o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Mieszkanie lub dom na terenie Warszawy?

1 2 3
[31.10.2010] 18:57
liddka
Witajcie, od pewnego czasu zastanawiam się nad kupieniem jakiegoś lokalu. Bardzo chciałabym mieszkać w domku, ale z drugiej strony często lokalizacja jest nieciekawa, tzn. wszędzie jest daleko i są problemy z dojazdem. Jak myślicie, co byłoby lepsze, mieszkać w mieszkaniu na terenie Warszawy czy w domku w Warszawie lub pod Warszawą? Słyszałam też, że czasami można sporo zaoszczędzić na czynszu, decydując się na dom bezczynszowy. Proszę o opinie.
[31.10.2010] 19:04
stoje z boku :)
majac porownanie juz chyba bym sie dobrowolnie nie zdecydowala na mieszkanie w blokach
tym bardziej, ze miasta sie rozrastaja i ich granice wciaz sie przesuwaja
to, ze teraz sie wydaje, ze gdzies jest daleko za pare lat bedzie blisko
i majac porownanie ile sie dojezdza spod miasta, a dojazdy w miescie - nie wiem czy jest taka wielka roznica w czasie jesli chodzi o przemieszczanie sie jestem za domkiem pod miastem obywatelu zrob sobie dobrze sam, bo ze szczescia jednostki powstaje szczesliwy kraj
http://www.youtube.com/watch?v=Badu-O26hH8
[31.10.2010] 19:06
stoje z boku :)
i co prawda nie wiem jakie sa ceny w Wawce, ale pewnie wartosc domku w niej jest rowna ze dwom pod obywatelu zrob sobie dobrze sam, bo ze szczescia jednostki powstaje szczesliwy kraj
http://www.youtube.com/watch?v=Badu-O26hH8
[31.10.2010] 23:23
kryysks
Ja też jestem za domkiem, ale na terenie Warszawy. To prawda, że miasta się rozrastają i ich granice wciąż się przesuwają, ale połączenia między np. Otwockiem (nie tą częścią centralną, tylko np. dawną Wólką Mlądzką) a Warszawą wciąż pozostawiają jeszcze dużo do życzenia. Radziłabym Ci poszukać inwestycji na terenie Warszawy, zorientować się w cenie i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie domku. Zakup lokalu to decyzja na całe lata i np. ja bym nie chciała (jeśli nie jesteś osobą zmotoryzowaną) dojeżdżać do pracy w Warszawie przez 2 godziny w jedną stronę.
[01.11.2010] 01:24
o2forumowicz
Domki bezczynszowe o których ostatnio głośno wydają się być ciekawą inwestycją pewnej firmy - na Twoim miejscu na pewno bym się zainteresował tematem Co dalej, w centrum czy nie w centrum, tak naprawdę to Ty musisz ocenić czego potrzebujesz, jakie masz wymagania i gdzie chcesz mieszkać. Podaj jakieś propozycje, konkrety to będziemy mogli spokojnie skomentować
[20.10.2019] 03:19
[01.11.2010] 01:48
kalina37
To już zależy od tego jak zamierzasz dojeżdżać do pracy: samochód, kolej,metro?) i co sobie bardziej cenisz, bliskość atrakcji miejskich czy łona natury. Wszystko ma soje plusy i minusy.
[01.11.2010] 10:26
dzieciata
Warszawa jest rozlegla i nie ma co ukrywac niezbyt pikna..tak wiec wybralabym jak juz mus wawa tylko obrzeza
[01.11.2010] 21:14
liddka
To, co do konkretów... Nie jestem osobą zmotoryzowaną i w najbliższej przyszłości nie zanosi się na to żebym była, więc dla mnie w grę wchodzi dojazd metro, autobusem, koleją...Cenię sobie zarówno łono przyrody, jak i miejskie atrakcje, tylko nie wiem, czy możliwe jest to razem pogodzić. O2forumowicz, czy mógłbyś przybliżyć temat tych mieszkań bezczynszowych? to są mieszkania bezczynszowe czy też domki bezczynszowe? Są budowane w Warszawie czy raczej gdzieś pod Warszawą?
[01.11.2010] 21:49
oksaa
Jeżeli interesuje Cię tematyka mieszkań bezczynszowych, wejdź sobie na stronkęwww.mieszkania-bezczynszowe.pl i poczytaj.
[01.11.2010] 23:28
o2forumowicz
liddka (10.11.01 21:14):
To, co do konkretów... Nie jestem osobą zmotoryzowaną i w najbliższej przyszłości nie zanosi się na to żebym była, więc dla mnie w grę wchodzi dojazd metro, autobusem, koleją...Cenię sobie zarówno łono przyrody, jak i miejskie atrakcje, tylko nie wiem, czy możliwe jest to razem pogodzić. O2forumowicz, czy mógłbyś przybliżyć temat tych mieszkań bezczynszowych? to są mieszkania bezczynszowe czy też domki bezczynszowe? Są budowane w Warszawie czy raczej gdzieś pod Warszawą?

Widzisz, koleżka mnie uprzedził. Na wyżej wymienionej stronce znajdziesz pełne info, pozatym polecam przeszukanie njusów na jakiś portalach branżowych, bo jakiś czas temu sporo się o tym pisało i można się trochę dowiedzieć, a napewno zdobyć rozeznanie o co pytać dewelopera.
[02.11.2010] 21:33
liddka
Dzięki za wszystkie informacje. A czy jest wśród nas na forum ktoś, kto mieszka w mieszkaniu bezczynszowym i mógłby obiektywnie się wypowiedzieć, jak duża wychodzi oszczędność w praktyce?
[03.11.2010] 20:45
Profitt
liddka (10.11.02 21:33):
Dzięki za wszystkie informacje. A czy jest wśród nas na forum ktoś, kto mieszka w mieszkaniu bezczynszowym i mógłby obiektywnie się wypowiedzieć, jak duża wychodzi oszczędność w praktyce?
Moi rodzice mieszkają w takim bloku gdzie są mieszkania bez czynszowe i im wychodzi ok. 500 zł oszczędności w ciągu roku. Więc jest to dużo tym bardziej że oboje to renciści już, a wszyscy wiemy jak to jest z rentami w tym kraju.
[03.11.2010] 23:43
o2forumowicz
liddka (10.11.02 21:33):

Wszystko zależy od zarządcy czyli w tym wypadku Ciebie, jeśli będziesz mądrze rządzić to będziesz mieć więcej kasy. Tak mi to się wydaje w praktyce, podobno oszczędza się też na jakiś tam opłatach czy podatku, ale to musiałbym sprawdzić, jak zobacze to dam znać. 500zł w skali roku to dużo i mało, ale osobiście sądzę, że można wyciągnąć więcej
[04.11.2010] 13:46
ayumi_hamasakii
Też mam takie odczucia, przecież 500zł w skali roku to 50zł miesięcznie. Ludzie na czysz wydają dużo, dużo więcej, więc i oszczędności będą większe, potrzebny tutaj jakiś ekspert, który to wyliczy, a może po prostu zadzwonić do dewelopera i zapytać?
[04.11.2010] 20:02
liddka
I chyba w przypadku mieszkań bezczynszowych nie tylko odpada opłata za czynsz ale także z tytułu użytkowania wieczystego? Dobrze myślę?
[04.11.2010] 23:26
Profitt
Też mi się tak wydaje, ale na 100% nie jestem pewny. To rozwiązanie jest akurat w Polsce nowością i ten deweloper jako pierwszy to wprowadza więc raczej za dużo użytkowników jeszcze nie ma żeby spytać dokładnie.
[07.11.2010] 21:49
edtith
Tzn., wydaję mi się, że są domy bezczynszowe, ale akurat poza terenem Warszawy, na terenach podmiejskich. Tak jak ktoś wyżej napisał w Warszawie to wciąż nowość. Myślę, że jednak inni deweloperzy też to z czasem wprowadzą, bo jest to rozwiązanie korzystne dla ich klientów.
[12.11.2010] 19:37
o2forumowicz
Odważny krok, inni deweloperzy obserwują jak będzie wyglądał popyt na tego typu inwestycje uwierzcie, że jeśli zobaczą w tym zysk to odrazu przylecą z gorącymi ofertami
[12.11.2010] 21:15
Profitt
Ale tak jest zawsze, ktoś musi zacząć a reszta podpatrzy że dobrze idzie i też zaczną robić takie rzeczy. Tylko ile im to zajmie to już zobaczymy i zacznie się konkurencja ofert znów.
[13.11.2010] 11:31
o2forumowicz
Czasem warto wejść na taki teren, zwłaszcza, że na necie, targach itd. Widać, że jest zainteresowanie tego typu mieszkaniami, więc pewnie im się opłaci.
[13.11.2010] 20:13
Profitt
Dowiedziałem się dziś że jeszcze jutro jest dzień otwarty na os. Skierniewicka. 10-16 jest otwarte dla wszystkich do zwiedzania.
[14.11.2010] 20:27
ghom
o2forumowicz (10.11.03 23:43):
Wszystko zależy od zarządcy czyli w tym wypadku Ciebie, jeśli będziesz mądrze rządzić to będziesz mieć więcej kasy. Tak mi to się wydaje w praktyce, podobno oszczędza się też na jakiś tam opłatach czy podatku, ale to musiałbym sprawdzić, jak zobacze to dam znać. 500zł w skali roku to dużo i mało, ale osobiście sądzę, że można wyciągnąć więcej
Też tak myślę. Nawet jak odliczysz kasę na wydatki związane z ewentualnymi naprawami, to i tak wyjdzie spora oszczędność.
[14.11.2010] 20:57
pawelec19
liddka (10.11.04 20:02):
I chyba w przypadku mieszkań bezczynszowych nie tylko odpada opłata za czynsz ale także z tytułu użytkowania wieczystego? Dobrze myślę?
Nie płaci się czynszu, nie ponosi się kosztów administracji, funduszu remontowego, opłaty z tytułu użytkowania wieczystego, zdaje się, że nie opłaca się części wspólnych, typu korytarza.
[14.11.2010] 22:37
Grumpy
A był ktoś może na tym dniu otwartym na os. Skierniewicka? Bo to fajne osiedle ale ja niestety nie miałem czasu żeby podejść dziś, a ciekawi mnie to bo szukam mieszkanie. Mają świetną lokalizacje i fajny budynek, ale w środku nie byłem.
[18.11.2010] 23:40
Pikczik
Sorki że dopiero teraz ale wcześniej nie miałem czasu żeby napisać, byłem na tym dniu otwartym i całkiem fajnie to wszystko wygląda. Ogólnie budynek jest wykończony w wysokim standardzie jak na obecny rynek, wszystko jest zrobione bardzo estetycznie. Na oko to materiały też są wysokiej jakości. Bardzo mi się podobało
[19.11.2010] 11:56
wonderfull
A czy to prawda, że zdolność kredytowa jest wyższa w przypadku zakupu mieszkania bezczynszowego niż "zwykłego" mieszkania?
[19.11.2010] 12:54
kramn
Teoretycznie może tak być. Bank przy udzielaniu kredytu, oprócz wysokości zarobków przyszłego kredytobiorcy bierze pod uwagę wiele innych czynników, np. liczbę dzieci i ich wiek, więc teoretycznie może uwzględnić niższe koszty użytkowania tego mieszkania. Wyższa zdolność kredytowa może też być uzależniona od rodzaju banku i metrażu tego mieszkania. Najlepiej zapytać się w biurze dewelopera , czy przy zakupie mieszkania bezczynszowego jest wyższa zdolność kredytowa.
[19.11.2010] 15:04
gorsak
Ja się ostatnio interesowałem tym tematem. I rzeczywiście bank uwzględnia niższe koszty utrzymania mieszkania bezczynszowego, ale przy wzięciu kredytu na większe mieszkanie bezczynszowe o powierzchni od 100 m2 lub od 90 m2 dopiero wtedy zdolność kredytowa jest wyższa niż kiedy kupuje się mieszkanie czynszowe o jakieś 40 tys. złotych, w zależności w którym banku bierze się kredyt. Tak jest w PKO BP, w Deutsch Banku, nie wiem jak w innych, bo jeszcze tego nie sprawdziłem. Przy założeniu oczywiście, że masz kredyt na 30 lat i przychody miesięczne ok. 6000 - 7000 zł.
[19.11.2010] 22:20
annie1
I tak słyszałam, że Dolcan załatwia wszystkie formalności związane z kredytem, więc na pewno doradzą wzięcie kredytu na jak najlepszych warunkach dla kupującego mieszkanie. I poinformują jak to dokładnie wygląda z tą wyższą zdolnością kredytową przy zakupie mieszkania bezczynszowego.
[21.11.2010] 21:19
WARSZAWIAK_41
kryysks (10.10.31 23:23):
Ja też jestem za domkiem, ale na terenie Warszawy. To prawda, że miasta się rozrastają i ich granice wciąż się przesuwają, ale połączenia między np. Otwockiem (nie tą częścią centralną, tylko np. dawną Wólką Mlądzką) a Warszawą wciąż pozostawiają jeszcze dużo do życzenia. Radziłabym Ci poszukać inwestycji na terenie Warszawy, zorientować się w cenie i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie domku. Zakup lokalu to decyzja na całe lata i np. ja bym nie chciała (jeśli nie jesteś osobą zmotoryzowaną) dojeżdżać do pracy w Warszawie przez 2 godziny w jedną stronę.

ZGADZAM SIE Z TYM CO PISZESZ.DOJAZDY SA STRASZNE.MAM TO SAMO BO DOJEZDZAM CODZIENNIE.
[21.11.2010] 22:42
spod warszawy
dojazdy są tak uciazliwe, ze moze lepiej sobie zorganizowac jakąs działkę na linii kolejki dojazdowej lub pkp. ja kupilem dzialke w sułkowicach i dojezdzac bede pociagiem do wawy

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat