o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Wydarzenia w kraju
 » Odpowiedz na ten temat

POWSTANIE WARSZAWSKIE - wasze opinie

[04.08.2009] 09:44
mirinda lajt
Ja powstanie warszawskie uwarzam za kompletny brak wyobraźni i egoizm!Zginęło ok 150 tys niewinnych ludzi, bo grupka fanatyków chciała pokazać że ma jaja...Zryw narodowy-rozumiem-ale wyoraź sobie że właśnie dziś pan Lepper postanawia ze swoim wojskiem uderzyć i zaatakować z kosami rząd rosyjski.A gdyby tak Rosja nie miała poczucia humoru i zrzuciła by w zamian trochę chemii na choćby 2 duże miasta i akurat Ty i Twoim najbliźsi by tam mieszkali.Jak byś się poczuł??Miałbyś ich za bohaterów patrząc jak wszyscy bliscy Ci ludzie umierają w męczarniach???

   (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[19.08.2009] 16:55
bygek
Analogia o Lepperze w 100 proc chybiona. A co do Powstania? Żołnierze zrobili więcej niż do nich należało: ich honorem było wykonanie rozkazu. Odpowiedzielność za śmierć cywilów jest niby po stronie decydentów ze strony polskiej, ale nikt przecież nie umiał oszacować kosztów zaniechania tej akcji, tzn jaki przebieg (jakie ofiary?) przyniosłaby bitwa rosyjsko- niemiecka na terenie stolicy. Nie zpominajmy też, że do cywilów strzelali Niemcy, a nie Powstańcy. I jeszcze jedno: w istocie WSZYSTKIE ofiary II wojny, to ofiary starcia DWÓCH zbrodniczych systemów. Jeden z tych systemów padł, drugi- ten stworzony przez kacapów, nie dość, że wciąż żyje, to jeszcze bywa gloryfikowany. Pamiętajcie, że ofiary Powstania, to też m.in. owoc promieniowania tej samej czerwonej gwiazdki, która widnieje na bereciku zbrodniarza Che Guevary. Który z was, bezmyślni gówniarze, nosi znaczki, lub tiszerty z wizerunkiem tego ch...ja? Najłatwiej kalać pamięć bohaterów i jeździć szpachlowaną starą bryką, którą zbył wnuczek esesmana. Życzę prawdziwego rozumu.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15361177]
[20.08.2009] 07:58
powstanie było z góry
skazane na porażkę.
Oczywistym był fakt, że nie ma co liczyć na aliantów - w końcu oni nas sprzedali Stalinowi, ani tym bardziej nie było co liczyć na Stalina (jemu klęska była akurat bardzo na rękę)

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15363883]
[24.09.2009] 23:49
Hate
dlaczego podjeto decyzje o wybuchu powstania w sytuacji gdzie z warszawy wywieziono duza ilosc broni na potrzeby akcji "burza"
dlaczego nie zajeto lotniska z ktorego startowaly samoloty bombardujace warszawe Your little princess is my little whore.

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15539544]
[02.08.2017] 09:46
mącior
wysiłek zbrojny i ogromne straty wśród ludu warszawy, bezpowrotne zniszczenie dóbr kultury i zagłada stolicy były nie tylko nadaremne, ale także sprzeczne z ówczesną polską racją stanu

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22781484]
[18.03.2018] 16:45
[01.09.2017] 11:45
obroncagodnosci
Pamietajmy o tym, ale nie robmy z siebie nacjonalistycznych bohaterow kosztem prawdziwych herosow z tamtych czasow!

   (Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22797627]

 » Odpowiedz na ten temat