o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

endoproteza całkowita stawu kolanowego

1 «   9 10 11 Strony tematu:
[28.03.2019] 10:29
Anda51
Zosieńka (19.03.2019.21 19:21):
Witam. Mam już ustalony termin operacji na 07.04.2019 r. ale bardzo się boję. Czytam komentarze ludzi którzy przeszli operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego i dużo jest osób zadowolonych ale są też tacy którzy narzekają że jest gorzej.
Mam mieszane uczucia. Nie wiem co robić. Czekałam na operację pięć lat bo w pierwszym terminie nie poszłam przełożyłam na koniec kolejki. Noga mnie boli ale jakoś sobie radze. W nocy nie boli tylko jak chodzę albo stoję. Nie chodzę nigdzie pieszo na zakupy rowerem daje rade. Nie jest dobrze ale jakby po operacji było jeszcze gorzej to katastrofa.
Czy ktoś mi coś poradzi? Co mam robić?

Według mnie nie ma co dalej zwlekać. Miałam podobny stan kolana. Najpierw zwlekałam z zapisem na operację, a potem termin odwlekał się z winy szpitala. Stan się pogarszał, aż doszło do pęknięcia łękotki. Ortopeda powiedział, że to się nierza zdarza, gdy się za długo zaniedbuje wymianę chorego stawu. To już był dramat. Jedynie dzięki blokadom, które nie są niczym dobrym, mogłam jakkolwiek oprzeć się na nodze, ból, kule, niesprawność. Jestem już 4 miesiące po operacji tego gorszego kolana. Jestem zadowolona. Pomimo, że drugie kolano jeszcze w złym stanie, to i tak chodzę o niebo lepiej, chociaż o jednej kuli. Teraz z niecierpliwością oczekuję drugiej operacji, żeby kule zupełnie odrzucić
Naprawdę nie ma sensu cierpieć. Powikłania są rzadkie, a komfort życia po operacji bez porównania lepszy. Odwagi! Trzymam kciuki.
[28.03.2019] 17:24
Zosieńka
Dziękuję za dodanie otuchy. Jestem już zdecydowana i spakowana do szpitala. Nie mam wyjścia. Po odstawieniu przeciwbólowych (Biofenac) okazuje się że stan moich kolan jest tragiczny. Odezwę się po operacji opowiem jak było i jest. Pozdrawiam
[28.03.2019] 22:12
Anda51
Bardzo dobra decyzja! Trzymam kciuki i czekam na wieści.
[29.03.2019] 18:24
Hanna73
Moja mama czeka na operację kolana. Teraz chodzi na rehabilitację, żeby się przygotować do tej operacji, bo to też bardzo ważne, a czasem nikt o tym nie mówi. Zapisałam ją przez stronę rehabilitacje.org i wybrałam jej gabinet na Słomczyńskiego 12 po wielu pozytywnych opiniach i mam też jest zadowolona. Mówi, że tak dobrej opieki to nigdy nie miała i widać, ze troszkę lepiej chodzi i nie bierze tak często tabletek przeciwbólowych. Także po operacji też się tam zgłosimy
[10.04.2019] 16:39
Ewka34
Ja sprzętu rehabilitacyjnego zawsze szukam w https://lozkarehabilitacyjne24.pl Specjaliści w swojej dziedzinie, zawsze pomogą w wyborze najlepszego sprzętu. Polecam
[15.10.2019] 06:14
[16.04.2019] 20:04
Zosieńka
Witam. Tak jak obiecałam, odzywam się po operacji stawu kolanowego. Operację miałam 9.04. Jest 16.04.2019 (minął tydzień)ja po domu chodzę już bez kul. Sama operacja to naprawdę nic strasznego. Dostałam zastrzyk dolędźwiowy i nic ale to nic nie boli. Wszystko słyszałam i nawet widziałam w błyszczącej płytce sufitowej Po operacji pierwsza doba jest bolesna ale dają kroplówki z przeciwbólowymi z silnymi lekami ile można tak że ból jest stłumiony i do wytrzymania.Dużo zależy od indywidualnej wytrzymałości na ból.Teraz najważniejsza jest rehabilitacja też uciążliwa ponieważ celem jest osiągnięcie 90 stopni na dzień wyjścia ze szpitala. Jestem bardzo zadowolona. Mam być 26 04 na zdjęcie szwów i zapiszę sie na drugie kolano już bez takich obaw jak za pierwszym razem. Pozdrawiam
[23.05.2019] 18:00
Beata 100
Ja też jestem już po. Nie było tak strasznie, po pierwsze nie bolało, na nogach byłam już w pierwszej dobie po operacji,najpierw przy balkoniku, zaraz potem nauka chodzenia o kulach. W czwartej dobie przenieśli mnie na oddział rehabilitacyjny i tam byłam trzy tygodnie.Właśnie wyszłam. W domu radzę sobie ze wszystkim,no oczywiście muszę chodzić o kulach, ale czasem chodzę z jedną, a czasem bez. Już myślę o drugim kolanie.
[03.07.2019] 17:26
AnkaMar
U mnie przy dnie ma rzuty bólu stawów, szczególnie duży palec u jednej nogi i kolano w drugiej nodze. Biorę leki i kwas niby mam w normie, ale mimo tego mam takie ataki właśnie. No i mi wtedy pomagają zabiegi z lekiem , krioterapia, laser, czasem też terapia manualną mam. Bo tabletek przeciwbólowych to nie mogę brać ze względu problemów z trawienie, a zabiegi działają świetnie. Ja akurat w Krakowie mieszkam i chodzę na Słomczyńskiego 12 na taką rehabilitację i bardzo zadowolona jestem. zapisuję się sama na rehabilitacje.org i idę do zawsze uśmiechniętych, pełnych wiedzy i pasji do pracy Pań, które tam pracują.
[12.07.2019] 15:20
Igor157
Ja sprzęt rehabilitacyjny zamówiłem w sklepie Med-Elektronik.pl , ze względu na to, że mają dobre ceny i również możliwość wypożyczenia.
[16.07.2019] 10:45
zarabiaj 52.300zł miesiecznie
Praca online dla każdego 52.300zł/miesięcznie za 3-4 godziny pracy
zapisz się tu: http://systemzarabiania.pl
Sygnalista zdradza, w jaki sposób inwestorzy zarabiają duże pieniądze na spadających cenach bitcoina. Teraz każdy może!
[01.10.2019] 00:02
Renata81
Witam,
Ja miałam sporo problemów ze stawem kolanowym. Ciągłe wizyty u lekarzy i rehabilitacje. W moim przypadku sporo pomogło regularne ćwiczenia z szyną CPM. Oczywiście robiłam to w konsultacji z moim rehabilitantem. Urządzenie jest bardzo drogie, ale można je wypożyczyć. Ja wypożyczyłam szynę Ortoflex L1 od https://artronica.pl/

1 «   9 10 11 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat