o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

do nisko - ciśnienieniowców

[28.10.2008] 09:13
nieźle się zaczyna
czy macie jakieś sprawdzone sposoby na podwyższenie ciśnienia?
Na badaniach profilaktycznych moje wykazało 90/45, pani mnie zapytała, czy żyję, odpowiedziałam - jeszcze jak!
czuję się normalnie, nie jestem "zasiedziała", korzystam z bieżni, basenu, rowerka itd.
Do lekarza z wynikami badań mam iść dopiero za parę dni, a pielęgniarka mnie wystraszyła, że moje ciśnienie jest fatalne i mam coś z tym zrobić.
Wie ktoś coś na ten temat?
[FAK]?
[28.10.2008] 09:40
glus kotecek kanapkowy
Cos?Dowolne cos z nim zrobic?
Bo morzesz umrzec i wtedy problem cisnienia rozwiazuje sie samoistnie
Ewentualnie sprawdz saldo swojego konta, karty kredytowej..
Ewentualnie spytaj meza czy jeszcze/nadal cie kocha. Wprawdzie w Biblii są odpowiedzi na wszystkie pytania, ale Google jest szybsze.
[28.10.2008] 09:44
kryzys ci podniesie
Są zjawiska , ktore podnoszą cisnienie.
Jak sprawdzisz stan konta i okaze sie ze ktos sobie z niego uszczknął , z pewnoscią Ci podniesie ow fakt cisnienie.
Ale są tez przyjemniejsze sposoby.

A cisnienie w pewnym sensie jest sprawą indywidualną.
[28.10.2008] 09:46
glus kotecek kanapkowy
glus kotecek kanapkowy (08.10.28 09:40):

morzesz umrzec

o ku..
morzesz to sie utopic najwyzej
moZesz!!!
moZesz!

glus, zapamietaj, mendo!! Wprawdzie w Biblii są odpowiedzi na wszystkie pytania, ale Google jest szybsze.
[28.10.2008] 09:50
s no logo
" czuję się normalnie, nie jestem "zasiedziała", korzystam z bieżni, basenu, rowerka itd. "

zapomniałaś dodać, że regularnie łykasz psytropy.

Niestety one obniżają drastycznie ciśnienie. Przyznaj się lekarzowi i odstaw to swinstwo.
[22.01.2019] 16:15
[28.10.2008] 09:51
s no logo
chodziło o psychotropy
[28.10.2008] 10:28
lafirynda przelotem
nieźle się zaczyna (08.10.28 09:13):
czy macie jakieś sprawdzone sposoby na podwyższenie ciśnienia?
Na badaniach profilaktycznych moje wykazało 90/45, pani mnie zapytała, czy żyję, odpowiedziałam - jeszcze jak!

tak bardziej serio,ogólnie mówiąc to pieprzysz farmazony. moje ciśnionko słonko, w porywach jesiennych osiąga dno i wcale nie myśle wtedy, że przechodzę przez cienką czerwona linię. Wystarczy tylko trochę stresów (niezbędnych do zycia) i wszystko wraca do normy z tendencją do wybuchu Bo nie ma to jak stapac po kruchym lodzie! o! dobra rada: najpierw kawa, potem zajmij sie praca, zrób w głowie przeciąg a głupoty same odlecą!

s no logo (08.10.28 09:50):
regularnie łykasz psytropy.
Niestety one obniżają drastycznie ciśnienie. Przyznaj się lekarzowi i odstaw to swinstwo.

a ja słyszałam, że serotonina robi we łbie łubu du bu, podnosi stan emocji lecz bez żadnych cudów. no chyba ze chodzi o "głupiego janka", to by tłumaczyło dlaczego taka śnięta jest dziś koleżanka.
[28.10.2008] 10:57
nieźle się zaczyna
żadnych psychotropów, w ogóle żadnych tabletek nie łykam, tabletki przeciwbólowe sporadycznie, natomiast jeśli chodzi o podniesienie ciśnienia poprzez stres- to raczej nie działa, mam nerwową pracę, mnóstwo na głowie, problemy jak każdy, a pomiar ciśnienia miałam właśnie w momencie, kiedy mam najbardziej stresujący zawodowo okres. To aż się boję ile wynosi, kiedy mam tzw. luz.
Wiem, że są np. grejfrut obniża ciśnienie, a co może podnosić? Jakie produkty? Wie ktoś?
[28.10.2008] 11:28
też niska
nieźle się zaczyna (08.10.28 10:57):
żadnych psychotropów, w ogóle żadnych tabletek nie łykam, tabletki przeciwbólowe sporadycznie, natomiast jeśli chodzi o podniesienie ciśnienia poprzez stres- to raczej nie działa, mam nerwową pracę, mnóstwo na głowie, problemy jak każdy, a pomiar ciśnienia miałam właśnie w momencie, kiedy mam najbardziej stresujący zawodowo okres. To aż się boję ile wynosi, kiedy mam tzw. luz.
Wiem, że są np. grejfrut obniża ciśnienie, a co może podnosić? Jakie produkty? Wie ktoś?
proponuję poszperać w internecie. czegoś można dowiedzieć się np. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipotonia
[28.10.2008] 11:50
nieźle się zaczyna
też niska (08.10.28 11:28):
nieźle się zaczyna (08.10.28 10:57):

proponuję poszperać w internecie. czegoś można dowiedzieć się np. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipotonia

dzięki
poszperam
[28.10.2008] 16:05
wróbelek.
s no logo (08.10.28 09:50):
\\\" czuję się normalnie, nie jestem \\\"zasiedziała\\\", korzystam z bieżni, basenu, rowerka itd. \\\"

zapomniałaś dodać, że regularnie łykasz psytropy.

Wysokość ciśnienia tętniczego jest często uwarunkowana genetycznie, szczególnie przy niskim śnieniu. Co do psychotropów, masz tyko częściową rację: Te które działają uspokajająco, owszem mogą obniżać ciśnienie. Ale do tej grupy leków należą też leki pobudzające.
Co podnosi ciśnienie. Oprócz środów farmakologicznych, koniak
[28.10.2008] 16:38
seks też
podnosi
[28.10.2008] 16:58
simmona
E tam . Ciesz się ,ze nie masz nadcisnienia
A jezeli dobrze sie z tym czujesz- to po co ta afera?
Juz napisali inni więc tylko powtorze kawka, stresik( np. poranny- bo budzik zaspał),praca, sport lub seks- do wyboru i oki.
[28.10.2008] 21:09
Clark
Też mam takie ciśnienie. Tyle tylko, że mój lekarz twierdzi, że u kobiet to fantastyczna, wręcz wymarzona sytuacja. Nie mam żadnych dolegliwości z tego powodu, aczkolwiek przyznam, że od momentu uświadomienia sobie zanizonego ciśnienia - pijam zwiększoną ilość kawy w trakcie dnia ( 3 filiżanki rozpuszczalnej kawy z mlekiem) Diabeł tkwi w szczegółach

Mam ciało osiemnastolatki ... trzymam je w tapczanie

Definicja kanibali : dobry ojciec nie może być surowy.
[28.10.2008] 21:20
EMES
Clark (08.10.28 21:09):
pijam zwiększoną ilość kawy w trakcie dnia ( 3 filiżanki rozpuszczalnej kawy z mlekiem)
to rzeczywiście ogromne ilości

O żesz kur*a wasza mać w d*pe j*bane, ch*je pie*dolone - powiedzial
stary marynarz, po czym zaklął okrutnie.
[28.10.2008] 21:23
Clark
EMES (08.10.28 21:20):
Clark (08.10.28 21:09):
pijam zwiększoną ilość kawy w trakcie dnia ( 3 filiżanki rozpuszczalnej kawy z mlekiem)

to rzeczywiście ogromne ilości

Jes. Zważywszy na to, że wcześniej pijałam jedną poranną, bo każda kolejna wprawiała mnie w niepokój , trzęsiawkę, dygotkę i bezsenność Diabeł tkwi w szczegółach

[28.10.2008] 21:36
nieźle się zaczyna
Ja idę jutro, zobaczymy czy też tak optymistycznie do tego podejdzie, mam nadzieję, że tak
[28.10.2008] 21:37
o bosz
znowu się pojawiło to plastikowe cudo clark

czy ty babsztylu nie umiesz pisac inaczej jak takim stylem porąbanej krowy? wszyscy wiemy ze masz problemy emocjonalne i masz nie pokolei ale mi zawsze działasz na nerwy
[28.10.2008] 21:39
Clark
o bosz (08.10.28 21:37):
znowu się pojawiło to plastikowe cudo clark

czy ty babsztylu nie umiesz pisac inaczej jak takim stylem porąbanej krowy? wszyscy wiemy ze masz problemy emocjonalne i masz nie pokolei ale mi zawsze działasz na nerwy
Nie denerwuj się. To tylko forum. Zawsze możesz kliknąć na krzyżyk w prawym górnym rogu. To działa Diabeł tkwi w szczegółach

[28.10.2008] 22:04
czardziejka
tez naleze do niskocisnieniowcow (po tacie, zreszta), nie zwracaj uwagi na gadka, jaka uraczyla Cie pani na badaniach (pielegniarka? laborantka?); oczywiscie, niskie cisnienie moze swiadczyc o jakis problemach zdrowotnych, te nalezy wykluczyc, poza tym nie bez znaczena jest fakt, czy takie cisnienie mialas zawsze (wtedy po prostu taka Twoja uroda), czy moze sie obnizylo; w kazdym razie na forum Ci nikt nie pomoze, chyba ze zrozumiec, ze niskie jest wynikiem sporej utraty tkanki mozgu idz do dobrego internisty, zrob badania kompleksowe, on oceni, czy nalezy skierowac Cie do jakiegos specjalisty, czy nie

Clark, trzy kawki rozpuszczalne? ja pijam z ekspresu cisnieniowego, sztuk nie licze
[30.10.2008] 08:24
trupiocisnieniowcow
moze dotknac nadcisnienie w wys. 120/75, ktore trzeba bedzie leczyc tak samo jak to 200/110
[30.10.2008] 08:42
nieźle się zaczyna
podobno (tak stwierdził lekarz), że taka moja uroda, o wiele lepiej kiedy kobieta ma niskie, niż trzeba było by obniżać. Ryzyko choroby wieńcowej na dzień dzisiejszy 0%, czyli to ok
[30.10.2008] 09:51
deszczowa
kawa, mocna czarna herbata, lampka koniaku, ale myślę, że tak niskie ciśnienie jednak trzeba leczyć bo może dojść do zapaści
[30.10.2008] 14:05
nieźle się zaczyna
Formalny (08.10.30 09:58):
Ściągniete z internetu:

\"Ciśnienie poniżej 70/40 jest bardzo niebezpieczne i poza przypadkami wstrząsu właściwie nie występuje.
Wstrząs jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia i towarzyszy mu utrata przytomności. Nie ma możliwości, żeby świadek wstrząsu nie zareagował wezwaniem pogotowia ratunkowego, każdy wyczuwa intuicyjnie grozę sytuacji.
Zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi nazywamy hipotonią tętniczą i rozpoznajemy, jeżeli średnie ciśnienie tętnicze osiąga wartości poniżej 100/70 mm Hg. Jeżeli hipotonii nie towarzyszą żadne inne objawy, to objaw nie jest niebezpieczny. Po prostu są takie osoby i już. Jeżeli natomiast hipotonii towarzyszą inne objawy utrudniające normalne funkcjonowanie - jak zasłabnięcia, omdlenia, senność, bladość powłok, nadmierna męczliwość, zaniki owłosienia łonowego czy pachowego, to możemy mieć do czynienia z pewnymi procesami chorobowymi o podłożu zaburzeń hormonalnych. \"

Przed chwilą spytałem się także kardiologa (jest \"pod ręką\"). Odpowiedział: a dobrze się ta osoba czuje? Jesli tak, to nie ma powodu do alarmu, niech tylko w miarę regularnie kontroluje, czy to się nie pogłębia...

Zdrowia życzę...

no właśnie, jak pomyślę, że to może być groźne to mi się wydaje, że że mnie wszystko "pcha i ciśnie", natomiast męczyć się męczę jak każdy, a i tak zawsze wszystko na papierosy zganiam.
To co napisałeś powyżej, spowodowała, że zaczynam się martwić. Chyba zmienię lekarza, albo pójdę przynajmniej do innego skonsultować mój wynik. Cholesterol wyszedł mi 228, a norma jest 120-200 i tu też mi lekarz powiedział, że jest ok, bo mam więcej tego dobrego niż złego. Chyba się zacznę martwić...
[16.10.2018] 10:01
beterg
Ranking na http://rankingcisnieniomierzy.pl/ jest profesjonalnie zrobiony, mogę polecić przejrzysty czytelny z dużą liczbą różnych ciśnieniomierzy także można sobie dobrać coś indywidualnie pod swoje potrzeby.
[16.10.2018] 11:38
men co wygrał życie
Prawdziwy mężczyzna, reklamodawcy wygrzebujący starocie, zaczyna się od (wzrost/but/pauka) 185/45/20. Ciśnienie 120/80.
[16.10.2018] 13:20
No ale
tego typu rankingi polegające na głosowaniu kliknięciem mają znikomą wartość, bo głównie klikają pracownicy firm. A darmowy reklamodawca rżnie głupa i udaje że o tym nie wie.
[27.12.2018] 11:51
olgakic
Korzystamy w domu od paru miesięcy z ciśnieniomierza SmartCardio i działa bezproblemowo. Nie będe ukrywała że to mąż go wynalazł gdzieś w internetach i miał faktycznie nosa. Bardzo wygodne badanie, nie ma problemu z dociskaniem ręki, poza tym przez to że jest akumulator z zasilaczem to nie trzeba pamiętać o bateriach.
[27.12.2018] 11:54
urzekła nas twoja historia
darmowy reklamodawco, pracowniku sprzedaży. Zwłaszcza promocja męża.

» Odpowiedz na ten temat