o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Dofinansowania

[13.02.2013] 21:20
gaguś
Witam, chciałbym się dowiedzieć skąd mogę liczyć na dofinansowanie do otwarcia własnej działalności? Unia? PFRON? Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wie ktoś coś na ten temat?
[21.02.2013] 02:57
Krakowiak66
Bezrobotni niepełnosprawni mogą otrzymać jednorazową dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pomoc jest bezzwrotna i wolna od podatku dochodowego.Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej może otrzymać osoba niepełnosprawna zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu.Maksymalna wysokość dotacji to piętnastokrotność miesięcznego wynagrodzenia.Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do starosty właściwego ze względu na miejsce zarejestrowania osoby niepełnosprawnej jako bezrobotna.
Starosta pisemnie informuje wnioskodawcę o sposobie rozpatrzenia wniosku w terminie 30 dni od dnia jego otrzymania.
Przy rozpatrywaniu wniosku brane są pod uwagę:
przewidywane efekty ekonomiczne przedsięwzięcia
popyt i podaż lokalnego rynku na planowaną działalność
kalkulację wydatków na uruchomienie działalności w ramach wnioskowanych środków
uprawnienia i kwalifikacje wnioskodawcy
wysokość środków własnych wnioskodawcy
wysokość posiadanych środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ten cel w danym roku.
Starosta może negatywnie ustosunkować się do wniosku. Wówczas sporządza uzasadnienie.Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, starosta wzywa wnioskodawcę do negocjacji warunków umowy. Negocjacje powinny zakończyć się w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania.
[21.04.2013] 13:10
marysiak47
Moja córka korzystała ze środków unijnych, przy czym z tytułu niepełnosprawności w postępowaniu kwalifikacyjnym miała dodatkowe 5 punktów na 100, to wszystko. O programie specjalnie skierowanym do niepełnosprawnych nie słyszałam, ale warto się dopytać w wojewódzkim urzędzie pracy, to oni dysponują pełnym spisem możliwych do zdobycia dotacji. Powodzenia!
[22.04.2013] 13:00
URSZULA
Ludzie czasami zaczynają od strony odwrotnej. Jak chcesz założyć działalność gospodarczą, a to jest sprawa bardzo poważna, to informacji szukaj u źródła, a nie na forach internetowych. Do tego służy taka instytucja jak PUP. Tam powinni udzielić Ci konkretnej informacji .Ja sama od siebie powiem tylko tyle, że musi być dobry biznesplan, a potem martw się o resztę, bo kasę dostaniesz napewno, tylko niewiadomo jak ją wykorzystasz i czy nie będziesz musiał zwracać.Nie ma w życiu nic za darmo, powiem Ci tylko tyle, że nie każdy ma predyspozycje i zdrowie na prowadzenie dzialalności gospodarczej. Przemyśl to dobrze, bo potem placz, że nie wyszło, z pieniądze oddać trzeba!
[22.04.2013] 19:06
adam_per
w Urzędzie Pracy niepełnosprawny http://niepelnosprawny.org
[22.10.2019] 08:56
[27.04.2013] 16:07
marysiak47
Dwa lata nawet nieudolnego prowadzenia działalności gospodarczej to chyba każdy zniesie. Po dwóch latach już oddawać nie trzeba.
Ale zdecydowanie to racja, że dowiadywać się trzeba źródła, a nie szukać rady u przypadkowych nieznajomych na forum Powodzenia!
[18.06.2019] 10:41
damian66
W kwestii dofinansowań, warto rozeznać jeszcze temat https://erpserwis.net/dofinansowanie-na-info rmatyzacje-przedsiebiorstw/ . Myślę, że niejedna firma potrzebuje tego rodzaju systemu.
[24.07.2019] 11:47
Cyklop
Te dotacje uczą ludzi nieróbstwa. To jest po prostu jedno, wielkie zło.
http://socjologiapracemagisterskie.atspace.c c
[03.10.2019] 10:10
Slayer
Dobre dofinansowanie zawsze się przydaje różnym cwaniakom. Prawdziwy pieniądz osiąga się swoją ciężką pracą. To jest podstawa wszystkiego!
https://pracemagisterskie-licencjackie.pl/bl og/prace-magisterskie-z-ekonomii

 » Odpowiedz na ten temat