o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Imprezy: gdzie warto się pojawić?
 » Odpowiedz na ten temat

Wrocław - gdzie wziąć rodzinę na domowy obiad??

1 2
[29.01.2015] 23:32
HungryEyes
Hej Moi Drodzy proszę podpowiedzieć mi gdzie mogę zabrać rodziców i młodszego brata na obiad we Wrocławiu. Jestem studentką od października i zwykle żywię się gyrosem lub gotowanym "ryżem z czymś", wkrótce (jak trochę się ociepli) odwiedzi mnie rodzina i chciałabym pokazać im Wrocław, oczywiście chcę zabrać ich na jakiś dobry obiad
[30.01.2015] 00:29
Tania
A musi być akurat domowy obiad? Domowy to pewnie rodzice przywiozą ze sobą w słoikach?
[30.01.2015] 00:32
HungryEyes
Ha - ha - ha. Tak, to musi być domowy obiad, bo tata uznaje tylko takie, czyli lokal z jakimś dobrym schabowym albo innym kawałem mięcha byłby pożądany. Zupa już niekoniecznie.
[30.01.2015] 17:23
PaulaX
Hej droga studentko! Ja znam kilka miejsc z takimi domowymi obiadami, z których Twój tata by się ucieszył, ale domyślam się, że interesują Cię też "studenckie ceny" ? mogę polecić Ci restaurację Kurna Chata na Odrzańskiej, to niedaleko Rynku, mają tam dobre jedzenie, duże porcje, potrawy są wlasnie takie domowe, a nawet mogę powiedzieć że swojskie, taka polska tradycyjna kuchnia.
[30.01.2015] 17:59
HungryEyes
Ok, dziękuję Ci bardzo za polecenie! przejrzałam właśnie ich menu http://www.kurnachata.pl/ faktycznie polskie potrawy i to całkiem sympatyczne: żeberka, karczek z grilla, pierogi, zupy itp. Hehe jest nawet kaszanka z cebulą Ceny chyba OK, nawet zupy za 6 zł. pomyślę, pomyślę.. ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
[31.03.2020] 22:06
[30.01.2015] 18:32
EmiliFlower
Hmm ja bym Ci poleciła miszmasz, albo na hali targowej jeśli nie chcesz przepłacać, ale to nie wiem czy nadaje się na spotkanie z rodzicami, bo na hali są straszne tłumy, gwar, nie ma gdzie usiąść, w miszu wystrój taki, że wszędzie kafelki, jakiś wieszak.. Może przejdź się wcześniej do tej kurnej i zobacz jak jest, po zdjęciach widać, że jest pięknie, drewno, kolorki, cieplutki klimat, bardzo rodzinnie
[30.01.2015] 18:37
HungryEyes
Wiecie co dziewczyny, dzięki za porady! Zauważyłam właśnie jeszcze jedną świetną rzecz!!!! Otóż: duża DECHA PIEROGÓW pierogi dla 3-4 osób, podane z kopytkami, kapustą zasmażaną, cebulką i skwarkami, za 59 zł, to wychodzi po 15 zł za obiad dla nas wszystkich i faktycznie będzie rodzinnie z jednej dechy
[07.02.2015] 16:25
PaulaX
tak kurna słynie z dech z pierogami, są pyszne a do wyboru do nich kopytka, kapusta zasmażana, cebulka i skwarki
[07.02.2015] 16:32
Karolinaokazjonalna
ja swoich dziadków tam zabrałam, w styczniu były aż dwie okazje, byli bardzo zadowoleni, że wybrałam coś gdzie było swojsko i po polsku, a wierzcie, że trudno żeby im coś gotowego posmakowało
[09.02.2015] 17:48
Oniczka
nie dziwie się, że chcesz domowy, ja już nie mogę nawet przechodzić obok kebabów i gril - barów
[09.02.2015] 17:56
Patrykon
O boż ani ja! Kiedyś byłem z panną, która nie chodziła ze mną do żadnych restauracji turecko - egipskich, ani tym bardziej mcdonaldów, jak już zjeść 500 kcal to dobrego schabowego i przyznam, że wyglądałem jak model, niestety później się posypało i teraz bardzo chciałbym wrócić do jej nawyków, a nigdy nie miałem czasu gotować, może rzeczywiście zaczne się stołować w bardziej polskich knajpach
[09.02.2015] 18:33
Osi Ma
Dla mnie schabowy to danie narodowe, mogłabym jeść codziennie
[09.02.2015] 18:46
Osi Ma
Byleby mi ktoś smażył oczywiście lub zabierał mnie na taki obiad bo też nie mam czasu gotować a jak jest z tym u Was? Macie czas?
[18.02.2015] 15:56
Malwina92
Ja bardzo lubię gotować, mama mnie nauczyła właśnie tradycyjnych obiadów (typu pomidorowa, pierogi, kopytka, ogórkowa), ale wiadomo że nasza polska kuchnia zajmuje dużo czasu, dlatego teraz eksperymentuję z szybkimi daniami. Ale za mamy jedzeniem tęsknię
[18.02.2015] 15:59
Karolaaaaa
Mnie mama nie nauczyła i sama muszę szukać przepisów. Faktycznie gotowanie zajmuje dużo czasu a na koniec jeszcze tyle mycia ;( a jak się przypali to już nawet nie wspominam
[18.02.2015] 16:01
Malwina92
Oj Karolaa nie smuć się, przyjdź do mnie to nauczę Cię gotować tam wyżej masz link do menu z Kurnej Chaty to sobie coś wybierzemy i ugotujemy takie pyszności jak w restauracji
[28.02.2015] 22:53
marianna89
Fajnie, ja chyba też zabiorę rodziców gdzieś jak przyjadą. Tak się zastanawiam, że faktycznie dla taty to musi być schaboszczak
[28.02.2015] 22:55
MarcinM
W Kurnej mają największe jakie jadłem, wystawał z talerza
[09.03.2015] 16:02
Emir
Jakby ktoś szukał ciekawej opcji na wyjście z rodziną to polecam dużą dechę pierogów w kurnej chacie. My ledwo wyszliśmy po takim obżarstwie a dzieci jeszcze deser wciągnęły
[09.03.2015] 16:08
Santa Madonna
pozostając w temacie desek ale bez pierogów warto zamówić kurna mięsną dechę czy jakoś tak: kurczak, żeberka, boczek, kiełba, czego tam nie było do piwka w sam raz wyszło i jeszcze tam wrócimy
[09.03.2015] 16:12
Żeberka Quest
Jestem ogromnym fanatykiem żeberek i nie ma to związku z frankiem underwoodem jakby ktoś pytał Mam zamiar odszukać najlepsze danie tego typu we Wrocławiu więc jakby ktoś chciał pomóc w moim queście to czekam na propozycje!
[09.03.2015] 16:43
smakosz_86
na rynku jest kilka miejsc w których są dobre, np birka, ale niezłe też maja w kurnej na odrzańskiej
daj znać jak zakończysz misję to oszczędzisz mi sporo łażenia i pójdę tam gdzie są najlepsze
[02.04.2015] 12:24
IguniaO
W Kurnej Chacie mają też te sławne zupy w bochnie chleba, ja chyba wybiorę się tam podczas Świąt Wielkanocnych, na taki żurek w chlebku, to przecież typowo wielkanocny przysmak.
[14.05.2015] 15:32
panna Młoda
ja z narzeczonym na uroczyste kolacje zawsze chodzimy do hotelu Steep blisko obwodnicy http://www.hotelsleep.p. maja kuchnie polską ale nie tylko. Miła obsługa i z tego co wiem imprezy okolicznościowe robią w tym hotelu
[22.06.2015] 22:32
ewredes
najlepiej do eleganckiej restauracji i potem wrocic taksowka npwww.ztp.pl
[29.06.2015] 21:22
Alice653
Od siebie mogę polecić restaurację http://creatorklub.pl/pl/oferta/restauracja. Mają świetne dania zarówno z kuchni włoskiej, jak i polskiej
[03.08.2015] 12:18
MarekNiemczyk
Smacznie zjesz w barze Misz Masz w centrum Wrocławia. Dla przykładu za moje ulubione żeberka z ziemniakami, surówka i napojem płacę niecałe 11zł a jedzenie jest bez porównania lepsze niż w słynnych wrocławskich barach mlecznych typu mewa, miś. Ich strona: http://barmiszmasz.pl/
[15.07.2016] 13:02
olciak_98
hmm domowe obiady w spoko cenach sa w express kuchnia marche w dominikanskiej czy magnoli czesto tam wpadam na zakupach. mozesz sobie nakladac co chcesz, a wybor jest naprawde duzy. no i smak prawie jak u mamy
[24.08.2016] 11:53
wiktorr4
Ja się najadłem ostatnio w barze Nadwaga na Odrzańskiej. W przerwie w robocie zaszedłem tam z kumplem i jak zobaczyliśmy ceny to początkowo myślałem, że to żart. Ale faktycznie mało biorą, a jedzenie jest pierwsza klasa! Smaczne, świeże, jak u mamy! Konkretniej o tym jak do nich trafić i co mają w menu to jest na stronie www.barnadwaga.pl
[10.10.2016] 17:20
monique752
A może Siesta Trattoria, może rodzice dadzą się namówić na kuchnię włoską? Jakaś dobra pizza? Zobacz sobie ich menu (na stronie internetowej, są też ceny), myślę, że to dobry oryginalny pomysł.
[13.10.2016] 23:36
druhna798
A może namówisz ich na pizzę? Dla każdego coś dobrego-z ananasem, z boczkiem, wegetariańska Polecam Party Pizza, to sieć bardzo dobrych pizzerii.

1 2
 » Odpowiedz na ten temat