o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Wstydliwe nazwiska

1 «   4 5 6 Strony tematu:
[27.11.2009] 21:47
Tyryak
a co powiecie o nazwisku Gąsiorek??
[24.03.2010] 14:50
gorgias
(...)Andrzej Wajda -Krohman,Lech Walesa slynny "Bolek", czyli Lejba Kohne,i juz mnie glowa boli od myslenia kto Polakami naprade rzadzi i dlaczego jest tak zle.Gina nasze pienadze i teraz wiecie dlaczego?A to tylko wycinek prawdy,nawet nie 2 procent,........Sa tacy ktorych nie wymienilem,ale oni np Tusk nie zmienili nazwisk,...
[13.04.2010] 19:01
dfhcfj
jeśli kobieta po meżu nazwisko przejmuje to chce udowodnić, ze to miłość ABSOLUTNA (tytaj objawia się jej niewiedza i naiwnosc oraz nieznajomosc zycia spolecznego) kim sa rozwodnicy? a no wlasnie tymi, ktorzy w tę milośc uwierzyli!!!!! mozemy ich nazwac naiwniakami? szukajacymi potrzeby akceptacji? dobor spoleczny? czy partner takiej kobiety jkest od niej wyzszy? obstawiam, z enie sa takiego samego wzrostu. wezmy tutaj mezczyzn teraz na ruszt z portalu spolecznosciowego zamieszczajacych swoje zdjecia by jak najlepiej wypasc (autokreacja, narcyzm internetowy, moda?) chcec pokazania sie w grupie czy naiwnosc z braku wiedzy o anonimowosci w internecie? brak maskowania profilu dla osob ogladajacych (ale sami juz przegladaja profile innych anonimowo) ukryte toksykomanie, charakteropatie, psychopatie czy zachowania antyspoleczne nie ukazane na publikowanych zdjeciach (plus pogwalcenie anonimowosci osob postronnych). czy kobiety majace podwojne nazwiska sa nazbyt ambitne? wypalaja sie szybciej zawodowo i dzialaja "na spoleczny schemat" - instynkt macierzynski odwlekany i tego nie uniknie ale juz zwiazek malzenski przymusem nie jest tylko lepiej jest widziany spolecznie i spowodowany ewolucyjnym pędem do monogamii (zdrada jest wliczona w kazdy zwiazek czy to wolny czy malzenski). czy zwiastuje to sztuczna empatie? wymuszona lub pseudo-psychologiczna przewage na 'osobnikami slabszymi'? naduzywanie slowa 'wrazliwosc', gdy sama jednostka z tym ma malo wspolnego, a nazwisko przejmuje, bo jest taka moda niczym na portal spolecznosciowy? zbytnu usmiech czy sprezysty i pewny krok jest do czasu. wszystko uteperuja realia i czas. zapamietajcie, ze ten kto ankiety tworzy stoi ponad cala psychologia i przewage ma nad wszystkimi grupami badanymi. skoro kobieta taka nie ulega tradycji nie biorac nazwiska po mezu to dlaczego nie bedzie modniejsza i sie zeni? nie majac potomstwa np. w wolnym zwiazku? analizy mozna prowadzic bez konca i wszystko da sie zbadac razem z internautami. czy zona i masz nie moga stworzyc nowego nazwiska rejestrujac go w urzedzie stanu cywilnego? to ma byc do cholery przylaczenie "przeszczepu do odszczepu" . . . połączenie dwóch osobowości w jedną całość?
[17.05.2010] 20:10
Ona1234
Dota080693 (08.07.24 15:34):
a ja mam na na nazwisko GUCWA i jestem z niego dumna ale znam faceta o nazwisku KIEŁBASA i jask sie ozenił wziął nazwisko po żonie i terz nazywa sie juz norrmalnie
dziękuję Ci serdecznie..;/ ja mam na nazwisko KIEŁBASA i co uważasz ze to jest nienormalne!? a GUCAWA to może normalne ?? Proszę bardzo śmiejcie się.. ;/ mi za bardzo do śmiechu nie jest ..
mam 15 lat i jeszcze 3 lata z tym okropieństwem. A rodzice nie chcę mi zmienić... hmmm dzięki za wsparcie Doroto Śmiejcie Się ...ehh gdybym mogła coś zmienic...
[25.08.2010] 16:04
MAREK PIOTR WOR  WOR@tlen.pl
NAZWISKO B A R A N JAK MI WIADOMO, JEST NAZWISKIEM SZLACHECKIM /PIERWSZYM W DZIEJACH NASZEJ OJCZYZNY.W PÓZNIEJSZM OKRESIE CZASU /MODA
SZLACHTY /DOPISYWAŁA KOŃCÓWKI /-SKI/-SCY/CZYLI NAZWISKO B A R A N JEST
BARDZO STARYM NAZWISKIEM /// NIE ZMIENIONYM/. WYWODZĄCYM SIE Z RODU
LUBOWITÓW - OGNIWÓW.PEŁKA. HERBY PRZYPSANE ;JUNOSZA,RADWAN,KUSZABA.
[25.06.2019] 22:30
[25.08.2010] 16:21
MAREK PIOTR WOR  WOR@tlen.pl
W PIERWSZYCH DZIEJACH NASZEGO PAŃSTWA, RYCERZE /PRZEWAŻNIE WŁAŚCICIELE
OSAD,MAŁYCH GRODÓW,WIOSEK.....W TYM OKRESIE CZASU NIE POSIADALI IMION I NAZWISK JAK W DZISIEJSZEJ DOBIE. LECZ POSIADALI PRZYPISANE NAZWSISKA ,ZAWOŁANIE JAK NP. BARAN /BARAN - OZNACZAŁO TO BARDZO RYCERSKIEGO WOJOWNIKA,WALECZNEGO I SPRAWIEDLIWEGO.WIĘC Z PRZEKAZÓW HISTORYCZNYCH I ZAPISÓW /////NAZWISKO BARAN JEST NAZWISKIEM PIERWSZYM
SZLACHECKIM.....!!!!!!!!!NALEŻY BYĆ Z TEGO B.DUMNYM...A NIE Z NAZWISKA
BARANOWSKIM PO ZMANIE JAK TO ROBIŁA SZLACHTA W PÓŻNIEJSZYCH OKRESACH. POZDRAWIAM...
[12.04.2011] 15:47
SQLwysyn
xXxIdotkaxXx (08.07.24 10:54):
A ja mam w dokumentach swoje nazwisko na dwa sposoby zapisane.Albo Pieshla(ze szwedzkiego,ponieważ mój dziadek był szwedem)albo Piesua(ze słowackiego,ponieważ moja babcia była słowenką)W każdym bądź razie mój tata przerobił nasze nazwisko na język polski i nazywam się Paulina Pieśla
To babcia była w końcu Słowaczką, czy Słowenką? Różnica kilkaset kilometrów?
[09.08.2011] 09:40
kor224
Ja mam na nazwisko synowiec. jakuiś syn owiec! albo moja kol. ma na nazwisko osmala. smalec! albo moja kol/. ma na nazwisko cholewa! kaloszee!!
[01.06.2012] 14:38
###
xXxIdotkaxXx (08.07.24 10:54):
A ja mam w dokumentach swoje nazwisko na dwa sposoby zapisane.Albo Pieshla(ze szwedzkiego,ponieważ mój dziadek był szwedem)albo Piesua(ze słowackiego,ponieważ moja babcia była słowenką)W każdym bądź razie mój tata przerobił nasze nazwisko na język polski i nazywam się Paulina Pieśla
Babcia Słowenka i po słowacku gadała? Czy Słowaczka, a gadała po słoweńsku? Bo Słowacja i Słowenia to dwa różne kraje i różne narody. Języki także.
[16.12.2013] 22:43
Żygadło
Picnawode (08.07.24 16:49):
Najgorsze jakie słyszałem to: Żygadło i Stanik Alfons
[12.03.2014] 19:57
maziarz
jak odbieracie moje nazwisko (08.07.24 07:30):
Ja mam nan nazwisko Maziarz i zastanawiam sie czesto jak jest ono odbierane. Jest to nazwisko chyba tak zwane "odzawodowe", cos jak Stolarz, Mielcarz, Piekarz, etc. Moja mama miala zanim wyszla za maz nazwisko Komorowska, ale nie podejrzewam by nawet przyszlo rodzicom do glowy zeby zostac przy nazwisku mamy

