o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Polacy to śmieciarze?

1 2 3
[31.10.2008] 16:08
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Na dzikich wysypiskach w lesie nie można znaleźć puszek po piwie. Są zbyt cenne. 45 dużych lub 60 małych wchodzi na jeden kilogram, a jeden kilogram aluminium to ponad 5 złotych. W lesie leżą za to butelki po absolucie, johnnie'em walkerze, metaksie i innych drogich alkoholach. Kto je tam zostawia? Na pewno nie ubodzy mieszkańcy prowincji.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11505 --
Redakcja o2.pl
[01.11.2008] 11:24
maly7
niestety tak jest... i to jest przerazajace...

rece opadaja Sciągnij darmową prasę, ksiązki, czasopisma i ebooki: http://ebooki24.pl
Darmowa gazeta wyborcza: http://ebooki24.pl/gazeta-wyborcza
Lektury MP3: http://ebooki24.pl/ksiazki_audio/lektury_i_o pracowania_c1046.xml
[03.11.2008] 00:32
sarhyt
JESTEM ZA BEZWZGLEDNYM DONOSICIELSTWEM W SPRAWIE PALENIA SZTUCZNYCH TWORZYW I ZAŚMIECANIA LASÓW. KROPKA.
[03.11.2008] 00:41
32323
Polaczki sie przyrównują do niemców???? popier..liło???
to tak jak gówno porównywać do tortu
[03.11.2008] 00:54
biszkek
gratulacje dla stwierdzenia ze z 1000 kg odpadow powstaje 2000 kg gazow, i inne jeszcze rzeczy. co to, cudowne rozmnozenie??
[31.03.2020] 17:57
[03.11.2008] 05:39
Najslawniejszy Eskimos
Nie cierpie zielonych! Ludzie, jedzcie gowno - miliony much nie moga sie mylic! Grenlandia byla zielona kiedys - i co? Sprobuj tam teraz mieszkac nie jedzac miesa! Lososie i foki sa smakowite i zdrowe! Roslinki sa dobre dla kozy, a nie dla czlowieka. Zielony, zabij kijem zajaczka z glodu, jak bedziesz na Syberii. Nawet nie wiesz z jaka latwoscia by Ci to przyszlo. Natury nie oszukasz - ekologia to gowno!
[03.11.2008] 05:50
xyzzzzz
Śmieszy mnie powoływanie się na lata 50-te, 60-te 70-te, 80-te i PRL . Wiele zmieniło sie od tamtych czasów. Każdy z nas ma TV, kablówkę, internet i gazetę do czytania każdego dnia - potrafimy czytać, słuchać, mówic ale z myśleniem chyba cos nie tak.
Czytamy o segregacji śmieci lecz w Polsce nie ma posegregowanych wysypisk, jeśli nawet zwykły zjadacz chleba wyrzuci plastyk do pojemnika \"plastyki\" to i tak trafi na ogólne wysypisko. Bez sensu jest segregacja na niskom poziomie jeśli gospodarka śmieciami jest nieprzystosowana.
Wyrzucanie śmieci do lasu mozna całkowicie zlikwidować, wprowadzając obowiązkowe pojemniki na śmieci przydomowe - z brakiem możliwości ich wymeldowania chyba że właściciel nie mieszka i przyniesie zaświadczenie z urzędu o wymeldowaniu ( wznawiane co kilka miesięcy np.3 miesiące bo cwaniaków jest bardzo dużo).

Pozbywanie się większych gabarytów też nie byłoby utrunione gdyby wprowadzić - przy zakupie nowego mebla możliwość przekazania starego do sklepu lub firmy oczyszczającej za skromną odpłatnością.
Podobnie z lodówkami czy piecykami gazowymi.

No coż na takie rozwiązania Polska musi długo bardzo długo poczekać.
[03.11.2008] 06:08
Tinaaaaaaaaaaa
Polacy to smieciarze i brudasy. Mimo ze przyjezdzajac z Niemiec sa tacy podnieceni tym co widzieli: \"ale tam czysto......\" w Polsce robia swoje. Jakze mi zal tych wszystkich nowobogackich burakow wychowanych na komunie - ich mentalnosci bracie nie zmienisz ... tak naprawde to nie lubie polskiej mentalnosci.Wole niemiecka.Hitler cos wiedzial, mowiac o rasie nadludzi.Chocby ze wzgledu na dyscypline. Choc tak naprawde i tam burakow nie brakuje (mieszaja sie, oj mieszaja ...)
[03.11.2008] 07:51
wawu
A na śmieciach można zarobić!!!

Np. przerabiając butelki z PET.
Tylko że czemu u mnie w mieście można je znaleźć z pojamniku z napisem "SZKŁO"?!

Czyżbyśmy byli ANALFABETAMI?

Jedna z pięciu najbogatszych pań w Chinach dorobiła sie na przeróbce śmieci!
Zajmijmy sie śmieciami bo inaczej w nich utoniemy!!!

Ludzie, segregujcie odpady, to takie PROSTE!
[03.11.2008] 08:20
z Niemiec
Jesli chodzi o segregacje odpadow w Niemczech, to ma zostac ona w nieodleglej przyszlosci zniesiona. Okazalo sie bowiem, iz ludzie mimio dobrych checi segreguja smieci nieumiejetnie. Maszyny czynia to o wiele sprawniej, co ulatwia szybka i tania utylizacje odpadow. Z tego co wiem jedynie podzial smieci organiczne i nie organiczne ma zostac utrzymany.
[03.11.2008] 08:22
KARA_MUSTAFA
Pan Bogdan generalnie ma racje tylko ze caly czas stawia Niemcow za wzor ale zapomnial chyba tonach smieci jakie zwoza do naszego kraju. Oczywiscie nie bez udzialu Polakow ale nie zachwycajmy sie tak tym jak rozwiazuja problem Niemcy.
[03.11.2008] 08:25
Radzioch
Polacy to śmieciarze, owszem. Zwłaszcza że Niemcy masowo wywożą swoje śmieci tzw. TIRami do Polski właśnie na nielegalne wysypiska.
A my zamiast coś z tym zrobić to debatujemy jacy to my jesteśmy śmieciarze.
[03.11.2008] 08:33
Poruszony
A co powiecie o wiesniakach (nie chodzi tu oczywiscie o mieszkancow wsi)oprozniajacych swoje popielniczki samochodowe na srodku ulicy ??? U nas jeszcze dlugo pokutowac bedzie to ze jak cos jest wspolne to znaczy niczyje !
Podobnie denerwujace jest to ze mieszkancy domow zamiast placic za jeden pojemnik wiecej wola wywozic smieci na osiedla, bo to tez im sie wydaje ze jest wspolne. Na chate bylo ich stac, ale na smieci to im juz nie wystarcza.
[03.11.2008] 08:36
kronika13
xyzzzzz (08.11.03 05:50):
Śmieszy mnie powoływanie się na lata 50-te, 60-te 70-te, 80-te i PRL . Wiele zmieniło sie od tamtych czasów. Każdy z nas ma TV, kablówkę, internet i gazetę do czytania każdego dnia - potrafimy czytać, słuchać, mówic ale z myśleniem chyba cos nie tak.
Czytamy o segregacji śmieci lecz w Polsce nie ma posegregowanych wysypisk, jeśli nawet zwykły zjadacz chleba wyrzuci plastyk do pojemnika \\\"plastyki\\\" to i tak trafi na ogólne wysypisko. Bez sensu jest segregacja na niskom poziomie jeśli gospodarka śmieciami jest nieprzystosowana.
Wyrzucanie śmieci do lasu mozna całkowicie zlikwidować, wprowadzając obowiązkowe pojemniki na śmieci przydomowe - z brakiem możliwości ich wymeldowania chyba że właściciel nie mieszka i przyniesie zaświadczenie z urzędu o wymeldowaniu ( wznawiane co kilka miesięcy np.3 miesiące bo cwaniaków jest bardzo dużo).
I WŁAŚNIE O TO CWANIAKOWANIE WSZYSTKO SIĘ W TYM KRAJU ROZBIJA. Za dużo cwaniaków...
Pozbywanie się większych gabarytów też nie byłoby utrunione gdyby wprowadzić - przy zakupie nowego mebla możliwość przekazania starego do sklepu lub firmy oczyszczającej za skromną odpłatnością.
Podobnie z lodówkami czy piecykami gazowymi.

No coż na takie rozwiązania Polska musi długo bardzo długo poczekać.

[03.11.2008] 08:41
Eagle12
To nie jest wina ludzi, tylko zarządzania. Przykład z Radomia. Wprowadzono zakaz wywozu śmieci na legalne wysypisko przez osoby fizyczne - mogą wjeżdżać tylko śmieciarki. Zlecenie wywozu odpadów firmie jest ok. 10-ciokrotnie droższe niż koszt, jaki ponieślibyśmy \"na bramce\" wysypiska miejskiego. Cel działań... ??? Odpowiedź nasuwa się sama.
Ponadto śmiesznie niskie kary w przypadku, gdy uda się ustalić sprawcę wyrzucania śmieci np. do lasu. Co to jest za kara w porównaniu z kosztami, jakie ponosi miasto przy jego sprzątaniu. Właściciela domku podrzucającego śmiecie statystycznie co ile uda się przyłapać i doprowadzić do ukarania??? Raz na dwa lata?? I dostanie średnio 200 - 300 zł grzywny??? Ja za wywóz pojemnika 120 litrów płacę 15 zł, zabierają 2 razy w m-cu, czyli co miesiąc płace ok. 35 zł. Czysta ekonomia. Grzywna musi być tak wysoka, żeby myślenie ludzi było nastawione na jedno:
PRZESTĘPSTWO NIE POPŁACA !!!!
[03.11.2008] 08:42
widziałem tych cweli
Poruszony (08.11.03 08:33):
A co powiecie o wiesniakach (nie chodzi tu oczywiscie o mieszkancow wsi)oprozniajacych swoje popielniczki samochodowe na srodku ulicy ??? U nas jeszcze dlugo pokutowac bedzie to ze jak cos jest wspolne to znaczy niczyje !
Podobnie denerwujace jest to ze mieszkancy domow zamiast placic za jeden pojemnik wiecej wola wywozic smieci na osiedla, bo to tez im sie wydaje ze jest wspolne. Na chate bylo ich stac, ale na smieci to im juz nie wystarcza.

dom postawiony, a właścicielka ukradkiem wynosi wiadro gruzu i wysypuje pod nasyp kolejowy
śmieć intelektualny (właściciel małej sieci sklepów) w nocy zatrzymuje samochód dostawczy i wyrzuca zwały starej papy koło śmietnika osiedlowego
willa stoi, a właścicielka co wieczór podrzuca śmieci do osiedlowego śmietnika (tą namierzyli i beknęła)

ale czy tylko bogaci?

żule obrzygane tłuką butelki po piwie i tanich winach
tłumoki miejskie i wiejskie - a bo ja będę segregować?

a najważniejsze, sprawa dla prokuratora, te segregowane śmieci potem pakują na jednego specjalnego TIRa i na wysypisko, wiem bo rozmawiałem z kierowcami tych ciężarówek, tak się dzieje w okolicach Szczecina
[03.11.2008] 08:52
Master2
Co do wywalania śmieci w lesie - to należy tępić bezwzględnie. A co do segregacji odpadów to mam pewien dylemat. No bo może to i słuszne, ale jak niby mam to czynić, skoro kilka lat temu zlikwidowano u was kontenery na posegregowane odpady? Kiedyś były, to się nosiło i nawet owe kontenery, ku uciesze złomiarzy, bywały pełne, co wskazywać mogło na to ,że ludzie jednak z nich korzystali. A teraz?
[03.11.2008] 08:58
LuZAQ
32323 (08.11.03 00:41):

No tak masz racje Niemcy mają wręcz manię czystości co udowodnili podczas II wojny światowej
[03.11.2008] 09:00
betka_s
Owszem czystości w Polsce nie ma i raczej na szybką poprawę to nie mamy co liczyć. Najlepszym sposobem jest abyśmy sami nie śmiecili...

Jak zobaczyłam nagłówek artykułu to się zirytowałam. Jestem Polką i nie śmiecę !!!! Spójrzcie na Anglię - to kraj, który tonie w swoich śmieciach!!! Syf i malaria na ulicach. Nikt nie wyrzuca śmieci do śmietników tylko tam gdzie własnie skończył konsumpcję np. jabłka - ogryzek na chodniku! A co tam...
[03.11.2008] 09:00
marek.
Niestety, 70 % Polaków to brudasy i niechluje o mentalności kałmuka.
[03.11.2008] 09:03
sobi
Zgadzam się to jest chore żeby śmieci do lasu wywozić to trzeba by było kary konkretne zastosować może by ludzie się zastanowili.Ale jeżeli chodzi o tytuł to się nie zgadzam mieszkam blisko granicy z Niemcami i ci czyści Niemcy wywalają tony śmieci po przekroczeniu granicy centralnie do lasu nie obawiają się wstydu nieraz worki wyciągają na parkingach przy zajazdach to nie jest problem jednostkowy to problem liczony w tysiące ton,jak złapali niemca na wysypie to się śmiał karę jaką dostał była wyższa niż legalne wysypisko u nich ale niższa niż ich kary powiedział w prost że wprawdzie zapłaci ale jeszcze tu wróci więc na swoje wyjdzie więc po co te podchody podnieść kary do powiedzmy 1000 lub 1500euro i się nikomu nie będzie opłacać ryzyko.
[03.11.2008] 09:04
wroLA
32323 (08.11.03 00:41):
Ty koles, zadlugo byles w UK/Eire, polaczki jak dla ciebie to gowno. Mowimy o pewnej grupie ktora smieci a nie o polakach ogolem, zeby to bylo jasne.
[03.11.2008] 09:04
op..
betka_s (08.11.03 09:00):
Owszem czystości w Polsce nie ma i raczej na szybką poprawę to nie mamy co liczyć. Najlepszym sposobem jest abyśmy sami nie śmiecili...

Jak zobaczyłam nagłówek artykułu to się zirytowałam. Jestem Polką i nie śmiecę !!!! Spójrzcie na Anglię - to kraj, który tonie w swoich śmieciach!!! Syf i malaria na ulicach. Nikt nie wyrzuca śmieci do śmietników tylko tam gdzie własnie skończył konsumpcję np. jabłka - ogryzek na chodniku! A co tam...

są kraje gorsze pod tym względem i jest ich dużo, są lepsze, ale starajmy się równać w górę, zawsze starajmy się równać w górę
[03.11.2008] 09:07
Zniesmaczony77
W moim miasteczku wprowadzono segregację śmieci - śmieci segregowane są odbierane za darmo. Płaci się jedynie za wywóz kubłów ze śmieciami organicznymi. Wprowadzono podatek śmieciowy - każda posesja płaci w zależności od ilości zameldowanych osób. Co się okazuje - mieszkańcy domów jednorodzinnych w 95% segregują śmieci (wystarczy włozyć je do jednego worka - maszyna dokonuje dalszej selekcji np. na szkło papier itp.) mieszkańcy bloków notorycznie wywalają wory ze śmieciami organicznymi do pojemników na odpady segregowane... Raz w miesiącu jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych (meble itp.) - oczywiście łatwiej jest je wywalić do pobliskiego lasu niż wystawić przed blok w dniu odbioru. Ręce opadają. Do niedawna (przed wprowadzeniem podatku) w sąsiednim parku non stop widziało się reklamówki ze śmieciami - i to nie obok koszy na śmieci a wywalone między drzewa. Co ciekawe - 90% tych śmieci wynosili "wychowani" emeryci - osoby grubo po 60-tce.
[03.11.2008] 09:35
zelek123
a zerknijcie tutaj
http://badanie-rynku.net.pl/index.php?new=48 a6951d03c53
[03.11.2008] 09:36
rubbish
Niektórzy zamożni to ręcz dopłacą żeby nie segregować śmieci, to jest wygodne. U nas jest taka mentalność, że tylko następne pokolenia mogą tą zmienić, chociaż wątpie w to patrząc na dzisiejsze gimnazjum. Chyba rzeczywiście tu mieszkają podludzie. A w Uk to śmiecą bo prawdziwych anglików to tam jest ze 30%.
[03.11.2008] 09:48
women91
Taa... Mówicie, że daleko nam do Niemców? A co powiecie na to, że Niemcy też zatruwają nasze lasy? Mieszkam niedaleko granicy pol-niem i wiem, co mówię... Niektóre są tutaj lasy naprawdę zadbane przez Polaków oczywiście... A co na to Niemiec? Wjeżdża sobie do Polski z workiem pełnym śmieci i heja, wyrzuca w nasz las... No krew mnie istna zalewa, jak to słyszę od znajomych...
[03.11.2008] 09:50
ifiwehrfwiuehf
Skoro tych tepych ludzi nie mozna dobrem przykladami nauczyc czystosci, czy dobrej segregacji smieci, to niestety ale na Polakow działa tylko kara czy wyzsze opłaty, ja sie ciesze ze ciagle sa podnoszone oplaty za wywoz smieci, jak widze sasiadke ktora posegregowala odpady ale idzie je zaniesc do zwyklego smietnika pod blokiem, chociaz 20m dalej sa specjalne kontenery, ale jej sie nie chce, to tylko takich ludzi idzie nauczyc gdy zobaca rachunek, albo kara.

I Irlandii jesli zostawisz worek ze smieciami na innej ulicy i nie nakleisz naklejki (naklejki sie kupuje) to oni przeszukaja twoje smieci, i nic nikogo nie obchodzi, jesli znajda jakies rachunki czy inne dowody swiadczace kto to zrobil, dostaje sie wysoka kare, a w Polsce? Po co jakies udowadnianie w sadzie?? Kiedy zmieni sie myslenie... niektorym nie wiec kary kary i kary.
Jak ktos madry to sam sie nauczy,
[03.11.2008] 10:03
nins
Polacy pokotuja zasadzie: nie moj cyrk, nie moje malpy. Dlatego smieca nawet w parku narodowym. Podnioslby sie raban w momencie jakby smiec zostal rzucony na jego podworko. Prostackie, żenujace myślenie, niestety...
[03.11.2008] 10:08
i czyszczą zęzy w polskich
women91 (08.11.03 09:48):
Taa... Mówicie, że daleko nam do Niemców? A co powiecie na to, że Niemcy też zatruwają nasze lasy? Mieszkam niedaleko granicy pol-niem i wiem, co mówię... Niektóre są tutaj lasy naprawdę zadbane przez Polaków oczywiście... A co na to Niemiec? Wjeżdża sobie do Polski z workiem pełnym śmieci i heja, wyrzuca w nasz las... No krew mnie istna zalewa, jak to słyszę od znajomych...

portach, kara - to i tak taniej niż czyszczenie w niemieckich portach, doj...y takie kary aż zmiekną, a nie zapłacą? areszt statku
[03.11.2008] 10:10
nins
ifiwehrfwiuehf (08.11.03 09:50):
Skoro tych tepych ludzi nie mozna dobrem przykladami nauczyc czystosci, czy dobrej segregacji smieci, to niestety ale na Polakow działa tylko kara czy wyzsze opłaty, ja sie ciesze ze ciagle sa podnoszone oplaty za wywoz smieci, jak widze sasiadke ktora posegregowala odpady ale idzie je zaniesc do zwyklego smietnika pod blokiem, chociaz 20m dalej sa specjalne kontenery, ale jej sie nie chce, to tylko takich ludzi idzie nauczyc gdy zobaca rachunek, albo kara.

I Irlandii jesli zostawisz worek ze smieciami na innej ulicy i nie nakleisz naklejki (naklejki sie kupuje) to oni przeszukaja twoje smieci, i nic nikogo nie obchodzi, jesli znajda jakies rachunki czy inne dowody swiadczace kto to zrobil, dostaje sie wysoka kare, a w Polsce? Po co jakies udowadnianie w sadzie?? Kiedy zmieni sie myslenie... niektorym nie wiec kary kary i kary.
Jak ktos madry to sam sie nauczy,

tam jak przylapia cie na wyrzucani peta, mozesz zaplacic wysoka kare. maja dwa rodzaje koszy. normalne i na szklo, papier, plastik oraz aluminium. kazdy kogo tam poznalam nie widzial problemu w codziennym segregowaniu tychze smieci. wypil mleko, butelka pusta, plukal ja, gniotl i wyzucal do specjalnego kosza. dostaje sie rozpiske w jakie dni te kosze sa oprozniane. jakos to funkcjonuje, natomiast tutaj trudno o jakiekolwiek zasady, nic nie moze sie przyjac bez masy stwarzanych problemow...

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat