o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Polacy to śmieciarze?

1 2 3
[03.11.2008] 20:44
kiedyśkiedyś
klawiszowiec2 (08.10.31 18:45):
To wina tego że przez 50 lat PRL ekologia oficjalnie nie istniała.Władza ludowa nie edukowała ludu pracującego że o przyrode trzeba dbać,że nie należy wyrzucać śmieci do lasu,nie mówiono o tym przez ile stuleci rozkłada sie plastik i efekty widzimy dziś,na szczęście szybko robimy postępy

jak mi wiadomo kiedyś lasy były czyste,nie było takiego śmietnika jak teraz,były butelki zwrotne za kaucją po alkocholu,piwie,mleku i smietanie,a kto to zlikwidował?
nawet było dodawane 20 dkg do surowej kiełbasy,czy szynki na wyparzenie,parówki miały tylko 24godz terminu do przydatności,
a teraz wszystko się kupuje i wyrzuca ale gdzie?
czy to ustrój?czy głupota ludzka?
Sądzę,że to zależy od wychowania,widać kto lubi śmietnik w swoim domu a kraj nasz jak dom,czyż nie?
Jak się dba tak się ma,aludzie biedni nie mają z czego żyć,to i puszki zbierają i odzierz,państwo im bytu nie zapewni,
choć zaczyna duże kontenery wystawiać
ale zapewnie miło jest wejść do lasu zapachem się jego uraczyć niż
smrodem śmieci
[03.11.2008] 20:48
rofl
uwielbiam te wyssane z palca artykuły autorstwa p.Rafała i nierealne postaci typu pan Bogdan, zajmujący się odpadami
[03.11.2008] 21:11
Paul86
Ala00000000000 (08.11.03 17:49):
Czystość? Może jeszcze trzeba wspomnieć, że Polska jest wysypiskiem śmieci dla innych krajów, np. dla Niemiec! Było głośno w telewizji, że Niemcy przywożą do nas swoje odpady. I jak tu ma być czysto?

W windzie w swoim bloku na podłodze kolejny raz widziałem pustą porzuconą butelkę. To nie żadni Niemcy ją tam zostawili. Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! żyj porządnie.
[03.11.2008] 21:33
tak to prawdaprawda
Paul86 (08.11.03 21:11):
Czystość? Może jeszcze trzeba wspomnieć, że Polska jest wysypiskiem śmieci dla innych krajów, np. dla Niemiec! Było głośno w telewizji, że Niemcy przywożą do nas swoje odpady. I jak tu ma być czysto?

W windzie w swoim bloku na podłodze kolejny raz widziałem pustą porzuconą butelkę. To nie żadni Niemcy ją tam zostawili.

w windzie można dużo zobaczyć zagubione majteczki,już nie powiem ,że w kropeczki jakiś flaczek chyba nie po leberce
a także biustonosz na klatce ,nie wspomnę o butelkach,puszkach czy petach-ochyda to świadczy o naszym poziomie wychowania w domu i w rodzinie,a nie poza
[03.11.2008] 21:34
Master2
Jimbo (08.11.03 16:26):
Master2 (08.11.03 14:45):
A powiedz gdzie ludzie mają wywalać posegregowane śmieci ,skoro w wielu miejscach w ogole nie ma pojemników na tego typu odpady??

Jak to gdzie mają wozić? Na pewno nie do lasu. Mają segregować. Mieszkam na wiosce i nawet u nas gmina dba o to aby mieszkańcy mogli zdać śmieci. Warunek jest jeden: śmieci muszą być posegregowane i umieszczone w workach które odsprzedaje sołtys za 1zł. Każdy pierwszy piątek miesiąca przyjeżdża ciężarówka i zabierają śmieci. Nikt się o nic nikogo nie musi prosić. Ale są tacy co na złość wywiozą do lasu. Sknery żałują na worek na śmieci tą marną złotówkę i potem halo, wielki problem bo na wysypisku trzeba za nieposegregowane brudy zapłacić 16zł Niech ludzie przestaną chlać i zaczną myśleć to zacznie się robić czyściej.
Mówisz, że nie ma pojemników? Co za bzdura! W każdym mieście są pojemniki.
Jak na wiosce są to co dopiero w mieście. Na jakim zadupiu mieszkasz, że nie ma pojemników? Jak ktoś jest leniwy, to zawsze znajdzie jakieś wytłumaczenie.

No i tu się mylisz. Być może u Ciebie , na wiosce są. Ale u mnie, gdzie mieszkam na 30 tyś osiedlu we jednym z większych Polskich miast, NIE MA! Owszem ,kiedyś były, ale parę lat temu je usunęli, sam nie mam pojęcia czemu. Ale kiedy były ,to ludzie i owszem, segregowali śmieci ,a przynajmniej na tyle, że kontenery był pełne, a i dla żuli szkła nawet starczyło. Teraz tego nie ma i każdy wywala śmieci w worze do jedynego,dostępnego śmietnika. I skoro jesteś taki mądry, to powiedz mi, czemu zabrano te kontenery i co ludzie teraz mają robić??
Dodatkowo naucz czytać ze zrozumieniem, bowiem nie napisałem ,żeby wywalać śmieci do lasu ,jestem temu całkowicie przeciwny. Jednak to ,że ludzie nie segregują śmieci - nie jest do końca ich winą.
[31.03.2020] 18:21
[03.11.2008] 21:34
tak to prawdaprawda
tak to prawdaprawda (08.11.03 21:33):
Paul86 (08.11.03 21:11):

W windzie w swoim bloku na podłodze kolejny raz widziałem pustą porzuconą butelkę. To nie żadni Niemcy ją tam zostawili.

w windzie można dużo zobaczyć zagubione majteczki,już nie powiem ,że w kropeczki jakiś flaczek chyba nie po leberce
a także biustonosz na klatce ,nie wspomnę o butelkach,puszkach czy petach-ochyda to świadczy o naszym poziomie wychowania w domu i w rodzinie,a nie poza

a poza domem róbta co chceta
[03.11.2008] 22:05
mog
32323 (08.11.03 00:41):
Polaczki sie przyrównują do niemców???? popier..liło???
to tak jak gówno porównywać do tortu

zaSmarqańcu - zostań tam gdzie jesteś i nigdy nie wracaj do Polski. Nikt cię tu nie potrzebuje.
[03.11.2008] 23:50
benam
Faktem jest, że w Polsce jest zbyt dużo ludzi, których nie obchodzi żadnego rodzaju ochrona środowiska i to jest przyczyną ogólnego zaśmiecenia. Co do wprowadzenia bardziej rygorystycznych kar jestem jak najbardziej za, ale to nie da dużej poprawy. Nie potrzeba także \"donosicielstwa\", wystarczy jedynie czasem odważnie powiedzieć do osoby, która śmieci, że zachowuje się nie tak (szczególnie gdy są to dzieci) i oczywiście samemu przestrzegać przepisów (warto także robić coś dodatkowo np.segregacja,używanie materiałów wielokrotnego użycia kiedy to możliwe). Ciężko jest zmienić przyzwyczajenia ludzi, ale warto próbować. Co do polityki państwa i firm zajmujących się nieczystościami to ciężko jest coś zmienić nie mając bezpośredniego w tym udziału więc lepiej zająć się swoim otoczeniem i tam próbować polepszać sytuację. Moim zdaniem bezsensu jest porównywać się do kogokolwiek, a już jakąś czystą paranoją jest porównywanie czystości na ulicach Niemiec do ludobójstwa z czasów WW2 (zastanówcie się zanim coś piszecie). Takie porównywanie się do kogoś nasuwa takie myślenie, że Polska ma być czysta, bo Niemcy są czyste. Raczej Polska powinna być czysta, bo Polacy tego chcą
[04.11.2008] 01:23
nikt w mieszkaniu
Master2 (08.11.03 21:34):
Jimbo (08.11.03 16:26):
Master2 (08.11.03 14:45):
A powiedz gdzie ludzie mają wywalać posegregowane śmieci ,skoro w wielu miejscach w ogole nie ma pojemników na tego typu odpady??

Jak to gdzie mają wozić? Na pewno nie do lasu. Mają segregować. Mieszkam na wiosce i nawet u nas gmina dba o to aby mieszkańcy mogli zdać śmieci. Warunek jest jeden: śmieci muszą być posegregowane i umieszczone w workach które odsprzedaje sołtys za 1zł. Każdy pierwszy piątek miesiąca przyjeżdża ciężarówka i zabierają śmieci. Nikt się o nic nikogo nie musi prosić. Ale są tacy co na złość wywiozą do lasu. Sknery żałują na worek na śmieci tą marną złotówkę i potem halo, wielki problem bo na wysypisku trzeba za nieposegregowane brudy zapłacić 16zł Niech ludzie przestaną chlać i zaczną myśleć to zacznie się robić czyściej.
Mówisz, że nie ma pojemników? Co za bzdura! W każdym mieście są pojemniki.
Jak na wiosce są to co dopiero w mieście. Na jakim zadupiu mieszkasz, że nie ma pojemników? Jak ktoś jest leniwy, to zawsze znajdzie jakieś wytłumaczenie.

No i tu się mylisz. Być może u Ciebie , na wiosce są. Ale u mnie, gdzie mieszkam na 30 tyś osiedlu we jednym z większych Polskich miast, NIE MA! Owszem ,kiedyś były, ale parę lat temu je usunęli, sam nie mam pojęcia czemu. Ale kiedy były ,to ludzie i owszem, segregowali śmieci ,a przynajmniej na tyle, że kontenery był pełne, a i dla żuli szkła nawet starczyło. Teraz tego nie ma i każdy wywala śmieci w worze do jedynego,dostępnego śmietnika. I skoro jesteś taki mądry, to powiedz mi, czemu zabrano te kontenery i co ludzie teraz mają robić??
Dodatkowo naucz czytać ze zrozumieniem, bowiem nie napisałem ,żeby wywalać śmieci do lasu ,jestem temu całkowicie przeciwny. Jednak to ,że ludzie nie segregują śmieci - nie jest do końca ich winą.

nie nastawia 10 worków na segregację śmieci zwłaszcz w blokach,
lub będzie wynosił pojedyńczo,bop nie zarobi na torebki
[04.11.2008] 02:00
w końcu ktoś to zauważył
czyścioszek (08.11.03 19:49):
Nie trzeba oczekiwać od ludzi,że są aniołami, przeciwnie, jak uczył Machiavelli, rozsądny książę wie, że są podli, chciwi i skąpi.

i przede wszystim głupi! podobieństwo zachowania Homo vulgaris i małp jest uderzające

nie chodzi tylko o Polaków, zbiera się kasę na lecznictwo w krajach trzeciego świata, a wystarczy reportaże zobaczyć, syf, kiła i ubóstwo, śmieci leżą w zbiornikach wodnych, srają do nich i potem piją wodę stamtąd

natychmiast wprowadzić ostre kary finansowe dla wysypujących śmieci w lasach i żadnych ulg (bo wielodzietne, bo biedne, itp.), zniszczyć brudasów! jak Niemiec nie będzie mieć kasy na karę to skonfiskować samochód lub TIRa
[04.11.2008] 13:45
EMIGRANT2
JAK ZWYKLE JEST COS ZALOSNEGO: ROZIAZANIE NIE JEST W POSTACI NIE KUPOWANIA W JEDNORAZOWYCH OPAKOWANIACH TYLKO ZWYKLEJ SEGREGACJI. JA ZYJE W HISZPANII I POZA MALYMI WYJATKAMI TU SIE SEGREGUJE SMIECI BO TO JEST NORMALNE, SEGREGUJE SIE JUZ W DOMU CZY COS W TYM DZIWNEGO? TAK: POLACY W POLSCE NIE CHCA TEGO ROBIC!!!!GLUPI CZY CO?
[04.11.2008] 17:32
bober11
Polska to jeden z NAJCZYSCIEJSZYCH krajów w europie wystarczy przejechac sie na Bałkany i tam zobaczyc co się dzieje. Byłem w Atenach. poza Akropolem który jest czysciutki bo wiadomo zabytki to reszta Aten to jedno wielkie wysypisko i smród taki ze wytrzymac nie mozna. Rodzice byli w turcji w Istambule smieci wyrzuca sie... PRZED BLOKI W WORACH które walaja sie po calej ulicy. Bosnia wcale nie jest lepsza wszedzie dookola pelno brudu to samo w Grecji, Turcji, takze Rumunii, Bułgarii, a nawet południowe Włochy. 8 lat temu byłem tez w Paryżu i smieci też w workach leżących na ulicach bylo pelno teraz nie wiem jak tam jest moze lepiej albo jeszcze gorzej nie wiem.
[05.11.2008] 20:38
Perspi-Block
Witam. Prośba do osób, które stosują Perspi-Block, aby podzieliły się swoimi wrażeniami (pozy- i negatywnymi) z jego skuteczności.

www.perspi-block.pl Wasza opinia pomoże innym, którzy sa w podobnej sytuacji. Dziękuję.
[10.11.2008] 23:55
mlayla
zibi55 (08.11.03 12:15):
A ja ma odmienne zdanie obserwuję soją okolicę a mieszkam w pobliżu granicy z Niemcami po naszych lasach są wyrzucane śmieci przez Niemców mam nawet zrobione fotki. To kto jest tym śmieciarzem??? wywozi się do Polski własne bagno.

Mieszkałam trochę w niemczech i tych śmieci po polskich lasach na pewno nie rozrzucają Niemcy co najwyżej Polscy Niemcy,którzy po paru miesiącach w Niemczech mówią o sobie My Niemcy a nie potrafią poprawnie powiedzieć ządnego zdania po niemiecku
[01.01.2009] 16:38
misiu52  vend_serwis@tlen.pl
Witam,
nie tylko winni są tzw. śmieciarze...dla przykładu podam m. Rybnik. Od wielu lat proszę aby w blokach Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej ustawiono kontenery do segregacji odpadów, zarząd spółdzielni bł monitowany, rada nadzorcza również, rozmawiałem także z prezydentem naszego miasta p. Fudali i... dalej walimy wszystko do jednego wora... przepraszam pojemnika
[13.12.2009] 02:09
Jacek Antyuk Wariat
To wina tego że przez 50 lat PRL ekologia oficjalnie nie istniała.Władza ludowa nie edukowała ludu pracującego że o przyrode trzeba dbać,że nie należy wyrzucać śmieci do lasu,nie mówiono o tym przez ile stuleci rozkłada sie plastik i efekty widzimy dziś,na szczęście szybko robimy postępy

To wprost nie do wiary !
@@@isz stary !!
Tak mówiąc prawdę,
dziś trwa wielka granda,
jak @@@i cała wszarzy
propasranda
Jeśli chodzi o te śmieci,
to wiedzą dzieci w szkole.
bo mają w głowie olej,
że dawniej Druga Polska,
zresztą dopiero w budowie
była budowy wielkim placem
i po niej zostało 3 miliony
mieszkań
(pa ruski t@@@ja napiszut)
tanich i dostępnych,
dla takich, jak ty...
KLAWISZÓW @
Sjegodnia Wiocha globalna,
upadła już tak nisko,
że dla Jewropy Zapadnoj,
cała Wiocha, tO śmieci...
WYSYPISKO !!!
Czy nada się, czy nie nada ?
Wnet utonie w radioaktywnych
ODPADACH !!!
Dziś młodzież szkolna,
po reformsrach szkolnictwa
i grandach prosragandy
umysłowo już prawie niewydolna
śle do Chin sxrotesracyjne
listy
i cholera wie, jeszcze...
gdzie ?@
Tymczasem w sposób
przejrzysty i oczywisty,
to garstka srapisralistów
złapała Większość Narodu
w swoje pazerne macki
Bezdomny ma WOLNOŚĆ
od MIESZKANIA,
a SROLNOŚĆ do na ŚMIETNIKU
SPANIA

Bezrobotny ma WOLNOŚĆ
od PRACY za 100 tysięcy
złotych,
a SROLNOŚĆ do na CZARNO
bez ŁAJDACKICH PODATKÓW
ROBOTY

Jacek C. Antyk Wariat,
ma filozofię z gruntu marną
BEZROBOTNYM ŻYCZY
PRACY WYŁĄCZNIE NA CZARNO,
a BEZDOMNYM,których ciśnięto
tak nisko
SROLITYKOM,SRAPISRALISTOM
i KLECHOM na DOKŁADKĘ
WSJEM ODEBRAĆ CIEPŁĄ POSADKĘ
REWOLUCJĄ ZROBIĆ: WYNOCHA @!
i ZDECHNIE CAŁA GLOSRALNA...
WIOCHA,
a WYMIENIONYM PRĄDEM DAĆ KOPA
potem WYMIENIONYCH do ZIEMI
i na WIEKI WIEKÓW... UZIEMIĆ
+++
[13.12.2009] 08:31
środki na potencję
no niestety, tacy są właśnie Polacy --------moje-strony--------
http://katalog.roi.pl -- dodaj stronę za darmo
http://meska-strona.roi.pl -- męska strona męskie sprawy
[11.08.2013] 10:00
MartaB6145
Używaliście preparatu co się nazywa Perspi Block? Bo szukałam komentarzy na temat tego preparatu i nic nie mogę znaleźć. Może możecie coś powiedzieć mi o tym produkcie? Opłaca się go używać, testowaliście jakieś zamienniki? Tu zanalazłam trochę informacji o Perspi Block: http://www.listalekow.pl/perspi-block/ - uważacie, że warto się tym zasugerować? Nie w smak mi się naciąć i wydać bezsensownie pieniądze, dlatego czekam na Wasze cenne rady. Dziękuje z góry za ewentualną pomoc.
[22.07.2014] 10:24
ewidentnie
nie no nie sądzę... teraz dużo osób zaczęło segregować odpady. kupują specjalne kontenery na żywność czy na leki np. takiewww.nowista.pl i sa bardziej swiadomi tego co robią, wiadomo nie można też mówić tu o wszystkich, ale z roku na rok coraz więcej osób zaczyna być eko.
[30.07.2014] 00:04
czarnamamb
troche sie ostatnio zmienia, ale niestety wielu z nas zalicza się do śmieciarzy. kiedyś byłam świadkiem jak jadąca przede mną samochodem starsza pani wyrzuciła worek śmieci na prywatną posesję. always look on the bright side of life
[13.11.2014] 11:23
iuyjhgf
ja nie uwazam sie za smieciarza, zawsze jak mam jakis remont czy rozbiórkę to korzystam z pomocy roznych firm npwww.asik.pl i powiem wam, ze naprawde lepiej mi z tym, ze jakas firma sie tym zajmie, a nie ja ;/
[26.01.2015] 20:56
leon032
moim zdaniem Polacy to straszni śmieciarze, co i rusz widze gdzieś walające sie stare pralki czy jakieś inne sprzęty;/ czy tak cięzko korzystać z takich miejsca jak http://stanmar.waw.pl/ ?
[27.01.2015] 00:52
spygerysdi1973iobnm
marek. (08.11.2008.03 09:00):
Niestety, 70 % Polaków to brudasy i niechluje o mentalności kałmuka.

Jasne http://schad.es/w
[27.01.2015] 18:51
lauraa21394
leon032 (15.01.2015.26 20:56):
moim zdaniem Polacy to straszni śmieciarze, co i rusz widze gdzieś walające sie stare pralki czy jakieś inne sprzęty;/ czy tak cięzko korzystać z takich miejsca jak http://stanmar.waw.pl/ ?

No dokladnie!! A masa jest takich skupów, koło mnie najblizszy to http://www.sur-wtor.eu/ , na pewno wiele osób ma takie w okolicy tylko nawet o tym nie wie...
[09.01.2020] 12:25
Malwa2311
Pobierz najnowsze mp3 http://www.ivevo.pl/ Mega baza Mp3 download

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat