o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Lekko.o2.pl
 » Odpowiedz na ten temat

Sens życia?? Zna go ktoś???

1 2 3
[13.08.2008] 19:02
gosiakop1
Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś nad sensem życia?? Jeśli tak to jaki on jest?? Ja go nie widze. Czy wogule jest sens żyć, jeżeli rodzimy się z płaczem, dorastamy z wieloma wyrzeczeniami, jak jesteśmy dorośli to ciężko pracujemy a i tak zastanawiamy się jak przeżyć następny dzień. Tyramy po kilka godzin by zapewnić rodzinie chociażby bylejaki byt w domu a potem na starość i tak nie ma kto nam podać nawet szklanki wody ....
[13.08.2008] 20:07
Nookie
Ile ludzi, tyle celów w życiu.
Widzisz, każdy z nas ceni sobie coś innego.
Wypisałaś wiele pesymistycznych rzeczy, a potrafisz spojrzeć na to z innej strony ?

Jestem przekonana, że spotkałaś na swojej drodze co najmniej kilku przyjaznych Ci ludzi, że robiłaś coś, o czym do dziś wspominasz z wypiekami na buzi, że kupiłaś/dostałaś coś, co masz ochotę nosić ze sobą wszędzie każdego dnia.

Sens życia ? To coś, co chciałabyś w życiu osiągnąć, do czego chciałabyś dojść. Na SWÓJ sposób.

Pozdrawiam
[14.08.2008] 07:25
gosiakop1
Nookie (08.08.13 20:07):
Ile ludzi, tyle celów w życiu.
Widzisz, każdy z nas ceni sobie coś innego.
Wypisałaś wiele pesymistycznych rzeczy, a potrafisz spojrzeć na to z innej strony ?

Jestem przekonana, że spotkałaś na swojej drodze co najmniej kilku przyjaznych Ci ludzi, że robiłaś coś, o czym do dziś wspominasz z wypiekami na buzi, że kupiłaś/dostałaś coś, co masz ochotę nosić ze sobą wszędzie każdego dnia.

Sens życia ? To coś, co chciałabyś w życiu osiągnąć, do czego chciałabyś dojść. Na SWÓJ sposób.

Pozdrawiam

Jedyną osobą ważną w moim życiu która nadaje mu sens życia jest moja córka ... aczkolwiek jakby jej zabrakło (tu odpukać) to uwierz ze niebyło by sensu .........
[16.08.2008] 23:07
paweleczek6  paweleczek6@tlen.pl
Tez czasami miewam gorsze chwile, wtedy takie pytania przychodza na mysl. Trzeba obrac sobie jakis cel konkretny, albo wiecej, i dazyc do osiagania kazdego. Nie wszyscy ludzie rodza sie rowni, trzeba sie z tym pogodzic.. ale zawsze brak przecudnego zycia w lozku wyslanym rozami mozna nadrobic wlasna bogata osobowoscia, co kazdy moze zdobyc
[22.08.2008] 00:46
królowa tanga40
Całe życie ma sens Każda chwila przecież jest dowodem na to,że jesteśmy ,żyjemy,pracujemy,martwimy się o dzieci ,rodzinę przyszłość... nawet marzenia chociaż się może nie spełnią też dodają sensu w życiu bo pomagają nam iść do przodu chociaz nieraz jest ciężko i łzy się cisną do oczu człowiek żyje iskierką nadziei na lepsze jutro chociaż zadaje sobie pytanie ile jeszcze takich dni?
Pozdrawiam
[16.10.2019] 19:16
[25.08.2008] 17:51
Edit04
dla każdego sens życia jest inny...
ważne jest żeby go mieć.. Wraca pamięć o tych których nie ma..
[28.08.2008] 23:20
lenin_w_i
Całe to stękanie jest spowodowane naszymi ograniczeniami kulturowymi.

Nikt nas nie uczy od najmłodszych lat księgowości własnej i komunikacji

Księgowość własna to stała inwentaryzacja naszych zalet, umiejętności, wiedzy i wszystkiego tego co nas wyróżnia i podwyższa naszą samoocenę.
System wychowania oparty o zasadę, że dziecko należy traktować jak więźnia z przywilejami za dobre sprawowanie powoduje, że bezprzerwy porównują nas z innymi, wykazują nasze braki zmuszając nas do myślenia tylko o tym czego nam brak, czego nie umiemy, co musimy czuć choć tego nie rozumiemy (a jest tego miliardy)
Ot choćby 2 miliardy ludzi na Ziemi mówi po chińsku [prawie tyle co po angielsku] a ja nie znam chińskiego, czy to wypada?

Komunikacja to system przekazywania informacji do otoczenia a także samemu sobie.
Zapisujcie sobie to co w myślach mówicie sami do siebie a szybko zrozumiecie kto jest waszym największym wrogiem i od kogo otrzymujecie największe cięgi, kto przez swoje słowa zabiera wam sens wszystkiego co czynicie.
Ile razy w ciągu dzia pochwaliliście sami siebie?
Czy da się żyć i mieć sens życia nie słysząc przez wiele lat ani jednego dobrego słowa od osoby, z którą jest się 24 godziny na dobę?

Przestańcie biadolić i zacznijcie prowadzić księgowość własną i trenować pozytywną komunikację z sobą samym i z otoczeniem, bo człowieka wychowywali tak, by nie robił tego co mu w życiu potrzebne i niezbędne a robił to za co go pochwalili.

Komu np. jest niezbędna do życia praca po 16 godz. dziennie?
Pracuje bo w zamian pochwalą go, że jest troskliwym rodzicem, że w porównaniu z innymi ....

Wychowywali nas w/g schematu ucz się pilnie, miej dobre oceny a dostaniesz dobrą pracę?

A realia są takie:
trójkowicze (komunikatywni)co za oceny nie mieli szans na dobrą pracę mają soje biznesy i kasę
czwórkowicze to obecnie urzędasy i nauczyciele
piątkowicze to wielcy specjaliści, którzy za ochłapy pracują u trójkowiczów

to narazie tyle
[04.09.2008] 13:14
Reptile
Znam sens życia... jest on zawarty w Biblii dlatego należy ją czytać. Sensem życia jest to by żyć tak jak to się podoba Bogu, a jego wola jest jedynie w Biblii. Jezus - Syn Boga głosił na czym polega sens życia i kazał go głosić swym naśladowcom. Gdy uczniowie go zapytali co będzie znakiem dni ostatnich to powiedział między innymi: "I ta dobra nowina o Królestwie Bożym będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom, a potem nadejdzie koniec." Żyjemy już w dnach ostatnich i dobra nowina o Królestwie Bożym jest głoszona w każdym zakątku ziemi tak jak nakazał Jezus, i ci co chcą jej słuchać poznają sens życia i wiedzą że jeżeli będą postępować zgodnie z wolą Boga mają widoki na wieczne szczęśliwe życie, w młodości, zdrowiu, w raju na ziemi, zaś ci co umarli a byli wierni Bogu, lub ci którzy nigdy nie mieli okazji poznać jego woli i zamierzenia zmartwychwstaną, Po Armagedonie w którym król panujący w Królestwie Bożym czyli Jezus Chrystus oraz aniołowie zniszczą całą nieposłuszną ludzkość. Dlatego warto już teraz gdy żyjemy w dniach ostatnich spełniać wolę Boga by mieć sens życia przez całą wieczność.

Pozdrawiam
[04.09.2008] 17:18
zielony-beret
Czasem przychodzą ciężkie chwile, ale wszystko ma swój koniec i początek, nadzieja na lepsze jutro i ufność w Bożą opiekę nd nami, pozwoli przetrwać gosze dni.Dla osób wierzących Bogu, życie na ziemi jest tylko etapem, drogą prowadzącą do Niego.
Życie ma sens, jeśli staramy się kochać: Boga, innych , siebie. Z dnia na dzień coraz prawdziwiej, mocniej. Tylko tyle i aż tyle.
[05.09.2008] 22:22
egono33
Każdy ma swój własny cel. Nie można nic unifikować. Przystań na chwilę, rozejrzyj się dookoła i zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne i dlaczego...
[14.09.2008] 17:07
emmka09
kiedyś znajdę swój.. Statystyka to matematyczny kamuflaż błędu
[15.09.2008] 14:11
Kamilcia17
Nie znam sensu życia.
Wiele ludzi również, z wiekiem inne priorytety są ważne i wszystko potrafi się zmienić w ciągu kilku minut...
Pytanie wszechobecne a nie ma na nie konkretnej odpowiedzi...
Nikolka mój kochany dziubek

Mój chomiczek:
http://chomikuj.pl/kamilcia17
Bardzo dużo zachomikowałam plików.
Na pewno znajdziesz coś dla siebie
[23.09.2008] 21:19
BEA 35
1. Pamiętaj, że od twojego wyboru zależy, co widzisz, co myślisz i co słyszysz.
Jedna osoba
widzi filiżankę do połowy pustą, a druga do połowy pełną.
Jedna osoba widzi piękny ogród za
oknem, a druga brudną szybę.
2. Codziennie sobie przypominaj, że TO ŻYCIE TO JEST TO, że masz ograniczony czas i chcesz
jak najlepiej go wykorzystać.
3. Codziennie potwierdzaj doskonałość wszechświata:
NIECHAJ BĘDZIE POZDROWIONA DOSKONAŁOŚĆ WSZECHŚWIATA!!
4. Codziennie przypomnij sobie, że świat już jest piękny i nie trzeba go zmieniać. Możesz
natomiast zmienić siebie.
5. Jeżeli dopadnie cię chandra - jak najszybciej znajdź sobie jakieś zajęcie. Zajmij się czymś
przez 5 minut, inwestując całą swoją energię. Po tych pięciu minutach poczujesz się lepiej.
6. Wiedz, że najlepszym sposobem na polepszenie własnego samopoczucia jest zrobienie
czegoś dla kogoś innego.
7. Jeżeli dopadnie cię pokusa bycia nieszczęśliwym przeczytaj poniższe słowa umierającego
starca:

Gdybym jeszcze raz miał przeżyć moje życie, tym razem usiłowałbym popełniać więcej błędów.

Nie starałbym się być taki doskonały. Więcej bym odpoczywał. Rozluźniałbym się, byłbym bardziej
beztroski i wiele spraw traktował poważniej. Byłbym bardziej szalony.
Wykorzystywałbym więcej szans, więcej bym podróżował, przewędrował więcej gór,
przypłynął więcej rzek, odwiedził więcej nie znanych mi miejsc. Jadłbym więcej lodów, a mniej
sałaty.
Miałbym więcej prawdziwych, a mniej wydumanych zmartwień!
Prawda jest taka, że byłem jednym z ludzi, którzy godzina za godziną, dzień za dniem,
pędzili asekuracyjny tryb życia, roztropny i przemyślany. Och, gdybym znowu mógł przeżyć moje
życie, delektowałbym się każdą chwilą.
Byłem jednym z tych, którzy nigdzie nie ruszają się bez termometru, termoforu, wody do
płukania gardła, płaszcza przeciwdeszczowego i spadochronu. Gdybym miał jeszcze raz przeżyć
moje życie, tym razem podróżowałbym z małym bagażem.
Gdybym miał jeszcze raz przeżyć życie, wiosną wyskakiwałbym boso z łóżka, a jesienią
wstawał później, więcej bym jeździł na karuzeli, obejrzał więcej wschodów słońca i więcej bym
się bawił z dziećmi. Gdybym miał przeżyć życie od nowa...
Ale nie przeżyję.

(Andrew Matthews - Bądź szczęśliwy!) http://monsters.wp.pl/?ac=vid&vid=200018088

http://www.inpunkt.pl/
[24.09.2008] 00:43
sama2005
Ja nad sensem swojego życia zastanawiam się teraz po raz kolejny. Ponieważ po raz kolejny wracam do tak zwanego punktu wyjścia Zmieniając po raz kolejny w swoim życiu miejsce zamieszkania, zaczynając znowu od zera... To jest możliwe: być samym, ale nie samotnym.
[24.09.2008] 10:24
gosiakop1
Możliwe że istnieje jakiś sens w życiu ale czy nie żyjemy tylko po to by go poznać...???... Dlaczego jest tak dużo samobujstw na świecie ...???..., ponieważ większość z nich nie poznała sensu dla którego mogliby prowadzić dalsze życie, to które utrudnia im każdy czynnik społeczny wywoływany nie tylko przez tak zwanych szarych ludzi, lecz także przez polityków którzy zacierają ręcę jeśli zostanie wprowadzony w nasze życie kolejny podatek który my zapłacić będziemy musieli a oni za to będą mogli cieszyć się z wyższych wynagrodzeń... Płacimy za wszystko więcej, a zarabiamy tyle samo co wcześniej .. przy każdej wypłacie potrącają podatek, zwrotów dostajemy o wiele mniej a za co mamy żyć...???... Dziwić się że polki mają po jednym dziecku, jeżeli na utrzymanie drugiego nie było by nas stać ..... I tak w kółko .... gdzie ten sens życia...???...
[26.09.2008] 15:38
*Angel of Dream*
Każdy musi sam odnaleźc sens życia, bo tak naprawdę dla każdego może być on inny. Tak naprawdę nie ma na to jednakiej odpowiedzi, każdy musi sam się uczyć życia. "To my piękni zbrodniarze stwórcy swego piekła pogubieni w sobie."
[01.10.2008] 00:50
ooleksandra
Dzisiaj stanowczo nie potrafię odpowiedzieć na pytanie o sens życia... Wiecznie spóźniona.
[01.10.2008] 12:34
MilaVanila
Ha ha, niezue pytanie. chyba wszystko polega na szukaniu, no nie? Jeszcze tylko 6 kilo!
http://milavanila.www.fabrykadiet.pl/
[05.10.2008] 00:19
marynx
Witam ! sens życia to żyć... dążyć do naszych celów, marzeń iść do przodu. Sensem życia jest to że się zmieniamy. Widzimy nasze słabości i umiemy wyciągnąć wnioski. Sensem jest miłość i wiara( dla mnie w Boga, myślę że dla Ciebie też, dla WAS- może nie wiesz,bo jeszcze nie znalazłeś się na tej drodze?)Sens życia to mimo codziennych problemów załamek dołów , złości na innych ludzi to pokonanie, pokonać to wszystko. Życie nie jest luz blues chociaż chcielibyśmy ,aby tak było. Nie przypadkowo jesteśmy na tej naszej ziemi Ktoś nas stworzył wielki , wszechmocny wszechwiedzący- Bóg, nie przypadkowo! Sensem życia myślę , oprócz wyżej wymienionych przez ze mnie celów itp. to otrzymywanie radości, dążenie do szczęścia.
I takim podstawowym ale nie uświadomionej dla nas jest to że jesteśmy dziećmi Pana Boga -naszego TATY i Bóg pragnie abyśmy dążyli ku jego chwały abyśmy mogli byś w niebie przy Panu Bogu i to jest też ten sens życia.
[07.10.2008] 21:29
mt77  mt77@tlen.pl
Sens życia?? Zna to ktoś??? Jestem osobą niepełnosprawną, trudno mi wykonywać czynności dnia codziennego, niemal każdego dnia doświadczam jakieś trudności. Zmaganie się z trudnościami i zmaganiami powoduje że życie jest pozbawione przyjemności i radości. Mam 34 lata

Moja niepełnosprawność jest dla mnie przeszkodą, nie mogę zrealizować swoich planów i marzeń, nie mogę się cieszyć się pełnią życia, jestem zależna od innych.

Jaki jest tego sens !!! ??? Moja niepełnosprawność pozwala mi zrozumieć, co w życiu jest ważne i uczy wrażliwości na cierpienie.

Pozdrawiam Marta.
[08.10.2008] 22:13
ksys
Do mt77. Od dzieciństwa jestem niepełnosprawny mam mózgowe porażenie dziecięce powiem Ci szczerze że moja niepełnosprawność jest dla nich obojętna. Zgadzam się z Tobą że będąc osobą niepełnosprawną, trudniej wykonywać codzienne czynności, niełatwo jest zrealizować własne cele i marzenia, znaleźć przyjaciół i założyć rodzinę.
Dla mnie zmaganie się z niepełnosprawnością stanowi pewną wartość. Cierpienie uszlachetnia, uwrażliwia na drugiego człowieka.

„Moja niepełnosprawność jest wartością, dzięki niej inaczej patrzę na życie. Dostrzegam te wartości, których zdrowy młody człowiek często nie widzi, nauczyłem się przyjaźni, miłości i przywiązania. Dzięki moim rodzicom zawsze czułem się normalnym, wartościowym człowiekiem. To oni nauczyli mnie jak kierować własnym życiem, aby było ono szczęśliwe.” (Darek - MPDz). POZDR.
[19.10.2008] 22:01
lenin_w_i
Nicze twierdził, że "Co nas nie zabije to nas wzmacnia"
a ja w związku z tym miałbym pytanie: To dlaczego wszyscy nie jesteśmy HEROSAMI?

I dam sam sobie odpowiedź:
Bo KAŻDY z nas codziennie ma nie tylko klęski ale odnosi jakieś mikrosukcesy (przygotowany obiad, który smakował wszystkim, zrealizowany plan danego dnia itp itd.) które pod presją otoczenia dewaluujemy, niedoceniamy ich, przez co nie widzimy ich sensu a one budują sens życia.

Codziennie przed snem przypomnij sobie kilka rzeczy z danego dnia, z których TY JESTEŚ DUMNĄ (nieistotna ocena innych TO MA BYĆ TWOJA OCENA) a zauważysz w oddali zarys SENSU ŻYCIA
[27.01.2009] 09:31
jesuis42
Tyle ile nas na świecie,tyle sensów życia,bo każdy z nas ma inną definicję na znaczenie tego słowa.Po to,aby nie zatracic się w bezsensowności życia,powinniśmy obierac sobie cele na kolejne raczej krótkie etapy naszej ziemskiej bytności.Kiedy dojdziemy do końca jednego celu,a ten da nam poczucie radości-stwierdzimy,że warto życ i że życie ma sens,więc warto poszukac kolejnego celu w życiu po to,aby po pewnym czasie osiągnąc go i znowu miec powód do tego,aby móc powiedziec sobie:warto życ,bo życie jest sensem życia.Kiedy jakiś cel okaże sie jednak ponad nasze siły,to zamiast biadolenia poszukajmy kolejnego celu,kolejnego sensu życia
[02.02.2009] 22:04
blodnewa
Zycie jest cudne. A najfajniesze jest to, ze wszystko zależy ode mnie samej. Mogę je zmarnować narzekając, mogę być dziwakiem, ktory wszystkich wokól zadziwia, jest powodem do naśladowania, zazdrosci itp. Mogę być z ludżmi, lub nie. Mogę byc snobem lub indywidualnością. Moge tyle ile chce, na ile mnie stać. To jedyna taka okazja. Zycie! ...........
Wiecie co...?
[02.02.2009] 23:06
MaRudziAU
czasem ktos mi go nadaje www.powiatlegionowski.pl
[08.02.2009] 10:26
fakim  fakim@tlen.pl
zycie jest bez sensu, skoro się go nie widzi to po co zyć temat mozna rozwijac do osra... ,najprosciej dla ptaka sensem jest zjedzenie robaka,kumata pa mysliciele
[04.03.2009] 17:48
muszynianka1981
sensem zycia jest zycie! www.kwiaty24.comwww.ps3.pl www.hostelewkrakowie.pl www.dzialkanadmorzem.pl www.dzialkawkrakowie.pl
[06.03.2009] 10:37
blodnewa
...i rosół z kury. ...........
Wiecie co...?
[06.03.2009] 13:55
dziulena
blodnewa (09.03.06 10:37):
...i rosół z kury.
co za tekst ...sensem zycia sa ludzie dla ktorych mamy sile walczyc o to wszystko i to wszystko robiy chociaz przewaznie ciezko nam z tym... wiem cos na ten temat codziennie walcze o to zeby wreszcie bylo dobrze zeby bylo lepiej i tylko moja coreczka mnie do tego motywuje ona jest dla mnie sensem zycia bo co innego moglo by nim byc ....pieniadze i wszystkie dobra sa rzeczami nabytymi ktore raz sa a innym razem ich nie ma ...ja zyje dla siebie i dla ludzi ktorzy mnie kochaja i mnie otaczaja to jest dla mnie caly sens ....
[07.03.2009] 00:21
zaprawka
Hm...Sens życia...moim jest...uh...nie wiem...może słodkości w postaci czekolady? Może ksiażki. Nie to nie to. Po prostu żyje, i przez te wyżej wymienione przyjemności jakoś nie chce mi się schodzić z tego świata... Wrocław 2012! nie moge sie doczekać! Już niedługo! Moi drodzy już niedługo! http://www.wroclaw2012festival.pl/
[10.03.2009] 11:52
blodnewa
Tylko kochani i kochający czują, że żyją naprawdę. ...........
Wiecie co...?

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat