o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

SM nie znaczy sado-maso

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[18.03.2008] 14:04
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Człowiek siada na fotelu, a w głowę wbijają mu dwie długie igły. Trochę to trwa, ale warto poczekać, bo wynik decyduje o być albo nie być. Dla Pawła Gąski rezultat był korzystny - Paweł żyje i cieszy się z tego.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10694 --
Redakcja o2.pl
[18.03.2008] 15:51
MoniAki
No coz, panstwo polskie jest cholernie opiekuncze.Nie dosc, ze mam SM to jeszcze mi sie dziecka zachcialo.U lekarza ginekologa uslyszalam tylko:a nie ma pani wiekszych problemow?Nie nie mam/Wyszlam z rykiem.Inny lekarz mi powiedzial, zebym sie nie martwila, bo ludzie z SM dozywaja nawet 60.Czarny humor co?Teraz to nawet nie mowie, ze jestem chora.Dzieki ziolom, ktore pilam pare ladnych lat chorobsko sie zatrzymalo na tyle, ze jak ktos nie wie, to nie pozna, ze jestem chora.A ja sie nie chcalw.Po co?Z dzieckiem niestety nie udalo sie.Pomimo tego, ze ryzykowalam, ze zarlam rozne swinstwa (chormony) chociaz wiem, ze nie wolno.I tu kolejna \\\"opieka\\\"panstwa. Wszystko prywatnie, z wlasnej kieszeni.Nie licze nawet, ile. A na NFZ kaska plynie, plynie, plynie... I to nie mala.
[18.03.2008] 22:07
Alutka-z
zdiagnozowano u mnie tą chorobę 11 lat temu, rokowania szpitalne maks 2 lata, później wózek - miałam szczęście, gdyż dzięki uporowi kolegi z pracy zdecydowałam sie na wizytę u lekarza akupunkturzysty. Korzystam z tej terapii i jestem przekonana, że dzięki temu funkcjonuję. Hipoterapia to druga forma rehabilitacji, z której w ostatnich 3 miesiącach korzystam systematycznie i doświadczam jej korzystnego oddziaływania.
[18.03.2008] 22:59
melo
r... (08.03.18 22:14):
www.zieloni.w.pl (08.03.18 22:01):
r... (08.03.18 21:31):
www.zieloni.w.pl (08.03.18 17:38):
ta choroba - stopniowe uszkodzenie obumieranie mózgu i paraliż przypomina bardze BSE - chorobę szalonych krów karmionych mączka mięsno - kostną, co nasuwa naukowcom podejrzenia że jej przyczyną są priony - cząstki białka - mięso spożywane przez ludzi

podobne objawy zaobserwowano u plemion kanibali ludożerców - zniszczenie mózgu nastepuje 1- 20 lat od czasu spozywania mięsa

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO =W ANGLII ZMARŁO DO DZISIAJ OKOŁO 300 OSÓB(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).SZACUJE SIĘ ŻE ZARAŻONYCH SKAŻONĄ WOŁOWINA JEST OKOŁO 300 TYS. OSÓB.30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

pan zielony postawił sobie samemu diagnozę przy pomocy takiego tekstu:
www.zieloni.w.pl (08.03.17 21:19):
ach ten kompleks niższości

niscy byli Napoleon, Hitler, i potem stale cos udowadniali chcieli być zauważeni za wszelka cenę. To może rodzic kompleksy i fustracje

chęć zaistnienia cudzym kosztem agresywna rywalizacja i wywyższanie sie poniżonych - czekam na wpis r...

jego chęć zaistnienia za wszelką cenę, w tym wypadku przyjęła postać jawnej kpiny z osób cierpiących na SM, jak widać dla pana zielonego każda okazja do zareklamowania linków do jego stronek i siania propagandy jest dobra, pewnie pan zielony zapomniał już o orzeczeniu Samorządowego Kolegium Odwoławczego z odniesieniem do określenia \\\\\\\"pieniactwo\\\\\\\", info jest na http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article? AID=/20080213/AKTUALNOSCI/92926055&SearchID=73310068772494

r... pisz na temat albo przestan spamowac sam jestes nikim ze zawsze musisz powolywac sie na moje wypowiedzi ?

chociaz z powodów swojej frustr...acji i kompleksu niższości przypisujesz mi wszystkie swoje najgor...sze wady moja wypowiedz to nie \\\"jawne kpiny z osób cierpiących na SM\\\" (to twój styl dzialania obrażanie i zanudzanie mnie i innych na tym forum pomowieniami) po prostu warto ostrzec ludzi by nie chorowali

jesli palisz papierosy = umrzesz na raka płuc,
pijesz alkohol = na raka wątroby, żołądka
słodycze cola = wypadna ci zęby
pijąc mleko - staniesz sie kaleką (poszukaj artykułów pod tym tytułem np. w google)

lekarze ostzregaja juz przed jedzeniem miesa czesciej niz 1 raz w tygodniu bo mieso powoduje raka zawaly wylewy BSE ptasia grype itd.

nie sluchajcie producentów i klamców jak r... oszukuja was i wpedzaja w choroby swoja działalnością

pan zielony nazywa pomówieniami podawanie linków do ogólnie dostępnych informacji prasowy@@@ego działalności czy np. jego sprawozdań na stronach ministerialnych, zastanawiające...przy okazji, warto ostrzec ludzi przed propagandą pana zielonego, lepiej skorzystać z google i poczytać o panu zielonym

Weź stąd łachu w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j. razem ze swoim zielonym! Nie potrafisz się zachować nawet, jak jest tekst o poważnych sprawach. Gówno nas obchodzą twoje przpychanki z tym palantem. Spieprzaj i to już!
[19.03.2008] 00:31
Puncur
W Tybecie znów się leje krew. Chińskie oddziały rządowe strzelają do ludzi. Znów przypomniano nam o brutalnej i wieloletniej kolonizacji Tybetu przez komunistyczne Chiny.

Zapewne w natłoku tysięcy nowych faktów już za kilka dni świat zapomni o tych ludziach i wydarzeniach. Sprawa wolności Tybetu i łamania prawa człowieka w Chinach wróci na półkę spraw godnych i przegranych. Nie pozwólmy na to. Zwłaszcza dziś, kilka miesięcy przez organizowanymi hucznie przez komunistyczne Chiny igrzyskami olimpijskimi.

Idea olimpijska to idea ludzi wolnych, idea pokoju, a nie zniewolenia. Byłoby wielką niesprawiedliwością, gdyby ogrom nieszczęścia ofiar komunistycznego reżimu został zasłonięty olimpijskim sztandarem. Dlatego namawiamy ludzi mediów, narodowe komitety olimpijskie, samych sportowców, by nie zapominali o grzechach ich organizatorów. By także tam, w Chinach, biorąc udział w igrzyskach i relacjonując je, głośno o tym mówili. Prosimy sportowców, by podczas każdej konferencji prasowej, każdego wywiadu przed i w trakcie igrzysk wypowiedzieli choć jedno zdanie na temat łamania praw człowieka w Chinach. Apelujemy do dziennikarzy, internautów, kibiców: naciskajcie na swoich ulubieńców, na sportowców, by mówili o tym. Jedno zdanie, jedno słowo o tym, że w Chinach łamane są prawa człowieka. Na każdej konferencji prasowej.

Publikujcie ten tekst na swoich blogach, w swoich gazetach, stacjach radiowych i telewizyjnych. Albo podpiszcie się pod naszym apelem nawww.salon24.pl. Namawiajcie do tego swoich przyjaciół. http://ratujtybet.org/
[31.03.2020] 18:36
[19.03.2008] 00:49
Mary3011
Nawet na tym forum widać jak wielkie jest zainteresowanie tą chorobą...
A szkoda, bo ludzie z SM potrzebują zainteresowania... Nie, nie pocieszania w stylu: \"wszystko będzie dobrze\", bo zdajemy sobie sprawę, że nie będzie.
[19.03.2008] 00:57
dom uciehh
współczuję. Temat jest bardzo istotny. Hańba,że media zlekceważyły go, jak wspomina bohater artykułu.
A zielonego debila do komory.
[19.03.2008] 00:57
sssssssss
SM nie jest jedyna nieleczona choroba w Polsce.
zdiagnozowali mi hcv, pani doktor w szpitalu chorob zakaznych powiedziala, ze nie dostane lekow, bo \"wygladam za zdrowo\" a NFZ refunduje leczenie tylko \"chorym\". gdy juz sie \"wyglada\" jak chory szanse na wyleczenie sa mikre.
3 lata temu wyjechalam do anglii, tu lekarzom nie przeszkadza, ze wygladam zdrowo. za trzy miesiace koncze kuracje.

