o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Ogrzewanie domu - jakie?

[29.05.2012] 09:43
Truskawkowaaa
Witam!
Poszukuję dobrej firmy oferującej ciekawe i wygodne rozwiązania w dziedzinie instalacji grzewczych domu. Może znacie jakieś sprawdzone firmy? Zależy mi na tym, aby mój dom był ciepły i żeby ogrzewanie go nie był uciążliwe, bo słysząc opowieści znajomych, którzy biegają codziennie rano w zimie aby zapalić w piecu jestem przerażona, a niebawem będę się przeprowadzać właśnie do domu za miastem...
[31.05.2012] 21:33
kredowy
Ja mam ogrzewanie zintegrowane z Makrotermu i nie narzekam. Mam solary, mam kominek także jest ciepło i to bez większego wysiłku. Sprawdź sobie ich ofertę bo mają różne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania domuwww.makroterm.pl
[08.07.2012] 14:02
mateuszz32
Szukam opinii osób stosujących pellety, podobno spalanie pelletu w porównaniu z ekogroszkiem w praktyce nie zapyla pieca więc nie trzeba go tak często czyścić?
[11.07.2012] 19:02
StoneColdBush
Tak, to prawda. Stosowanie pelletów zapewnia wygodę (nie trzeba co chwilę zaglądać do pieca), czystość (nie zabrudzisz się nawet w białym ubraniu) i dodatkowo zawiera w sobie aspekt ekologiczny (mała ilość emitowanego CO2).
[20.11.2014] 11:07
dariapytkowska
Słuchaj ja palę węglem w domu, który kupuję u firmy smarttrans.net.pl zaopatruję się u nich w ekogroszek i tylko raz dziennie palę w piecu. Opowieści znajomych albo są odrobinę przesadzone ale mają dostawcę z małokalorycznym węglem i dlatego muszą latać cały czas i dokładać mogę dać Ci kontakt do dobrego, rzetelnego dostawcy: 503 352 341 darka
[20.10.2019] 03:29
[03.12.2014] 13:04
Damianero
Ja ogrzewam poza miastem u siebie ekogroszkiem od http://weglosmyk.pl/ i nie mam problemów z temperaturą w domu. Próbowałem jakiś czas temu pellery ale nie umywa się on jednak do tradycyjnego węgla i zamiast kombinować postawiłbym na twoim miejscu na ogrzewanie centralne właśnie z węglem.
[24.03.2015] 14:27
wimo
Pellet jest moim zdaniem fajniejszym rozwiązaniem dużo bardziej ekologicznym oraz nowocześniejszym. Sam mam w domu piec z podajnikiem do spalania pelletu marki kołton i to jest dobre rozwiązanie. Kiedyś paliłem też węglem, ale to strasznie dużo zachodu jest, bałaganu i popiołu po zimie. A tak nowoczesny piec spala pellet i nie ma problemu.
[30.11.2015] 15:45
piotrass5
Znam firmę, która na rynku podobno robi furorę - firma Sked.
Oferują kotły ekologiczne i to rzekomo dobrej jakości.
Ale nie wiem - sam nie miałem z nimi żadnego doświadczenia.
[11.12.2015] 10:17
marek879
Jeżeli chodzi o zaoszczędzenie na ogrzewaniu to polecam kupić okna energooszczędne. Można dzięki nim mieć o wiele więcej w portfelu. Jak coś to polecam zajrzeć w tym temacie do Andrychawww.andrych-okna.com.pl gdzie sam kupowałem. Potrafią je tam bardzo dobrze dobrać.
[09.02.2016] 22:04
olekkkkkkk987
najlepiej ogrzewać węglem i już. ja mam takiego gościa u którego kupuję go w sumie za grosze. jeżeli chodzi o kocioł to solidny jest zasypowy krzaczka. stoi już ładny czas nie ma z nim żadnych problemów.
[25.04.2016] 15:50
ekoeko
Mi firma www.kotly-elektrodowe.pl sprzedała kocioł elektryczny i jednocześnie otrzymałem przystosowanie kotła pod konkretny metraż nieruchomości, abym maksymalnie zaoszczędził na ogrzewaniu. Panowie wyjaśnili mi również potencjał przejścia na zmienną taryfę płacenia za prąd. Przyznam, że koszty inwestycji na pewno szybko się zwrócą. Zaskakuje łatwość, z jaką takie ogrzewanie funkcjonuje. Człowiek praktycznie nic nie musi przy tym kotle robić. Ustawiasz raz i masz spokój.
[15.09.2016] 18:19
adekkkk89676
Jak ktoś nie ma kasy to węglem
[29.09.2016] 15:51
adammmmm897
Już nie przesadzajmy że dla tych biedniejszych tylko węgiel. To wcale nie jest tak że jest dużo tańszy od reszty paliw a za to najbardziej niezdrowy. Przykładowo ja mam ogrzewanie gazowe i bardzo sobie chwalę. Nie mam problemu z ciągłymi kontrolami w kotłowni czy sprzątaniem bo wiadomo jak węgiel brudzi. Do tego wiem że nie wdycham żadnego świństwa. Także gazówka jak najbardziej tak o ile oczywiście kupi się bardzo dobry jakościowo kocioł. Swój kupowałem w TopACwww.topac.pl i jak ktoś też jest ze Szczecina to polecam bo potrafią świetnie wybrać.
[05.10.2016] 11:08
kondiszer
Jeżeli stawiasz na innowację to polecam zdecydować się na ogniwa fotowoltaiczne z połączeniem pomp ciepła. Będzie miała w dodatku darmową energię elektryczną. Nawet nie wiem czy teraz nie ma na to dofinansowania znowu. Najlepiej skontaktuj się z firmą Biomar w tej sprawie. U sąsiada zakładali takie coś i bardzo dużo ze wszystkim mi doradzili. Mają certyfikat UDT w zakresie fotowoltaiki i "status" rzetelnej firmy
[06.10.2016] 23:54
mieszczek  pawel_mieszczak@tlen.pl
Zna się ktoś na akustyce w mieszkaniu? Ja słyszalem o dobrych produktach firmy Knauf m in - http://knauf.pl/produkty/plyta-knauf-cleaneo -akustik-sk , ale potrzebuje paru porad, jest ktos taki?
[05.11.2016] 16:46
Michal76
Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest instalacja pompy ciepla. Taka pompa jest prosta w użytkowaniu, nie sprawia najmniejszych problemów a daje duże oszczędności w skali roku. Poczytaj sobie np. na http://www.instalmark.pl. Ja właśnie od nich mam pompę i jestem z niej bardzo zadowolony.
[29.12.2016] 09:25
entliczek
Chyba jestem tradycyjny bo u nas jest po prostu kocioł Co na ekogroszek, Już lata działa mamy od firmy Witkowski - http://www.sklep-witkowski.pl/ Średnia półka, rozsądna cena, da sie dokupić części w normalnej cenie, nie zdzierają jak coś. Jak dla mnie takie dobre 4+
[24.01.2017] 07:44
MariuszKLN
Ogrzewanie gazem płynnym i dzierżawa zbiornika z Amerigasu. U mnie sprawdzone rozwiązanie.
[15.02.2017] 08:12
andrzej korca
MariuszKLN (17.01.2017.24 07:44):
Ogrzewanie gazem płynnym i dzierżawa zbiornika z Amerigasu. U mnie sprawdzone rozwiązanie.

A jak długo w ten sposób ogrzewasz dom?
[28.02.2017] 22:24
waldik
My zainwestowaliśmy w zesżłym roku w kocioł c.o. z Piecbud - już z tych nowocześniejszych wielodobowych z podajnikiem ślimakowym. Rewelacyjnie się sprawdza, można palić róznymi opałami- weglem, eko-groszkiem, drewnem czy pelletem. http://www.piecbud.net.pl/
[09.10.2019] 12:56
Zarmen
Zobacz sobie na propozycje http://naprawypiecygazowych.pl/ z Krakowa. Montują niedrogo i fachowo kotły gazowe różnych firm, świadczą też później pełen serwis w zakresie ich użytkowania.

» Odpowiedz na ten temat