skończyło? Ja chodzę również na prostowanie keratynowe. Uważam to za super zabieg. U mnie sprawdził się idealnie. Na szczescie moja fryzjerka bardzo dobrze potrafi to robić. Uff jak pomyślę co mogłoby być gdyby jednak mi się coś takiego stało aż mi gorąco jak pomyślę Może to była wina kosmetyków ? Moja fryzjerka używa Amazon Keratin (podobno najlepsze na rynku) . Zesztą kupiłam tez serię kosmetyków do stosowania po . Super się sprawdzają . U mnie dzięki nim to efekt trzymał się aż pół roku Bardzo polecam
[12.03.2019] 09:51
ela29393
Korzystałam z tego zabiegu Amazon i fajnie mi wygładził włosy. Jest duża różnica po tym co było, jak mi się tak strasznie puszyły i nie mogłam z nimi dojść do ładu...
[02.10.2019] 07:35
candicedolly
annkaskakanka90 (15.10.2015.27 08:14):
Wydaje mi się, że trafiłaś po prostu na mało profesjonalny salon fryzjerski... Może idź do kogoś innego? Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów to jakiego preparatu użyłaś? Ja chcę wyprostować moje włosy i rozważam zakup Encanto od użytkownika Beauty_sin którego znalazłam na allegro. Z tego co wiem mają tylko profesjonalne kosmetyki stosowane w salonach fryzjerskich. Jaka ilość na włosy do ramion będzie odpowiednia? Chciałam kupić ok 50 ml ale nie wiem czy to nie będzie za mało a nie chciałabym dokupować po zabiegu tylko jak już to przed.

Jaki szanujący się salon robi prostowanie keratynowe na przedłużane włosy? Przecież włosy są martwe. Pala się, a nie prostuja. Dramat.
[05.11.2019] 12:09
Ringele
Ostateczny rezultat zabiegu zależy od typu i gęstości włosów. Im grubsze i bardziej gęste, tym trudniej poddają się wygładzeniu. Najlepszy efekt uzyskiwany jest na włosach bardzo puszących się, ale z natury cienkich.
Fryzjerzy zajmujący się wykonywaniem tego zabiegu zastrzegają, że nie należy oczekiwać, iż po wyjściu spod prysznica będziemy mieli od razu idealne włosy bez potrzeby ich ułożenia. Metoda keratynowa ma na celu skrócenie czasu potrzebnego na modelowanie włosów, nie eliminuje zaś konieczności ich układania.
Ze swojej strony polecam ten salon fryzjerski w Krakowie: https://simplyfine.pl/oferta/keratynowe-pros towanie-wlosow/ Osoby tam pracująe mają duże doświadczenie w takich zabiegach.
[16.12.2019] 07:10
pedrus
Patrzcie tutaj - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/keraty nowe-prostowanie-w-salonie-czy-w-domu.html Można to zrobić w domu, jest to bezpieczniejsze i lepsze rozwiązanie niż prostownica, a efekt utrzymuje się dłużej. Przynajmniej jak dla mnie to najlepsza opcja.
[18.12.2019] 10:29
LilkaEn
Jeśli macie problem z pielęgnacją fryzury, albo co gorsza z nadmiernym wypadaniem włosów, zajrzyjcie sobie na bloga: https://porostwlosow.pl/
[18.12.2019] 16:45
Szukam miłego i kulturalnego f
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały związek w wieku od 21 do 60lat
Mam na imię Sandra lat 24, wzrost 169cm, więcej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu: http://randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: sandra24 napisz do mnie i spotkajmy sie! będziemy mogli ze sobą popisać i zobaczysz moje gorącece fotki na których wszystko widać, wypinam tyłek, widać cipkę mokrą którą chciałabym abyś masował a potem we mnie wszedł od tyłu..masował moje piersi i głodził pupę, całował szyje i plecy,,lubię od tyłu bardzooo..ah sie rozmarzyłam...
Jeśli jesteś odważnym facetem to zadzwoń do mnie na numer 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
(pogadamy na różne gorące tematy, jeśli będziesz chciał będę ci jęczała do telefonu, poczujesz rozkosz)
[18.12.2019] 16:56
muriellamag
Tanio i solidnie, rzetelnie i skrupulatnie napiszę Twoją pracę licencjacką czy też magisterską. Jeśli potrzebujesz pomocy, pisz: muriellamag@wp.pl Dodatkowo dostaniesz ode mnie jesli promotor wymaga recenzje pracy. muriellamag@wp.pl
Jako dodatkowe kwalifikację mogę dodać 2 lata służby w w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim gdzie byłam magazynierem prowadząc księgowanie części zamiennych do śmigłowców W3- Sokół co daje mi przewagę w pisaniu prac inżynierskich. Po zakończeniu służby w WP przeniosłam się do Legii Cudzoziemskiej gdzie służyłam swoim ciałem przez 5 lat co dla odmiany pozwoliło mi na nomen omen pogłębienie wiedzy z biologii.
Jeśli potrzebujesz pomocy, pisz: muriellamag@wp.pl
[09.01.2020] 07:49
Malwa2311
Pobierz najnowsze mp3 http://www.ivevo.pl/ Mega baza Mp3 download

» Odpowiedz na ten temat