o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Co nowego? Gdzie i kiedy?
 » Odpowiedz na ten temat

Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2

[28.11.2014] 13:52
Cyberiada2
W sobotę 29 listopada w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki rozpoczyna się Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2. W ramach Festiwalu przed zwiedzającymi wystąpią roboty mobilne (jeżdżące, kroczące, pełzające, pływające i latające), roboty humanoidalne, śpiewające, socjalne (społecznościowe) i edukacyjne, bezzałogowe systemy latające, podwodne a także drukarki 3D. Wszystkie konstrukcje pochodzą z polskich uczelni, instytutów badawczych i specjalistycznych firm zajmujących się robotyką i systemami bezzałogowymi.
Niewątpliwą atrakcją będą też pokazy działania dronów ( 29 30 listopada) a także łazików marsjańskich, w tym słynnego Hyperiona studentów Politechniki Białostockiej.
Studenckie koła naukowe zademonstrują wiele działających robotów i ich podzespołów. Jednocześnie pracować będą liczne drukarki 3D, dzięki którym goście Muzeum będą mogli poznać tajniki technologii druku trójwymiarowego a nawet otrzymać gotowy wydruk na pamiątkę.
Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy warsztaty z budowy robotów, ich programowania a także z projektowania wydruków 3D. Warsztaty pozwolą uczestnikom na samodzielne, pod okiem doświadczonych instruktorów, zaprojektowanie i zbudowanie działającego robota a także na zapoznanie się z technologią druku trójwymiarowego, opracowanie i uzyskanie własnego wydruku.
W drugi festiwalowy weekend (6-7 grudnia) gości powita CyberRyba pierwszy polski pływający robot mobilny imitujący zachowania prawdziwej ryby.
W dniu 29.11.2014 o godz. 11.00 odbędzie się otwarte seminarium poświęcone robotyce.
[27.01.2015] 19:17
helpisoumi1981aanom
Jasne http://s.haza.fr/15
[24.08.2015] 16:11
Kolonto
Bardzo ciekawa festiwal, szkoda że się nie załapałem. Interesuje się szczególnie Drukiem 3D a nawet posiadam własną drukarkę. Preferuje do wydruków używać żywicy od 3D Desingers ponieważ posiadają wiele kolorów (np:złoty, miedziany, przezroczysty,....) oraz pełną paletę CMYK na czym najbardziej mi zależało. Druk 3D pochłonął mnie bez reszty

 » Odpowiedz na ten temat