o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Forum o książkach
 » Odpowiedz na ten temat

ABORCJA- za czy przeciw?

1 2 3   » 8 Strony tematu:
[26.02.2005] 12:37
k-a-c-z-o-r-k-a
Co sondzicie na ten temat?
[26.02.2005] 14:35
MaciejaKot
dokonać aborcji "sondzicie", implantować "sądzicie".
[26.02.2005] 15:46
k-a-c-z-o-r-k-a
Mam skopana klawiature i nie pisze polskich liter. Wolalam napisac z bledem ortograficznym, bo gdybym napisala normalnie to wyszloby " Co sadzicie o aborcji?" Odpowiedzi bylyby pewnie w rodzaju " Sadzimy kwatki ". Tak czy owak mam w plecy
[26.02.2005] 17:56
MaciejaKot
Mimo wszystko po wypowiedziach widzisz (i widziała byś, jak się słusznie domyślasz), że temat się dawno przejadł...
[31.03.2005] 03:10
KaRossaNY
No tak kaczorko daj nam wiecej punktow za inteligencje

Aborcja temat wzgledny - zalezy o zaawansowanie ciazy i przypadek w jaki kobieta byla zaplodniona i wiele innych faktorow. Osobiscie wole zapobiegac niz pozniej decydowac co lepsze. Moze tu nie chodzi czy jest sie za czy przeciw, ale co w danej sytuacji jest najwlasciwszym wyjsciem...

Uzywaj srodkow antykoncepcyjnych i z odrobina szczescia nigdy nie bedziesz musiala wykonywac tego wyboru
[25.06.2019] 22:36
[31.03.2005] 08:00
mati_76
wolny wybor (bez ograniczen) w koncu to wy odpowiecie przed wlasnym sumieniem
[31.03.2005] 15:44
MaciejaKot
Kaczorka, czyżby się wywróżyła moja przepowiednia, że ktoś, umiejący robić kogoś w balona tak, jak Ty, zrobił Ci z brzuszka balona?
[31.03.2005] 21:02
giovanna
aborcja to zbrodnia, to odebranie człowiekowi prawa zycia, wolnosci i godnosci. Ludzie którzy podejmują sie prawa aborcji maja zatwardziałe serca, serca z kamienia, to nie sa ludzie ,ale praludzie, którzy kierują się instynkami pierwotnymi,
pozdrawiam
[24.04.2005] 17:07
Fel-czer
Na pytanie o aborcji pytam Czy Twoja matka powinna poddać się aborcji będąc z Tobą w ciąży? odpowiedz sobie. --
Pozdrawiam wszystkich pozytywnie myślących
[29.04.2005] 22:06
taurus217
Na pytanie o aborcji pytam Czy Twoja matka powinna poddać się aborcji będąc z Tobą w ciąży? odpowiedz sobie.
==================================================
w ty momęcie owszem fajo ze nie skrobała ale do pewnego momętu w ciaży to by mi to wisiało jak sto kilo kitu zygota niema muzgu i nie myśli muzg jako główny ośirodek nerwowy jest odpowiedzialny za czucie wzrok słuch
pytanie które postawiłes jest kosmicznie śmieszne postaw je zygocie niech Ci odpowie.pan lis tez na forum postawił pytanie dotyczące urbana mniej wiięcej brzmiące tak czy urban dobrze zrobił ubliżając papieżowi i wies jak go skwitował urban? ano tak że chciałby zobaczyć wyniki ankiety jak pytanie będzie brzmieć czy lis dobrze zrobił bijąc swą matke i wybijając jej zeby
Twoje pytanie brzmi podobnie pomyśl sam jakie odpowiedzi dostaniesz na tak zadane pytanie
a tak nawiazując do tematu pewnie że lepiej jest zapobiegać ale co jak coś zawiodło ? nieważne czy antykoncepcja czy rozum.. może zamiasrt aborcji lepszym wyjsciem jest śmietnik albo beczki z kapustą ?
[30.04.2005] 09:03
KotMacieja1946
Masz rację Taurusie, tego typu "pytania" przeznaczone są dla tych, którzy i obecnie nie mają więcej mózgu niż zygota, więc im "nie byłoby wszystko jedno"
Nie podejrzewałem felczera o taki głupi "dowód".
[02.05.2005] 22:28
Iskierka
Aborcja ,hmmm...oczywiście,że jestem przeciwko (i nigdy nie zmienie zdania)

ale...to przykre kiedy kobieta zostaje zgwałcona i los chciał, ze zaszła w ciążę !!! i co wtedy?????????????????????????????????????????????

już wyobrażam sobie co czuje kobieta nosząc pod sercem taki "cięzar"
hmmm...może zawsze tłumaczyć sobie,że to dziecko jest również jej częścią i donosi dzieciaczka ,a jak będzie chciała to odda do rodziny zastępczej, albo i sama je pokocha,no ale...nie każda kobieta potrafi z tym tak lekko przejść.Gdy owy gwałt był szczególnie okrutny! to kobieta ma przerażające wspomnienia oj szkoda słów ! i patrząc na ciągle rosnący brzuch wraca myślami do tamtej CHWILI GWAŁTU.

wiem to jest trudne pytanie, więc podałam przykład czemu w ogóle zastanawiać się nad sensem aborcji

kiedyś wracałam z zajęć na stancje,świeciło słońce,ptaszki śpiewały i...na pewien młody mężczyzna (ok 28 lat) podszedł do mnie podając się za studenta uczelni na której też studiuje i powiedział, że od dłuższego czasu obserwuje mnie i chciałby zaprosić mnie w końcu na piwko,a ja naiwna studentka pierwszego roku poszłam...a potem zaczęło się! chciał mnie wciągnąć do bramy i...ale uciekłam (tym razem mi się udało), ale nigdy nie zapomnę jego wrednych ,błękitnych, zawziętych oczu!!!

ps nie wiem czy byłabym zdolna nosić jego dziecko? myśle, ze nie warto teraz o tym myśleć,ważne, że nic mi się nie stało! --
"Moje serce przypomina chińską wazę,
pęka w wielu miejscach,ale jest całe."
[03.05.2005] 08:26
KotMacieja1946
Iskierko, mając własne dziecko, kojarzone z wyglądem błekitnych oczu, czuła byś się o wiele lepiej, niz czujesz się teraz.
[03.05.2005] 16:27
Iskierka
Drogi Kocie! znając siebie,pewnie wychowywała bym,kochała i martwiła się o to "niebieskookie dziecko",bo znam siebie i pewnie nikomu nie oddała bym za żadne skarby mojego dziecka,no ale to jest zdanie Iskierki tej niezgwałconej, która już prawie zapomniała o tamtym strachu!ale nie mogę odpowiadać za Iskierkę po gwałcie, pewnie moja psychika uległaby zmianie,więc ...mogę jedno powiedzieć, ze poznajemy siebie samych tylko wtedy kiedy poddamy się jakiejś próbie.

nie mogę gdybać! --
[05.06.2005] 14:29
gej 22 l
Jestem zdecydowanie za aborcją. Decyzja powinna nalezec do kobiety, tylko i wyłącznie do niej. Dlaczego państwo, a tym bardziej kościół ma decydować o tym? Jestem ateistą, dlatego tym bardziej wydaje mi się to irracjonalne... Zabieg usunięcia to nie wszystko! Kobieta będzie i tak żyła z tą świadomością więc pozwólmy kobietom decydować.. hmm? czy nie mam racji?
[05.06.2005] 15:07
Iskierka
Nie! geju nie masz racji !!!!!! przeciez to jest zycie!

jesli jestes za morderstwem to zacznij od siebie ulzysz sobie,a nam nie zaszkodzisz juz ,pozbędziemy się morderców!

a tak na marginesie to czasami ateista ma więcej wartości moralnych od tych co wierzą,więc nie tłumacz swojej wypowiedzi! Nie pozdrawiam ! --
[05.06.2005] 16:03
gej 22 l

Iskierka (26-02-2005 12:37:00) napisał/a:Nie! geju nie masz racji !!!!!! przeciez to jest zycie!

jesli jestes za morderstwem to zacznij od siebie ulzysz sobie,a nam nie zaszkodzisz juz ,pozbędziemy się morderców!

a tak na marginesie to czasami ateista ma więcej wartości moralnych od tych co wierzą,więc nie tłumacz swojej wypowiedzi! Nie pozdrawiam !

--

Zacznijmy od tego, że aborcja nie jest morderstwem. Nie tłumaczę mojego postrzegania aborcji tym, iż jestem ateistą. Chodzi mianowicie o to, że żyjąc w demokratycznym państwie chciałbym aby każdy człowiek decydował o sobie, miał wybór i był świadomy tego wyboru. Nie wiem czy wiesz, co dzieje się z narodzonymi dziećmi? Do czego są zdolne... hmm? kochające matki.. A czy zakaz aborcji zmieni coś? Trzeba być głupcem, by tak myśleć... Zastanów się nad tym. W przeciwienstwie do Ciebie.... POZDRAWIAM
[05.06.2005] 16:34
ZDZIWIONA
Aborcja- to mordowanie nienarodzonych dzieci.Czy jestem przeciw?Oczywiście ,że tak.Zwracam się do wszystkich myślących podobnie jak ja: Nie popierajcie konstytucji UE- tam aborcja jest legalna!!!
[05.06.2005] 16:43
Typek
proponuje zabronić miesiączkowania....... to też unicestwienie początku zycia
[05.06.2005] 22:04
_AsZa_
ABSOLUTNIE >> ZA ABORCJĄ!! TO WYBÓR KOBIET A NIE INNYCH!!!!!! --
Pozdro from _AsZa_
[05.06.2005] 22:23
Iskierka
Zaraz,zaraz!! a co z dzieciakiem?????

czy Ty w ogóle myslisz panienko? --
[05.06.2005] 22:28
Iskierka
Nawet gdyby mnie facet zgwałcił moja decyzja byłaby taka" Urodze to maleństwo"a po porodzie zadecyduje czy wychowam"

ps miałam praktyki w domu dziecka i pokochałam te maluchy, a nie są moje więc moze dlatego mam taką postawe! w kazdym przez taki temat dowiadujemy się ilu morderców żyje obok nas!!! --
[05.06.2005] 22:42
radykalny
Jestem przeciw ABORCJi - prawa jdnego człowieka są ofraniczone prawami drugiego człowieka, wszyscy są równi. Nie ma równiejszych. Poczęte dziecko również ma prawo do życia. NIkt kobietom nie zabrania decydowania o sobie, dlatego podejmując pewne działania czy decyzje jesteśmy za nie odpowiedzialni.
[06.06.2005] 12:18
Abigaj
Pytanie jest prowokacyjne.
Pytać sie czy ZABIĆ,czy tez dac ŻYĆ,nigdy nie powinno być zadawane.
Jesli juz z mojej strony zapadła decyzja o wypowiedzi na ten temat,to nie może pozostac komentarza.
Mała grupa ludzi,która propaguje aborcje stawia czlowieka poniżej bezrozumnego zwierzęcia.
Przyroda powinna być nauczycielem moralnosci.Przy braku pokarmu w przyrodzie,zwierzęta w ty okresie powstrzymują się od rozmnażania.
Człowiek,ponoc jest rozumną istota.Biorąc sie za robote bez kurzu musi zdawac sobie o konsekwencjach,które z tego wynikają.Brak srodków do życia,wygodnictwo,swobode bez obowiązku i zobowiązań nie upowaznia do ZABICIA nienarodzonego CZŁOWIEKA.W momencie poczęcia,poczęty CZŁOWIEK jest CZŁOWIEKIEM z pełnymi prawami CZŁOWIEKA.
Zabicie,niezależnie od stopnia zaawansowanego stopnia rozwoju nienarodzonego CZŁOWIEKA jest ZBRODNIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[22.06.2005] 23:07
martusia

Za.Kazdy wie co robi.A co za roznica czy sie zabije przed porodem czy po pozamyka w beczkach...Malo sytuacji?Co skacza kobiety z dziecmi przez okno,bo srodkow nie maja do zycia?Albo domy dziecka co wychowuja a raczej nie wychowuja.Jakie te dzieci potem sa,jak cierpia.Albo chodza niechciane brudne i bite,czasem nawet molestowane.I to jest dla nich lepsze?Sama bym sie na skrobanke nie zdecydowala,tak zostalam wychowana.
Nie uwazales jak robisz to teraz rob jak uwazasz.
Kazda kobieta jest swiadoma czynu,jest dorosla,jej wybor,ona bedzie obarczona pietnem badz nie.
A dziecka po gwalcie nie urodzilabym nigdy...Za duzo bolu,za duzo wspomnien,chyba bym nienawidzila,po co mu robic krzywde... --
'aby byc niezastapionym zawsze trzeba byc odmiennym'
[24.06.2005] 22:59
lakomczuszek
A ja bym został przy trzech sytuacjach jakie wymienione są w ustawie, która traktuuje między innymi o abrcji i problemu już dalej bym nie poruszał.
[25.06.2005] 16:19
veela
absolutnie za
to, że jest zalegalizowane nie znaczy przymusowe, jak ktoś nie chce to nie robi, ale czemu innym zabraniać?
załóżmy, że kobieta zaszła w ciąże a nie chce tego dziecka, nie ma warunków finansowych, facet ją zostawił ( i w ogóle wszystko jest na nie) i co? lepiej, żeby urodziła to dziecko a potem w szoku, opuszczona przez wszystkich porzuciła je na śmietniku albo oddała do domu dziecka? a potem ten dzieciak ma całe życie przeje****, niekochane i samotne.....i popełnia samobójstwo....no ciekawe, co lepsze? szczerze? gdybym miała taki wybór to w ogóle nie chciałabym się urodzić
[25.06.2005] 19:33
KotMacieja1946
Kto dał sobie wmówić bzdurę, że embrion to dziecko, tego już nic nie przekona. Tacy ludzie umysłowo "cofają się w czasie" - patrząc na żyjące dzieci, wyobrażają sobie, że to te dzieci mogłyby być usunięte. A to bzura, bo usunięte nie były, więc być usunięte nie mogą. Natomiast embrion to dopiero projekt, nie różniący się w sensie psychicznym niczym od plemnika. Nawet kościół dawniej twierdził, że do któregoś tygodnia ciąża może być usunięta, bo w płód jeszcze nie wstąpiła dusza.
A teraz oszołomy twierdzą jak w dowcipnym powiedzeniu : "W tamtym czasie to ty jeszcze z jajka na jajko przeskakiwałeś..."
I niedługo uznają, że plemnik to też człowiek - ile okazji do karania "przestępców"! A przecież w tym wszystkim właśnie chodzi tylko o władzę - zamordyzm. No i dodatkowo o wille budowane przez lekarzy za nielegalne skrobanki.

Cału ten temat Kaczorka, młoda dowcipnisia, założyła dla draki, a jednak teraz zauważyłem, że się powoli, ale rozwija...
[25.06.2005] 21:42
veela

Abigaj (26-02-2005 12:37:00) napisał/a rzyroda powinna być nauczycielem moralnosci.Przy braku pokarmu w przyrodzie,zwierzęta w ty okresie powstrzymują się od rozmnażania.

hmmmm, jednak nie brałabym przykładu ze zwierząt i nie wiem skąd ty masz takie dziwne informacje, ale ja kiedyś miałam hodowle chomików, które (wiadomo) rozmnażają się w absolutnie rekordowym tempie i zawsze było tak, że rodziło się małych 7-8, ale matka połowę zabijała bo nie starczyłoby jej pokarmu
i dziwnym trafem one znikały, więc przypyszczam, że je po prostu ZJADAŁA...
no nieważne, mniejsza o chomiki
ale uważam, że aborcja powinna być legalna, ponieważ czasami naprawdę są powody dla których ludzie się na to decydują, ale może ty nie jesteś w stanie tego zrozumieć i chcesz aby takie dziecko żyło, nieważne jak potem miałoby przesrane to życie
[25.06.2005] 23:11
radykalny
DO KotMacieja1946, dziwne hmmm to musze przyznac ze w ONZ siedza same oszołomy i Ci naukowcy co tam rezydują również. Dlaczego? Ponieważ w Japoni gdzie doszło do starcia na forum ONZ pogladow na temat aborcji na zyczenie obradowano nad sprawa kiedy mowimy o człowieku i czy mozna mowic tam o momencie poczecia + człowiek. Ciekawe ze wywołali ja zwolennicy aborcji na zyczenie i ja przegrali i udowodniono na bazie nauki ze człowiek jest od momentu poczecia. No cóż mamy niski poziom nauki nie tylko na swiecie ale i w ONZ. Było to kilka lat temu.

Ciekawą kwestią jest to że wtedy zwolennicy aborcji na życzenie argumentowali ze zarodek to nie człowiek a teraz mowi sie tylko o prawach kobiet.... Wszystko mozemy ale nie wszystko przynosi nam kozysc...

Mowie NIE
[26.06.2005] 16:01
KotMacieja1946
Aborcja jest tylko sprawą kobiety, która nosi w sobie zarodek, czy płód. Gadania, że to człowiek jest bzdurą, to o czym piszesz, to chyba czarni rozpowszechniają - jak powiedział jeden z papeży: "Nic nam nie przyniosło tylu korzyści, jak ta bajka o Chrystusie". Więc okłamują jak się da, na wszystkie tematy, które im przynosza korzyści i Ty w nie uwierzyłes.
Nawet jak byś uznał, że to człowiek, to babka w ciąży ma prawo zabić człowieka, który siędzi w jej ciele, bo to jest atak na jej ciało, wara od tego facetom i innym babom. Jak wejdziesz do czyjegos domu bez zezwolenia i nie chcesz wyjść, to właściciel ma prawo Cię zabić. Jak Niemcy napadli na Polske, to Polacy nie powinni się bronić, żeby nie zabijac ludzi. Jednym słowem - od@@@cie się wszyscy od kobiety, pozostawcie to jej decyzji.
A jeszcze pisałem, że nauka doprowadzi do tego, że będzie można ten niechciany zarodek przeszczepiać moherowym beretom - niech go donoszą i dziecko urodzą. Ile z nich się na to zgodzi? Łatwo być "obrońcą" życia" cudzym kosztem.

1 2 3   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat