o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy lekarze to głąby?

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[16.10.2008] 15:03
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Nie wszyscy oczywiście, ale ten prowokacyjny tytuł chcielibyśmy odnieść do coraz wyraźniejszego zjawiska, któremu na imię: "obniżenie jakości usług medycznych". Nie chodzi bynajmniej o usługi refundowane przez NFZ, bo na tych już dawno położono krzyżyk. Chodzi o porady lekarskie, za które płacimy z własnej kieszeni i robimy to z przeświadczeniem, że "prywatnie" oznacza "solidnie". Nie zawsze jednak - czasem możemy się srodze zawieść.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11494 --
Redakcja o2.pl
[16.10.2008] 15:05
MAŁO ŻE GŁĄBY TO I KONOWAłY

[16.10.2008] 23:24
pan przegrany
Najlepsza porada zdrowotna - nie choruj.

Najlepiej za wszelką cenę starać się unikać lekarzy i chodzić do nich tylko wtedy, kiedy się naprawdę musi. Bo czasem od wizyty u lekarza można się jeszcze bardziej rozchorować.

Przegrałem życie
[17.10.2008] 00:59
Puołin
A czego wy oczekujecie, jak większość najlepszych ucieka z kraju? Tak samo jak większość ludzi, którzy byliby znakomitymi nauczycielami nigdy nimi nie zostaje.

Prestiż pada na pysk, trafiają tylko nieliczni z powołaniem i mamy konsekwencje.
[17.10.2008] 01:15
Lech28
Kolejny artykuł z seri nagonka na lekarzy. Prawda jest taka że kiepscy lekarze to może 10% ogółu ale i tak słyszy się tylko o nich. Bzdurna jest częśc artykułu o dysplazji stawu biodrowego- dysplazja to zwyczajnie niedojrzałość- nóżki trzeba trzyma szeroko by dać czas stawm by dojrzały- i co w tym dziwnego że po 2,5 miesiąca można już przestać trzymać nóżki w szynach?? A ile chcecie by te stawy dojrzewały?? To jest kwestia dania im trochę więcej czasu niż te 9 miesięcy w brzuchu matki. Czasami starczą 2,5 miesiąca czasami trochę krócej, czasami trochę dłużej. Skąd założenie że profesor lepiej rozpozna choroby niż zwykły lekarz. Tytuł profesorski otrzymuje się za pracę naukową a nie za dobre leczenie ludzi. Profesorowie są często mocni tylko w teorii której poświęcii całe życie i tylko trochę orientują się w rzeczywistej opiece nad pacjentami.
[21.01.2019] 09:07
[17.10.2008] 02:28
Voytask
Moja Mama przez 50 lat była ortopedą.W ubiegłym roku przestała pracować ze względu na pogarszające się zdrowie.Ojciec podobnie - przez pół wieku jako ginekolog-położnik pomagał przychodzić na ten świat nowym pokoleniom.Dzisiaj wstydzę się, że pochodzę z lekarskiej rodziny !!!
[17.10.2008] 03:10
medykKKKKKUML
Tak własnie nastepuje sianie propagandy . Gratuluje inteligencji i obycia wszytskim Ludziom ktorzy wypowiadaja sie na temat dla nich tak odległy (patrz na komentarze. ) Państwo przemadzalsie zapraszam na studia . Jestem ciekawy czy ktory kolwiek z tych gładów komentujacych i piszacych ten artykul utrzymal by sie przez rok studiów nie mowiac o 6 . Drodzy panstwo droga jest otwarta Zapraszam krytyków medyków na studia potem do leczenia i wykreowania wizerunku lekarza . .... Zeby sie wypowiedziec na jakikolwiek temat drodzy Państwo trzeba posiadac jakas wiedze , a u państwa niestety takowej brak . A Jeszce jedno słowo o o Propagandzie . Dzieki mediom i analfabetom takim jak pońswto w 2007/2008 roku po wyimagowanej aferze \"handlu narzadami \" zmarlo jak do tej pory tysiace osob ktore by zyły . ( Poziom przeszcepów ( dok dawców) w Polsce spadł o 90% Gratuluje pomyślunku . Przetocze moje motto do tworców arrtykułu i komentujacych . \" Bosia nie ruchliwa ale sprawiedliwa . nie zycze Pańswu by którykolwiek w odniesieniu do przeszczepów czekał na dawce .... \" Prosze o dalsze komentowanie . i życze powodzenia
[17.10.2008] 03:12
medykKKKKKUML
MAŁO ŻE GŁĄBY TO I KONOWAłY (08.10.16 15:05):

ZAPRASZAM DO OTWARCIA SŁOWNIKA JĘZYKA POLSKIEGO .
[17.10.2008] 03:22
Najsłynniejszy wegetarianin
Najsłynniejszy wegetarianin Adolf Hitler nie jadł mięsa był więc wegetarianinem. nie znosił lekarzy. Efekt miliony trupów.Nie zabronił jedzenia mięsa podobnie jak picia alkoholu i palenia tytoniu czego też nienawidził bo był pragmatykiem i wiedział, że naród tego nie zaakceptuje.
Poproszę o konkretne przykłady prześladowania za niejedzenie mięsa.
Pamela Anderson wspaniały przykład naturalności.
Bruce Lee głosił wyrzeczenie się przemocy.
Lew Tołstoj w młodości wielbiciel prostytutek.
[17.10.2008] 04:21
amarth
NIE - DZIENNIKARZE TO GŁĄBY...
[17.10.2008] 06:00
Lala 666
Lekarze to zawód jak każdy inny.Są uczciwi i są gnoje.Ale nie mozna tego demonizować.A ci wiejscy...no cóż,to często osoby urodzone na wsi,które nawet po studiach medycznych nie uważają za celowe mycia rąk ani po wizycie w toalecie ,ani po zabiegach.Przesądów nawet 6 lat studiów nie wykorzeni.
[17.10.2008] 06:05
cristoo
nie zgadzam sie z tymi pogladami. sam jestem na studiach medycznych i od zawsze wpajane sa zasady ze dla pacjeta trzeba byc miłym, wyrozumiałym itp itd. nie bez kozery znaczna czesc zajec to zajecia humanistyczne takie jak socjologia, psychologia i filozofia lub tez bardziej specjalistyczne.
[17.10.2008] 06:38
Pacjent obserwator
Podejmują się leczenia niektórych chorób nie mając wiedzy ani teoretycznej ani praktycznej. Zapisują nie wiedzieć czemu drogie leki .Itd. Myślę,że ze 30 procent a nie 10
[17.10.2008] 06:50
Eskulap
Nie wszyscy.Jak w każdym zawodzie są dobrze wykształceni i umiejący leczyć oraz tacy, którzy mają dyplom, ale też mają małe pojęcie o leczeniu.Jak inżynier spieprzy swoją robotę co przyczyni się do awarii, czy innej szkody ponosi konsekwencje z kryminałem włącznie.Jak lekarski nieudacznik spieprzy zdrowie pacjenta to nic mu się nie dzieje.Chroniona banda!!!!
[17.10.2008] 07:24
melo
medykKKKKKUML (08.10.17 03:10):
Tak własnie nastepuje sianie propagandy . Gratuluje inteligencji i obycia wszytskim Ludziom ktorzy wypowiadaja sie na temat dla nich tak odległy (patrz na komentarze. ) Państwo przemadzalsie zapraszam na studia . Jestem ciekawy czy ktory kolwiek z tych gładów komentujacych i piszacych ten artykul utrzymal by sie przez rok studiów nie mowiac o 6 . Drodzy panstwo droga jest otwarta Zapraszam krytyków medyków na studia potem do leczenia i wykreowania wizerunku lekarza . .... Zeby sie wypowiedziec na jakikolwiek temat drodzy Państwo trzeba posiadac jakas wiedze , a u państwa niestety takowej brak . A Jeszce jedno słowo o o Propagandzie . Dzieki mediom i analfabetom takim jak pońswto w 2007/2008 roku po wyimagowanej aferze \\\"handlu narzadami \\\" zmarlo jak do tej pory tysiace osob ktore by zyły . ( Poziom przeszcepów ( dok dawców) w Polsce spadł o 90% Gratuluje pomyślunku . Przetocze moje motto do tworców arrtykułu i komentujacych . \\\" Bosia nie ruchliwa ale sprawiedliwa . nie zycze Pańswu by którykolwiek w odniesieniu do przeszczepów czekał na dawce .... \\\" Prosze o dalsze komentowanie . i życze powodzenia

Nie masz dziecka, prawda, gnojku?
[17.10.2008] 07:51
Bets  etr@tlen.pl
Niestety, wielokrotnie spotkałam się z ignorancją lekarzy. Mój teść, pięćdziesięciolatek, który cierpiał na guz mózgu, miał na początku choroby zawroty głowy. Profesor, do którego prywatnego gabinetu zgłosił się po poradę, polecił mu tylko... używać laseczki do chodzenia.
Operacja guza mózgu w jakiś czas póżniej udała się - nowotwór nie był złośliwy i został całkowicie usunięty. Pacjent zmarł z powodu zainfekowania płynu mózgowego w czasie operacji.
To tylko przykład, podobnych przypadków znam niestety więcej.
[17.10.2008] 07:56
Szczerze pisząc
Tylko niektórzy lekarze to głąby.

Jednak nawet optymiści twierdzą, że w ortopedii jesteśmy 20-30 lat za Niemcami. Naprawdę dobrych ortopedów w Polsce można policzyć na palcach obu rąk.

Gdy młoda osoba zgłosi się do ortopedy z pourazowym bólem dłoni/nadgarstka dowie się, że to od pracy na komputerze. Gdy ta osoba będzie starsza dowie się, że to "na starość" tak musi być.

Niestety niewiele lepiej jest w innych "branżach".

Jedyne co nam zostaje to "obyśmy zdrowi byli", a jeśli mamy się leczyć, to leczmy się u polskich lekarzy... za granicą
[17.10.2008] 08:06
pełnia
A ja się zakochałam w lekarzu przez sen. Jest moim sąsiadem. Wszyscy w mieście go chwalą za jego podejście i wiedzę, młody jest i jest dobrym specjalistą. Niestety wziął ślub 2 miesiące temu. Za późno się wprowadziłam . Ciekawa jestem jak wygląda jego życie na co dzień. Czy ją kocha. Czy dużo się uczy. Jakiej muzyki słucha. I wogóle.
[17.10.2008] 08:12
Gruper verso
Ja chciałbym przy okazji poruszyć temat oprogramowania dla szpitali a mianowicie Gruper i Optymalizator JGP większość szpitali za niego płaci, część używa grupera NFZ(nie będę komentował jego wydajności)Jest jednak na rynku produkt oferowany za darmo bez ukrytych opłat, który jest zresztą jednym z lepszych jak nie najlepszym tego typu produktem na rynku.
Verso Gruper i Optymalizator JGP bezpłatnie.
http://www.verso.win.pl
[17.10.2008] 08:29
pełnia
zako@@@ecie się przez sen czasem???
[17.10.2008] 08:30
Szczerze pisząc
www.zieloni.free.pl (08.10.16 21:58):
W CHINACH LEKARZ DOSTAJE PIENIĄDZE TAK DŁUGO,JAK LUDZIE KTÓRYMI SIĘ OPIEKUJE SA ZDROWI,JAK ZACHORUJĄ PRZESTAJE MU SIĘ PŁACIĆ, BO JEST NIEKOMPETENTNY I NIESKUTECZNY, A LEKARZY CESARZA NAWET W TAKIM PRZYPADKU ZABIJANO!

LEKARZOM NIE ZALEŻY NA TYM BY JAK NAJSZYBCIEJ I NAJTANIEJ POMÓC, BĘDĄ KRĘCIĆ I PRZEWLEKAĆ CHOROBĘ, BY WYCISNĄĆ Z FRAJERÓW JAK NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY.

ZA KILKA LAT Z DZISIEJSZEJ „MEDYCYNY” BĘDZIEMY SIĘ ŚMIALI TAK JAK Z ŚREDNIOWIECZNEGO SPUSZCZANIA KRWI, PIJAWEK CZY PICIA GORĄCEJ RTĘCI.

GDYBY NIE MIĘSO,PAPIEROSY,ALKOHOL LEKARZE STRACILIBY ZYSKI Z
WIECZNIE CHORYCH PACJENTÓW.

WEGETARIANIZM: PORZUCENIE MIĘSA, PAPIEROSOW,ALKOHOLU = NAJZDROWSZE ŻYCIE! MIĘSO TO WSZYSTKIE CHOROBY, NAJLEPIEJ NIE CHOROWAĆ = LEPIEJ ZYĆ ZDROWO I NIE CHOROWAĆ, ZAPOBIEGAĆ NIŻ BEZSKUTECZNIE SIĘ LECZYĆ = CZY TO NIE ZNAK BY PRZESTAĆ JEŚĆ MIĘSO?

[17.10.2008] 08:36
Maria W.
Owszem, studia na AM nie należą do łatwych i nie są równiez dla wszystkich, lecz to nie upoważnia Państwa do stawiania się ponad wszystkimi innymi ludźmi. Pomyłka - rzecz ludzka, brak umiejętności zdiagnozowania i podania odpowiednich leków - również, ale brak odwagi do przyznania się do błędu oraz brnięcie w błędzie to rzecz niedopuszczlna. Wielu z Państwa ma zbyt wysokie mniemanie na temat swojej wiedzy, ponadto Wsze ego nie pozwala na przyznanie się do tego i skonsultowanie z innym specjalistą. A co do wytrzymania na studiach - jak ci człowieku tak ciężko nauka przychodziła to może do tego się nie nadajesz. Uczyć się trzeba, ale nie przesadzajmy.
[17.10.2008] 08:48
lekarz z krakowa
Lala 666 (08.10.17 06:00):
Lekarze to zawód jak każdy inny.Są uczciwi i są gnoje.Ale nie mozna tego demonizować.A ci wiejscy...no cóż,to często osoby urodzone na wsi,które nawet po studiach medycznych nie uważają za celowe mycia rąk ani po wizycie w toalecie ,ani po zabiegach.Przesądów nawet 6 lat studiów nie wykorzeni.
nieprawda, to nie jest zawod jak kazdy inny. Tych ludzi powinna cechowac moralnosc, a zlodzieji i oszustow powinno sie przy najmniejszym przestepstwie eliminowac
[17.10.2008] 08:49
ewa333
Sami ich tego uczymy chodząc do nich prywatnie i płacac . A tak nawiasem mówiąc dlaczego lekarze w gabinetach nie musza miec kas fiskalnych i wypisywać rachunków/ DSkoro biorą nawet 150 zł. Taksówkarz zarania 10 zł i musi miec kasę? LEKARZE SA NIETYKALNI?
[17.10.2008] 08:49
Blekota
Tak własnie nastepuje sianie propagandy . Gratuluje inteligencji i obycia wszytskim Ludziom ktorzy wypowiadaja sie na temat dla nich tak odległy (patrz na komentarze. ) Państwo przemadzalsie zapraszam na studia . Jestem ciekawy czy ktory kolwiek z tych gładów komentujacych i piszacych ten artykul utrzymal by sie przez rok studiów nie mowiac o 6 . Drodzy panstwo droga jest otwarta Zapraszam krytyków medyków na studia potem do leczenia i wykreowania wizerunku lekarza . .... Zeby sie wypowiedziec na jakikolwiek temat drodzy Państwo trzeba posiadac jakas wiedze , a u państwa niestety takowej brak . A Jeszce jedno słowo o o Propagandzie . Dzieki mediom i analfabetom takim jak pońswto w 2007/2008 roku po wyimagowanej aferze \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"handlu narzadami \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" zmarlo jak do tej pory tysiace osob ktore by zyły . ( Poziom przeszcepów ( dok dawców) w Polsce spadł o 90% Gratuluje pomyślunku . Przetocze moje motto do tworców arrtykułu i komentujacych . \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Bosia nie ruchliwa ale sprawiedliwa . nie zycze Pańswu by którykolwiek w odniesieniu do przeszczepów czekał na dawce .... \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Prosze o dalsze komentowanie . i życze powodzenia

O czym Ty gościu pieprzysz !!!! Mój dzieciak kilkakrotnie miał problem z błedną diagnozą lekarzy i robiono mu masę badań bez potrzeby !!!! Tylko dlatego, że jedna pani podsyłała drugiemu panu przypadki do pracy \\\\\\\"naukowej\\\\\\\" sic. Stary dziadek profesor ( też lekarz ) stwierdził, że ta baba razem z tym gościem nie powinni pojawiać się bliżej, niż 100 m od jakiegokolwiek pacjenta.... Każde studia, jeżeli podchodzisz do nich poważnie, są trudne, a czy potem po nich będziesz fachowcem, czy tylko rzemieślnikiem, to już inna sprawa, tyle że nawet od rzemieślnika wymaga sie rzetelności !!! No i nie pieprz jeszcze o przeszczepach, bo gdyby m.in. nie łowcy skór, Miruś G. i ordynator z Krakowa itd, to nie byłoby tego typu problemów. Mimo wszystko mam nadzieję, że jesteś lub będziesz dobrym doktorkiem, dla którego KASA nie będzie najważniejsza.
[17.10.2008] 08:57
sobi
Tak własnie nastepuje sianie propagandy . Gratuluje inteligencji i obycia wszytskim Ludziom ktorzy wypowiadaja sie na temat dla nich tak odległy (patrz na komentarze. ) Państwo przemadzalsie zapraszam na studia . Jestem ciekawy czy ktory kolwiek z tych gładów komentujacych i piszacych ten artykul utrzymal by sie przez rok studiów nie mowiac o 6 . Drodzy panstwo droga jest otwarta Zapraszam krytyków medyków na studia potem do leczenia i wykreowania wizerunku lekarza . .... Zeby sie wypowiedziec na jakikolwiek temat drodzy Państwo trzeba posiadac jakas wiedze , a u państwa niestety takowej brak . A Jeszce jedno słowo o o Propagandzie . Dzieki mediom i analfabetom takim jak pońswto w 2007/2008 roku po wyimagowanej aferze \\\\\\\"handlu narzadami \\\\\\\" zmarlo jak do tej pory tysiace osob ktore by zyły . ( Poziom przeszcepów ( dok dawców) w Polsce spadł o 90% Gratuluje pomyślunku . Przetocze moje motto do tworców arrtykułu i komentujacych . \\\\\\\" Bosia nie ruchliwa ale sprawiedliwa . nie zycze Pańswu by którykolwiek w odniesieniu do przeszczepów czekał na dawce .... \\\\\\\" Prosze o dalsze komentowanie . i życze powodzenia

Kolego i tu jest problem większość lekarzy uważa że sam fakt ukończenia studiów daje im prawo do trzepaniu kasy na innych ludziach ten dyplom traktują jako przepustkę do decydowania o ludzkim życiu.Tragedią jest się dostać do takich fachowców ale omijać ich jest niezwykle ciężko bo służba zdrowia jest ich pełna.Piszesz kolego o trudności studiów ale to nie chodzi o zdolności tylko o motywacji ktoś kto chce leczyć przebrnie przez studia ale na nieszczęście przejdzie je też ktoś dla kogo motywacją jest kasa którą można zrobić potem więc nie gadaj głupot zwłaszcza ludziom którzy się zetknęli z pseudo medykami osobiście
[17.10.2008] 09:04
lekarz z krakowa
Niezapominajka_ (08.10.17 01:58):
Moja bratowa niedawno ukończyła studia medyczne. Opowiadała jakie to debile chodzą z nią na studia. Współczuję ich przyszłym pacjentom Nie każdy lekarz jest inteligentnym człowiekiem, posiadającym wiedzę i interesujący się pracą którą wykonuje. Studia medyczne nie wymagają specjalnych zdolności intelektualnych. Wystarczy być pilnym, mieć dobrą pamięć i być ambitnym. Nic ponadto.
przedewszystkim byc uczciwym i o duzym moralnym poziomie. to wymaganie jest szczegolnie wazne dla lekarzy, ktorzy maja do czynieniea z ludzmi a nie z maszynami
[17.10.2008] 09:10
dfdss
złodzieje i pijacy ;p
[17.10.2008] 09:13
lekarz z krakowa
lekarze i odwokaci to dwa zawody,ktorych przedstawiciele kasuja pieniadze z gory nie gwarantujac nic i bez jakiegokolwiek ryzyka i konsekwencji nie osiagniecia celu,Dla skorumpowanych i zdemoralizowanych pieniedzmi osobnikow to swietne warunki dla oszustow i zlodzieji Gdyby byli oplacani jak inne zawody dopiero po uzyskaniu widocznie zamierzonych wynikow ktore obiecuja, czy sugeuja to jakosc uslug napewno by sie poleprzyla
[17.10.2008] 09:16
wacek50000000000000
cristoo (08.10.17 06:05):
nie zgadzam sie z tymi pogladami. sam jestem na studiach medycznych i od zawsze wpajane sa zasady ze dla pacjeta trzeba byc miłym, wyrozumiałym itp itd. nie bez kozery znaczna czesc zajec to zajecia humanistyczne takie jak socjologia, psychologia i filozofia lub tez bardziej specjalistyczne.

bez jaj
[17.10.2008] 09:32
Bęć
Tak,wiedza naszych lekarzy jest coraz bardziej ograniczona,przy coraz większych wymaganiach finansowych.Oto lekarze,którzy nie potrafią odczytac wyników labor.to zaczyna byc powszechność,więc po co kerują pacjentów na badania?No i oczywiście arogancja,ciągle im się wydaje,że są bogami.Niestety nie ma znaczenia czy to lekarz pierwszego kontaktu czy prywatny.Oni nie mają czasu na dokształcanie,oni po prostu robią pieniądze.Niestety lekarz wspłóczesny= rzemiślnik.oczywiście może być mistrz i zwykly czeladnik,których jest coraz więcej,niestety.Przychodzisz do lekarza,a on traktuje pacjenta z góry,nie mówiąć,ze godziny pracy są dla wielu po prostu abstrakcją.Ludzie czekają cierpliwie i nic nie mówią.No bo pan dokror....No tak a skąd ten tytuł?Lekarz to po prostu tak jak mgr.Kiedyś lekarz zaczał na mnie krzyczeć,że upomniałam się o jego punktualnoś,niesteyt odpierając atak powiedziaam mu,że przecież nie musi być lekarzem,może zmienić zawód.
Na ich temat możnabyłoby napisać wiele tomów i wydaje mi się,że czas to zmienić.Czas najwyższy aby ci co uważają się za geniuszy a postępują nieuczciwie nie byli zażarcie bronieni przez swoje izby,co świdczy jedynie o niechęci tych tam na górze,a wręcz o ich chyba niewiedzy medycznej!!!!!Słuchając wyroków izb lekarskich zastanawiam się jaką wiedzą dysponują wyrokujący skoro bronią tych co nie wiedzą.
NAPEWNO TAKĄ SĄ,CZYLI OGRANICZONĄ!!!!!!
Bo jak inżynier się pomyli i dom się zawali idzie do więzienia,to dlaczego oni nie odpowiadają za swoje błedy,czyży dlatego ,że ziemia je pokryje?????????
TO TRZEBA ZMIENIC!!!!!

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat