o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Z ostatniej chwili
 » Odpowiedz na ten temat

Architektura wnętrz i kosmetologia !

[08.01.2011] 20:22
chokkiecake
Jestem uczennicą liceum i ostatnimi czasy zaczęłam się poważnie zastanawiać nad swoją przyszłością. Niestety mam wielki dylemat. Interesuje mnie kosmetologia i architektura wnętrz. Te dwa kierunki są w sumie rozbieżne i nie wiem, w którym się dokształcać. Na kosmetologie potrzebna jest mi biologia i chemia, natomiast na architekturę historia i kurs rysunku (mam pewne zdolności, ale jeszcze nieoszlifowane). Najgorsze jest to, że nie wiem co bym wolała. Wszystko zależne jest od późniejszych zarobków i możliwości pracy. Nie chciałabym, aby stało się tak, iż nie mogłabym znaleźć posady. Bardzo proszę o doradzenie i wypowiedzenie swojego zdania na ten temat. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w poszczególnych zawodach proszę o omówienie plusów i minusów branży.
Z góry bardzo dziękuję !
[12.07.2011] 10:46
WSZKiPZ
chokkiecake, nie napisałaś z jakiego jesteś miasta lub w jakim mieście chciałabyś studiować.
Architektura wnętrza, a kosmetologia to faktycznie nie do końca pokrewne kierunki.
Stoisz przed ważnym wyborem, ale tak naprawdę trudno przewidzieć przyszłość.
Z czystego rozsądku proponuję zastanowić się nad kosmetologią, ponieważ do wykonywania tego zwodu niezbędne jest ukończenie odpowiedniej szkoły, jeżeli natomiast w przyszłości stwierdzisz, że to nie jest zawód dla Ciebie, możesz pokierować swoją karierę na architekturę wnętrz. Żeby wykonywać ten zawód nie jest potrzebny żaden dyplom, tylko zmysł artystyczny, znajomość trendów designu i odpowiednich programów graficznych.
Dlatego zastanów się nad tą możliwością, która zostawia Ci w przyszłości obie furtki otwarte.
Gdybyś była zainteresowana studiowaniem kosmetologii w Warszawie, to Wyższa Szkoła Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia zaprasza w dniach 27 sierpnia, 10 i 24 września na dni otwarte. Będziesz mogła zapoznać się na nich z ofertą edukacyjną szkoły oraz dowiesz się jakie perspektywy czekają Cię po jej ukończeniu.
[25.11.2014] 17:52
Architekt
Ja jednakowoż polecam architekturę i zapraszam na moją stronęwww.ilonasobiech.pl
[26.11.2014] 09:59
Baad
Skoro masz taki dylemat to znaczy, że nie nadajesz się na architekturę wnętrz!
[09.01.2019] 12:48
liliana gomowska
zależy co jest Twoją pasją, ja uwielbiam projektowanie wnętrz dlatego też architektura to mój wybór
http://www.archidesign.com.pl/. Musisz się zastanowić co najbardziej tobie się podoba
[19.06.2019] 05:13
[09.01.2019] 16:00
nieważne co jest pasją
Ważne że nie ma tej osoby od 8 lat. Gratuluję refleksu, a link reklamodawczy to po kiego wała?
[28.01.2019] 14:03
OlaFeK0
Też niezwykle podoba mi się projektowanie wnętrz i chętnie odwiedzam różne tematyczne strony, takie jak ta: http://www.kingasliwa.pl/blog/category/artyk uly/
[28.01.2019] 16:12
w dupie z twoim blogiem
Nikt nie będzie nabijał ci wejść.

» Odpowiedz na ten temat