tak , jest to nazwisko zawodowe, z tego co się orientuje chodzi to o grupę fachowców w dawnej Polsce która zajmowała się produkcją mazi (smarów) z drzew żywicznych.
[14.11.2018] 08:55
PIOTR BARAN
Paweł Baran (08.07.2008.24 14:03):
w Płocku na terenie kombinatu petrochemicznego , pracował Pan o nazwisku "Skurwiel".Spotkałem się też z panią Grażyną Kondom..
ja nazywam się Baran, rodzina pochodzi z Kresów gdzie mieliśmy swój majatek ziemski, nie wykluczam iż jest to nazwisko rodowe z b.długa tradycją. I jestem z tego DUMNY !! nigdy nawet gdy byłem mały nie czułem wstydu z powodu swojego nazwiska..ale zdarzało się,że musiałem kogoś profilaktycznie "trącić w nos" bo chciał sobie pożartować. pozdrowienia dla wszystkich Baranów! wiem ,że jest nas sporo

POZDRAWIAM !
[01.01.2019] 13:34
Bogusza
Żygadło (13.12.2013.16 22:43):
Picnawode (08.07.24 16:49):
Najgorsze jakie słyszałem to: Żygadło i Stanik Alfons

I co ciekawe, zarówno Żygadło, jak np. Kiełbasa, to nazwiska noszone przez szlachtę. Żygadło herbu Lubicz. Szlachta o nazwisku Kiełbasa chyba wymarła ale nie mam pewności. Oczywiście noszenie tych nazwisk nie jest równoznaczne ze szlachectwem. Dopiero dokładne badania genealogiczne mogą to rozstrzygnąć. Co do nazwiska Baran, to należy pamiętać, że w dawnych czasach miało zupełnie inne znaczenie niż obecnie, było symbolem przywódcy, księcia. Nie wspominając Chrystusa przedstawianego jako baranka.
[01.01.2019] 13:43
Bogusza
PIOTR BARAN (18.11.2018.14 08:55):
Paweł Baran (08.07.2008.24 14:03):
w Płocku na terenie kombinatu petrochemicznego , pracował Pan o nazwisku "Skurwiel".Spotkałem się też z panią Grażyną Kondom..
ja nazywam się Baran, rodzina pochodzi z Kresów gdzie mieliśmy swój majatek ziemski, nie wykluczam iż jest to nazwisko rodowe z b.długa tradycją. I jestem z tego DUMNY !! nigdy nawet gdy byłem mały nie czułem wstydu z powodu swojego nazwiska..ale zdarzało się,że musiałem kogoś profilaktycznie "trącić w nos" bo chciał sobie pożartować. pozdrowienia dla wszystkich Baranów! wiem ,że jest nas sporo

POZDRAWIAM !

Nazwisko Baran jest nazwiskiem szlacheckim herbu Junosza, chociaż samo nazwisko nie musi oznaczać pochodzenia szlacheckiego. Potrzebne są badania genealogiczne aby się upewnić.

1 «   4 5 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat