o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Czy wiecie coś na temat...
 » Odpowiedz na ten temat

Zmywarka

1 2 3
[24.02.2009] 14:20
tomasz1985.24
Chciałbym sprawić żonie właśnie taki zakup. Mieszkamy razem już od roku. W kwestii zmywania do porozumienia nigdy nie możemy dojść z racji tego, że jestem leniem (i się do tego przyznaję), a Ania jest zwyczajnie zmęczona. Pomyślałem, że zmywarka była by najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, że Ania już coś tam wspominała o niej. Ale temat na chwilę obecną ucichł. Ja jednak chciałbym jej sprawić niespodziankę, tylko na co się zdecydować? Skoro ja się na tym kompletnie nie znam. pomóżcie!
[10.03.2009] 12:35
mircia-1980  mircia-1980@tlen.pl
Muszę przyznać Tomaszu, że prezent bardzo kosztowny, ale praktyczny. Ja jako kobieta, żona i matka dwójki dzieci uważam, że zmywarka to sprzęt, który jest nieodłącznym elementem kuchni tak samo jak kuchnia czy piekarnik Ale do rzeczy!
Ja swoją zmywarkę mam od jakiegoś czasu (remont kuchni, potrzebowaliśmy do zabudowy) i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Obecna chodzi jak marzenie Cicha, wydajna i funkcjonalna, a to najważniejsze. Może więcej szczegółów jakiej zmywarki poszukujesz?
Do zabudowy?
Wolnostojącej?
Jaką kwotę możecie wydać na zmywarkę?
Jaka szerokość większa/mniejsza? Ja mam 60tkę, z wielu względów.
Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to śmiało pytaj.
[12.03.2009] 13:14
tomasz1985.24
Może i kosztowny, ale co się nie robi dla ukochanej. A i ja w końcu będę miał święty spokój ze zmywaniem Miło, że znalazłem doradcę, i to na dodatek kobietę, to musi doradzić dobrze! Zmywarka ma być do zabudowy, miejsce wciąż czeka. Co do szerokości to wymierzona jest na mniejszą, taka 45cm byłaby akurat. A możesz napisać mi jaką dokładnie zmywarkę posiadasz? Z ciekawości bym zerknął. A jeśli chodzi o koszta to myślisz, że w granicach 2tys. znajdę coś dobrego? dzięki!
[13.03.2009] 14:01
Ach, czyli w tym wszystkim chodzi o święty spokój Ja posiadam zmywarkę Franke, bez której nie wyobrażam sobie kuchni. Wkładam naczynia do zmywarki, a w tym czasie mogę zająć się.. sobą Zdecydowałam się na większą bo i rodzinkę mam dużą, a i mam pewność, że większe garnki się zmieszczą. Ale jeśli poszukujecie mniejszą to w ofercie Franke (w innych również, poszukaj) otrzymacie te o szerokości 45cm. Wydaje mi się, że za dwa tysiaki spokojnie znajdziesz super sprzęt! Powodzenia.
[18.03.2009] 10:22
tomasz1985.24
Nie chodzi tylko o święty spokój, ale między innymi Przejrzałem te zmywarki i nie powiem bo są ciekawe. Właśnie czytam o tych wszystkich funkcjach, programach i zastanawiam się czy są one przydatne? Ja jako facet, wybaczcie, ale nie mam zielonego pojęcia o tym. A tak w ogóle to z franke mam zlew ładnych parę lat i po umyciu wciąż wygląda jak nowy. Ale wracając do zmywarki, oglądałem też zmywarkę gorenje (bo mam ich lodówkę), nawet fajna, ale moją uwagę zwrócił poziom hałasu. Chyba jest zbyt wysoki (50dB), zwłaszcza, że kuchnie połączoną mamy z salonem. Teraz to już kompletnie zgłupiałem, a przecież nie mogę powiedzieć Ani jaki prezent chcę jej sprawić. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pójście do sklepu. I chyba tak zrobię
[29.02.2020] 04:48
[18.03.2009] 13:51
muminka79
tomaszku muszę powiedzieć, że jesteś prawdziwym mężczyzną. Jak mało Was na świecie. Chcesz zrobić prezent swojej Ani. To takie piękne .
Ja ze swojej strony polecam taka zmywarkę http://www.ceneo.pl/269867 Mam ją i jestem zadowolona tak jak i inni użytkownicy. I nie jest wcale taka głośna jak Ci sie wydaje. Poza tym za 2 tyś będziesz miał prawie dwie takie .
[20.03.2009] 10:33
tomasz1985.24
Muminka79, zawstydzasz mnie Dzięki za taką opinie, miło mi to słyszeć. Przejrzałem zmywarkę, którą podałaś i całkiem ciekawa jednak kompletnie nie pasowała by do naszej kuchni. Inny dizajn, kolory. Niestety odpada. Dla mnie poziom hałasu jest bardzo istotny, może to głupie, ale na tym punkcie jestem przewrażliwiony. Dosyć dużo przebywam w salonie (pracuję również) i cisza jest niezbędna Czekam na dalsze propozycje
[21.03.2009] 18:58
muminka79
tomku ale to prawda. Prawdziwych mężczyzn jest coraz mniej. Moja znajoma chciała zmywarkę i mąż jej powiedział, żeby sobie kupiła i nic jej nie pomógł w tej kwestii. Ja mojego Grześka też musiałam cisnąć na tę zmywarkę którą polecam bo on z kolei uważał, ze nie jest nam potrzebna. Teraz docenia to, że mam więcej czasu .
A wracając do tej zmywarki, to jest ona do zabudowy, więc tak naprawdę sam wybierzesz jaki będzie kolor więc tak naprawdę design sam wybierzesz (chociaż radzę przedyskutować to z Anią . A co do głośności do 48dB to w cale nie jest głośno. Jak się normalnie rozmawia jest głośniej bo w granicach 65dB. A tak z doświadczenia to naprawdę jej nie słychać. No ale jak uważasz. Ciężko mi powiedzieć o innych zmywarkach, bo to moja pierwsza i nie mam porównania, a nie chcę mówić o czymś czego nie próbowałam . Pozdrawiam
[23.03.2009] 11:04
tomasz1985.24
Muminka79, ale w ostateczności Twoja znajoma kupiła tą zmywarkę czy nie? Może zwyczajnie facet (podobnie jak ja) nie znał się i w tej kwestii nie miał dużo do powiedzenia. Nie to żebym go bronił Skupiłem się ostatnio na tym poziomie głośności, przejrzałem różne zmywarki i tak samo różne były te poziomy. Moją uwagę zwróciła ta z Franke (36dB- więc porównanie jest), o której pisała Mircia-1980. Tylko teraz moje kolejne pytanie, czy rzeczywiście pracuje tak cicho? Dzięki i pozdrawiam.
[24.03.2009] 13:18
tomasz1985.24 (09.03.18 10:22):
Właśnie czytam o tych wszystkich funkcjach, programach i zastanawiam się czy są one przydatne? Ja jako facet, wybaczcie, ale nie mam zielonego pojęcia o tym.

Wybaczam Oczywiście, że są przydatne, wszystkie moje 5 programów są jak najbardziej wykorzystywane Ogólnie zmywarka jest wygodnym urządzeniem. Także prezent jaki chcesz sprawić żonie, na pewno ją ucieszy. Gwarantuje!

tomasz1985.24 (09.03.23 11:04):
Moją uwagę zwróciła ta z Franke (36dB- więc porównanie jest), o której pisała Mircia-1980. Tylko teraz moje kolejne pytanie, czy rzeczywiście pracuje tak cicho? Dzięki i pozdrawiam.

Tak, Tomaszu. "Rzeczywiście pracuje tak cicho". A na to jednak zwraca się uwagę, gdy włącza się również inne urządzenia do użytku i pracują wszystkie naraz.

muminka79 (09.03.18 13:51):
tomaszku muszę powiedzieć, że jesteś prawdziwym mężczyzną. Jak mało Was na świecie.

Podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami
[30.03.2009] 11:13
falada
a ja powiem tak: z każdej zmywarki Twoja Ania będzie bardzo zadowolona . Popieram dziewczyny (muminka79 i mircia-1980), że jesteś prawdziwym mężczyzną .
Uważam, że i wspominana Amica i Franke są bardzo dobre i ciche. Wybierz tą, która Bardziej odpowiada, a najlepiej porozmawiaj z Anią. To i tak będzie dla niej niespodzianka jak postawisz ja przed faktem: ta czy ta .
[01.04.2009] 11:05
komarczewski
stary powiem Ci, że i Amica i Franke są OK. Patrz na cenę i design. Osobiście podoba mi się Amica ale to moje zdanie. I jeszcze jedna ważna rzecz, pogadaj jednak ze swoja dziewczyna, bo nawet nie wiesz jaka może z tego potem wojna wyniknąć, że zrobiłeś coś bez jej wiedzy itp. Niby ma się cieszyć, że to prezent i znaczne ułatwienie ale to nie ona grała ostatnie skrzypce . Mówię to z doświadczenia. Niespodzianie to można kwiaty kupić (i to też tylko te, które lubi). Rozwaz to .
[05.04.2009] 21:38
Darek21
Firma dziś nic nie znaczy i tak wszystkie zespoły to CHINA ,
zmywarkę warto kupić jednak szerszą 60. Wejdą większe gary, a przy niepełnej zmywarce są prostsze (krótsze) programy.
I tak na co dzień stosuje się trzy , góra cztery programy. Nie warto kupować zmywarki z wodotryskiem.
Tak więc warto patrzeć na cenę, w różnych sklepach może się ona różnić nawet kilkaset złotych. Warto sprawdzić
[18.04.2009] 13:48
miziajewicz
zgadzam się z Darkiem21, że teraz w AGD to głównie patrzy się na cenę. Ja jeszcze zwracam uwagę na renomę firmy i jeżeli moge kupić tanio sprzęt renomowanej firmy to go kupuję. A jeżeli chodzi o zmywarkę to widziałem tanie amici i bosche. O franke nie wiem nic. Ale generalnie polecam amice i boscha bo obie sa bardzo solidne.
[19.04.2009] 23:22
lajf_entusiast
Jak szukasz dobrej zmywarki, w dobrej cenie to polecam tego Electroluxa:
http://www.electro.pl/produkt-ELECTROLUX_Zes taw_Zmywarka_ESF_63020X_2B_zestaw_produktow_Calgonit_GRATIS_ 21_2B_Nablyszczacz_500_ml-Z21112 ,118.html
[20.04.2009] 13:42
maruda smerf
A ja uważam, że to ne ma znaczenia czy zmywarka będzie Amici, Boscha, Elekrtoluxa, Franke czy kogokolwiek innego. Wystarczy zrobić drobny research po internecie i sie od razu można zorientować, że wszyscy producenci oferują dokładnie to samo tylko czasami inaczej nazwane. Ja bym patrzył na rozmiar i cenę. Reszta jest wszędzie taka sama. Ale skoro każdy coś poleca to ja też polecę Franke lub Amice, bo to solidne i w miarę tanie firmy .
[23.04.2009] 11:58
wiwióra
Zmywarki Electrolux są fajne bo zmywają cicho i dobrze. No ale za markę sie płaci i nie są najtańsze pomimo to, że mają te same funkcje co zmywarki innych firm. Ja osobiście poleciłabym Franke lub Amike. No ale jak masz sporo kasy z która nie wiesz co zrobić to kup Electroluxa
[02.05.2009] 13:36
gergorowiczpiotr
zdecydowanie polecam amikę, bo jest polska, solidna i w dobrej cenie.
[19.05.2009] 22:30
Andyp
E tam gadanie, ze marka nie ma znaczenia, bo wszystko jest made in china.
Tak, ale made in china tez ma roznice w jakosci. Znanej marki (np. Bosh) nie stac na wypuszczenie bubla nawet z chin, sa rozne kontrole jakosci w fabrykach i renomowany producent pilnuje co wychodzi z tasm z jego logo.
[21.10.2009] 13:40
cisza_nocna_85
Tomasz, chylę czoła za to otwarte przyznanie się do lenistwa Niewielu na to stać (ja sama chyba bym szła w zaparte, że nicnierobienie to rzecz zmęczenia ). Co do zmywarki jako rozwiązania dla małżeńskich sporów o zmywanie, to dlaczego nie? Moi rodzice mają Amicę, kupili przez moderni.pl, sporo się wcześniej najeździli. A jak się okazało, najlepiej jest zrobić rozeznanie w sieci.
[25.10.2009] 17:14
biberoniao2.pl
Tomaszu! Już to tu słyszałeś, ale chętnie dołączę się do wianuszka urzeczonych dziewczyn bardzo ładnie, że tak dbasz o swoją dziewczynę! Zmierzając do sedna, to ja zdecydowałam się na zmywarkę bosha SRS 53E32EU. Zamówiłam ją na magicznaplaneta.pl, więc pewnie dlatego też wyszło mi dużo taniej, więc warto zajrzeć do internetu. To była moja pierwsza zmywarka, więc byłam mila zaskoczona, że ten sprzęt jest jednak dość cichy mam już parę miesięcy i na razie jestem zadowolona.
[22.11.2009] 21:46
Kryspina
gdyby mój Tomasz był choć trochę podobny do Ciebie życie byłoby prostsze rozpływam się nad Twoimi postami... My mamy taką zmywarkę... zresztą z tego właśnie sklepu http://www.1komp.pl/produkt-13-183-767-37715 ,zmywarki_zmywarka_do_zabudowy_electrolux_esl_67050_(60c m__panel_zintegrowany).htm . Ja jestem zadowolona, mój luby się nią niestety nie interesuje ...
[27.11.2009] 14:05
czytubija
Jak zmywarka to tylko bosch! Nie daj się zwieść niskim cenom innych produktow, bo więcej czasu i nerwów stracisz na serwisy i naprawy niż to wszystko warte. W electro.pl znajdziesz całkiem niezły wybor tych zmywarek i powinieneś znaleźć coś dla siebie. A dobra zmywarka naprawdę może uratować niejeden związek - mówię z doświadczenia
[24.03.2010] 14:37
candy shop
Jeśli chodzi o zmywarki to nie każdego stać na Boscha.
Jest on niestety strasznie drogi.
Ja doradzalbym Candy.
Jest to firma która już istnieje na naszym rynku od dobrych 15 lat.
mam ich zmywarkę i bardzo sobie chwalę ten sprzęt.
[24.03.2010] 15:38
Malwiniaki
Zmywarka zmywarce nie równa.
Ale czy Candy jest dobre.??? tego to nie wiem bo nie posiadam.
Ale mam pralkę candy i złego słowa nie powiem na jej temat.
[24.03.2010] 16:05
loara85
Oczywiście, że tak, każdy sprzęt się od siebie różni, nawet różne modele tej samej marki, potrafią się od siebie zasadniczo różnić. Sama się o tym przekonałam. Moja znajoma kupiła dwie kuchenki gazowe tej samej marki, ale różne modele. Zrobiła sobie w suterenach takie pomieszczenie gospodarcze, wstawiła tam kuchenkę z myślą o tym, że będzie robić tam przetwory. Druga kuchenka z lepszymi parametrami stała na górze. Niestety, ale ta z dołu po miesiącu wylądowała w serwisie, bo coś się w niej zepsuło. Tak to jest czasem.
[15.04.2010] 11:27
Mireq1
To moja pierwsza zmywarka i może nie mam do czego porównać ale po pierwszych myciach jestem zachwycony jej wydajnością i skutecznością mycia. Jest w miarę cicha ale są bardziej ciche. Funkcja 3in1 powoduje w przypadku takowych tabletek rozpoznanie detergentu i nie używaniu nabłyszczacza i soli w zbiorniczkach zmywarki. My myjemy proszkiem calgonitu który kosztuje 16zł za kg i starczy na bardzo długo (producent podaje 40gram na pranie a my używamy 25gr i myje tak samo). Funkcja 1/2 wsadu bardzo przydatna - praktycznie możemy do pełna zapełnić kosze tylko bez przesady po prostu luźno poukładane i efekt taki sam jak przy pełnym praniu(w zasadzie to można jechać cały czas na 1/2 wsadu bez utraty jakości mycia. Prosta w obsłudze, czytelna instrukcja, moja przyjaciółka w domu dzięki której skończyły się kłótnie kto ma pozmywać - bardzo polecam
[16.04.2010] 21:32
nieborak81
W poszukiwaniu zmywarki (i innych sprzętów AGD/RTV) radzę zajrzeć do sklepu 1komp.pl - mają bardzo szeroką ofertę i urządzenia na każdą kieszeń - dzisiaj praktycznie każdy może już sobie pozwolić na taki sprzęt. I dobrze, bo dzięki zmywarce można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.
[20.04.2010] 16:53
elodie
Ta zmywarka to duża ma być czy mała? Do zbudowy czy wolnostojąca? To wszystko jest raczej istotne Electolux jest spoko, na przykład ten model: http://www.1komp.pl/produkt-13-183-767-43035 ,zmywarki_zmywarka_do_zabudowy_electrolux_esi_64010x_%28 60cm__panel_otwarty%29.htm
[26.04.2010] 11:54
ziuta3
No faktycznie fajna,ale ja mam coś lepszego http://www.moderni.pl/show.php?id=14891 Nie jest skomplikowana w obsłudze i nie kosztuje jakoś bardzo dużo pieniędzy. Ja nie wyobrażam sobie jak można nie mieć w domu zmywarki, to niesamowita oszczędność czasu i pieniędzy współczuje mojej mamie, która kiedyś nie miała takich luksusów life is brutal
[28.04.2010] 23:38
elodie
Prawda? W ogóle kiedyś na wsiach to się wodę nabierało ze studni, żeby naczynia umyć, masakra jakaś. Jak byłam takim małym gnojkiem i dzieciakiem to pamiętam, że u mojej babci tak właśnie było, chociaż wtedy to mi frajdę sprawiało jak na wieś jechałam na wakacje. A teraz to tragedia dla mnie Chociaż babcia wodę już ma w domu to nie ma zmywarki ;P i trzeba łapkami zasuwać

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat