o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

Co płynie w kranach

1 2
[13.05.2008] 17:28
ten sam
Zgodnie z raportem NIK z marca 2002 r. odnośnie zaopatrzenia w wodę ludności aglomeracji miejskich, w ponad 2/3 kontrolowanych miast jakość wody wodociągowej dostarczanej ludności oraz woda czerpana w większości ogólnodostępnych zaworów studni publicznych, nie odpowiadała wymaganiom wody pitnej.
Przykładowo przekroczenia dopuszczalnych norm w wodach powierzchniowych wynosiły: azotu azotynowego od 7% do 345%, fosforu ogólnego od 10% do 430%, fosforanów rozpuszczalnych od 80% do 290%. W wodach podziemnych wynosiły one: mętności od 40% do 580%, żelaza od 60% do 700%, manganu od 10% do 420%, amoniaku od 72% do 160%.
Nawet po uzdatnieniu w 65% badanych ośrodków woda wykazywała przekroczenia dopuszczalnych norm. Zawartość wolnego chloru, wprowadzonego w procesie uzdatniania, w badaniach 30 prób wody przekraczała od 17% do 433% dopuszczalną wartość, manganu - w 4 próbach od 20% do 240% powyżej normy zaś ogólnej liczby bakterii - w 3 próbach - od 25% do 230%.
Kontrola wykazała, że jakość wody, dostarczanej ludności, pogarszała się systematycznie, w miarę oddalania odbiorców od stacji uzdatniania. Miały na to wpływ m.in. czynniki powodujące tzw. wtórne zanieczyszczenie wody. Do nich należą głównie zły stan techniczny sieci wodociągowej, liczącej przeważnie od 50 do 100 lat, w większości wymagającej wymiany i modernizacji oraz sieci rozprowadzającej wodę w budynkach.
Więcej na:

http://www.eioba.pl/a78504/raport_nik_o_wyni kach_kontroli_zaopatrzenia_w_wode_dla_niedowiarkow

Uzdatnianie wody pitnej - w świetle powyższych danych - bezpośrednio we własnych domach jest zatem ABSOLUTNĄ KONIECZNOŚCIĄ, jedyna alternatywa jest dla nas kupowanie wody butelkowanej, BEZ GWARANCJI, że i w niej nie znajdują się jakieś zanieczyszczenia. Nie oszukujmy się - etyka NADAL nie jest najmocniejsza stroną dużej części przedsiębiorców, czego dowodzi nie tak dawny przypadek producenta "źródlanej" wody, pochodzącej ze zwyklej kranówy.

Poniższy filtr jest uważany za najlepszy na rynku polskim, nie bez powodu. Proponuję UWAŻNE zapoznanie się z danymi. Ja jak tylko będzie mnie na niego stać, na pewno go kupię, zatem z czystym sumieniem mogę go innym osobom polecać.
http://www.espring.com/PL-PL/WhyEspring/doc8 073.aspx?pgid=136
http://www.espring.com/PL-PL/ResearchCenter/ doc8159.aspx?pgid=156
[10.05.2011] 20:29
nie jestem w hipnozie
Zgadzam się. Coś jest nie tak z wodą w kujawsko-pomorskiem.
I niebawem to zbadam. Próbki wyślę też za granicę do zbadania.
Więc będzie badanie w kilku miejscach.
Moje ręce, to niemal ruina, jak po jakiejś chorobie.
To zbadane i to nie jest łuszczyca czy egzema.
To reakcja uczuleniowa.
W wodzie lub starych rurach - 30 letnich conajmniej jest mnóstwo metali.
Nie pozwólmy się zatruwać.
Ja nie spocznę dopóki tego nie wyjaśnię.
Miałam piękne ręce, gładkie, jak królewna. No trochę sobie fantazjuję, ale były śliczne. Zawsze zadbane.
Teraz też, ale jest sztywność skóry i łuszczenie się, dziwne paski, jak po 2 godzinnym moczeniu rąk w wodzie - wiecie takie paski, jak po długim płyuwaniu w basenie...
W Wielkopolsce woda jest idealna, w mazowieckiem też jest całkiem nieźle.
Ale w kuj.-pom. - porażka.
Zaczęłam to badać.
Myję ręce wodą butelkowaną, ale chyba ta najtańsza, to rzeczywiście kranówa. No i jeśli jeszcze z kranu w kuj.-pom. to sobie nie pomagam.
Okropność.
A co dopiero powiedzieć o kamieniach na nerkach i bólach podbrzusza, gorszej cerze, wypadających włosach, pożółkłych zębach. Okropność!!!
Pomimo dbania o to wszystko jest źle, najprawdopodobniej z powodu metali w wodzie - z wody lub rur.
[21.10.2011] 19:45
remiska
Ukash (11.10.14 16:53):
Wody pitnej niestety jest co raz mniej i jeżeli nic z tym nie zrobimy, to będzie tylko gorzej. Wszystko zaczyna się od oszczędzania wody w obrębie naszych domów. Jest teraz w internecie fajna akcja, która naświetla całą sprawę. zachęcam do wejścia na stronę i przekazania jej dalej znajomym. Wejdźcie na stronęwww.zakreckran.pl .
Popieram, już zakręciłam kran. Niestety Wisła jest coraz bardziej zanieczyszczona i te niedobory wody stają się coraz większe. Oszczędzanie wody staje się po prostu koniecznością.
[22.10.2011] 10:54
katrella
A co myślicie o perlatorach? Jest to jakiś sposób na oszczędzanie wody? Ktoś używa?
[28.10.2011] 06:01
madalińska
katrella (11.10.22 10:54):
A co myślicie o perlatorach? Jest to jakiś sposób na oszczędzanie wody? Ktoś używa?
Wiesz, nie wiem ile to w praktyce kosztuje, nigdy nie korzystałam z tego rozwiązania. Ale np. zmiana nawyków zużywania wody nic nie kosztuje, a wręcz przeciwnie - jeszcze się na tym oszczędza, polecałabym więc to drugie rozwiązanie. A jak ktoś chce, to oczywiście może zainwestować w perlatory, baterie, dobrą zmywarkę, itp.
[16.07.2019] 20:48
[31.10.2011] 14:23
huba_909
W polskich kranach niestety jakość wody pozostawia wiele do życzenia. Obiło mi się o uszy, że dlatego za jakiś czas mają zostać wprowadzone podwyżki za wodę. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację ścieków i na działania związane z oczyszczaniem wody. Chyba więc już teraz lepiej jest zacząć oszczędzać. I dla siebie, i dla ekologii, i dla podreperowania domowego budżetu.
[11.11.2011] 16:37
Gruppsi44
Jak to jest z tą wodą? ile w tym wszystkim jest prawdy? tego nie wie nikt http://www.eksplorer.eu - ciekawostki naukowe, tajemnice wszechświata, galeria zdjęć, strefa tajemnic, ciekawostki ze świata, kosmos tajemnice wszechświata, zdjęcia kosmosu, uzbrojenie armii, czysta nauka, badania naukowców
[04.07.2012] 17:23
tarantin833
w górach można pić z kranu spokojnie i bez obaw ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/
[22.03.2013] 00:21
podnóżek Panienki Loshki
woda Zapewniam wygodę
(Wcześniej znany jako Dumny Anarchista)
[03.09.2013] 22:51
luiczjolanna
eee Ja to juz przestalam kupowac wode w butelkach i pije zwykla kranowe, ale nie prosto z kranu. Kupilam sobie kubek biomagnetyczny i tam wlewam wode,dzieki niemu staje sie miekksza i jest smaczniejsza.
[04.09.2013] 00:31
Oluuuusienka
luiczjolanna (13.09.03 22:51):
eee Ja to juz przestalam kupowac wode w butelkach i pije zwykla kranowe, ale nie prosto z kranu. Kupilam sobie kubek biomagnetyczny i tam wlewam wode,dzieki niemu staje sie miekksza i jest smaczniejsza.

Co to jest kubek biomagnetyczny? Nigdy o takim nie słyszałam
[09.09.2013] 23:34
luiczjolanna
Oluuuusienka (13.09.04 00:31):
luiczjolanna (13.09.03 22:51):

Co to jest kubek biomagnetyczny? Nigdy o takim nie słyszałam

No zwykły kubek, tylko że dzięki niemu woda staje się namagnetyzowana i wpływa bardzo dobrze na samopoczucie i na zdrowie.
[12.09.2013] 20:13
zwierzyniec333
Ten kubek to kolejne odkrycie medycyny naturalnej. Trafiłam na taki gadżet, bo korzystam z suplementów firmy meridian i kubek biomagnetyczny pojawił się w ich ofercie. Zamówił go, bo w sumie nie wiele kosztował i będę próbować, tyle że wydaje mi się, że kranówki to chyba nie uczyni woda do picia.
[13.09.2013] 09:28
TakiKasztaniaki
http://www.filtry-do-wody.info/czy-mozna-pic -wode-prosto-z-kranu
[13.09.2013] 10:35
Monika_1988
zwierzyniec333 (13.09.12 20:13):
Ten kubek to kolejne odkrycie medycyny naturalnej. Trafiłam na taki gadżet, bo korzystam z suplementów firmy meridian i kubek biomagnetyczny pojawił się w ich ofercie. Zamówił go, bo w sumie nie wiele kosztował i będę próbować, tyle że wydaje mi się, że kranówki to chyba nie uczyni woda do picia.

Z kranówką to też bym nie ryzykowała, ale woda mineralna, to czemu nie. Zastanawiam się czy woda w tym kubku ma inny smak. Domyślam się że nie jest truskawkowa czy pomarańczowa, ale chodzi mi o to czy smakuje po prostu jakoś inaczej?
[14.09.2013] 00:54
bebebe111
No woda ma inny smak, ciężko jest to wytłumaczyć, musisz sama spróbować. Gwarantuje, że jak zaczniesz ją pić, to już innej nie będziesz chciała.
[15.09.2013] 13:59
zwierzyniec333
Tak, da się odczuć różnicę w smaku. Podobno woda też powinna być odczuwalnie miękka, ale wydaje mi się, że to już bardziej właściwość chemiczna niż fizyczna i że twardość wody nie jest usuwana albo ja po prostu ma niezbyt czułe podniebienie. bebebe111- jak długo masz i stosujesz ten kubek? Coś oprócz poprawy walorów smakowych zauważyłaś/eś?
[18.09.2013] 22:43
bebebe111
zwierzyniec333 (13.09.15 13:59):
Tak, da się odczuć różnicę w smaku. Podobno woda też powinna być odczuwalnie miękka, ale wydaje mi się, że to już bardziej właściwość chemiczna niż fizyczna i że twardość wody nie jest usuwana albo ja po prostu ma niezbyt czułe podniebienie. bebebe111- jak długo masz i stosujesz ten kubek? Coś oprócz poprawy walorów smakowych zauważyłaś/eś?

Czuję się bardziej wypoczęta i mam więcej energii, to pewnie dzięki namagnesowaniu wody. Ogólnie dużo teraz o tym czytałam i to jakie mamy wokół siebie pole magnetyczne bardzo wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.
[28.09.2013] 00:09
zwierzyniec333
Nie wiem czy to cudo ten kubek,ale wystarczy żeby był spoko. Może spróbuję. Argumentem za jest firma, która go sprzedaje, bo to dobra firma.
[28.09.2013] 21:33
12werika
zwierzyniec333 (13.09.28 00:09):
Nie wiem czy to cudo ten kubek,ale wystarczy żeby był spoko. Może spróbuję. Argumentem za jest firma, która go sprzedaje, bo to dobra firma.

No Meridian to bardzo dobra firma, Ja stosuję ich preparaty bjuż od pewnego czasu i jestem bardzo zadowolona.
[29.09.2013] 14:11
Mexicana90
Też zamówiłam ten kubek Meridiana i czekam na niego z niecierpliwością. Myślałam tylko, że to droższy gadżet jest, ale 40 zł to naprawdę niewiele, jeśli spełni się to wszystko co obiecuje producent
[24.10.2013] 12:05
marian.gru
woda?
[26.06.2014] 16:11
pionow0685
Odświeżam
Możecie mi doradzić co zrobić by poprawić wodę z kranu sa takie dni że leci rdzawa. Do picia przywozimy wodę od siostry ale ile można
[13.08.2014] 13:11
wdzieczna
Można się zjaeździć z takim wożeniem wody. Miałam podobny problem. Zainwestowałam w stację uzdatniania wody. Jest to wydatek, ale można czasem trafić na dobrą promocję. Teraz np. http://www.watertech.pl/zmiekczacz-wt31rx.ht ml ma dobre rabaty, polecam zajrzeć
[14.08.2014] 11:06
Danlom

There is no tomorrow.
[19.08.2014] 14:34
marzena87
ja miałam podobne doświadczenia,dlatego już jakiś czas temu postanowiliśmy z mężem zainwestować w domową stację uzdatniania wody,żeby pozbyć się rozpuszczonych w niej środków chemicznych. dokładnie wybraliśmy to urządzenie www.sklep.osmoza.pl/kolumna-weglowa-cwfs-sta cja-uzdatniania-ecowater-p-91.html myślę,że to była opłacalna i długofalowa inwestycja.
[26.02.2015] 13:35
Luizzz
kranowka nie jest zła nie przesadzajcie, przeciez mozna ja przefiltrowac, filtr oczysci wode z zanieczyszczeń sama tak robie , mam dzbanek Dafi , na miesiac mam problem z głowy.
[05.03.2015] 11:29
grekkk
jak sprawdzić czy woda jest zdatna do picia w moim mieście na moim osiedlu? gdzie tego szukacie?
[11.03.2015] 13:08
Asiulla36
a nie widzisz gołym okiem? Przecież kranowka nieprzefiltrowana jest metna, a jak przejdzie przez filtr jest to czysciutka to widac gołym okiem. Dafi ma dobre dzbanki z filtrem i filtry
[17.03.2015] 15:06
sharoww23
są różne filtry i urządzenia, które służą uzdatnieniu wody, jak np tutaj - http://www.gc2000.pl/ zobaczyć można na stronie - myślę,że nie będzie problemu z przeprowadzeniem przez nich wstępnej analizy i doboru odpowiednich metod.
[19.03.2015] 11:35
weynn
z pewnością warto zrobić badanie wody żeby sprawdzić czy jest dobra do picia, jeśli oczywiście już takie badania nie były robione przez osoby wyżej postawione, można skorzystać z takich firm badających wodęwww.ekolab.pl pracuję w firmie w której muszą być zlecane badania wody regularnie więc wiem jak to jest

1 2
 » Odpowiedz na ten temat