o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Udręka obcokrajowców w Polsce

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[13.06.2008] 15:15
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Ludzie, którzy przyjeżdżają do naszego kraju z daleka i chcą się tu osiedlić, nie są zupełnie świadomi niebezpieczeństw, jakie na nich czyhają. Te osoby - przekonane o tym, że świat, w którym po ulicach poruszają się samochody i w którym nie ma dzikich plemion strzelających zatrutymi strzałami z dmuchawek, jest całkiem bezpieczny i cywilizowany - łatwo wpadają w pułapki. Bywa, że nie rozumieją, co się wokół nich dzieje, i opuszczają naszą ojczyznę pełni jak najgorszych myśli o nas i naszym pięknym kraju.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11180 --
Redakcja o2.pl
[13.06.2008] 16:26
zizoume
Dobry tekst. Poważby problem przedstawiony w sposób łatwy, lekki i przyjemny.
Co do obcokrajowców, to nasza biurokracja musi ich przerażać. Zresztą Polaków też przeraża. Ale fakt, nie ma co narzekać i na siłę sobie szukać problemów. Urzędnicy powinni biegle władać przynajmniej jednym językiem obcym, ojczysty język nie powinien być dla nich obcy, zaś tzw. język urzędniczy oraz paleta wystudiowanych fochów i gestów powinna jak najszybciej zniknąć.
Ot, moje zdajnie
[13.06.2008] 17:18
znane poete Simone
Polska to być piękna kraj
studentki dawać szybko, darmo i bez guma

p.s. a jak łykać nasienie !!!
[14.06.2008] 00:06
Jutro-umre
A Polacy to nie mają takich problemów? Tylko ludzie zza granicy?
[14.06.2008] 00:28
Paul86
Na jedną słuszną rzecz zwrócono uwagę: bezczynność administracji. Owszem, można się na nią skarżyć, ale organ wyższego stopnia a potem sąd, są uprawnione jedynie do...wyznaczenia nowego terminu! Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! żyj porządnie.
[31.03.2020] 17:54
[14.06.2008] 00:32
Avertus
TO JEST STEK BZDUR!
Na jakim Ty świecie żyjesz autorze?
1) Dzwoniąc do biura "tepsy w katowicach" i mówiąc, że ma się problem można liczyć na przybycie fachowca następnego dnia. Wiem z doświadczenia.
2) Teraz chyba tylko w jakiejś zapyziałej Polsce B wszyscy urzędnicy biorą łapówki. Wielu z nich to naprawdę kulturalni ludzi którzy pracują ciężko.
3) Pani z prokuratury zna męża pani z urzędu, który to z kolei zna Pana Henia co montuje kaloryfery.. TOŻ TO KRETYNSKI TOK MYŚLENIA>
4) Radze autorowi ,żeby spróbował wynając mieszkanie we Francji gdzie dowie się, że agencja nieruchomości żąda we wniosku numeru konta bankowego we Francuskim Banku, które aby założyć trzeba być obywatelem Francji..
5) NO TAK, URODZILEM SIĘ POLAKIEM , JEDYNE CO MI ZOSTAJE TO IŚĆ SIĘ ZABIĆ.... TO CHCIAL POWIEDZIEĆ AUTOR?
[14.06.2008] 00:38
The wizard
Pies w tyłek szczypał obcokrajowców. Polak jak chce na własnej ziemi we własnym kraju zbudować dom, czeka go to samo. Skandal.
[14.06.2008] 00:53
igniszki
strzal w dziesiatke i swietnie napisane
[14.06.2008] 01:17
gorki
co za durny tekst!mocno przesadzony ... może nie jes u nas idealnie ale Polska to nie Rosja
[14.06.2008] 01:18
obiektyw/

[nie mam nic do powiedzenia]
[14.06.2008] 01:35
obiektyw/
dodam jeszcze na koniec ze polacy co wybyli z kraju po przystapieniu polski do uni europejskiej nie moga miec bladego pojecia napewno i narodowosciach w jakich zyja, bo po 1 zaduzo tego, wiec widza tylko ironie, po 2 duzym spolecznoscia nie mowi sie prawdy bo ma za duze przebicie w danum momencie zeby uslyszala ja na gorzko, zeby nie podniosla sie lawa absurdalnych oskardzen, nikt obecnie nie lubie polakow w europie, ( dlaczego i po co nie ma co wchodzic w szczegoly) i odrazu napisze ze napewno nie jest to dlatego ze polacy sa tacy genialni, bardziej ze tych glupich geniuszow jest porostu za duzo, inaczej mowiac indywidualistow,
czasy gdzie szanowali polaka, juz dawno minely, a jak widac ludzie zyja nadal tym orgazmem,
ale polak siedzacy w polsce nie bardzo wie co napisalem, bo ma zawsze nos wyzej nuz dupe a ten co wyjechal nie dawno jeszcze wyzej, wyzywajac kazdego za swoje nie powiedzenie ale nie siebie,

zeby nie dogrysc wszystkim to napisze na koniec ze POLAK to fajny czlowiek a fajnych sie nie lubi ,i dostaje zawsze po placach,

dziekuje
[14.06.2008] 01:45
o r...
kim jest ten palant ?ta palanciar...a gdzie pracuje co robi i kto mu zato placi ?

r.... (08.06.13 19:03):
www.slawniwegetarianie.free.pl (08.06.13 17:14):
mysle że szokujace moze byc dla nich polskie miesożerstwo i idące za tym pijaństwo jako próba zwalczania cholesterolu zatykajacego żyły

pan zielony znowu udając grupę osób(zielony, wegetarianin i walczący o ropę to jedna osoba) kompromituje się, myśląc, że tego nie widać, przy okazji, znowu zapytam go, jak pogodził swój \"wegetarianizm\" i branie kasy od instytucji handlującej np. mięsem(chodzi o galerię handlową): http://www.radio.bialystok.pl/dziennik/arc/2 007/07/index.php?id=19 , że o kasie pochodzącej z browaru nie wspomnę...no i czemu tak koniecznie chce \"zaistnieć\" nawet kosztem ośmieszania się?

[14.06.2008] 02:09
BEG
Dlatego wyjechalem z polski.!
[14.06.2008] 02:19
sad sad
Prawda prawda prawda oni pozniej opowiadaja z mina bohaterow ze to wszystko przezyli i sie dziwia czmu my do tego dopuscili
[14.06.2008] 06:20
czytelnik-2
\"...czeka go droga przez mękę, kalwaria przepisów i spotkania oko w oko z tępymi i zniechęconymi urzędnikami, którzy widząc przed sobą obcokrajowca słabo mówiącego po polsku i jeżdżącego samochodem, na jaki ich nigdy nie będzie stać, myślą tylko o tym, w jaki sposób wyciągnąć od tego frajera jak najwięcej gotówki\\\" - to już jest obraza i pomówienie...Panie Rafale \\\"Tępy\\\" Majchrzaku
[14.06.2008] 06:28
B.N.
o r... (08.06.14 01:45):
kim jest ten palant ?ta palanciar...a gdzie pracuje co robi i kto mu zato placi ?

Ktoś równie znudzony i zmęczony czytaniem twoich (w większości przypadków) bezsensownych tekstów wklejanych gdzie się da i ile się da. Wierzysz w to co wklejasz?
[14.06.2008] 07:36
agrafka1
Znowu komiczny artykuł. Uśmiałam się:

\\\"W śmierdzącym starymi skarpetami pokoiku na poddaszu siedzi dwóch milczących osobników. Kiedy wchodzi tam nasz zagranicznik, obaj jak na komendę się uśmiechają i wtedy dokładnie widać, że zęby jednego z nich są w kolorze dojrzałych bananów, drugiego zaś mają normalną barwę, ale za to są tylko trzy\\\".
[14.06.2008] 07:37
fail5
Przegiecie paly,ale przynjmniej sie posmialem...
[14.06.2008] 07:38
fricator
Droga Redakcja pisze tu o tępych polskich urzędnikach... Mam pytanie czy droga Redakcja miała do czynienia z \"genialnymi\" urzędnikami brytyjskimi? Jestem pewien, że po takim kontakcie, uzna Ona naszych za wspaniałych. Jesteśmy daleko, daleko za wirtuozerią idiotyzmu brytyjskich urzędów. Nim zaczniemy na swoje narzekać - sprawdźmy inne ale na własne oczy, a nie \"bo słyszałem, że na zachodzie to...\"
[14.06.2008] 07:39
martynaelizzz
Moja mama jest Polka, moj ojciec Wlochem. Cale zycie mieszkalam we Wloszech, ale na 3 roku studiow zdecydowalam sie na przyjazd do Polski, chcialam tutaj kontynuuowac nauke. Polowa mojej rodziny tutaj mieszka, wiec czulam sie Polka... Niestety dla Polakow Polka nigdy nie bede!!!! Na kazdym kroku daja mi to do zrozumienie!! Takze w urzedach... Chcialam kupic mieszkanie... Problemy!! Chcialam podpisac umowe w Erze... Problemy! Nawet przy otwieraniu konta pojawily sie komplikacje!!!!! Na wydanie dokumentow potwierdzajacych moj pobyt w Polsce czekalam 4 miesiace!!!! W tym czasie zdazylam sie 3 razy zameldowac tymczasowo!!!!!
[14.06.2008] 07:49
jorgm
Nie tylko obcokrajowcy!!! My też. Ostatnio przez tydzień starałem sie złożyć zgłoszenie podjęcia prac budowlanych - konkretnie, przekładka dachu. Na nieszczęście budynek jest we władaniu Konserwatora Zabytków. Tenże konserwator wydał 10 lat temu pozytywna opinię na temat prac w obiekcie, ale tępy urzędas z starostwa stwierdził, że jago to nie wiąże i nie wyda zgody na prace, mam jeszcze raz podjąć procedurę u konserwatora!!! CHORE i JESZCZE RAZ CHORE!!! Kto takiego matoła upoważnił do podważania czyichś kompetencji i decyzji??? Lepiej żeby szlag trafił dach /potrzeba wymienić łaty/ niż został naprawiony. Taka wygląda polskie przyjazne państwo!!!
[14.06.2008] 08:19
gosiula78
Kupowałam mieszkanie w Dublinie i nie było problemu z żadnej strony.Irlandccy urzędnicy pomagali nam z każdej strony.Świetnie byłoby gdyby w Polsce na to samo mogli liczyc starający się o kupno obcokrajowcy,ale daleko do tego,niestety.Nawet rodacy mają do pokonania schody...
[14.06.2008] 08:22
tosek
TO ZE W POLSCE JEST @@@ANE TO POWINIEN SIE DOMYSLIC KAZDY OBCO KRAJOWIEC OBSERWUJAC EMIGRACJE POLSKICH OBYWATELI..
takich utrodnien jakie sa w tym kraju nie ma nigdzie indziej no moze w rosji jeszcze ale to juz inna bajka.to co jest standartem na zachodzie w polsce nazywa sie wyzszym poziomem zycia..

ROZNIC JEST WIELE A TAKICH ANOMALI PRAWNYCH JEST TYLE SAMO CO POLITYCZNYCH..NO ALE JAK TO MOWIA INNI JAK PRZYJEZDZASZ DO KRAJU PRZYJMUJESZ ZASADY W NIM PANUJACE-TAK WIEC W POLSCE TRZEBA SIE NAUCZYC DAWAC L A P O W K I ==LEGALNE I WIERZYC IZ KSIADZ ODMOWI JAKIES MODLY ZA TAKIE POSTEPOWANIE JAK SIE DA ODPOWIEDNIA SUMKE NA TACE..
A TAK SERIO TO TA OCZYWISTA KORUPCJA JEST WK.RWIAJA.A I TO PRZYZWOLENIE ZE STRONY ORGANOW CO POWINNY STAC NA STRAZY I WALCZYC Z NIA ALE JAK POWIEDZIAL DO MNIE KIEDYS MOJ ZNAJOMY ODNOSNIE --LEKARZY POLITYKOW POLICJANTOW URZEDNIKOW MIEJSKICH I INNEJ MASCI PANOW INSPEKTOROW GAZOWYCH I ELEKTRYCZNYCH NAUCZYCIELI...

KTO NIE KRADNIE TEN OKRADA SAM SIEBIE/// ja za kradziez uwazam rowniez lapowki te dawane co i przyjmowane//

pozdrowienia dla skorompowanych wiesniakow
[14.06.2008] 08:25
frodek55
Nic dodac nic ujac polska rzeczywistosc!!!ciemnogrod,zascianek,odbytnica europy!!dziura w ziemi!!!uklady,kasa!!!KULT SWIETEGO NIEOMYLNEGO WSZYSTKOWIEDZACEGO URZEDNIKA!!!
[14.06.2008] 08:55
ktos..........................
Polska to kraj, gdzie ze sprzataczka hotelowa mozna sie po angielsku dogadac, a prezydent porzebuje tlumacza.

Ludzie z zagranicy mysla, ze skoro sprzataczka w hotelu zn angielski, tym bardziej znaja go urzednicy.
I sa zszokowani!
Jak to jest, ze panstwowy urzednik na posadzie ma nizsze wyksztalcenie niz sprzataczka w hotelu!
Jak to jest, ze urzedy panstwowe zatrudniaja ludzi niewyksztalconych, pdczas gdy tylu ludzi lepiej wyksztalconych jest bezrobotnych!
I wyrabiaja sobie jak najprawdziwsza opinie o naszym kraju!

Ps. Ja, nie znajac jezyka niemieckiego, bylem w stanie w Niemczech sie zameldowac i zarejestrowac firme. Cierpliwa, mila urzedniczka wyjasniala mi po angielsku i na migi ( moj urzedniczy angielki byl tak samo slaby ) Trwalo to pol godziny.

Rejestracja tej samej firmy uprzednio w Polsce trwala 2 tygodnie...
[14.06.2008] 08:59
qdly
niezle, niestety straszliwie prawdziwe, spalmy ten kraj, zalejmy go wlasna zolcia, gorzej nie bedzie, lepiej, hem, jest szansa :]

qd
[14.06.2008] 09:03
GRECE
TO NIE TYLKO DO OBCOKRAJOWCOW ALE ,DO NAS TEZ SA TACY.
SPROBUJCIE COS ZALATWIC Z URZEDNIKAMI MAJA NIEKTORZY TYLE TUPETU,ZE POTRAFIA ZAPROPONOWAC SPOTKANIE NA NEUTRALNYM GRUNCIE BO CHODZI O LAPOWKE WIEM CO PISZE ZAPEWNIAM.
PRZYJECHALAM Z ANGLII CHCIALAM OTWORZYC TAKA MALA GASTRONOMIE ,URZAD PRACY ZORGANIZOWAL KURS WSTEPNY DLA OSWIECENIE I CHWALA IM ZA TO,.
BYLI PRZEDSTAWICIELE WSZYSTKICH URZEDOW,JEDNO CO BYLO PEWNE SPROBUJ OTWORZYC A ZOBACZYSZ JAK CI DOKOPIEMY AZ BILO OD NICH,NA KONCU BYL GOSC Z SANEPIDU,TLUMACZYL O ROZMIESZCZENIU URZADZEN,ZE JESLI JA ZAINSTALUJE NIE TAK TO MALO,ZE ZALPLACE ZA JEGO PRZYJSCIE TO JESZCZE KARE ZA ZLE ZALOZENIE ZERO POMOCY,,NATOMIAST W ANGLII GDY PROBOWALAM GARY URZEDNIK Z COUNSIUL BYL TAK CHETNY DO POMOCY ,ZE NAWET MI ZAPROPONOWAL SLUCHAJ ZNAJDZ TAKI LOKAL ,KTORY MIAL PODOBNA DZIALALNOSC GDZIE JEST JUZ WSZYSTKO TYLKO PODLACZYC,MALO TEGO PODAL MI PROGI ,KTORE DLA OBCYCH SA W PLSCE SA NIE DO POKONANIA,DLA SWOICH TEZ,POWIEDZIAL MI ,ZE WQ KAZDEJ CHWILI SA DO POMOCY A NAWET,ZE JESLI CHCE NIE WLOZYC W TO WSZYSTKICH PIENIEDZY SA DWA WARIANTY MOGE WZIASC POZYCZKE ZWROTNA LUB NIE ZWROTNA,I NIE ZAPROPONOWAL MI SPOTKANIA W RESTAURACJI JAK NASZ ZIOMEK TYLKO WWSZYSTKO BYLO OFICJALNIE-POMOC O JAKIEJ NAM SIE MOZE SNIC MALO TEGO PRZEZ ROK CZASU NIE PLACE PODATKU,OCZYWISCIE W KOLEJNYM ROKU ZAPLACE ALE ZAPLACE TAK,ZE TEGO NIE ODCZUJA MOJE FINANSE,KOLEZANKA OTWORZYLA W LONDYNIE PO 3 MIESIACACH OD CHWILI OTWARCIE ONA BYLA BOGACZKA W POLSCE TEN SCHEWMAT STO LAT ZA AFRYKA-,ALBO KOMTROL BY NAS ZZARLY BO KAZDY CZEKA NA LAPE,ALBO GLUPOTA URZEDNIKOW ZABIJE FORME,I WCALE SIE NIE DZIWIE,ZE OBCOKRAJOWCY MAJA W NASZYM KRAJU DYLEMAT ,NASZ KRAJ TO JEDNO WIELKIE BAGNO TRZEBA IM DAWAC LAPOWKI ZAPRASZAC DO RESTAURACJI TRZYMAC REKE NA PULSIE O CZYM WSZYSCY WIEDZA ,ZE TAK SIE DZIEJE ALE JAK MOZE BYC INACZEJ SKORO RZAD ROBI TO SAMO,ODECHCIALO MI SIE OTWORZYC COKOLWIEK MYSLE O POWROCIE DO ANGLII DO CYWILIZACJI GDZIE NIE MA CHAMSTWA,ZLODZIEJESTWA WSROD URZEDNIKOW A KONTROLE JESLI SA TO JEST NA POZIUOMIE NIE TAK JAK U NAS TERAZ CI DOKOPIEMY ALBO GRUBA KOPERTE SZYKUJ,,,TO WLASNIE NASZ KRAJ COZ Z TEGO,ZE KOMUNIZM ZSZEDL Z PROGU -ON WCIAZ TRWA W URZEDACH TO NIE JEST SYMBOL DEMOKRACJI TO SZCZURY,,,KRAJ ZLODZIEI I WYZYSKU BEZWSTYDNEGO,URZEDNICY WIELE DO ZYCZENIA PRZED NIMI NAWET W KULTURZE MIMO STANOWISK,,,,,
[14.06.2008] 09:03
qdly
ze wiesz co caps to jest, to zakladam ze wiesz, ale qrwa @@@ana, wylacz go od czasu do czasu
tosek (08.06.14 08:22):
TO ZE W POLSCE JEST @@@ANE TO POWINIEN SIE DOMYSLIC KAZDY OBCO KRAJOWIEC OBSERWUJAC EMIGRACJE POLSKICH OBYWATELI..
takich utrodnien jakie sa w tym kraju nie ma nigdzie indziej no moze w rosji jeszcze ale to juz inna bajka.to co jest standartem na zachodzie w polsce nazywa sie wyzszym poziomem zycia..

ROZNIC JEST WIELE A TAKICH ANOMALI PRAWNYCH JEST TYLE SAMO CO POLITYCZNYCH..NO ALE JAK TO MOWIA INNI JAK PRZYJEZDZASZ DO KRAJU PRZYJMUJESZ ZASADY W NIM PANUJACE-TAK WIEC W POLSCE TRZEBA SIE NAUCZYC DAWAC L A P O W K I ==LEGALNE I WIERZYC IZ KSIADZ ODMOWI JAKIES MODLY ZA TAKIE POSTEPOWANIE JAK SIE DA ODPOWIEDNIA SUMKE NA TACE..
A TAK SERIO TO TA OCZYWISTA KORUPCJA JEST WK.RWIAJA.A I TO PRZYZWOLENIE ZE STRONY ORGANOW CO POWINNY STAC NA STRAZY I WALCZYC Z NIA ALE JAK POWIEDZIAL DO MNIE KIEDYS MOJ ZNAJOMY ODNOSNIE --LEKARZY POLITYKOW POLICJANTOW URZEDNIKOW MIEJSKICH I INNEJ MASCI PANOW INSPEKTOROW GAZOWYCH I ELEKTRYCZNYCH NAUCZYCIELI...

KTO NIE KRADNIE TEN OKRADA SAM SIEBIE/// ja za kradziez uwazam rowniez lapowki te dawane co i przyjmowane//

pozdrowienia dla skorompowanych wiesniakow

[14.06.2008] 09:13
ktos..........................
Ps.Ps. W urzedzie bylo naprawde milo i wesolo, bo pani rozmawiala ze mna w jezyku waleni ( z "gdzie jest nemo" ) wyraznie, powoli i glosno!
Jak jej o tym powiedzialem, caly urzad smial sie z tej sytuacji. ( nie ze mnie ) Odtad mowia, ze z obcokrajowcami nie rozumiejacymi niemieckiego rozmawia sie w jezyku waleni.
Jak traficie do tego wesolego urzedu, bedzie wam naprawde milo.
W Polsce nie do pomyslenia jest atmosfera na luzie, a przy tym rzeczowe i sprawne zalatwienie sprawy!
[14.06.2008] 09:15
qdly
czy pan pracuje w urzedzie i ubodly go slowa na temat nie jezdzenia dobrym samochodem? oj, jak slodko, niemalze milo ze za tak zwana prace, od 8 do 8:30, potem przerwa na kawe 4 godziny, +/- kolejne 3 godz, zaleznie od urzedu, kolejne pol h pracy ktore jednak moze zniknac jesli kawka sie przeciagnie, nie dostaje sie ferrari? a przeca to pracownik panstwowy, ostoja naszego bytu i istnienia.
bez tak milych urzednikow nie zalatwili bysmy przeciez zadnej jednej sprawy, nic by do przodu nie poszlo, czy sie myle? detalem moze byc fakt ze 95% papierow po ktore stoi sie u was godzinami ma jedynie umozliwic stanie godzinami w innym urzedzie, czekajac az kolejny arcy mily pan urzednik skonczy przerwe na kawe.
nie wiem czy bardziej chory czuje sie gdy spotyka mnie koniecznosc wyjscia do lekarza i wizja walk z jakze kochanym nfz'etem, czy tez do jakiegokolwiek urzedu, narazie spotkalem 2 mile panie doktor w swoim zyciu, na milego urzednika trafic mi sie jeszcze nie udalo, przynajmniej w polsce.

czytelnik-2 (08.06.14 06:20):
\\\"...czeka go droga przez mękę, kalwaria przepisów i spotkania oko w oko z tępymi i zniechęconymi urzędnikami, którzy widząc przed sobą obcokrajowca słabo mówiącego po polsku i jeżdżącego samochodem, na jaki ich nigdy nie będzie stać, myślą tylko o tym, w jaki sposób wyciągnąć od tego frajera jak najwięcej gotówki\\\\\\\" - to już jest obraza i pomówienie...Panie Rafale \\\\\\\"Tępy\\\\\\\" Majchrzaku

[14.06.2008] 09:18
GRECE
W POLSCE BY ISTNIEC TRZEBA TRZYMAC REKE W KIESZENI ZNAM GOSCIA,KTORY SASIADUJE RAZEM ZE SKARBOWKA,ZATRUDNIA LUDZI ,KTORYCH NIE REJESTRUJE WIEM CO PISZE ALE MA UKLAD Z NIMI,MA LADNA RESTAURACJE INACZEJ BY NIE MOGL FUNKCJONOWAC TO JEST POLSKA WLASNIE.
KAZDEGO MOZNA PRZEKUPIC JESLI TO SIE NIE ZMIENI ,NIE MAMY SZANS NA UCZCIWE FUNKCJONOWANIE,DRUGIE PODATKI I OPLATY SA STRASZNE ZADEN URZEDNIK NIE POWIE JAK MOZNA INACZEJ,ZE SA MOZLIWOSCI INNE TYLKO TAK DOPIEPRZYC Z GRUBEJ RURY.
JESTESMY W UNI ,PRACOWALAM W ANGLII MUSIALAM SKORZYSTAC Z POMOCY MEDYCZNEJ,MAM NADCISNIENIE SKONCZYLY MI SIE TABLETKI ,SZPITAL UDZIELIL MI POMOCY ,ZA KTORA NIE MUSIALAM PLACIC MOJ KOLEGA,KTORY MIE ODWIEDZIL Z ANGLII DOSTAL BOLOW NIESAMOWITYCH W BRZUCHU ,ZA SAMO DZIEN DOBRY MUSIAL ZAPLACIC 158,50 A RESZTA BADANIA MIALA GO KOSZTOWAC PONAD 300 ZL,A GDYBY ZOSTAL AZ SIE BOJE MYSLEC ILE BY MUSIAL ZAPLACIC WIEC WYJECHAL DO DOMU ,DO KRAJU BY TAM SKORZYSTAC Z POMOCY,,USLYSZALAM OD PIELEGNIARKI,KTOREJ MAZ PRACUJE W NIEMCZECH,ZE ZA WSZYSTKO MUSIAL ON SAM ZAPLACIC TAK ,NIEMCY MAJA INNY SYSTEM I ANGLIA MA INNY SYSTEM MALA ROZNICA LECZ DUZA,,,
KRAJ KOLTUNIARSKI,PRZEKUPNY,NIEUCZCIWY,ZLODZIEJE,BANDA ZAKLAMANYCH FORMALISTOW PAPIERKOWYCH,,TAM JAK SIE WCHODZI DO URZEDU TO PIERWSZE CO SIE SLYSZY W CZYM MOZEMY CI POMOC U NAS PO JAKA CHOLERE TU JESTES JUZ SAMO WWEJSCIE NIE DAJE KULTURY A ODPOWIEDZ NIE KTORYCH PAN WIELE DO ZYCZENIA POZOSTAWIA,WIERZE,ZE MOGA OBCOKRAJOWCY DOSTAC ZAWROTU GLOWY BA NAWET ZAWALU MOZGU-JESLI TAKI ISTNIEJE,,,,MY TEZ.

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat