o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Wydarzenia na świecie
 » Odpowiedz na ten temat

Studenci nie rozumieją kryzysu ekonomicznego.

[02.11.2013] 19:09
krzysztom123
Studenci ekonomii nie wiedzą, skąd wziął się kryzys. Chcą zmian w szkołach.
Kryzys finansowy pokazał kompletną porażkę systemu edukacji i całej akademickiej ekonomii" - piszą w "The Guardian" angielscy studenci ekonomii. Chcą złamać monopol wykładanej doktryny na uczelniach. - Ekonomia neoklasyczna jest piękną intelektualną konstrukcją, która nie przystaje do rzeczywistości - przyznaje w rozmowie z portalem tokfm.pl Jacek Żakowski. - Bo to w mniejszym stopniu nauka, w większym ideologia - dodaje.
"Sposób, w jaki naucza się studentów ekonomii, ma większy wpływ na społeczeństwo, niż to sobie wyobrażacie" - piszą w "The Guardian" Zach Ward-Perkins i Joe Earle, studenci ekonomii z Uniwersytetu w Manchesterze. Wskazują, że to właśnie młodzi ekonomiści będą w przyszłości kształtować polityczne narracje. Sęk w tym, że kompletnie nie są do tego przygotowani. "Ekonomiści nie potrafią wyjaśnić kryzysu ekonomicznego" "Kryzys finansowy pokazał kompletną porażkę systemu edukacji i całej akademickiej ekonomii" - stwierdzają. Ich zdaniem uniwersytety są zdominowane przez ekonomię neoklasyczną, która opiera się na doskonale racjonalnych graczach tworzących równowagę na wolnym rynku. "Nasi koledzy ze studiów są zakłopotani, kiedy rodzina lub przyjaciele proszą ich o wyjaśnienie kryzysu ekonomicznego. Bo nie potrafią tego zrobić". Podobnie jak czołowi neoklasyczni ekonomiści. Nie potrafią wyjaśnić kryzysu, ani nie mają pojęcia czym jest tak naprawdę giełda światowa, bo to po prostu jest dojarka stworzona przez Żydowskich baronów i baronów bankowych w Ameryce, po to aby Europa i świat siedział im w kieszeni. Amerykańscy baronowie bankowi mogą w każdej chwili wyczyścić kraje demokratyczne z pieniędzy, wystarczy ze powiedzą, że upadł jakiś bank i spowodują kryzys i wszyscy będą leżeli na łopatkach. Kiedyś się prowadziło wojny, aby zdobywać fortunę, w demokracji ludzie sami przynoszą swoje oszczędności baronom, oszczędności które mogą w każdej chwili oni skonsumować, jeżeli mamy je w jakichś funduszach, albo w akcjach. Dlatego los krajów demokratycznych jest w rękach Ameryki, nawet gdyby Europa zaczęła się bogacić i rozwijać gospodarczo to wystarczy, że Ameryka ogłosi znowu kryzys i wszyscy wtedy będą siedzieć na łopatkach. Dzięki giełdzie Ameryka podporządkowała sobie wszystkie demokratyczne kraje, bez Ameryki nie są w stanie one nic zrobić ani nie mogą one funkcjonować, kiedy Ameryka się rozwija, wtedy inni też mogą się rozwijać, gdyby Ameryka zbankrutowała, wtedy pociągnie ona wszystkie inne kraje wtedy ze sobą na dno. A co wy myślicie o giełdzie światowej i graczach którzy na niej grają, graczach którzy mają do dyspozycji pieniążki od prywatnych ludzi i innych różnych przedsiębiorstw. Witam wszystkich i pozdrawiam.

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.11.2013] 21:07
dlatego tez
Libia i Irak padly ofiara amerykanskich oszczerstw, bo chcialy wycofac sie z dolara, USA dyma swiatowy rynek w bardzo sprytny sposob, raz ze drukuje dolary jak opetane, psujac ta walute jak gnijace parowki, dwa - sa najbardziej zadluzone, ale co z tego? pozycza kwote za ktora np. mozna kupic milion ton ropy, gdy oddadza z procentem, to na skutek skiepszczenia dolara, mozna bedzie za to kupic 200 tysiecy ton ropy, to taki wydumany przyklad, ale dobrze objasnia zasade

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20842387]
[03.11.2013] 21:09
a GPW?
doskonale narzedzie do oficjalnego !!! wyprowadzania kasy z Polski, doskonale narzedzie do dymania panstwa polskiego

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20842391]
[15.10.2016] 00:00
foldare
Przepraszam, że trochę odświeżam temat, ale czego my tak właściwie oczekujemy... przecież studenci nie znają obecnie tak podstawowych pojęć za kapitał, inwestycja, oszczędzanie, monetaryzm, nie mówiąc już o tych bardziej abstrakcyjnych formach, jak na przykład http://xbinop.com/pl/ - opcje binarne. Tak więc, drodzy Państwo, nie ma się co kryć, nie oczekujmy po prostu od tej dziatwy za wiele. Taka smutna prawda.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22478722]

 » Odpowiedz na ten temat