o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Wszystko dla kobiet (książki, WWW itp.)
 » Odpowiedz na ten temat

Jakie witaminy najlepiej brać w ciąży?

1 2 3   » 16 Strony tematu:
[15.03.2011] 20:29
kopka90
właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży. to dopiero początek, bo 8 tydzień, ale chyba powinnam brać jakieś witaminy dla kobiet ciężarnych. co polecacie?
[16.03.2011] 00:24
kalitka_78
Najlepsze sa wszelkie zestawy witamin w 1 tabletce. Zawsze jest tam np kwas foliowy, ktory jest najwazniejszy dla zdrowia Twojego przyszlego dziecka.
[16.03.2011] 00:26
kalitka_78
Oczywiscie te skierowane do kobiet w ciazy i matek karmiacych.
[16.03.2011] 18:04
majka_ot_tak
femibion natal jest fajny, bo zawiera odpowiednią dawkę kwasu foliowego i niezbędne witaminy, ale nie jest ich za dużo. a kwas foliowy ma pod postacią metafoiny, gotowej do wykorzystania przez organizm. tradycyjny kwas foliowy organizm musi przetwarzać.
na Twoim etapie odpowiedni jest Natal1, po 14 tygodniu zalecają przejść na Natal2 - dodatkowo ma kwasy DHA.
[21.03.2011] 20:47
kopka90
dzięki za rady dziewczyny, już się dziś właśnie w aptece zaopatrzyłam w ten Femibion Natal 1 - aptekarka mi podobny wykład strzeliła o tej metafolinie i wytłumaczyła co i jak coś w tym jest, że ludzie przychylniej patrzą na kobiety w ciąży
[10.12.2019] 06:37
[23.03.2011] 21:43
linka87
też brałam femibion, tzn. feminatal metafolin, bo tak się wtedy jeszcze nazywał. jakoś niedawno mu dopiero nazwę zmienili. fajny preparat, mnie go polecił ginekolog i brałam go przez całą ciążę, zgodnie z zaleceniami.
[26.03.2011] 17:38
Barek88
Poproś o radę swojego lekarza. Na pewno Ci dobrze doradzi http://www.dyskrecja.pl/
[25.04.2012] 19:43
nnnormanka
Tylko kwas foliowy i to najlepiej tez Folik bo ma odpowiednia dawke kwasu foliowego którą powinno przyjmowac sie na dobe.
[24.05.2012] 18:44
marussska
Ja usłyszałam od lekarza, ze nie ma potrzeby przyjmowania suplementów diety, zwłaszcza jesli my dobrze sie odzywiamy. To nie zawsze jest zdrowe dla naszego dziecka.
[31.05.2012] 10:04
czerwonykapturek
o takie rzeczy pyta się ginekologa a nie forumowiczów. jak nie masz dobrego lekarza, moge polecić dr Florjańskiego z medixu we Wrocku. szkoda, ze nie piszesz skąd jesteś, ale ten lekarz jest naprawde okej.
[03.06.2012] 19:13
bbbbylk
Dokładnie tak jest- nie powinniśmy przyjmwoac niepotrzebie suplementów. Ale jesli juz to na pewno nie mozemy zapominać o kwasie foliowym w dawce 0,4mg na dobe.
[20.06.2012] 11:00
inez.czarna
Czasami odpowiednie żywienie nie wystarcza, nie wolno ryzykować i dla dobra dziecka ta jedna tabletka folika dziennie powinna być brana przez każdą przyszłą mamę.
[12.07.2012] 18:14
uuuytka
Raz dziennie ale czy przez cały okres ciązy czy tylko przez jakiś okreslony czas ?
[12.07.2012] 20:57
notatkiozyciu.pl
Niczego nie bierz. Ciąża nie choroba! Reklamy i sponsorowane artykuły mają cie zachęcić do wypełnienia kieszeni szefów firm farmaceutycznych. Jeśli chcesz ich sponsorować - kupuj.
[17.07.2012] 18:50
kammka990
Tylko i wyłącznie przyjmowałam Folik, ale tez nie przez całą ciążę tylko tak do 6 miesiąca. Ja również uważam, że nie ma absolutnie sensu przyjmowac jeszcze jakies suplementy, zwłaszcza jesli zdrowo się odzywiamy.
[20.07.2012] 13:18
Opalinka
Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży zaczęłam brać Centrum Materne tak do końca I trymestru. Od II brałam już Materne z DHA i tak do końca okresu karmienia piersią. Stwierdziłam, że to będzie najlepsze rozwiązanie ze względu na to, że w swoim składzie zawiera bardzo dużo witamin i składników mineralnych.
[23.07.2012] 08:34
Karolinki
Opalinka (12.07.20 13:18):
Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży zaczęłam brać Centrum Materne tak do końca I trymestru. Od II brałam już Materne z DHA i tak do końca okresu karmienia piersią. Stwierdziłam, że to będzie najlepsze rozwiązanie ze względu na to, że w swoim składzie zawiera bardzo dużo witamin i składników mineralnych.
Też się nad nią zastanawiam, chyba polece i kupie w aptece. Faktycznie w składzie ma dużo witamin.
[14.09.2012] 14:25
lennnka89
Mnie lekarz polecił zeby teraz w okresie najwiekszych zachorowań i takiego ogolnego przesilenia przyjmowac ten suplement PRENALEN Magnez + kwasy Omega 230
Jest bezpieczny dla kobiet karmiących i kobiet w ciązy wiec mozna go własnie teraz brac.
[15.09.2012] 03:46
Martek
lennka89 ten preparat jest na naturalnych skladnikach i oczywiście mógł być Ci przypisany dla wzmocnienia organizmu, ale przede wszystkim z powodu ciąży dla malucha z powodu jakichs niedoborów. Na przeziębienia bowiem mają PRENALEN Syrop z maliną, cytryną, czosnkiem i tam jeszcze coś było w składzie. Pytanie teraz czy pomyliło si Tobie czy lekarzowi
[15.09.2012] 11:21
palemka79
Ja jak byłam w ciąży brałam kompleks witamin co drugi dzień a dodatkowo na straszne skurcze łydek magnez łykałam. Prenalen znam właśnie jako środek wspomagający przy przeziębieniach ale nie słyszałam nic o tym że jest taki z magnezem. warto go kupić?
[17.09.2012] 12:28
hhhonkoska
palemka79 (12.09.15 11:21):
Ja jak byłam w ciąży brałam kompleks witamin co drugi dzień a dodatkowo na straszne skurcze łydek magnez łykałam. Prenalen znam właśnie jako środek wspomagający przy przeziębieniach ale nie słyszałam nic o tym że jest taki z magnezem. warto go kupić?
A jakie dawki tego syropu są odpowiednie dla kobiety w ciąży ?
pytam, poniewaz u mnie tez sie coś zaczyna rozkręcać, a jestem w 4 miesiącu i troszkę sie boje.
[18.09.2012] 07:27
kliiu45
Ja do tej pory dziewczyny troszkę sie bałam brac cokolwiek właśnie na przeziębienie, bo nie wiedziała co jest wskazane. Ale syrop sobie kupie, bo rzeczywiscie trzeba miec coś takiego w domu.
[24.09.2012] 11:45
uiiika
Bo sama bedac w ciązy nie wiedziałam tak naprawde co brać. nie masz za dużego wyboru a do tego jeszcze przeciez tez nic nie mozesz barc przeciwzapalnego. Dobrze ze mozna kupic chociaz taki syrop.
[25.09.2012] 10:56
red_heels
Na pewno kwas foliowy, który powinno się łykać już planując ciążę. Do tego zawsze możesz brać jakieś suplementy diety dla przyszłych mam, np falvit mama Moda przemija, styl pozostaje.
[29.09.2012] 22:51
stellana
Na pewno musisz na początku, czyli jak najszybciej, zacząć od brania jakichś witamin czy suplementów diety, zawierających [url=http://www.nokaut.pl/szukaj/witaminy-kwas-fo liowy-ci ąża.html] kwas foliowy [/url]. Jest bardzo ważny w początkowym okresie ciąży, kiedy najważniejsze funkcje nerwowe się rozwijają.
[30.09.2012] 15:32
Martek
palemka79 (12.09.15 11:21):

Szczególnmie jak zaczynają Cię łapać skurcze łydek, to owszem.
hhhonkoska (12.09.17 12:28):
A jakie dawki tego syropu są odpowiednie dla kobiety w ciąży ?

Syrop przyjmuje się średnio 3 razy dziennie według miarki która jest w opakowaniu.
[01.10.2012] 10:24
Ivitta_1
Moim zdaniem najlepsza jest materna http://www.aptekaotc.pl/p/pl/3084/centrum.ht ml Tylko jedna tabletka preparatu Centrum Materna na dobę pokrywa zapotrzebowanie na wiele witamin, składników mineralnych i pierwiastków śladowych kobiet w ciąży, karmiących piersią i planujących zajście w ciążę.
[04.10.2012] 12:12
luuuzi
Ja ma do Was pytanie odnoście syropu Prenalen. Czy mozna przyjmowac go juz w 1szym trymestrze ciązy, czy to tak naprawde nie ma znaczenia ?
[13.10.2012] 14:39
julix67
Dziewczyny, warto wiedzieć, że wiele witamin dostępnych w aptekach - także tych przeznaczonych "z nazwy" dla kobiet w ciąży to syntetyki. Niestety przyjmowanie ich może mieć odwrotny wpływ na nasz organizm od zamierzonego. Polecam artykuł w tym temacie na http://najlepsze-witaminy.blogspot.com Witaminy i minerały w tabletkach nie zawsze to te same związki chemiczne co w naturze.
[15.10.2012] 11:21
kliiu45
luuuzi (12.10.04 12:12):
Ja ma do Was pytanie odnoście syropu Prenalen. Czy mozna przyjmowac go juz w 1szym trymestrze ciązy, czy to tak naprawde nie ma znaczenia ?

Jest on oparty tylko na naturalnych składnikach,wiec spokojnie mozna go przyjmowac w kazdym miesiącu ciązy, jest naprawde bezpieczny.
[29.10.2012] 11:56
adelllkowska
Ja chyba tez bardziej byłabym za takim naturalnym syropem. Po prostu dla nas kobiet jest tak zdecydowanie bezpieczniej.

1 2 3   » 16 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat