o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Bliźniaki - jak je ubierać?

[20.10.2009] 17:10
Helcia_86
Witam, moja siostra urodziła 9 dni temu dwie śliczne bliźniaczki - Lenkę i Matyldę. Cała rodzinka zwariowała już na ich punkcie, ale przy okazji powstał problem z ubieranie maluszków. Znajomi przynoszą za każdym razem prześliczne, identyczne ubranka w prezencie a moja siostrę doprowadza to do szału bo za nic w świecie nie chce ubierać dziewczynek tak samo. Największym przeciwnikiem tego pomysłu jest chyba nasza mama, która uważa, że dzieci muszą czuć się identycznie kochane, żadna nie może czuć się gorsza od drugiej i wg niej identyczne ubieranie jest konieczne. To była jak dotąd pierwsza ciąża mojej siostry i wg mamy wszystko musi być tak jak ona chce, bo jest przecież o wiele bardziej doświadczona. Ja staram się za bardzo nie udzielać w tej sprawie, ale mimo wszystko wydaje mi się, że dziewczynki powinny być ubierane tak samo. Myślicie, że to dobry pomysł? Jakie mogą być inne minusy ubierania bliźniąt jednakowo?
[20.10.2009] 17:12
dominique122
a dlaczego siostra nie chce ubierac dzieci tak samo? jakie sa jej argumenty?
[20.10.2009] 19:31
a musi mieć argumenty
dominique122 (09.10.20 17:12):
a dlaczego siostra nie chce ubierac dzieci tak samo? jakie sa jej argumenty?

???
po prostu nie chce i tyle

a do autorki: wiesz, może jej się odmieni, chociaż nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie i czy będzie miało wpływ na wychowanie dziewczynek... czy to istotne w co będą ubierane???
ja kiedyś, dawno temu, mówiłam, że jeśli bedę miała córkę, to nigdy, przenigdy nie ubiorę jej na różowo, bo po prostu tego koloru nie znosiłam
i co...?
i teraz w sklepie moją uwagę zwracają zwłaszcza różowe ubranka... a moje córeczki uwielbiają ten kolor no i ja też go polubiłam, a dziewczyny w różowym wyglądają przesłodko
[21.10.2009] 12:45
Helcia_86
Moja siostra uważa, że jej córeczki to dwa oddzielne charaktery, które już teraz znacznie się od siebie różnią, więc ubieranie ich identycznie pozbawia je indywidualności czy jakoś tak...
[21.10.2009] 12:54
meltyblood
Może powinna spróbować ubierać je w identyczne ciuchy z tym, że o odmiennych kolorach.
Na przykład, niebieski i biały, czerwony i zielony, itd.
Znam osobę, która ma dwóch rocznych chłopców i ubiera ich właśnie w taki sposób co dodatkowo pomaga w ich odróżnieniu.
[20.10.2019] 03:44
[21.10.2009] 13:05
aga.foczka
hmmm to zalezy przede wszystkim od matki, ale moim zdaniem to calkiem fajnie wyglada jak blizniaczki sa ubierane tak samo tutaj jest dosc ciekawa dyskusja na ten temat, wiec mozesz podsunac to siostrze albo mamie, moze zmienia zdanie http://www.smyk.com/index.php?option=com_for um&action=thread&id=2&Itemid=0 .
[21.10.2009] 14:01
dominique122
ja bym ubierala moje bliznieta tam samo a potem to oni musieliby podjac decyzje czy chca byc tak samo ubierani czy nie. problem twojej siostry przypomina mi troche problem mojej ciotki, ktora jest wegetarianka i nie podawala dzieciom miesa i wg mnie to bylo juz troche nie fair decydowanie za dziecko kosztem jego zdrowia...
[21.10.2009] 15:55
HEJKAPL
http://SMICHAL21.
[21.10.2009] 16:08
pasikonik1
ja proponuję zrobić jednej z nich irokeza to będzie się odróżniała z daleka na spoko. life it's bad dream...
life's not a bed of roses
[07.10.2019] 14:18
Adannik16
Niezależnie jaką decyzję podejmiesz, najważniejsze wybrać ubranka dobrej jakości, nie podrażniające skóry. Sporo na ten temat piszą na https://rodzicielnik.pl/ubrania-przyjazne-dl a-skory-dziecka-jak-je-wybrac/ - zobacz sobie koniecznie.
[08.10.2019] 06:23
Helcia_86
Pragnę nadmienić, że jedna jest czarna jak smoła, a druga śniada.

» Odpowiedz na ten temat