o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Boisz się latać?

1 2 3 4 Strony tematu:
[18.09.2008] 09:36
doświadczona stewardessa
Widzę, że autor tego artykułu nie postarał się za bardzo jeśli chodzi o research... Mianowicie, najniebezpieczniejszym momentem lotu nie jest, jak tutaj mylnie stwierdzono, lądowanie, przy którym prędkość maszyny można zredukować na wiele różnych sposobów... Najbardziej krytycznym momentem lotu jest start, kiedy to maszyna dopiero nabiera prędkości... Wbrew pozorom nie tylko piloci są odpowiedzialni za pomyślne wystartowanie samolotu, załoga naziemna ma również w tym swój udział...Precyzyjne wyliczenie ładunku należy właśnie do tzw. dispatcher'a. W zależności od ilości pasażerów, wagi bagażu załoga jest zobligowana do odpowiedniego rozmieszczenia pasażerów na pokładzie samolotu (np. kiedy widzimy kilka zablokowanych rzędów, nie oznacza to, że załoga miała "widzi mi się", jest to niezbędna zasada której musimy przestrzegać jeżeli liczba pasażerów mieści się w różnych przedziałach)Manewr ten ma duże znaczenie przy doborze wymaganej prędkości do bezpiecznego wystartowania samolotu.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13473651]
[19.09.2008] 13:06
prawienormalny20lat
...samolotem oczywiście. No i trzeba wreszcie pochwalić redakcję o2 - nareszcie normalny i ciekawy artykuł!

IP i czas połączenia logowane. [13480609]
[19.09.2008] 16:11
skorpion1991
No dobra ale powieccie mi jedna zecz,..

Jak samolot sie rozbije to ani jednego zywego nie wyciagaja,..
A samochod jak walnie to przeciesz co czwarty wypadek jest brany za smiertelny,..
Ponad to jak w samochodzie jada 4 osoby to tylko 1 ginie zazwyczaj
max 2,..
Wiec Mamy jakies 1-4 ze w samochodzie zginiemy
Co do tego co 4 samochod ma wypadek smiertelny
Wiec to male szanse,..
==========
Myslicie ze bedzieie zyc wecznie??
Kazdy kiedys umze!!!
---------

No wiec co jest lepsze???
Samolot jest bardziej bezpieczniejszy,..???
Niee,..

IP i czas połączenia logowane. [13481925]
[22.09.2008] 11:57
prawienormalny20lat
skorpion1991 (08.09.19 16:11):
Jak samolot sie rozbije to ani jednego zywego nie wyciagaja,..

Nieprawda.
A samochod jak walnie to przeciesz co czwarty wypadek jest brany za smiertelny,..
Ponad to jak w samochodzie jada 4 osoby to tylko 1 ginie zazwyczaj
max 2,..

Była masa wypadków z większą liczbą zgonów. Wybadki są śmiertalne, a nie "brane" za śmiertelne - tam nikt nie zgaduje.
Co do tego co 4 samochod ma wypadek smiertelny

To już mówiłeś.

Myslicie ze bedzieie zyc wecznie??
Kazdy kiedys umze!!!
To akurat jest prawda.

No wiec co jest lepsze???
Samolot jest bardziej bezpieczniejszy,..???
Niee,..
Nie...stety się mylisz. Poza tym idź się podszkolić w pisowni języka polskiego.

IP i czas połączenia logowane. [13501122]
[15.07.2009] 20:29
lejte8  lejte8@tlen.pl
ok, ludzie mówią " szansa na to że samolot walnie jest 1:1000000, samolot jest najbezpieczniejszy" ok, niedawno walnęły 2 airbusy i dziś 1 samolot z tych 3 tragedii przeżyła 1 osoba, a ile zginęło? nie będę mówił.
Gdy ci ludzie wylatywali w niebo też myśleli " szansa na to że samolot walnie jest 1:1000000, samolot jest najbezpieczniejszy", ale jednak to 1:1000000 trafiło na nich. Także ludzie nie bądźmy takimi optymistami. Owszem bardzo chcę polecieć samolotem, ale biorę pod uwagę fakt że może to być moja ostatnia podróż w życiu.

1 sierpnia lecę do USA, trzymajcie za mnie kciuki

Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15205534]
[22.04.2018] 18:25
[17.09.2009] 08:11
Asiullla
seemija (08.09.16 02:08):
maotsetse (08.09.16 00:56):

nie tylko Polacy klaszczą, nie klaszczą tylko wiochmeni nastawieni żądaniowo

Zgadzam się ja jechałam z Wawki do Bolonii i na odwrót i zawsze każdy klaskał czy polak czy włoch... Tym bardziej, że warunki były beznadziejne ;//
Takie oklaski to b. fajny gest
I myślę, że tylko buraki jakieś które myślą że wszystko im się należy wstydzili by sie...

IP i czas połączenia logowane. [15502501]
[17.09.2009] 09:26
asiullla
Możesz wyjść przed dom i Ci na głowę cegłówka spadnie i co?
Nie ma co się bać korzystać z życia :]
W końcu i tak kiedyś pójdziemy na drugą stronę..

IP i czas połączenia logowane. [15502727]
[17.09.2009] 09:27
asiullla
Barbara1155 (08.09.15 21:59):
Mimo że artykuł czytałam z przyjemnością, to i tak panicznie boję się wsiąść do samolotu Odliczam dni: jeszcze tylko 4 tygodni i 5 dni..Panika mnie przerasta. Chollera, przecież nie powiem:sorry, to nie dla mnie, dziękuję, ja wysiadam
Ps. To mój pierwszy lot, a jak już wsiądę, nie mam odwrotu

Za pierwszym razem jak leciałam też serce biło jak głupie, ręce całe mokre miałam i w ogóle jeden wielki stres Startowanie to chyba najlepszy etap że tak powiem :] Najgorsze zakręty, bo mi jakoś się w głowie kręciło... ale ja mam chorobę lokomocyjną więc i tak było nieźle :]

IP i czas połączenia logowane. [15502734]
[26.11.2009] 20:32
simon.m
Wrzesień (08.09.16 13:13):
Ja lecę 25 września do Tunezji! bardzo się tego boję! , może to dlatego, że oglądam często katastrofy lotnicze!? No ale moja mama mówi, że niemam czego sie bać!! posłucham jej bo już kiedyś leciała!
Niewiem co będę robiła przez ponad 3 godziny spędzone w samolocie!? może macie jakiś pomysł????
Mam nadzieję, że polubię latanie !!
pozdawiam Zuzanna!.

IP i czas połączenia logowane. [15856578]
[30.11.2009] 17:02
twoja stara12323
nie ma sie czego bac
ja leciałem 2 dni po katastrofie air france identycznym modelem i żyje
polubisz latanie napewno
zrelaksuj sie i patrz na chmury to pomaga a nie przejmuj sie głupotami ;/

IP i czas połączenia logowane. [15874639]
[08.12.2009] 01:27
kaamil35453432
Po Prostu nie latajcie RayanAir\\\'em latanie to fajna sprawa ale tylko dobrymi samolotami. Leciałem dwa razy tanimi lotami i nigdy juz do nich nie wracam, ciagle cos tuka, glosno jest niesamowicie i malo miesca. Jak przesiadlem sie w nieco drozzsze z nowymi samolotami to odrazu polubilem latanie. A mialem rok przerwy bo nie chcialem juz latac :/

IP i czas połączenia logowane. [15909378]
[04.03.2011] 19:46
DupaLatania
Maggs (08.09.16 10:13):
<cytat>Barbara1155 (08.09.15 21:59):
Mimo że artykuł czytałam z przyjemnością, to i tak panicznie boję się wsiąść do samolotu Odliczam dni: jeszcze tylko 4 tygodni i 5 dni..Panika mnie przerasta. Chollera, przecież nie powiem:sorry, to nie dla mnie, dziękuję, ja wysiadam
Ps. To mój pierwszy lot, a jak już wsiądę, nie mam odwrotu
</cytat> DASZ RADĘ Ja odbyłam swój pierwszy lot w tym roku Bałam się panicznie. Samolot sprawnie wystartował i sprawnie wylądował. Natomiest w drodze powrotnej cały czas były turbulencje - bite trzy godziny. Spędziłam lot na modlitwach i powtarzaniu że nigdy nie wsiądę do tej maszyny... Po wylądowaniu stwierdziłam jednak że to była extra przygoda i na wakacje lecę znów samolotem
No to naprawde jak ty sie modlisz bo sa turbulncje to lepiej nie lataj samolotem, niechaj boze jesli by byla buza to bys sie chyba zesrala co ?

IP i czas połączenia logowane. [18100154]
[12.04.2013] 20:55
oblatany3
Wiesz co też kiedyś bałem się latać, szczególnie jak następowały turbulencje. Tak było podczas pierwszej podróży i potem nie chciałem za nic w świecie latać. Ale poczytałem o tym trochę, bo szukałem różnych informacji i dotarłem do strony http://www.lotaro.pl/poradnik/757/turbulencj e-w-samolocie/
No i muszę powiedzieć, że jakoś to do mnie przemówiło, od tego czasu nie mam większego problemu

IP i czas połączenia logowane. [20406527]
[12.04.2013] 21:20
ja się tylko
uśmiechnę z dużym jak i tez napomknę dla tych co nielatali
gdy w WC jesteś gdy się załatwisz jak to co niektórzy mają
że na siedzeniu wodę spuszczają w samolocie może ich przyssać
aż do lądowania

IP i czas połączenia logowane. [20406624]
[03.10.2013] 09:31
johnsmith
A propo latania to polecam bardzo ciekawy serwis FRU.pl który oferuje najtańsze bilety lotnicze, można też zarezerwować pokój w hotelu albo wynająć samochód

IP i czas połączenia logowane. [20777703]
[03.10.2013] 12:20
jak na ziemi tak i w powietrzu
nie boję się latać choć najgorszy jest start i lądowanie bo wtedy uszy zatyka ale to też zależy od piliota niejeden tak ładnie wystartuje że nawet nie wiesz kiedy jesteś w powietrzu a nie jeden koluje i kołuje i odrazu unosi jak helikopter ale można się uśmiać w samolocie zwłaszcza jak ktoś pierwszy raz leci w

IP i czas połączenia logowane. [20777999]
[04.03.2015] 13:52
beatka1989
Boje się latać i ta forma podróżowania nie jest dla mnie najprzyjemniejsza, szczególnie jak przeczytam o najniebezpieczniejszych lotniskach na świecie : http://www.sprachcaffe.com/polski/blog/naj-l otniska-na-swiecie.htm

IP i czas połączenia logowane. [21652050]
[18.04.2016] 21:16
Andrzej Bryndal
No ja też nie przepadam za lataniem, wolę wsiąść w busa i przejechać tę paręnaście lub nawet parędziesiąt godzin w komforcie i bezpieczeństwie. Jeżdżę z Ecolines i ma katastrofy lotnicze gdzieś.

IP i czas połączenia logowane. [22277645]
[19.04.2016] 12:32
KAROL BŁASZCZYK
Ja wolę bezpiecznie i na ziemi:
https://ecolines.net/pl/

IP i czas połączenia logowane. [22278254]
[05.12.2017] 15:24
malinka11121112111
Bez przesady, a czego tu się bać?

IP i czas połączenia logowane. [22846791]
[06.12.2017] 11:01
AnnaKazimierskaWrocław
@malinka jedni boją się pająków, inni ciasnych pomieszczeń inni latania. Ja nie widze w tym nic złego. Sama jak pierwszy przelot miałam w planach to myślałam co to jest, do tej pory mam przed oczami widok wielkiego samolotu z napisem enterair i to uczucie co będzie. Na filmach to dobrze wygląda. Aktualnie latam kilka razy do roku, przeważnie służbowo, już nie mam z tym problemu, ale pierwszy lot jakiś stresik za sobą niósł.
Pozdrawiam Cię/

IP i czas połączenia logowane. [22847234]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat