o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Wegetarianizm
 » Odpowiedz na ten temat

Czas na przeanalizowanie wartosci witaminy B12.

[16.06.2013] 00:06
ziomwspaniały
Przyczynia się do wytwarzania czerwonych krwinek. Ok tyle, że jest masa innych witamin, które przyczyniają się do tworzenia czerwonych krwinek. Pokrzywa ma witaminy, które odbudowują hemoglobinę. Wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego. Jest cała masa produktów roślinnych, które też to doskonale wspomagają. Niedobór może prowadzić do nieprawidłowej syntezy krwinek. Warzywa i owoce mają wystarczającą ilość witamin, które oczyszczają krew i wpływają na prawidłowy skład chemiczny płynów limfatycznych.
Brak witaminy B12 jest przyczyną anemii. Czyżby mięsożercy nie mieli anemii? Jest bardzo dużo przypadków anemików wśród ludzi jedzących mięso. Masz anemię jedz szpinak, brokuły, rośliny strączkowe, pokrzywę. Anemii dostaniecie szybciej gdy wykluczycie warzywa niż mięso.
Działanie prewencyjne przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Czy znacie zdrowo żywionego wegetarianina lub weganina, który miałby problemy z sercem?
Czytałem o rożnych zaburzeniach wywołanych brakiem tej witaminy i nie widzę by nie pisano o podobnych zaburzeniach wywołanych brakiem szeregu innych witamin, które wespół na równi z witaminą B12 zapewniają dobre funkcjonowanie organizmu. Ludzie żywią się od narodzin do śmierci zdrowym nieprzetworzonym jedzeniem bez suplementów i żyją po 100 lat lub więcej. Ta śpiewka o B12 to kolejny bzdet ludzi, którym zależy byśmy jedli mięso. Jednak jeśli ktoś jest wegetarianinem na upartego, może zjeść jedno ugotowane jajko w tygodniu dla spokoju sumienia.

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.06.2013] 20:04
Weronika-
Witamina B12 jest ważna dla naszego organizmu, ponieważ pełny istotne funkcje w tym w układzie krążenia. Niestety nie ma jej w produktach roślinnych http://wwww.vivalavita.pl/witamina/b12-27.ht ml jest obecna tylko w pochodzenia zwierzęcego, dlatego warto się badać i jeżeli dojdzie do niedoboru ustalić jakąś suplementację z lekarzem

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20556593]
[22.06.2013] 16:47
typuś
Jedzcie jajka i luz.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20565824]
[20.02.2017] 16:01
Brocolli
Legenda o zdrowych brokułach swoje podłoże znajduje w substancji, której nazwa brzmi Sulforafan. To związek, który zapobiega nowotworom, a w dodatku korzystnie wpływa na wzrok, mózg, łagodzi alergiczne zapalenie dróg oddechowych oraz pomaga w leczeniu cukrzycy.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22651819]
[14.06.2017] 17:22
angielskadama
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest witamina B12. Ja chce sobie zrobić badania na jej ilość w organizmie.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22751759]

 » Odpowiedz na ten temat