NFZ zzera pieniadze na biurokracje,
Urzednicy NFZtu to ignoranci, lapowkarze i bezduszne istoty nie dbajace o los chorych tylko o swoja kase.
[19.03.2008] 01:05
Ewcia1
Stwardnienie Rozsiane,
Znam kogoś kto całkiem dobrze daje sobie radę. Skutecznie finansuje swoje leczenie. Nie jest to obraz nędzy i rozpaczy. To przykre, ale z rozwojem choroby, chorzy na stwardnienie są coraz bardziej samolubni i poza własnym chorym ciałem nie widzą nic innego...
[19.03.2008] 01:10
Ewcia1
sssssssss (08.03.19 00:57):
SM nie jest jedyna nieleczona choroba w Polsce.
zdiagnozowali mi hcv, pani doktor w szpitalu chorob zakaznych powiedziala, ze nie dostane lekow, bo \\\"wygladam za zdrowo\\\" a NFZ refunduje leczenie tylko \\\"chorym\\\". gdy juz sie \\\"wyglada\\\" jak chory szanse na wyleczenie sa mikre.
3 lata temu wyjechalam do anglii, tu lekarzom nie przeszkadza, ze wygladam zdrowo. za trzy miesiace koncze kuracje.

NFZ zzera pieniadze na biurokracje,
Urzednicy NFZtu to ignoranci, lapowkarze i bezduszne istoty nie dbajace o los chorych tylko o swoja kase.

Jak to się stało, że masz to zapalenie wątroby typu C?
[19.03.2008] 01:17
Lu1
Ewcia1 (08.03.19 01:05):
Stwardnienie Rozsiane,
Znam kogoś kto całkiem dobrze daje sobie radę. Skutecznie finansuje swoje leczenie. Nie jest to obraz nędzy i rozpaczy. To przykre, ale z rozwojem choroby, chorzy na stwardnienie są coraz bardziej samolubni i poza własnym chorym ciałem nie widzą nic innego...

Ty niestety widzisz tylko czubek własnego nosa.
[19.03.2008] 01:26
wodospad łez
Nie wiem tak naprawdę co chcę napisać... nie wiem co mam powiedzieć, mogę tylko rzec tyle, że czytając ten artykuł po prostu uroniłem łzę... jak nigdy... gdzie my żyjemy? gorzej niż w Afryce, tam się nikt Tobą nie interesuje ale nie zasadza się na Twoją składkę zdrowotną...
Być może bohater tego artykułu, nie przeczyta tego komentarza... ale bardzo chciałbym żeby wiedział iż jestem całkowicie po jego stronie... jak można się z nim skontaktować?...
Pozdrawiam...
[19.03.2008] 02:15
anyx
Radzę poczytać informacje o boreliozie.

http://forum.gazeta.pl/forum/71 ,1.html?f=26140

To jest dopiero dramat! SM jest uznawane za chorobe przewlekla, borelioza nie. Nie mozna liczyc na leczenie, ktore daje efekty, nie mozna liczyc na zrozumienie nawet wsrod lekarzy zakaznikow, nie mozna liczyc na nic, bo oficjalnie borelioza przewlekla nie istnieje. Ja choruje 22 lata. Zdiagnozowalam sie sama, tzn. sama znalazlam info na necie o tej chorobie i zrobilam badania. Wczesniej lekarze nie potrafili tego zrobic przez tyle lat. Wmawiali mi nerwice, depresje... Efekt nieleczonej boreliozy u mnie to zaniki miesni, dretwienia, klopoty z sercem, problemy ze wzrokiem itd... Długo mozna by wymieniac. A lekarze? majac wyniki przed oczami, nadal nie widza problemu. A takich osob jak ja sa tysiace. Maja diagnozowane SM, nerwice, zapalenie stawow, fibromialgie itd., a potem okazuje sie, ze to borelioza. Oczywiscie, jesli maja szczescie i trafia na informacje o boreliozie i sami zrobia badania. Zazdroszcze chorym na SM. nie samej choroby, bo jest straszna, ale tego, ze majac objawy jak ja, sa zupelnie inaczej traktowani. moja choroba oficjalnie nie istnieje. i jeszcze jedno, bo pewnie niewiele osob o tym wie. borelioza jest zarazliwa. przenoszona jest droga plciowa i przez krew, a takze przez łożysko. to jest prawdziwa epidemia. wieksza niz hiv! i chorym na hiv tez zazdroszcze, ze maja darmowe leczenie. leczenie boreliozy kosztuje ok. 1500zl miesiecznie, czasem nawet do 3000zl. bez komentarza.
[19.03.2008] 03:37
magdaha
Szanowny Pawle
Bardzo Ci współczuje i chetnie zaangazuję się w każdą inicjatywę, którą podejmiesz. Mogę zbierac podpisy pod petycją czy też pisać protesty.
Co dor eszty tu wypowiadających, sorry, ale wypowiadacie się nie na teamt i to jest żałosne.
[19.03.2008] 06:17
MAXI R...
www.zieloni.w.pl (08.03.18 22:01):
r... (08.03.18 21:31):
www.zieloni.w.pl (08.03.18 17:38):
ta choroba - stopniowe uszkodzenie obumieranie mózgu i paraliż przypomina bardze BSE - chorobę szalonych krów karmionych mączka mięsno - kostną, co nasuwa naukowcom podejrzenia że jej przyczyną są priony - cząstki białka - mięso spożywane przez ludzi

podobne objawy zaobserwowano u plemion kanibali ludożerców - zniszczenie mózgu nastepuje 1- 20 lat od czasu spozywania mięsa

MIĘSO=MORDERSTWO ZWIERZĄT,ZDROWOTNE SAMOBÓJSTWO!BSE(SZALONE KROWY) TEŻ UKRYWANO =W ANGLII ZMARŁO DO DZISIAJ OKOŁO 300 OSÓB(OSTATNIO 18-LETNIA DZIEWCZYNA-ŚMIERĆ TO POSTĘPUJĄCY PARALIŻ I ZWYRODNIENIE MÓZGU).SZACUJE SIĘ ŻE ZARAŻONYCH SKAŻONĄ WOŁOWINA JEST OKOŁO 300 TYS. OSÓB.30% ANGLIKÓW PO TYM SKANDALU Z NIESKUTECZNĄ KONTROLĄ(W HIPERMARKETACH SPRZEDAWANO SKAZONE MIĘSO Z FAŁSZYWYMI WYNIKAMI BADAŃ) UNIKA MIĘSA.

EKOLODZY OSTRZEGALI PRZED PRZEMYSŁOWĄ HODOWLĄ-NP.DODAWANIE DO PASZ MARTWYCH KRÓW SPOWODOWAŁO POWSTANIE EPIDEMII SZALONYCH KRÓW

NAIWNOŚCIĄ JEST WIERZYC,ZE SKAZONE MIESO BYŁO NISZCZONE-DUZA CZESC SPRZEDANO LUDZIOM BY ZMNIEJSZYC STRATY HODOWCÓW. Faktem jest ze badania są fałszowane-też w Polsce,a części mięsa wogóle się nie bada(próbki wyrywkowe)

pan zielony postawił sobie samemu diagnozę przy pomocy takiego tekstu:
www.zieloni.w.pl (08.03.17 21:19):
ach ten kompleks niższości

niscy byli Napoleon, Hitler, i potem stale cos udowadniali chcieli być zauważeni za wszelka cenę. To może rodzic kompleksy i fustracje

chęć zaistnienia cudzym kosztem agresywna rywalizacja i wywyższanie sie poniżonych - czekam na wpis r...

jego chęć zaistnienia za wszelką cenę, w tym wypadku przyjęła postać jawnej kpiny z osób cierpiących na SM, jak widać dla pana zielonego każda okazja do zareklamowania linków do jego stronek i siania propagandy jest dobra, pewnie pan zielony zapomniał już o orzeczeniu Samorządowego Kolegium Odwoławczego z odniesieniem do określenia \\\"pieniactwo\\\", info jest na http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article? AID=/20080213/AKTUALNOSCI/92926055&SearchID=73310068772494

r... pisz na temat albo przestan spamowac sam jestes nikim ze zawsze musisz powolywac sie na moje wypowiedzi ?

chociaz z powodów swojej frustr...acji i kompleksu niższości przypisujesz mi wszystkie swoje najgor...sze wady moja wypowiedz to nie \"jawne kpiny z osób cierpiących na SM\" (to twój styl dzialania obrażanie i zanudzanie mnie i innych na tym forum pomowieniami) po prostu warto ostrzec ludzi by nie chorowali

jesli palisz papierosy = umrzesz na raka płuc,
pijesz alkohol = na raka wątroby, żołądka
słodycze cola = wypadna ci zęby
pijąc mleko - staniesz sie kaleką (poszukaj artykułów pod tym tytułem np. w google)

lekarze ostzregaja juz przed jedzeniem miesa czesciej niz 1 raz w tygodniu bo mieso powoduje raka zawaly wylewy BSE ptasia grype itd.

nie sluchajcie producentów i klamców jak r... oszukuja was i wpedzaja w choroby swoja działalnością
Lachen papen zielone buraki!!!!!
[19.03.2008] 07:22
cosmo7
wstydzę się... za Polskę
[19.03.2008] 07:53
salhas  salhas@tlen.pl
witam i pozdrawiam trzeba o tym mówić gdzie się da i robić co się da mie chodzi o to by straszyć lecz by pokazać że wyleczenie choćby 1 człowieka jest bezcenne Jestem otwarty na propozycje i sprubuje pomóc o ile będe mógł .
[19.03.2008] 08:35
imerion
RedDragonXX (08.03.18 17:54):
SM - Ssij Maleńka
RedDragonXX - Pogratulować inteligencji :/

Wyrazy uznania dla kolegi, który się nie poddaje i walczy! Tak trzymaj!
[19.03.2008] 08:40
sw1
Też jestem chory na sm. To już prawie 19 lat jak zmagam się z tą chorobą. Chodzę i jeszcze nieźle sobie z nią daję radę. Mam ją w sobie a ona trzyma sie mnie dzielnie. Nie odstępuje ani na krok
Gdyby ktoś z Was był zainteresowany jak żyją i co robią chorzy na sm to proszę wpaść na naszą stronkę. Podaję adres http://www.sm-czat.up.pl/ Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
[19.03.2008] 08:42
aleera
może jakiś list otwarty do NFZ albo apel ,pod którym mogliby podpisywać się internauci? pozdrawiam i trzymam kciuki
[19.03.2008] 08:48
jarotka
Ja podziwiam bohatera artykułu i jestem jak nabardziej z nim myślami.
SM to paskudna choroba, ale póki człowiek nie poddaje się, nie daje się położyć do łóżka to ma szanse i to duże.
Zadzwiwiające jest jedynie to jak taka straszna choroba potrafi z człowieka zrobić niewolnika swego ciała, ale często nie udaje jej sie zabić tkwiącego w człowieku piękna duchowego.
Pracowałam kiedyś z kobietką, która w "zły" dzień nie mogła nawet wstać do toalety, ale za to w te dobre dni potrafiła np. godzinami siedzieć na ławeczce w paru lub ma swoim pełnym kwiatków balkoniu i podziwiać piękno świata, czego i mnie nauczyła, tak jak wielu innych rzeczy.

Jednyne co mnie wkurza to fakt, że te osoby są pozostawione samym sobie, nie mają pomocy znikąd. NFZ się wypina jeżeli chodzi o leki, władze lokalne jeżeli np chory chce zmienić mieszkanie na 3 pietrze na takie na parterze żeby być bardziej samodzielnym itd.
[19.03.2008] 09:02
aneta81
Moja mama choruje na SM już 20 lat. I tylko dzięki optymistycznemu podejściu do życia i poczuciu humoru jeszcze jakoś się rusza. Coraz słabiej ale zawsze. Niestety, pochodzi z małej miejscowości, gdzie do najbliższego neurologa ma prawie 30 km. I najczęściej dostaje witaminki dla wzmocnienia. Nie chce mi się komentować podejścia naszego państwa do chorych osób, bo to mija się z celem. Tam gdzie są duże pieniądze do ugrania nie liczy się człowiek. A zresztą o czym tu mówić... Mojej mamie i tak bezpłatne leczenie się nie należy bo ma ponad 40 lat. Więc dla naszego kraju jest już za stara i nic jej się nie należy. Oczywiście nie ma co wspominać o tym, że na jej konto miesięcznie wpływa ok 670 zł razem z opiekuńczym. I nie ma co marzyć o tym, żeby zakupić jakieś drogie leki. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko współczuć chorym na SM i życzyć im, żeby jak najdłużej pozostali sprawni
[19.03.2008] 09:07
don_stefano
Taki ktoś kto walczy nie tylko o siebie jest godny podziwu. Na te Święta życzę wszystkim chorym, aby Państwo, wreszcie zajęło się na powaznie reformą służby zdrowia, tylko w interesie chorych a oddawanie starozakonnym tego co pozostawili u nas odłożyć na późniejszy czas. Mam nadzieję, że ten artykuł przeczyta Premier Donald Tusk i nie będzie czekał na cud ale zmusi swoich parlamentarzystów do działania. optymista.
[19.03.2008] 09:31
Selphie
świadomość o istnieniu tej choroby i znajomość z człowiekiem, który na nią choruje napawa mnie ogromnym poczuciem bezsilności wobec świata. Ten człowiek jednak nie choruje na stwardnienie rozsiane, a boczne. Podobnie się objawia, ale niestety nie ma wyspecjalizowanych rehabilitantów... i nie może zdobyć tak specjalistycznej opieki, jak tego wymaga jego stan... A pomyśleć, że jeszcze niedawno spotykałam go na koncertach. Moja przyjaciółka organizowała znajomych do przenoszenia wózka i tak po długim czasie spędzonym w domu Zygmunt usłyszał na żywo Al di Meolę, był na festiwalu bluesowym, poznał ludzi, z którymi ma kontakt przez forum internetowe... Jestem dumna, że mogłam Go poznać Nie zostawiajmy jednak chorych na stwardnienie samych sobie... dzięki wsparciu Przyjaciół można zdziałać bardzo dużo!

Jeśli macie ochotę - zajrzyjcie:

www.zygmunt-garlik.pl

http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=9592

A zrobimy jeszcze wiele więcej... równoległe koncerty w kilku miastach Polski m.in. w Krakowie, Ostrowie, Wrocławiu... aukcje, zbiórki pieniędzy. Teraz wiemy, że naprawdę Zygmunt potrzebuje naszej pomocy i zrobimy wszystko, co tylko się da ...do końca.

Pozdrawiam serdecznie! .jeszcze w zielone gramy.
[19.03.2008] 09:33
madzia321
Wielki, ogromny , nieskazitelny szacunek!!!Niestey aż żal patrzeć, aż wstyd za nasze Państwo - Polskę. O wszystko trzeba walczyć jak w dżungli...Po prostu obłęd. Ja także mam w rodzinie najbliższej osobę niepełnosprawnĄ i chorą do końca swych dni, i również walczymy o wszystko co się, ale jak juz wreszcie zwalczymy biurokratyczny system, to okazuje sie, że wniosków jest zbyt wiele, i dofinansowanie nie jest teraz mozliwe. OBŁĘD!!!!!!!I na co nasze składki????
PYTAM SIE NA CO??????????????
[19.03.2008] 09:44
Anka52
No wlasnie.
NFZ zamiast wydawac miliony (nasze, z naszych skladek)
na sprawy BEZNADZIEJNE i BEZ SZANS
moglby skutecznie wyleczyc tysiace innych.
Brakuje na leczenie dzeci, brakuje na ratowanie
wczesniakow, a tu lekka roczka marnuje sie bez sensu miliony.
A setki dzieci umieraja bez pomocy.
Mary3011 (08.03.19 00:49):
A szkoda, bo ludzie z SM potrzebują zainteresowania... Nie, nie pocieszania w stylu: \\\"wszystko będzie dobrze\\\", bo zdajemy sobie sprawę, że nie będzie.

[19.03.2008] 09:47
Anka52
Nasze skladki?
Na ratowanie tych, ktorych DA SIE URATOWAC.
To nie zarty. To gra "zycie za zycie".
Jesli 800 osobom zapewnimy komfort
(zeby im zwieracze nie puszczaly)
to KILKASET DZECI UMRZE bez pomocy.
Bo baknie.
NFZ to nie jest studnia bez dna dla
bezsensownego wydawania milionow.
madzia321 (08.03.19 09:33):
Wielki, ogromny , nieskazitelny szacunek!!!Niestey aż żal patrzeć, aż wstyd za nasze Państwo - Polskę. O wszystko trzeba walczyć jak w dżungli...Po prostu obłęd. Ja także mam w rodzinie najbliższej osobę niepełnosprawnĄ i chorą do końca swych dni, i również walczymy o wszystko co się, ale jak juz wreszcie zwalczymy biurokratyczny system, to okazuje sie, że wniosków jest zbyt wiele, i dofinansowanie nie jest teraz mozliwe. OBŁĘD!!!!!!!I na co nasze składki????
PYTAM SIE NA CO??????????????

[19.03.2008] 09:51
Zawalowiec
RACJA.
Po zawale czekam juz drugi rok na koronografie.
Bo brakuje pieniedzy.
Moze w koncu umre bez pomocy, bo NFZ wydal
wiele milionow, zeby komus tam \"zwieracze nie puszczaly\".
Przeciez to kompletnie BEZ SENSU.
Ilu ludzi zaplaci za to zyciem lub kalectwem, ze
komus tam z NFZ zechce sie lekka roczka wydac
setki milionow na BEZNADZIEJNA terapie.

Anka52 (08.03.19 09:44):
No wlasnie.

A szkoda, bo ludzie z SM potrzebują zainteresowania... Nie, nie pocieszania w stylu: \\\\\\\\\\\\\\\"wszystko będzie dobrze\\\\\\\\\\\\\\\", bo zdajemy sobie sprawę, że nie będzie.

[19.03.2008] 09:53
Zawalowiec
Anka52 (08.03.19 09:44):
No wlasnie.

A szkoda, bo ludzie z SM potrzebują zainteresowania... Nie, nie pocieszania w stylu: \\\\\\\"wszystko będzie dobrze\\\\\\\", bo zdajemy sobie sprawę, że nie będzie.

[19.03.2008] 09:55
nonangel
Nasza służba zdrowia to cyrk. Nawet prywatnie lekarze kierują na badania na prośbę pacjenta. Widząc w miarę dobrze wyglądajacego człowieka (nie wychudzonego, nie otyłego, nie plującego krwią) dochodzą do wniosku, że to symulant albo hipochondryk. Takie jest wstępne zaŁożenie.
Znam relacje wielu osób, którym przy SM pomogły niekonwencjonalne metody leczenia. Może faktycznie udaje się stymulować układ nerwowy tak, żeby nie następowala dalsza degeneracja?...Nie wiem, nie znam się, ale bioenergoterapia i akupunktura często pomagają przy chorobach neurologicznych i z autoagresji. Efekt placebo?..Nie wiem.
Panie Pawle, niech Pan się trzyma i nie przejmuje idiotami, dla których istnieją wstydliwe choroby. Dla wielu osób nawet fakt chodzenia do toalety i istnienie erekcji to zjawiska wstydliwe. Tym gorzej dla nich. Pozdrawiam!
[19.03.2008] 10:01
wlodekkalinowski  wlodekkalinowski@tlen.pl
Sam mam SM.Jedyna nadzieja to: silna psyche, rehabilitacja oraz aktywność. Żadne leki. Więc zapomnijcie o istnieniu NFZ. Zgłoście się do najbliższego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat