o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Proza i poezja
 » Odpowiedz na ten temat

zadanie z religi... pomóżcie

[10.09.2008] 21:05
kochanka.wodza
Pomóżcie w zadaniu domowym z religi. błagam...
pytanie:

Czym uzasadnisz słowa papieza Jana Pawła II o tym, ze "chrzescijanin , który nie poznał swojej godności, nie bedzie w stanie zrozumieć, kim jest i w jaki sposób ma dazyc do pełni człowieczeństwa"? -
[13.09.2008] 19:59
przypadkowy przechodzien
Nie wiem czy ci pomogę tym co napisałem, bo pierwszy raz słyszę te słowa JPII, a wyrwane z kontekstu nie odzwierciedlają sensu pełnej wypowiedzi. Ja osobiście zrozumiałbym je tak:
Godność wedle nauki kościoła jest nienaruszalnym i niezbywalnym darem Bożym tkwiącym w każdym człowieku niezależnie od kontekstu społecznego i historycznego, a szczególna godność człowieka wynika z faktu, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Ale choć dana od Boga każdemu, to skryta w głębi duszy wymaga poznania w dobrowolnym poszukiwaniu prawdy i kierowaniu się ku dobru bez ślepego popędu i przymusu zewnętrznego. I chyba sensem słów JPII było to, że jeśli człowiek nie odnajdzie w sobie tej bożej iskierki godności pociągającej umysł człowieka ku poszukiwaniu i umiłowaniu tego co prawdziwe i dobre, to nie dojdzie poprzez rzeczy widzialne do poznania Boga i nie odnajdzie w swoim sumieniu sensu istnienia, a przez to, sensu człowieczeństwa, którego treść zawiera się jedynie w Nim.
[20.09.2008] 01:23
Czeslaw Milosz
nie mogę ci pomóc bo mi się klawiatura zacina, sorki...może następnym razem..
[31.10.2008] 20:24
antisxe
piekna interpretacja trzy szustki z zadania murowane
[01.11.2008] 02:36
godność
to honor i obojetnie w której wierze się jest liczy się najbardziej
że wierzeysz-w co?że BóG istnieje,bo życie wieczne nie jest,
a kosciół tylko nam w tym pomaga,aczkolwiek godność i honor człowiek powinien mieć w sobie,ale do mówienia prawdy,a nie że się honorem unosi,bo tym samym godność swoją traci w wierze katolickiej oczywiście
bo państwowo unosisz się honorem a godności nie tracisz,ale godność traci Ciebie,nawet nie pomoże honor.
[18.06.2019] 09:34
[17.10.2018] 12:23
MarcinPłociennikRycewicz
Napisz na największym forum chrześcijańskim http://forumchrzescijanskie.pl/
Na pewno ktoś Ci pomoże

» Odpowiedz na ten temat