o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Pomocy!!! Skad nagle te muchy???!!!!

1 2 3 4 Strony tematu:
[19.08.2009] 00:46
a_fuj
W moim mieszkaniu dzieje sie dzis cos naprawde dziwnego!!! Zaczne od początku. Dzis po poludniu zauwazylam okolo 5 much na zaslonie. Zdziwilo mnie to, poniewaz jakos nie czesto widuje muchy w moim mieszkaniu, a juz napewno nie 5 dorosych na raz na jednym oknie. Na poczaku myslalam ze nalecialy z zewnatrz (dziwne bo w poblizu okien nie ma zadnego smietnika, czy jakiegokolwiek atrakcyjnego dla much miejsca). Ale z godziny na godzine, zaczelo sie ich pokazywac coraz wiecej. Zabilam ich juz okolo 50, i dalej pokazuja sie nowe. Nie mam pojecia skad nagle sie wziely!!! Zamknelam okna, ale nie wiem czy to pomaga. Mieszam w kawalerce, przeszukalam kazdy kat ale dalej nie wiem!!!! To takie dziwne, skad ta nagla plaga??? i to dosłownie z godziny na godzine???!!! Czy komukolwiek przytrafilo sie cos takiego??? Co ja mam z tym zrobic?? Boje sie teraz isc spac, ze jak sie obudze to beda ich w domu setki!!!!
Prosze o pomoc i jakas rade. Prosze tez odpuscic sobie durne komentaze na temat czystosci mojego mieszkania czy mojej higieny osobistej gdyz nie budza zastrzezen.
Bede bardzo wdzieczna za jakies wskazowki i porady.
Pozdrawiam serdecznie
[19.08.2009] 00:57
fazaaaa
moze jakis sczur zdechł i dlatego latają ? XD
[19.08.2009] 00:58
realista23
to znaczy że nawiedzi cię niedługo Ba'al-ze'-bub
[19.08.2009] 01:00
fazaaaa
moze poprostu mają gdzies gniazdo w jakiejs szparce w scianie i dlatego ich tyle
[19.08.2009] 01:11
staryko
To nie są żarty, pamiętam jak kumpel opowiadał mi że nagle wzięły się u niego muchy, tydzień po ty jak to opowiadał znależli go
[nie mam nic do powiedzenia]
xD
[23.09.2019] 07:45
[19.08.2009] 01:15
a_fuj
nie wiem na pewno, ale czy takie dopiero co wylęgłe muchy sa takie duze. te wygladaja na dorosle. wydaja sie tez takie troche ospale, dosc latwo je trafic i zabic.
[19.08.2009] 07:52
to są muchy z innego wymiaru
jeżeli dotkniesz gołą reka którąś z nich po pewnym czasie zmienisz sie w muche
[26.10.2010] 12:00
ffwer
Mam to samo ale dotyczy to jednego małęgo pokoju, w którym nie otwieram okien. Codziennie rano mam jedną sporą, ale potwornie głupią muchę. Nie mam zielonego pojęcia skąd.
[26.10.2010] 21:30
nosferrratu
to są muchy z innego wymiaru (09.08.19 07:52):

a jak przy sikaniu dotknę swoje przyrodzenie
to też się w nie zmienię ?
http://pardey.wrzuta.pl/obraz/1ZMcZi5vbUa/ni etoperz

[18.11.2013] 12:32
ROBAK1313
na 100% masz gdzieś jakąś poległą myszkę lub szczurka.miałem to u siebie.masakra jakaś totalna była. codziennie miałem masę wielkich much na oknie. po intensywnych poszukiwaniach znalazłem przyczynę tego nalotu.pod drewnianą podłogą (stare budownictwo) znalazłem wykończoną wcześniej trutkami małą mysz. zerwałem część podłogi, pozbyłem się trupa i problem zniknął. poszukaj dokładnie.może w jakimś niedostępnym koncie coś się wykończyło.
[18.11.2013] 15:34
rybka-plum
ROBAK1313 (13.11.18 12:32):
na 100% masz gdzieś jakąś poległą myszkę lub szczurka.miałem to u siebie.masakra jakaś totalna była. codziennie miałem masę wielkich much na oknie. po intensywnych poszukiwaniach znalazłem przyczynę tego nalotu.pod drewnianą podłogą (stare budownictwo) znalazłem wykończoną wcześniej trutkami małą mysz. zerwałem część podłogi, pozbyłem się trupa i problem zniknął. poszukaj dokładnie.może w jakimś niedostępnym koncie coś się wykończyło.

Jak odgrzebujesz już temat wiekowy to chociaż nie używaj formy osobowej
[11.06.2014] 19:09
Ikarus
a_fuj (09.08.2009.19 01:15):
nie wiem na pewno, ale czy takie dopiero co wylęgłe muchy sa takie duze. te wygladaja na dorosle. wydaja sie tez takie troche ospale, dosc latwo je trafic i zabic.

Nie jest to śmieszne bo mamy w pracy obecnie to samo.
Jaka była przyczyna pojawienia się much?
[23.10.2014] 21:09
Smok
Martwy gryzoń lub coś innego co w swieżą padlinę się zamieniło więc dostaje ona najpierw skrzydełka a później nóżki. To teraz przechodząc "level" walki ze zwierzakiem czekają was następne, muchy -> mrówki ewt. kolejny zwierzak. Czas tyka a łańcuch pokarmowy jest w stałym ruchu
[23.10.2014] 21:36
Muszka.
U mnie też w tym roku w sierpniu przydarzyło się podobnie. Gdy weszłam rano do kuchni na oknie były całe roje much końskich /granatowo złote/ Otworzyłam okno i wszystkie je wypędziłam. Zamknęłam okno i zaraz pojawiły się następne. Taka zabawa trwała cały dzień, ja je wypędzałam, a one znów się pojawiały. Oczywiście, na noc okno zamknęłam i gdy rano weszłam do kuchni, po muchach ani sladu i do teraz już się nie pojawiły
Do teraz o tym wydarzeniu myślę, bo skąd się one raptem wzięły? Mieszkam na osiedlu leśnym, gdzie nigdy, naprawdę nigdy wlecie nie pojawia się żaden komar, much też nie ma, może czasem jedna ze dwie muszki latem się pojawią.
Taką historię miałam przed 30 laty, ale na innym mieszkaniu. Też ni stąd, ni zowąd, też w kuchni pojawiły się wielkie, końskie muchy, całe roje, myślałam, że zwariuję. Baliśmy się pójść spać, więc noc spędziliśmy u rodziny. Kiedy rano wróciliśmy do domu /okno zostawiliśmy otwarte/ po muchach nie było śladu.
Ciekawe zjawisko i też nie wiem, czym to wytłumaczyć.
[24.10.2014] 00:23
no cusz
nosferrratu (10.10.2010.26 21:30):
to są muchy z innego wymiaru (09.08.19 07:52):

a jak przy sikaniu dotknę swoje przyrodzenie
to też się w nie zmienię ?

spojrz na swoj avatar
[24.10.2014] 00:24
no cusz
Ikarus (14.06.2014.11 19:09):
a_fuj (09.08.2009.19 01:15):

Nie jest to śmieszne bo mamy w pracy obecnie to samo.
Jaka była przyczyna pojawienia się much?

a nie pracujesz przypadkiem w Constarze?
[14.11.2014] 13:48
Manwe
Witam,
ten sam przypadek przydarzył mi się dzisiaj. Wszedłem do łazienki a tu rój much (żeby nie było łazienka jest zadbana). Na początek zabiłem 12. Teraz licznik skoczył już do 19. Nie ma małych muszek. Najmniejsze muchy są dorosłe, są też takie wieeelkie. Masakra. Wchodzę raz na 10 min i są kolejne 2-3. Myślałem, że może kanałem wentylacyjnym wchodzą, ale obok mam kuchnie i ten kanał wentylacyjny rozdziela się więc teoretycznie ilość much w kuchni i łazience powinna rozkładać się równomiernie.
[14.11.2014] 21:50
trup w wentylacji
Manwe (14.11.2014.14 13:48):
Witam,
ten sam przypadek przydarzył mi się dzisiaj. Wszedłem do łazienki a tu rój much (żeby nie było łazienka jest zadbana). Na początek zabiłem 12. Teraz licznik skoczył już do 19. Nie ma małych muszek. Najmniejsze muchy są dorosłe, są też takie wieeelkie. Masakra. Wchodzę raz na 10 min i są kolejne 2-3. Myślałem, że może kanałem wentylacyjnym wchodzą, ale obok mam kuchnie i ten kanał wentylacyjny rozdziela się więc teoretycznie ilość much w kuchni i łazience powinna rozkładać się równomiernie.

zona sasiada pewnie wyjechala do mamy?
[16.11.2014] 01:49
Manwe
trup w wentylacji (14.11.2014.14 21:50):
Manwe (14.11.2014.14 13:48):
Witam,

zona sasiada pewnie wyjechala do mamy?

Walka trwa. Bilans na dzień drugi: 70. W tesco i w cerfurze nie mają nic na muchy bo to nie sezon
[12.04.2015] 06:27
yyy
jak się tego pozbyć dziadostwa?
[12.04.2015] 06:30
yyy
U mnie postawiliśmy dom i mamy pelno końskich moch na oknach sa duże i bardzo ospale ile ich wybijemy to w ten sam dzień lub na drugi jest ich tyle samo. Czy może ktoś doradzić cos sensownego jak sobie poradzić z tym problemem? Miał ktoś może podobna sytuacje? Proszę o jakas pomoc w zwalczeniu tego dziadostwa.
[12.04.2015] 17:45
ffwer
ffwer (10.10.2010.26 12:00):
Mam to samo ale dotyczy to jednego małęgo pokoju, w którym nie otwieram okien. Codziennie rano mam jedną sporą, ale potwornie głupią muchę. Nie mam zielonego pojęcia skąd.

ps. zmierzyłem jej IQ, zaledwie 67
[12.04.2015] 17:49
pewnie masz patafianski domek
yyy (15.04.2015.12 06:30):
U mnie postawiliśmy dom i mamy pelno końskich moch na oknach sa duże i bardzo ospale ile ich wybijemy to w ten sam dzień lub na drugi jest ich tyle samo. Czy może ktoś doradzić cos sensownego jak sobie poradzić z tym problemem? Miał ktoś może podobna sytuacje? Proszę o jakas pomoc w zwalczeniu tego dziadostwa.

z cyklu tych "nowoczesnych" wstaw pod okap dachowy cos, co pozwoli jaskolkom zalozyc gniazda, wewnatrz dachu zawies skrzynki dla nietoperzy, wroble w okresie karmienia pisklat masowo wylapuja robactwo, zbor im skrzynki legowe, dokarmiaj resztkami chleba
sami sobie gotujecie plagi, bo wam wrobelek raz czy dwa na parapet nasra, to zlikwidowac wszystko
[19.08.2015] 14:04
aaaaol
Mam to samo - dużo much a nie mam otwartych okien i nikt nie wchodziła ani nie wychodził z domu. Wczoraj odkryłam skąd się biorą - wchodzą przez pochłaniacz. Jak otworzyłam pochłaniach to pełno ich wyleciało. Zastanawia mnie tylko jak wchodzą gdy pochłaniacz jest zamkniety.Nie wiem co robić by się ich pozbyć.
[19.08.2015] 19:23
specjalista ds dezynsekcji
aaaaol (15.08.2015.19 14:04):
Mam to samo - dużo much a nie mam otwartych okien i nikt nie wchodziła ani nie wychodził z domu. Wczoraj odkryłam skąd się biorą - wchodzą przez pochłaniacz. Jak otworzyłam pochłaniach to pełno ich wyleciało. Zastanawia mnie tylko jak wchodzą gdy pochłaniacz jest zamkniety.Nie wiem co robić by się ich pozbyć.

mała eksplozja jądrowa w mieszkanie na pewno je załatwi
[20.08.2015] 08:20
Manwe
pewnie masz patafianski domek (15.04.2015.12 17:49):
yyy (15.04.2015.12 06:30):

z cyklu tych "nowoczesnych" wstaw pod okap dachowy cos, co pozwoli jaskolkom zalozyc gniazda, wewnatrz dachu zawies skrzynki dla nietoperzy, wroble w okresie karmienia pisklat masowo wylapuja robactwo, zbor im skrzynki legowe, dokarmiaj resztkami chleba
sami sobie gotujecie plagi, bo wam wrobelek raz czy dwa na parapet nasra, to zlikwidowac wszystko

bardzo dobry pomysł.
co do much w domu: ja przez 4 dni zabiłem z 400 + lepy + lepy + lepy
[20.08.2015] 09:17
Mario111
Inwazja trwa - wlatują przez kratki wentylacyjne i lecą do światła. zaklejenie drobną siateczką pomaga + zapalenie np papieru w kominie...
[24.08.2015] 08:51
kapiszton
Witam wszystkich,
u mnie też nagle w piątek, wszedłem do domu a w kuchni jak w ulu, ze 50 zielonych na oknie, wszystko przeszukałem w kuchni i nie, lodówkę odsunąłem nic za nią, koło kosza w szafce od okna leżało parę czerwonych kokonów, usunałem wszystkie i wyrzuciłem rekalmówki co leża koło śmietnika moze jakies krew stara w nich czy co. zrobiłem to koło 12 wczoraj, po powrocie z grila koło godziny 16 znowu to, samo w kuchni czarno. nie ma pojęcia co robić, mieszkam w bloku na pierwszym piętrze to raczej szczur ani mysz nie wpadła z wizyta, poza tym było by czuć a w domu, nic normalny zapach.
[24.08.2015] 09:04
weź
się umyj i posprzątaj a muchy znikną
[24.08.2015] 11:32
kapiszton
sie pier...dolnij w czoło przygłupie. tak czysto to ty nie masz nawet jak stara ci każę językiem podłoge lizać.
[24.08.2015] 11:49
Manwe
kapiszton (15.08.2015.24 08:51):
Witam wszystkich,
u mnie też nagle w piątek, wszedłem do domu a w kuchni jak w ulu, ze 50 zielonych na oknie, wszystko przeszukałem w kuchni i nie, lodówkę odsunąłem nic za nią, koło kosza w szafce od okna leżało parę czerwonych kokonów, usunałem wszystkie i wyrzuciłem rekalmówki co leża koło śmietnika moze jakies krew stara w nich czy co. zrobiłem to koło 12 wczoraj, po powrocie z grila koło godziny 16 znowu to, samo w kuchni czarno. nie ma pojęcia co robić, mieszkam w bloku na pierwszym piętrze to raczej szczur ani mysz nie wpadła z wizyta, poza tym było by czuć a w domu, nic normalny zapach.

Jak mieszkasz w bloku to pewnie z kanałów wentylacyjnych Ci wchodzą. Nie ma innej metody niż nastawianie tam lepów

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat