o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Wstydliwe nazwiska

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[23.07.2008] 16:34
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Ludzie, którzy decydują się na zmianę nazwiska, są najczęściej w desperacji. Nie mogą znieść swojego nazwiska, bo jest ono komiczne, wulgarne lub absurdalne. Szukają więc jakiegoś szlachetniejszego ekwiwalentu, który nie dość, że pozbawiłby ich kłopotu, to jeszcze przez swe szlachetne brzmienie uczynił lepszymi. http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11404 --
Redakcja o2.pl
[23.07.2008] 22:53
melo
Co jest do cholery! Zielony pojechał na urlop?
[23.07.2008] 23:43
punishercobra
Ja miałem pięć lat temu nauczycielkę od w-f, która nazywała się Magdalenia Fiut
[24.07.2008] 00:16
dobry kawał
a pamiętacie ten kawał????

Przychodzi facet do urzędu i prosi o zmianę nazwiska.
-a jak sie pan nazywa?- pyta urzędniczka
-Stanisław Sraliński- odpowida gość.
-A jak chciałby sie pan nawywać?
- TADEUSZ SRALIŃSKI
[24.07.2008] 00:34
obiektyw/
dobry temat,
coraz wiecej widze i czytam o tym jak polacy na pochodzenie maja parcie, ale to zapoczatkowala strona nasza-klasa , jestem tego pewny

oki niech juz bedzie, z tym pochodzeniem,
no ale jak nazwisko jest wogole inne a szuka sie ze od strony ciotecznego brata meza corki jego wnokow czy braci jego babki od strony pradziadkow,, to juz wogole jest poraszka,

no ale to bardziej chodzi o biciu kasy ludzia ktorzy robia ta capa propagande, czyli stworz swoje dzewo analogiczne, ( powini jeszcze pisac ze jak nie masz pochodzenia szlacheckiego nazwiska to gdzies ci wkleimy zeby koszt jaki w to wlozyles nie poiszedl na marne, a wsumie nie wazne ze moze twoj pra pra pra wojek pracowal w stajni u jakiegos szlachcica ale przecierz nikt tam nie bedzie sie klucil mozna napsiac ze byli kolegami a tak poza tym na zachodzie zmienia sie czesto nazwiska do prowadzenia biznesu, ale jak to wyglada czasem to nie bede pisal bo przeczytac moglo by za duzo polakow ktorzy jak bydlo co pokazuje (np wpisywanie herbow na nasza -klasa) zaczeli by zmieniac tak nazwiska, polska to piekny kraj, ale polacy to stado bydla idace w jedna strone pedem jak tylko zauwazy (jeden) kierunek...
[21.03.2019] 09:23
[24.07.2008] 00:34
speedblast
www.zieloni.free.pl (08.07.23 23:55):
99% ludzi na forach internetowych wstydzi sie swojego nazwiska pisze anonimowo bzdury i wyzwiska jak małe dzieci mażące na płcoie przekleństwa i nie ma nic ciekawego do powiedzenia (z wyjatkiem mnie

jak inaczej wygladałyby dyskusje internetowe gdyby każdy logował sie pod swoim imieniem i nazwiskiem: odpowiedzialnie bez wyzwisk na temat

Wow. Widzę, że dzisiejszy wywód zielonego sponsorowany jest przel literkę "X", cyfrę "4" i słowo "hipokryzja". Aż nie wierzę, że to może być na poważnie. A właśnie zielony. Skoro obrażasz r... z powodu anonimowości to przedstaw się wszystkim imieniem i nazwiskiem i udowodnij, że nie jesteś jednym z piszących ANONIMOWO bzdur. Let the Mosh Pit rise and bang your head for Satan.
[24.07.2008] 00:38
judge loop
wolę nazwiska "mówiące": np. znam faceta o nazwisku Woznica, który jest taksówkarzem.
[24.07.2008] 00:44
Bleblabli
znam gościa o nazwisku ładny, znam typa który ma na nazwisko smutny[; zgadnijcie jakie ksywki maja.
[24.07.2008] 00:44
illka11  illka11@tlen.pl
no dobrze nazwisko dziedziczy sie niejako z dziada pradziada i wplywu za wielkiego to my nie mamy na to.ale przeczytajcie dokladnie liste imion zamieszczona w artykule.to trzeba miec cos z garem zeby dziecku dawac na imie np.Dezyderiusz,Mscislaw itp.rozumiem mode,rozumiem religie itp.ale trzeba miec wyobraznie i zdrowy rozsadek.dzieciak pozniej ma przekichane wsrod rowiesnikow.niestety teraz kazda odmiennosc chocby najbardziej prozaiczna jest tepiona. monika
[24.07.2008] 00:48
obiektyw/
wyobraz sobie ze nazwiska wlasnie braly sie od tego co ktos robil lub byl wiec przykladowy "Baran" z artykulu, tak naprawde jego dziadowie musieli byc Pastuchami mieli duzo baranow, albo poprostu ktorys znich byl tak Glupi jak Baran, moze tez Mial krecone wlosy jak Baran wiec nazwlai go Baranem, ambo beczal jak Baran, ect.... w kazdym razie takim nazwiskiem nie bardzo co duma napawa, ale ktos tepy moze stwierdzic ze ma oryginalne,

ktos mieszkajacy na wgorzu moze mei cna nazwisku Wzgorny ktos mieszkajacy w tej wsamiejw si dalej, Mogl miec nazwisko Zagorny, itd.....

faktycznie nazwisko nie musi byc obrazliwe zeby mozna bylo cos wiedziec o danym czlowieku, moze byc nawet bardzo mile
np znane nazwisko Niedzwiedzki, moze okreslac ze kiedys ktos z jego rodziny zabil niedzwiedzia, w lesie, albo baaa ZOSTAL ZABITY PRZEZ NEIDZWIEDZIA, moze i byl grybu jak niedziwdz
[nie mam nic do powiedzenia]
wiec jak sam widzisz nazwiska moga miec rone pochodzenie i wcale nie musza okreslac czegos waznego ,

a tak poz a tym Ski dodawali najczesciej chlopi,
judge loop (08.07.24 00:38):
wolę nazwiska \"mówiące\": np. znam faceta o nazwisku Woznica, który jest taksówkarzem.

[24.07.2008] 01:08
samune
Pomysl zmiany nazwiska na nazwisko meza jest wielce niepraktyczny i odrywa od korzeni, chyba ze chce sie i tak zmienic nazwisko. Caly bajzel z dokumentami, nastepny po rozwodzie, przy nastepnych slubach... W Europie nikt sie w taki klocki nie bawi, zona ma swoje nazwisko, maz swoje, i nie ma biadolenia: czemu ja po slubie nazwisko zmienialam, a teraz chce miec swoje znow...
[24.07.2008] 01:18
wrclan
Ja z takich dziwnych znałem Korcipe, Fiuta i Ruchaja.
[24.07.2008] 01:20
obiektyw/
a dziecko jakie bedzie mialo nazwisko po wlasnym slubie?
samune (08.07.24 01:08):
Pomysl zmiany nazwiska na nazwisko meza jest wielce niepraktyczny i odrywa od korzeni, chyba ze chce sie i tak zmienic nazwisko. Caly bajzel z dokumentami, nastepny po rozwodzie, przy nastepnych slubach... W Europie nikt sie w taki klocki nie bawi, zona ma swoje nazwisko, maz swoje, i nie ma biadolenia: czemu ja po slubie nazwisko zmienialam, a teraz chce miec swoje znow...

[24.07.2008] 02:05
samune
obiektyw/ (08.07.24 01:20):

matki lub ojca, no bo chyba nie sasiada...jakos z tym nie maja problemu. Natomiast u nas bywa, ze dzieci maja kazde inne nazwisko, a mama jeszcze inne bo ma nowego meza.
[24.07.2008] 02:12
asdfqwer
Nie rozumiem tylko w jaki sposób nazwisko może cokolwiek powiedzieć nam o kimś? To, że czyjś pradziad był głupi jak baran lub inne bzdety odnośnie pochodzenia nazwiska nie oznacza, że osoba posiadająca takie nazwisko też jest głupia jak baran... Nie widzę więc powodu, dla którego ktokolwiek miałby się wstydzić takiego nazwiska. Ja nie przywiązuję żadnej wagi do nazwiska. Wg mnie odróżnia ono tylko jedną Kasię od drugiej Kasi, gdy tłumaczę komuś o którą mi chodzi.
[24.07.2008] 02:22
obiektyw/
no wiesz, wedle twojego rozumowania to i dziecko moze miec chec wybrania 2 nazwisk bo niema zamiaru poslugiwac sie jednym
po zatym czemu ma miec taty jak moze miec mamy, lub odwrotnie,
ale z tego co tu wyczytalem to mamuska rypie sie bardziej niz stary Rubin, 714 , polki tak maja zlwasza te ze wsi ktore wyjada za granice, wiec wcale mi to nie dziwne

tak naprawde to kobieta jest tylko INKUBATOREM ( nawet szkoda zeby sie ze mna jakas klucila ze jest inaczej bo nie bede szukal tu zrodel gdzie kobiety same sie tak traktuja, czy tez nosza ciaze innej czy jeszcze ine bzdury jakei kobieta moze wymyslec)
wiec nazwisko przejmuje sie po faceci, a nie po kobiecie,
wiec wsumie nazwisko kobiety wsumie nie ma kompletnie znaczenia, wiec jak sie zwiaze z jednym facetem i bedzi emeic jego nazwiko a pozniej sie rozwiedzie i przejdzie i tak na nazwisko kolejnego,
fucktycznie taka kobieta nie ma tosamosci jesli co chwile ma inna obcje, wiec nawet szkoda ze kala nazwisko ktore ma od urodzenia bo inna czes rodziny tym kaleczy,

chyba ze ma nazwisko Baran jakw artykule wiec racja nie powina go zmieniac nigdy na inne

over
samune (08.07.24 02:05):
obiektyw/ (08.07.24 01:20):

matki lub ojca, no bo chyba nie sasiada...jakos z tym nie maja problemu. Natomiast u nas bywa, ze dzieci maja kazde inne nazwisko, a mama jeszcze inne bo ma nowego meza.

[24.07.2008] 02:29
obiektyw/
hmm, no niby racja
ale jak by nie bylo jednego waznego szczegolu czyli ze geny sie dziedziczy,
po zatym mowi o jego pochodzeniu wiec jak byl to Baran wiadomo ze z chlopkiem masz do trzynienia, i wrecz bym twierdzil ze Baran moze sie zachowywac podobnie do okreslenia,

ale napisalem ogolnie jesli chesz rozkladac to na pierwiastki to mozesz napisz nawet o tym prace dyplomowa jak masz czas i ochote,
ale co bys nie napisal i nie zbadal nie wyjdzie ci nic inaczej niz napisalem wyzej, czyli ze nazwiska pochodza od miejsca gdzie ktos mieszkal od tego co robil lub zrobil , zachowania, itp..
zeby bylo jasniej to

Fachowe nazewnictko

dobranoc
asdfqwer (08.07.24 02:12):
Nie rozumiem tylko w jaki sposób nazwisko może cokolwiek powiedzieć nam o kimś? To, że czyjś pradziad był głupi jak baran lub inne bzdety odnośnie pochodzenia nazwiska nie oznacza, że osoba posiadająca takie nazwisko też jest głupia jak baran... Nie widzę więc powodu, dla którego ktokolwiek miałby się wstydzić takiego nazwiska. Ja nie przywiązuję żadnej wagi do nazwiska. Wg mnie odróżnia ono tylko jedną Kasię od drugiej Kasi, gdy tłumaczę komuś o którą mi chodzi.

[24.07.2008] 02:45
grundiko
punishercobra (08.07.23 23:43):
Ja miałem pięć lat temu nauczycielkę od w-f, która nazywała się Magdalenia Fiut

Ja znałem Irenę Fiut.
[24.07.2008] 03:15
Armandii
złe nazwisko = pośmiewisko

Znam takiego kolesia co miał na nazwisko "Śmieć" - dosłownie
i rzeczywiście ludzie traktowali go jak śmiecia
[24.07.2008] 04:23
oz///
Furmanek.... paskudne nazwisko!
[24.07.2008] 07:11
kapustka
A ja Mam nazwisko Kapusta po mężu i jakoś nikt nidgy się nie wyśmiewał, dzieciaki też nie mają problemu w szkole, poza pierwszym dniem w nowej klasie oczywiście Są lubiane i nazwisko nie ma wpływu na relacje z innymi. Uczmy tolerancji od najmłodszego a bedie dobrze.
[24.07.2008] 07:22
sosna_9
Witam,

MAM pytanie dotyczące tematu. czy ktoś spotkał sie z takka sytuacją, iż mężatka, która ma dwu członowe nazwisko, po jakimś czasie chce zmienić owo nazwisko na tylko nazwisko męża... Jestem w takiej sytuacji i prośże o jakieś porady. Dodam, iż obydwa nazwiska są normalne
Wszelkie sugestie i pomysły proszę kierować na mail albo w temacie
[24.07.2008] 07:23
przebój lata
spotkałem sie kiedyś z nazwiskiem Cichy Alfons czad, nie? autentyk!
[24.07.2008] 07:25
Ignus89
Nauczycielka z mojego gim. miała panieńskie nazwisko CIPKOWSKA :"D
[24.07.2008] 07:29
Baran2
nazwiska odzwierzęce nie wydają mnie się szczególnie drażniące, a wręcz sympatyczne. Kotek, Mucha... to zdecydowanie lepiej brzmi niż... (dobra, bez znęcania się)
[24.07.2008] 07:30
jak odbieracie moje nazwisko
Ja mam nan nazwisko Maziarz i zastanawiam sie czesto jak jest ono odbierane. Jest to nazwisko chyba tak zwane "odzawodowe", cos jak Stolarz, Mielcarz, Piekarz, etc. Moja mama miala zanim wyszla za maz nazwisko Komorowska, ale nie podejrzewam by nawet przyszlo rodzicom do glowy zeby zostac przy nazwisku mamy
[24.07.2008] 07:32
Marek z Krakowa
Jakie jest pochodzenie nazwiska STRYCZEK?
[24.07.2008] 07:43
Dzanek
NA NAZWISKO PRACUJĄ POKOLENIA!
Nie honor zeszmacic ród!!
Szlachectwo to cos więcej anizeli nazwisko,na owo szlachectwo przodkowie cięzko pracowali,gineli w bojach,czyms sie zasłuzyli,kiedys nie kupczono herbami. Sprzedam puste dni bez wyjsciowych drzwi
[24.07.2008] 07:46
kiedys nie kupoczono
Dzanek (08.07.24 07:43):
NA NAZWISKO PRACUJĄ POKOLENIA!
Nie honor zeszmacic ród!!
Szlachectwo to cos więcej anizeli nazwisko,na owo szlachectwo przodkowie cięzko pracowali,gineli w bojach,czyms sie zasłuzyli,kiedys nie kupczono herbami.
herbami?? a to dobre sobie!
[24.07.2008] 08:15
jok
nie wiem czy szanowna młodzież pamięta, ale swego czasu naszą czołową reprezentantką w sportach zimowych (biegach jeśli dobrze pamiętam) była Pani Ruchała, która bez kompleksów swoimi osiągnięciami sławiła polski sport

z nazwisk pryginalnych: na obecnym uniwersytecie ekonomicznym we wrocławiu zajęcia z mikrobiologii prowadził (a może i robi to nadal) Pan Ewaryst Elimer. piwo temu kto powie które to imię, które nazwisko (bez przekąsu: Pana Profesora pozdrawiam)
[24.07.2008] 08:24
Pani Genia
Bzdura !!!

Zarówno imię jak i nazwisko ma ogromne znaczenie w rozwoju społecznym człowieka je noszącego. Oczywiście pan C.h.u.jkowski może być dumny z siebie, ale pod warunkiem ze taką postawę kształtowli jego rodzice i społeczeństwo nie potępiało go i nie wyśmiewało z powodu nazwiska.
Tak jednak zdaża sie niezmiernie rzadko i jesli człowiek nie czuje się akceptowany z powodu nazwiska nic nie przekona go do tego, że to nie nazwisko "robi" człowieka, ale człowiek nazwisko.

I ocziwiste jest to, ze nie wyszłabym za mąz za pana o "nietowarzyskim nazwisku" (ponieważ sam pan i jego rodzina byliby podobni do tego nazwiska)
... i zpewne wiele innych kobiet nie chciałoby się nazywać po męzu.... same sobie dopiszcie
[nie mam nic do powiedzenia]
a jeśli ktoś twierdzi inaczej, chce byc po prostu trendy

Diabeł i inne złe duchy zostały przez Boga stworzone jako dobre z natury, ale same siebie zrobiły złymi.
Źródło: z tekstów IV Soboru Laterańskiego

no, grunt to znaleźć winnego ((( )))

http://www.funfilesandsmiles.com/animations/ lifesabeach.htm

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat