o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Pytanie do elektroników: szumy w telewizorze

[07.10.2010] 00:49
smutasska
Mam pewien problem: od pewnego czasu gdy oglądam tv i pojawiają się na ekranie czerwone lub niebieskie duże plansze szumi mi telewizor,co to oznacza,da się jakoś to naprawić, wyregulować? Czy też należy zainwestować w nowy telewizor? Dla mnie to problem, bowiem nie stać mnie nawet na zakup na raty
[07.10.2010] 21:59
dzieciata
to z pewnoscia ryjowki szukaja miejsca na zime
[07.10.2010] 23:18
elektronik...
Opisz dokładniej zjawisko.
Co to za telewizor ?
Co to znaczy *szumi* telewizor ? Szum jest w głośnikach, czy mówisz o szumie na ekranie ? Mora na ekranie jest określana właśnie jako szum.
Czy zjawisko się nasila, gdy na ekranie pojawiają się napisy ?
[08.10.2010] 08:58
pscółesia słodziak prześliczny
pewnie wypala sie kineskop bo jakby zmieniał kolory to by oznaczać też mogło wpływ pola magnetycznego jeśli telewizor jest stary... nie ma rzeczy wiecznych (poza moimi mądrościami)
[08.10.2010] 09:36
neniu
problem może być poważny, telewizor stary, a nie wyszumiał się za młodu; skoro jest czerwony i niebieski, to wygląda na ewidentny brak zielonego
[22.09.2019] 10:20
[08.10.2010] 10:12
pscułciaaa
ona nie załapie, nie wie o co chodzi chodzi o to, że są 3 kanały wyświetlania koloru na monitorach R, G, B jak masz niebieski i czerwony, znaczy, że szlak trafił kanał G, czyli możesz pożegnać sie z żółciami również, idealną bielą itp. czyli coś siada z G stary telewizor, olej, telewizja kłamie
seriale ogłupiają
lepiej czytaj mądre rzecz, skoro masz net, czytaj książki i olej debilne programy dla mas w telewizorze ja np. prawie nie oglądam (poza dziennikami lub discovery) bo nie ma co ambitne kino - brak , czasem na AleKino w kablówce lub TVP reszta to chłam, więc nie bój sie ale zacznij czytać
[08.10.2010] 10:14
stoje z boku :)
moze nie musi miec zielonego, moze dziala na cmyku?
co i tak oznacza, ze sie chyba nie wyszumial w mlodosci Niełatwo być wampirem. Nie mając odbicia, nie można napić się do lustra. Ani nawet porządnie umalować.

http://www.youtube.com/watch?v=Badu-O26hH8
[08.10.2010] 10:20
pśćiółcia majuśieniusia
cmyk są wydruki , maszyny drukarskie , to profil poligraficzny
wyświetlanie jest rgb
[08.10.2010] 10:22
pśćiółcia majuśieniusia
w aparatach cyfrowych też masz 3 sensory na kanał (RGB) CMYK to 4 kolorowe maszyny drukarskie (są i inne maszyny, jak np. srebrny czy złoty czy inne kolory gotowe i wymieszane) CMYK masz zestaw z 4 płyt do druku (poligrafia offsetowa) ale czy to CRT czy LCD - masz RBG
[08.10.2010] 10:22
pśćiółcia majuśieniusia (10.10.08 10:20):
cmyk są wydruki , maszyny drukarskie , to profil poligraficzny
wyświetlanie jest rgb
wiem, w koncu kiedys tam chodzilam na grafike
ale co szkodzi pozartowac, skoro w cmyk nie ma zielonego Niełatwo być wampirem. Nie mając odbicia, nie można napić się do lustra. Ani nawet porządnie umalować.

[08.10.2010] 10:24
pśćiółcia majuśieniusia (10.10.08 10:22):
w aparatach cyfrowych też masz 3 sensory na kanał (RGB) CMYK to 4 kolorowe maszyny drukarskie (są i inne maszyny, jak np. srebrny czy złoty czy inne kolory gotowe i wymieszane) CMYK masz zestaw z 4 płyt do druku (poligrafia offsetowa) ale czy to CRT czy LCD - masz RBG
AAAAAAAAA!!!!!!!
[rwie wlosy z glowy]

nie bierz wszystkiego tak serio Niełatwo być wampirem. Nie mając odbicia, nie można napić się do lustra. Ani nawet porządnie umalować.

[08.10.2010] 11:43
smutsska
Cieszę się,że pojawili się tu ludzie,którzy znają się na rzeczy. To trochę mnie przeraziło, że kineskop się wypala. Nie da się go naprawić?Chyba nie.
Telewizor jest marki(?) Provizjon. Więcej niż dziesięć lat chyba nie ma. Określając to zjawisko jako /Szum/ miałam na myśli zakłócenia graficzne i dźwiękowe. Te dźwiękowe wywołują hałas i są najohydniejsze w odbiorze
[08.10.2010] 11:47
elektronik...
No tak znawcy tematu, tylko że pytająca wyraźnie zaznacza, że szumy są wtedy gdy pojawiają się czerwowne LUB niebieskie plansze.
A ty ptaki (rozumiem, że znasz się absolutnie na wszystkim ) już sugerujesz, że wysiadł zielony kolor.
Przyczyny należy szukać w torze dekodowania koloru, a nie w kineskopie.
[08.10.2010] 11:47
neniu
smutsska (10.10.08 11:43):
Cieszę się,że pojawili się tu ludzie,którzy znają się na rzeczy. To trochę mnie przeraziło, że kineskop się wypala. Nie da się go naprawić?Chyba nie.
Telewizor jest marki(?) Provizjon. Więcej niż dziesięć lat chyba nie ma. Określając to zjawisko jako /Szum/ miałam na myśli zakłócenia graficzne i dźwiękowe. Te dźwiękowe wywołują hałas i są najohydniejsze w odbiorze
sprawdź antenę
[08.10.2010] 11:49
elektronik...
Ale czy zjawisko się nasila, gdy na ekranie pojawiają się napisy ?
[08.10.2010] 15:07
smutasska
neniu (10.10.08 11:47):
sprawdź antenę

Mam Kablówkę (UPC,analogową)
[08.10.2010] 15:08
smutasska
elektronik... (10.10.08 11:49):
Ale czy zjawisko się nasila, gdy na ekranie pojawiają się napisy ?

Chyba raczej nie ma to związku. A powiedz, jakie to ma znaczenie?
[08.10.2010] 15:21
smutasska
Po raz pierwszy zjawisko to zaobserwowałam, w czasie oglądania "Familiady", ale te wyskakujące w tym programie tablice mają kolor czarny i żółte litery. Potem pojawiły się dodatkowo szumy gdy emitowano duże obszary koloru czerwonego i niebieskiego. Najbardziej uciążliwe dźwiękowo były te zjawiska pojawiające się w czasie oglądania "Familiady"i gdy wyskakują duże pola czerwone. Nawet jeśli widoczne jest niewielki czerwony przedmiot to pojawiają się zakłócenia.Napisy też krzywo się ukazują, czasami są tak nie wyraźne,że rozczytać ich nie mogę (wadę wzroku mam -1, więc to przyczyna wyłącznie telewizora). Da się naprawić ten telewizor i czy naprawa ta była by opłacalna?
[02.03.2012] 19:27
Pyskolka ;p  niesia2502@tlen.pl
Witam
Mam taki problem... Mój telewizor szumi ...
Gdy wyłaczę CYFRE + słyszę szum , wiec to napewno nie wina anteny ani cyfry. Ewidentnie szumi mi telewizor ... tzn szumi w głośnikach ... Pomocy bo już szału dostaje po mału przez to ... czekam na szybką pomoc tylko i wyłacznie elektroników ... nie interesują mnie jakies głupie pyskówki i mądrości ludzi dla których to tylko żarty ...
[02.03.2012] 19:41
Burzum
Posiadasz dwa piloty, jeden do tv a drugi do cyfry?
Jeżeli tak to musisz wyregulować głośność za pomocą tych pilotów. Tzn. pilotem od cyfry wycisz praktycznie do zera, a głośność reguluj tylko tym od tv lub na odwrót, bo juz nie pamiętam. U mnie było to samo
Pozdrawiam
[02.03.2012] 19:50
niestety nie działa ;/ wyciszyłam na maxa cyfrę potem telewizor ... nic nie dało . A po za tym nie muszę sie na tym znać zeby wiedzieć ze to telewizor szumi skoro wyłaczam cyfrę i właczony telewizor w zostaje a w jego głośnikach szum ... pomocy ...
[02.03.2012] 19:52
Burzum
W zależności od marki tv powinnaś mieć też regulację szumów. Sprawdź.
Więcej nie pomogę.
[02.03.2012] 20:07
yyy LG Flatron raczej ok 10 lat ma do najnowszych nie należy, i w zasadzie to postoi tu tylko jakiś miesiąc bo planuje kupno nowego ... ale do tego czasu muszę się przemęczyć ... yyy w ustawieniach dżwieku nie zauważyłam żadnej regulacji szumu ... ;/ ... niestety ... a doprowadza mnie on do szalu ... Ale dzieki za podpowiedzi i chęć pomocy ... Już myślałam, że nikt nie zagląda na to forum ... Pozdrawiam serdecznie
[13.08.2013] 14:41
aniII
Burzum (12.03.02 19:41):
Posiadasz dwa piloty, jeden do tv a drugi do cyfry?
Jeżeli tak to musisz wyregulować głośność za pomocą tych pilotów. Tzn. pilotem od cyfry wycisz praktycznie do zera, a głośność reguluj tylko tym od tv lub na odwrót, bo juz nie pamiętam. U mnie było to samo
Pozdrawiam

TO DZIAŁA !!!!!!
[06.09.2019] 03:48
Pandemic
Jeżeli chodzi o szare tło i szum to zjawisko jest naturalne. Rozprzestrzeniające się światło po wielkim wybu@@@est wyłapywane przez odbiorniki. To samo słyszymy jak rozregulujemy radio. Taka ciekawostka
[06.09.2019] 04:42
Pandemic
Szczególnie mocno słyszę te szumy w moim dolnopłuku.

» Odpowiedz na ten temat