o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Wychowanie przez chłostę

1 2 3 4 Strony tematu:
[06.02.2009] 15:22
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Brytyjscy nauczyciele otwarcie mówią o tym, by wprowadzić na powrót do szkół karę chłosty. Ukróciłaby ona brutalność niektórych uczniów. Kara chłosty wydaje się bardziej sensowna także w systemie prawnym. Lepiej oberwać raz po tyłku za jakieś przewinienie, niż siedzieć pod celą kilka lat z bandą zwyrodnialców. W Singapurze dzięki drakońskiemu prawu prawie nie ma przestępców. Może u nas także by się to sprawdziło?

http://doza.o2.pl/?s=4097&t=11567 --
Redakcja o2.pl
[07.02.2009] 00:11
Mozza
The Smiths - Barbarism Begins At Home

I wszystko w temacie.
[07.02.2009] 00:45
PsychŁP
Przemoc budzi agresje a kary cielesne upokarzają. Obecne zachowania uczniów są wynikiem braku uporządkowania i dojrzałości ich rodziców. Te dzieci często maja niezaspokojoną potrzebę miłości i uznania i to ich skłania do działań mających na celu zwrócenie na siebie uwagi. Myślę, że częściej to rodzicom należała by się chłosta za ich \"wychowanie\" a może raczej \"chowanie\"...
[07.02.2009] 00:46
arahnofob
starzy ludzie popierają kare chłosty... ale to w większości są mohery. Czyli lepiej nie bić. Na starość same zmądrzeją.
[07.02.2009] 01:22
olkazmo
co za idiotyzm. wg mnie bicie to najgorsze z możliwych rozwiązań. ubliża godności dziecka, które jest przecież człowiekiem, które kiedyś dorośnie i też będzie w taki sposób załatwiać problemy, bo nikt mu nie pokarze,że można inaczej. są inne sposoby resocjalizacji.
[21.01.2019] 09:19
[07.02.2009] 01:51
sequ
chlosta by sie przydala w angielskiej szkole bo niby jak te gnoje uspokoic nie ma rady to nie sa juz dzieci. Malolaty juz szybko dorosleja
nie ma rady zle zachowujacego sie mlodego czlowieka powinno sie upokozyc zeby zrozumialo ze tak sie nie robi, bo przeciez oni umia rozruznic dobro od zla. Jestem za
[07.02.2009] 01:57
sequ
klawiszowiec2 (09.02.06 15:29):
Starsi ludzie rozmawiający ze sobą w sklepie czy na przystanku często podnoszą ten temat Uważają że lepiej byłoby gdyby było tak jak w czasach ich młodości-uderzenie niegrzecznego dziecka nie było wtedy czymś potępianym społecznie.Takie rzeczy jak ostatnie zajścia w szkole w Rykach wzmagają dyskusje na ten temat

Teraz spojzmy w przeszlosc i stwierdzmy czy naprawde w ich czasach mlodosci bylo wiecej przestepcow, morderstw, kradziezy.Totalna wolnosc i brak konsekwencji z czynow doprowadzil do katastrofy: Anglia czy Ameryka
[07.02.2009] 02:11
mloda mama
bicie to efekt bezradności
[07.02.2009] 03:10
Dunk
taaa juz to widze. jakby jakis nauczyciel spróbował czegos takiego to zwyczajny wpie**ol by dostal i tyle. jak nie na lekcji to po. poco to komu mlodziesz taka jest byla i bedzie. wiem bo sam mlody jestem. i gdyby mi jakis nauczyciel przylal oddalbym mu tak ze by go w tylku zaszczypialo. albo jesli by zawolal jakiegos urzedasa ze ma mi przylac - po lekcjach uczniowie maja duzo czasu. przebicie opon, wybicie szyb i obcharatanie auta szczotka druciana to 30s roboty a jakie straty by mial. po co to komu?
[07.02.2009] 03:39
heperfeli11a
Tylko co zrobić z tą agresją w szkole i po za nią. Ja myślę że karą za dręczenie powinien być bardziej postrach niż bicie bo to jest sprawa rodziców jak wychowują dzieci(mnie bito jak coś przeskrobałem ale nie bito za niewinność. Uważam to za słuszne i uzazadnione lecz nie bito moich kolegów w ten sam sposób albo wogóle ich nie bito za nic i niestety niektórzy już za młodu byli bydlakami i z tego nie wyrośli, niektórych życie postawiło do pionu np. \"baby\" a niektórzy nadal jarają trawkę i nie wiedzą co z sobą począć. A ja dzięki tej dyscyplinie studiuje chociaż nigdy nie byłem wybitny i się ciesze z tego bardzo i widzę że te pasy na tyłku jednak coś zadziałały) A co do postrachu to powinno się takiego delikwenta albo ją karą wizyty na komendzie a w gorszych przypadkach 24h albo 48h w areszcie miejskim. To potrafi każdego zmiękczyć i zmienić a za powtórne zachowanie taka sama kara a nawet dłuższa. Szczególnie powinno się karać za znęcanie się psychiczne. A jeżeli chodzi o fizyczne to jeżeli nie ma kamer w takiej szkole to oto trudno ale jeżeli są kamery jak w mojej byłej szkole to kary były proste i skuteczne: Przeniesienie do innej klasy lub w ekstermalnych przypadkach wydalenie ze szkoły. Skutkowało ale na psychiczne znęcanie nie było rady ponieważ nauczyciele często nie reagują lub nawet aprobują takie zachowanie co jest najgorsze dla wszystkich. Próby wyciągnięcia coś o winnych zajścia od uczniów nie mają żadnego sensu bo istnieje pewne przeświadczenie że kto sprzedaje ten frajer i h.... mu w d..... . Co czasami jest dobre a czasami jest wielką przesadą lub niszczy poszkodowanych którzy nie mogą się przyznać że ich maltretują w szkole psychicznie lub fizycznie. Takie są reali polskich szkół a nauczyciele tacy jak ci co się w tym artykule wypowiedzieli nie mają pełnego wglądu na sprawy aktualne w szkole i wprowadzenie takiej kary wprowadziło by do szkoły intrygi takie jak zemsta na koledze. Za to że on na mnie na skarżył to ja zainicjuje taki wypadek że teraz on dostanie chłostę. Prosty przypadek bardzo prawdopodobny a jak wiele ukazuje na przykład o nieświadomości nauczycieli i znieczulenia uczniów.
[07.02.2009] 04:11
ktos111111111111
sequ (09.02.07 01:51):
chlosta by sie przydala w angielskiej szkole bo niby jak te gnoje uspokoic nie ma rady to nie sa juz dzieci. Malolaty juz szybko dorosleja
nie ma rady zle zachowujacego sie mlodego czlowieka powinno sie upokozyc zeby zrozumialo ze tak sie nie robi, bo przeciez oni umia rozruznic dobro od zla. Jestem za

Ale z ciebie prostak.. Tylko tyle umiesz powiedzieć? Jak dzieci złe to chłosta potrzebna? Co do artykułu, to gdyby nauczyciel w UK śmiał powiedzieć że chłosta jest w porządku to by stracił pracę w poł minuty, więc nie opowiadaj pan głupot
[07.02.2009] 09:04
teesa
Świetny artykuł,pokazujący paradoksy i obłudę naszego życia codziennego. Oczywiście - jestem "za"... Jak w pierwszej klasie szk. podst. wyhaczyłam linijką w łapę, nie kłamię do dziś . Coś mnie powstrzymuje...
[07.02.2009] 09:30
ziraya
Tiaaa gratuluję, prawnie usankcjonowane bicie dzieci przez nauczycieli. I co ? Moze jeszcze cotygodniowa chłosta profilaktycza? Żeby ukoić frustrację nauczycieli?

Zakażcie prawnie jakiegokolwiek bicia dzieci, to problem sie skończy- nie bedą miały skąd czerpać wzorców.
[07.02.2009] 09:39
pawelkq
tak tak co to za deb.... jak bedzie w szkole to będzie na ulicy bicie w domach itp pożniej będą torrtury dozwolone itp
[07.02.2009] 09:41
lol67
ktos111111111111 (09.02.07 04:11):
sequ (09.02.07 01:51):

Ale z ciebie prostak.. Tylko tyle umiesz powiedzieć? Jak dzieci złe to chłosta potrzebna? Co do artykułu, to gdyby nauczyciel w UK śmiał powiedzieć że chłosta jest w porządku to by stracił pracę w poł minuty, więc nie opowiadaj pan głupot

To w jaki inny sposób by zaradzić coś temu co było w szkole w Rykach? Myślisz ze sama rozmowa by wystarczyła? Jak ich pytali \\\"Czemu to zrobiliście?\\\" to oni pewni siebie odpowiadali \\\"To wina nauczyciela!\\\" Jaka wina nauczyciela? Że nie umieli się zachować? Mnie wychowano tradycyjnie i jakoś nic takiego w szkole nie robiłem i wyrosłem na normalnego człowieka.
[07.02.2009] 09:51
mattai
tak parszywych czasów dożyliśmy... jasne, mnie też przeraża to co się dzieje w szkołach publicznych, ale może by tak lepiej zbadać przyczynę takiego zachowania dzieciaków? tu wnioski nasuwają się same... ludzie blokowisk! przypomnijcie sobie lata 90, wyż demograficzny i etc! przecież na osiedlach słychać było jeden wielki, nieprzerwany wrzask biegających dzieciaków! od świtu do zmierzchu.. i nie było wtedy takich problemów. Nauczyciel miał względny spokój, bo dzieciaki wyszalały sie na dworze. A teraz?! osiedla są puste.. co robią po szkole? siedzą w domu przed tv/kompem/konsolą/telefonem etc etc. te wynalazki ludzkości pomimo, że są dobre (może z wyjątkiem tv..) przynoszą zgubę naszym najmłodszym - są zbyt młodzi by oszacować konsekwencje wielogodzinnej bezczynności, bezruchu. Myślę, że to jest problem - bierność, nie to że grają se w jakieś fpp czy inne rpg'i. brak ruchu, wszechobecna agresywna reklama która wpiera młodym ludzią, że są chu..a warci, jeśli nie kupa sobie tego, tego i tego... frustracja osiąga masę krytyczną i jakiś nauczyciel dostaje wpier..ol. Można też rozładować agresję idąc se po tzw 'dopalacze'.. ironicznie cała afera w mediach nakręca ten biznes. ale tojuż inna bajka.
Co za parszywe czasy...
[07.02.2009] 09:53
mruh
A najlepiej to bić rodziców tych dzieci, które są krnąbrne i chamskie. Również prewencyjnie, zaczynając od autora artykułu, skoro ów uważa to za tak kapitalne rozwiązanie. Chyba, że odzywa się w nim po prostu podświadomy sadomasochizm. Ludzi podniecają różne rzeczy, autor zaś zdaje się lubować w słowach typu "tyłek".
[07.02.2009] 10:00
rako11223
bądz pewny ze do głowy by ci nie przyszło zeby sie odgrywac na nauczycielu gówniarzu ! bo powinieneś za takie cos dostac taki wpie... ze przez miesiąc bys na tyłku nie siadł i to publicznie .to by takich jak ty nauczyło szacunku i pokory
[07.02.2009] 10:14
Pan G
Jestem jak najbardziej ZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA?
tylko najpierw trzeba zniszczyć Helsinskie Stowarzyszenie praw człowieka by Europa się nie wtrącała a poźniej wprowadzić karę chłosty przestępczość, agresja by się zmniejszyło
[07.02.2009] 10:38
greymen
sam sie wychloszcz baranie
[07.02.2009] 11:06
Pinokio54
Doskonale rozumiem tych, którzy stanowczo mówią NIE ale jestem w sytuacji w której muszę powiedzieć Tak! Oczywiście słowo chłosta źle nam się kojarzy, chodzi raczej o wyrobienie w dzieciach i młodzieży umiejętności odróżniania DOBRA od ZŁA. Nikt bez zdania racji nie będzie się rzucał na bezbronne dzieci ale wiszący bat zawsze je pohamuje przed zwyrodniałym zachowaniem.
Jak świat światem za zło karano za dobro nagradzano i chwalono. Kochamy nasze dzieci ale też chcemy, żeby godnie żyły w miarę bezpiecznym świecie.
Dzisiaj sytuacja w gimnazjum wygląda tak, że chłopaki podczas lekcji robią zawody który głośniej przeklnie albo szybciej rozkręci ławkę! Czy nie tak kochana młodzieży? Nikt nie chce zrobić Wam krzywdy ale jesteście rozbisurmanieni jak "dziadowski bicz". Frustracja dosięga Was kiedy nie macie najnowszej komórki albo komputera czy jeszcze nie wiem czego...na tym świat się nie kończy.
[07.02.2009] 11:23
mamkah
Ja jestem przeciwna chloscie w szkole! bez przesady ! zgadzam sie , ze teraz to co sie dzieje glownie w gimnazjum to masakra!...moim zdaniem w szkolach powinno byc tak jak za moich czasow _- a mam 26 lat czyli nie tak dawno konczylam szkoly. Nauczyciel jak jakis uczen byl niehgrzeczny to sie wydarl inny postawil jedynke kolejny uwage inna pani zwyzywala od tepakow inna pani szarpala ucznia malo co mu ksiazki niepodarla kolejna zabraniala nosic bizuterie inna zabraniala makijazu i jakis respekt byl! a teraz samowolka
[07.02.2009] 11:35
paula27
Jestem jak najbardziej za!

Mam 27 lat i też nie raz zdarzało się, że oberwałam po tyłku. Za każdym razem za coś innego, bo jednak takie lańsko dawało mi do zrozumienia, że zrobiłam źle.

A czytając wasze wypowiedzi miałam wrażenie, ze albo piszą to dzieciaki, które nie mają pojęcia o wychowaniu, albo tak samo niepoinformowani księża.
Jak zrobi się coś złego, to trzeba ponieść karę, z tym zgadzają się chyba wszyscy. A to jaką zależy od dziecka. Dla jednego dziecka wystarczającą karą będzie zakaz bawienia się ulubioną zabawką przez kilka dni, a drugi, żeby zrozumieć błąd będzie potrzebował przysłowiowego klapsa.

W szkole jest dokładnie tak samo.

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, bo często o tym zapominamy!!!

DZIECI TRZEBA TEŻ NAGRADZAĆ!!!
[07.02.2009] 11:36
Kimie
Oczywiście że za! Mówicie że to ubliża i poniża. Dobra. Ale czy ci \"oprawcy\" nie ubliżają tak samo swoim ofiarą? Wyzywają na oczach iluś-tam innych. I taka ofiara zawsze już bedzie poniżana. Więc czemu nie odpłacić im tym samym?
Mówicie także o rozmowie. A kto chce teraz porozmawiać bez uznawania tego za debilyzm i bezsens? Na pytanie \"czemu?\" takowy delikwent bez skrupułów odpowie \"Bo tak k. chciałem!\", \"Nie twoja k. sprawa\", \"K. a co to przesłuchanie?\"
[07.02.2009] 11:45
jezozwierz2
Nie myślmy czy miałaby być kara chłosty. zastanówmy się raczej jak miałaby być wykonywana. wtedy okaże się że nie ma szans jej wprowadzenia. Jak niby miałaby być wymierzana?? PRZEZ KOGO?? a poza tym czy nie uważacie że szkoła stała by się rajem dla zboczeńców i pedofilii??
[07.02.2009] 11:45
555Rysiu666
Już sobie wyobrażam kary chłosty w szkołach ..., w dzisiejszych czasach jak by taki nauczyciel przyszedł bić ucznia, że mu się nie chcę robić lekcji, albo że marudzi itp. i zaczął takiego ucznia bić to by mu uczeń taką tubę dał że nauczyciel by popamiętał że lepiej z takimi ludźmi nie zadzierać bo potem może mieć przes***e do końca życia taki nauczyciel!, przynajmniej ja bym tak zrobił nauczycielowi jak by mi podskakiwał!.
[07.02.2009] 11:50
kozel
No tak. Z jednej strony świetny pomysł, a z drugiej strony - co dalej?
Załóżmy, że jestesmy takim dzieciakiem, siedzącym w szkole podstawowej, gimnazjum. Dzieciaki zawsze miały głupie pomysły (szczególnie w oczach nauczycieli), które będą podlegały karze. Ale czego my tak naprawde uczymy tych dzieci? Co one z tego wyniosą?
Niestety nic innego, jak to, że przemocą można zdziałać wszystko. Potem dorosłe już dzieci, chłostane od podstawówki, będą chłostać swoje dzieci w domach.. Takie zmiany musiałyby pójść dalej, daleko poza szkołę, żeby tego uniknąć.
Z reszta, żeby rozwiązać problem agresji, trzeba go zdusić u trzewi, zdusić jego ognisko, spalić gniazdo, a nie zabijać osy.
[07.02.2009] 11:52
anna wellinska
krombrnosc młodziezy jest zaskakujaca to co sie dzieje w szkolach, ktore powinny wychowyac a nie czekać az mlodzież wychowa sie sama. To samo tyczy sie tez rodzicow, ktorzy sa wlasciwymi wychowawcami a czy wychowuja w dobie kryzysów nawet tych ekonomicznych w gonitwie mozna by powiedziec za chlebem. Nikomu nie jest łatwo przezwycieżyć kryzys portfela rodzinnego i znaleźć jeszcze czas na właściwą socjalizację dzieci i młodzieży. Etycznie i moralnie czy potrafimy dać naszym potomkom jakiś własiwy wzór zachowania pewnie potrafimy. Czy nie lepiej zamiast kary chłosty oddać w ręce nauczycieli jeden z podręczników psychologi spolecznej "Empatia i rozwój moralny" Martina L. Hoffmana
Książka Hofmana wypelnia lukę w literaturze dotyczącej moralnego rozwouju człowieka szczególnie dzieci i młodzieży. Pozwala rozumieć wiele mechanizmów, które decydują o powstawaniu lub braku motywacji i pomagania innym. Chodzi o czynniki niewłaściwej socjalizacji powodującej ten stan rzeczy a rozwiązaniem nie jest chłosta. Przecież nie możemy sobie pozwolić aby cofać się kilkanaście lat wstecz bo to nie jest rozwiązanie narastających problemów. Polecam książkę Hoffmana nauczycielom dla których będzie to kompendium wiedzy o rozwoju moralnym dzieci jak i o mechanizmach zachowań prospołecznych a także o naturze ludzkiej.
[07.02.2009] 12:12
Ghoust1988
Ale co niektorzy bzdury pisza gdyby dzieciaki znaly swoje miejsce to by sie nie dziala tak jak sie dzieje w polsce... najlepiej im pozwalac na wszystko a wtedy bedzie napewno cudownie... więcej zbójów bedzie to napewno Za kilka lat jak ci co sie tutaj wypowiadaja nie zmienia zdania to ebde pelen podziwu...
[07.02.2009] 12:13
piter znafca
"morale było tak wysokie, że Konstanty ledwo uszedł z życiem z Warszawy.
" muahahahahahahahahaha Konstanty z łatwością "uszedł" z życiem najpierw przebrał się za pokojówkę i go tzw. "powstańcy"(nie wiem czy można mówić o nich jako o powstańcach, ponieważ to była zwykła hołota która zabiła 6 wybitnych polskich generałów którzy nie chcieli do owego powstania się przyłączyć;/) nie zauważyli go jak obok nich przechodził bo kazali kobietom uciekać... później Konstanty schował się na strychu, a nasi genialni powstańcy nawet tam nie zajrzeli... potem w tym samym stroju uciekł do swoich wojsk pod warszawą... faktycznie ledwo przeżył, że tak powiem wydymał na lewo i prawo powstańców :]
[07.02.2009] 12:20
slimroh
Patologia zawsze swoje dzieci biła i będzie biła. Tylko ciekawe dlaczego właśnie z tych kręgów rodzi się tyle agresji i przestępstwa.. Dzieciaki z wykształconymi rodzicami i odpowiednia pozycja społeczną które nie są bite z patologią jednak mało maja wspólnego.

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat