o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Wychowanie przez chłostę

1 2 3 4 Strony tematu:
[08.06.2013] 19:13
desertvoice
555Rysiu666 (09.02.07 11:45):
Przez tysiące lat dzieci dostawały lanie, i żadnemu nawet nie przyśniło się pobić nauczyciela! A wiec to co pan mówi jest nieprawdą. Lanie zawsze powinno być przy świadkach. Powinno być wystarczająco odstraszające bicie nauczycieli ... na całe życie, tak jak było przez tysiące lat!
[22.12.2013] 01:44
pomper
Najpierw powinno się wychłostać autora artykułu za podżeganie do przemocy.
[09.09.2015] 22:12
Racjonalistaa
Chłosta przez stulecia była stosowana z sukcesem jako kara za jakieś niewłaściwe postępki, zachowania czy przestępstwa. Oczywiście nie zawsze była wymierzana w sposób cywilizowany. Prowadziła niekiedy nawet do śmierci karanego. Ale dzisiaj można sobie wyobrazić cywilizowany sposób wymierzania chłosty. Łatwo wyselekcjonować przyrządy odpowiednie do bicia po delikatnej pupci 12 letniej dziewczynki oraz zupełnie inne, odpowiednie do pośladków dorastającego młodzieńca, a jeszcze inne dostosowane do pupy powiedzmy dwudziesto paroletniej kobiety. Maksymalną ilość wymierzanych razów też dość łatwo określić. Można też wyłączyć z wymierzania chłosty czynnik ludzki. Są przecież produkowane maszyny, które służą do chłostania pośladków. Mają tą zaletę, że każdy bat spada na pupę z jednakowa siłą. Można je tak zaprogramować by powodowały odpowiednio silny ból, dając jednocześnie gwarancję, że skóra na pośladkach nie zostanie w żaden sposób skaleczona czy przecięta.
Publiczne wymierzanie chłosty w szkołach miałoby też ta zaletę, że każdy uczeń mógłby naocznie się przekonać co go czeka, gdy zrobi coś takiego, jak akurat karany uczeń czy uczennica.
[18.09.2015] 01:44
Biblisya
A ja bym jeszcze wprowadził zasadę, ze baty wymierzane są gołą pupę na lekcjach religii- dziewczynkom przez księży, a chłopcom przez katechetki. Tyle tylko, że nie powinno być tak jak w Biblii cytuję:
O ile winowajca zasłuży na karę chłosty, sędzia każe go położyć na ziemi i w jego obecności wymierzą mu chłostę w liczbie odpowiadającej przewinieniu.
Nie należy kłaść dzieci na ziemi lecz kazać przekładać przez ławkę.
[06.09.2016] 15:20
Racjonalistaa
Baty na goła pupę wymierzane publicznie miałyby też, tę zaletę, że mogłyby się stać częścią wychowania seksualnego. Karany lub karana, przed laniem stanowiłby eksponat, na którym dzieciaki mogłyby w szkole (a nie pokątnie) jak zmieniają się narządy płciowe w zależności od wieku.
[25.06.2019] 22:41
[01.10.2016] 07:50
tak to widze
pozwole sobie odswiezyc temat co prawda jak ja chodzilam do szkoly to kary cielesne - "chlosta" byla, ale nie zawsze. pamietam jak dzis jak na matematyce sie nie umialo i stalo pod tablica to dostalo sie przy calej klasie od nauczyciela ze 3 razy w tylek szeroka drewniana linia, na geografii przy odpowiedzi przy mapie tez sie dostalo kilka razy w tylek drewnianym wskaznikiem. najgorszy byl jednak nauczyciel od fizyki. za przeszkadzanie na lekcji kazal zostawac w klasie po lekcji i sie pytal czy ma poinformowac rodzicow o zachowaniu. nikt nie chcial zeby w domu sie dowiedzieliby wiadomo czym to by sie skonczylo - laniem. dlatego on sam rzucal propozycje: informacja do rodzicow lub lanie od niego. ja przez cala podstawowke dostalam od niego 2 razy lanie. jak wybralo sie lanie to trzeba bylo oprzec sie lokciami o jego biurko i dostawalo sie lanie. lal grubym pasem skorzanym od spodni. bolalo jak diabli pomimo, ze dostalam na spodnie. w domu bylo by pewnie na gola
patrzac na dzisiejsze zachowanie w szkole i na ulicach nie mialabym nic przeciwko jesli jakas kara w szkole by byla, kara w postaci lania. na osobnoscie w obecnosie nauczycieli. bez sciagania spodnie czy majtek, tylko normalnie na spodnie wlac kilka lub kilkanascie razow skorzanym pasem
[14.10.2016] 00:04
Amant Wszech Czasów k.awaryjna
Uważam że nie należy uogólniać ale w przypadkach ekstremalnych jak gówniarz bije np. innych ze szkoły w kółko należy być bezlitosnym a jak rodzice będą fikać to jeszcze im spuścić łomot .
[14.10.2016] 00:06
Amant Wszech Czasów k.awaryjna
No i pisałem o karze za zwykły bandytyzm a nie za nieuctwo .
[22.04.2018] 09:27
Z własnego doświadczenia
Amant Wszech Czasów k.awaryjna (16.10.2016.14 00:06):
No i pisałem o karze za zwykły bandytyzm a nie za nieuctwo .

No a ja z młodości pamiętam, że kila pasów na gołą pupę w przypadku otrzymania dwói doskonale wzmacniało chęć do nauki. Ci, których nie karano "na bieżąco" kilkoma pasami za niewłaściwe oceny, po wywiadówkach tak mieli zbite pupy, że przez kolejne dwa dni najchętniej w ogóle by nie siadali.
Jestem przekonana, że gdyby w mojej szkole na początku roku ogłoszono, że za brak pracy domowej dostanie się parę batów na gołą przy całej klasie to nikt nigdy by nie zapomniał by odrobić lekcji.
[11.05.2018] 15:07
ludamira
Lepszym rozwiązaniem jest udanie się z dzieckiem do poradni rodzinnej. Tam mogą pomóc zarówno dziecku jak i rodzicom. Jeżeli mieszkacie w Szczecinie to polecam wamwww.poradnia-rodzinna.pl Tam otrzymacie profesjonalną pomoc.
[11.05.2018] 17:33
Taa...
Zapomniałeś dodać że to komercyjna poradnia rodzinna, darmowy reklamodawco.
[07.12.2018] 15:06
GosiaNiegrzeczna
ludamira (18.05.2018.11 15:07):
Lepszym rozwiązaniem jest udanie się z dzieckiem do poradni rodzinnej. Tam mogą pomóc zarówno dziecku jak i rodzicom. Jeżeli mieszkacie w Szczecinie to polecam wamwww.poradnia-rodzinna.pl Tam otrzymacie profesjonalną pomoc.

A bardzo boli lanie w tej poradni rodzinnej? Bo w domu ja już po 15 pasach zazwyczaj bardzo płaczę.
[13.12.2018] 03:29
marcia
GosiaNiegrzeczna (18.12.2018.07 15:06):
ludamira (18.05.2018.11 15:07):

A bardzo boli lanie w tej poradni rodzinnej? Bo w domu ja już po 15 pasach zazwyczaj bardzo płaczę.

Wlasnie tutaj Gosiu Niegrzeczna przyznaje ci calkowita racje, wizyta w poradni rodzinnej mialaby jedynie sens gdyby pracujacy tam psycholog mial porzadny skorzany pasek i przylal rozrabiajacemu dzieciakowi chociaz 25 na tylek - na pewno to odniosloby pozadany skutek.
[14.02.2019] 16:58
ankaanka15
Tak.
Ja mam już 15 i jeszcze czasem dostaje. Ostatni raz w zeszłym roku w listopadzie. Mogłam wybrać albo szlaban na miesięczną kasę i wychodzenie z domu, albo pas. Wybrałam.
I był jeszcze jeden wybór, czy 15 w goły tyłek czy 30 przez cienkie majtki? Wcześniej była spokojna rozmowa za co mam mieć karę.
Dostałam. Bolało jak cholera. Ale już nigdy więcej nie było słowa na ten temat, a u koleżanko to matka gdera jeszcze długo. To ja, jak wiem że zasłużyłam wolę spokojnie dostać co ustalone.
To pomaga. Od listopada jest spoko. A jeśli coś wyjdzie nie tak to znów trochę pasów wyląduje na moim tyłku i znów będzie spokój.
[24.02.2019] 11:16
olaska_35
Ja co prawda juz nie dostaje ze wzgledu na wiek, ale jak chodzilam do szkoly to lanie dupska bylo stosunkowo czesto stosowane. Jak nabroilam i to sie wydalo (a tak bylo zawsze niestety) to po rozmowie mialam wybor: szlaban czy lanie. Szlaban zwykle byl na tydzien, zamiast szlabanu moglam wybrac lanie. Tydzien szlabanu rownal sie 10 pasom na gole dupsko. Jak moj wyskok byl wiekszy to bylo do wyboru: dwa tygodnie szlabanu lub 25 pasow. Zazwyczaj wybieralam lanie. Fakt ze dupsko cierpialo niemilosiernie za kazdym razem. Do dzis pamietam ten bol, jaki powodowal pas na tylku. Oj ojciec potrafil zlac porzadnie pasem wojskowym dupsko, ale koniec koncow lanie pomagalo za kazdym razem i nie mam o to zalu.
[13.06.2019] 10:44
Diapersboy
Mieszkam na wsi z macochą i jej corka starsza odemnie o 5 lat ja obecnie 15 lat.Pasem dostaje bardzo często bywa ze dwa trzy razy w ciągu dnia powod zawsze się znajdzie żeby mi wlac.Edukacje już zakonczylem macocha twierdzi ze niema sensu m ie uczyc szkoda na to pieniędzy .Ma za to darmowa sile robocza od rana do wieczora wykonuje wszystkie polecenia jakie od niej dostaje a jej coreczka mnie dogląda i donosi swojej matce o wszystkim N dwozre goraco a ja musz ezakladac bawełniane rajtuzy raz się postawiłem to dostałem taki w@@@ ze się posralem a rajtuzy i tak musialem zalozyc ,wiec więcej już się niestawiam bo to nic niedaje przy pomocy pasa egzekwują wszystko .Dzis jestem sam na gospodarstwie obie pojechaly do miasta na zakupy a mi kazały pozamiatać podworze .Zrobie to później i tak bez roznicy bo czy pos[przatam teraz czy później pasem i tak dostane.Ostatnio jejcorecznka daje mi lania pasem jej mamuska dala jej pozwolenie bicia mnie .Wywiazuje się z tego obowiązku nadwyraz rzetelnie sama nawet szuka pretekstu żeby mi wlac.Wczoraj np. zsedlem rano do kuchni ona tam była macocha tez siedziała i Kaska jej corka do mnie podejdz do mnie podeszlem widz etrzyma pas w reku kazala mi opuscic do kolan rajtuzy opuscilem zobaczyla z emam na sobie majtki pyta a to co nic więcej niemowila zlapala mnie za lew reke i sru serie pasow na dupsko dostałem sporo razow zaczolem się dzrec ona do mnie natychmiast sciagaj gacie w samych rajtuzach masz chodzic a skoro się zeszczales w trakcie lania od jutra pampersy będziesz nosil maja je kupic dla mnie w miescie teraz będę tarktowany jak maly gowniarz i obie zaczelu=y się ze mnie smiac musz ejzu konczyc wyczscic cala historie bo jak cos znajda na kompie to znowu się posram w gacie
[17.06.2019] 03:09
Taki sobie pomysł
Ja sądzę, że lanie w szkole byłoby dobrym rozwiązaniem. I to zarówno by karać uczniów za niewłaściwe zachowanie, jak i za niewłaściwe oceny. Do szkoły powinni też mieć obowiązek zgłaszania swoich problemów wychowawczych rodzice. I to w szkole zapadałaby decyzja czy i w jaki sposób powinny być ukarane ich pociechy.
O karze nie powinni decydować nauczyciele tylko odpowiednio dobrane grono uczniów danej szkoły. Powinno to być minimum 12 osób przynajmniej po jednym z każdej klasy. Każdy z nich wybierany byłby przez uczniów swojej klasy z zachowaniem ogólnego parytetu, tak by w gronie tym znalazło się tyle samo chłopców i tyle samo dziewczynek. Na udział w tym gronie zgodę musieli by wyrazić rodzice, gdyż do obowiązków tego grona oprócz określenia czy należy dać jakiemuś uczniowi lanie i ile pasów powinien dostać, byłoby sprawdzanie, czy i jak kara została wykona. A ponieważ wszystkie kary z zasady wymierzane byłyby na gołe pupy, rodzice musieliby się zgodzić, żeby ich pociechy, wybrane do tego grona, mogły oglądać gołych kolegów czy koleżanki.
To nauczyciele i rodzice zgłaszali by do tego grona wnioski o ukaranie jakiegoś ucznia i proponowali wysokość kary. Każdy uczeń miałby prawo się bronić i wnosić o odstąpienie od kary lub jej zmniejszenie. Ostateczna decyzja należałaby do tego grona.
Kar nie powinni też wykonywać ani nauczyciele ani rodzice, choć zarówno rodzice, jak i kadra nauczycielska miałaby prawo nadzorować wykonanie kary.
Spośród chętnych z najstarszych klas uczniowie powinni wybrać tych, którzy będą dawać lania. Powinno to być dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Zasadą powinno być bowiem, że chłopcy biją pasem po pupie chłopców, a dziewczynki swoje koleżanki. Jedynie do karania dziewczynek z najstarszych klas, w przypadku jakiś wyjątkowych wykroczeń, mogliby być wyznaczani chłopcy bo zakładam, że oni mocniej potrafiliby bić pasem po pupie. Oczywiście jeśli w najstarszych klasach nie znalazło by się czterech chętnych, to mogliby się zgłaszać uczniowie z młodszych klas.
W szkole musiałyby być na wyposażeniu dwa pasy. Jeden krótszy na potrzeby klas 1 4, drugi dłuższy (takim mocniej boli) wykorzystywany do karania uczniów starszych klas.
Lanie z zasady odbywać się powinno w obecności grona uczniów, którzy zdecydowali o wysokości kary, czterech uczniów wybranych do wymierzania kar, rodziców, jeśli to oni złożyli wniosek o ukaranie lub nauczyciela, który wnosił o to by dać jakiemuś uczniowi czy uczennicy lanie oraz wychowawcy, jeśli jest to inna osoba niż wnioskodawca.
Aby nie komplikować regulaminu wymierzania kar, można by przyjąć, że karany uczeń który ma dostać lanie rozbiera się w wyznaczonym miejscu, pozostawiając na sobie jedynie majtki. Podchodzi do krzesła, na którym będzie ukarany. Zdejmuje majtki i przyjmuje pozycję eksponującą gołą pupę. Można się zastanowić czy dziewczynkom z dwóch najstarszych klas nie należałoby dać prawo do pozostawienia na sobie biustonosza, ale ja wyjątków bym nie robił.
Dałbym jeszcze nauczycielom i rodzicom prawo wnioskowania by przy szczególnie ciężkich przewinieniach by lanie wymierzać przy całej klasie, a nawet przy całej szkole.

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat