o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Pomoc i porady
 » Odpowiedz na ten temat

jaką stosujecie antykoncepcje???

1 2 3 4 Strony tematu:
[15.03.2008] 22:13
minibrrr
ja stosuje prezerwatywy, czy mam się obawiać nieplanowanej ciąży? A co wy preferujecie??
[16.03.2008] 01:17
raaaaaaaaa___
prezerwatywy to ciągle tylko 90%... cały problem w tym, że pewnych rzeczy uniknąć się nie da. 100 razy można założyć ją dobrze, a za 101 się zsunie. Mój kolega tak wpadł...
Ludzie preferują tablety, ale z nimi też nie jest tak różowo jakbyśmy chcieli, wiele rzeczy jest przemilczanych, np to że po alkoholu tablety nie działają jak należy, a przecież naiwne jest myślenie, że dziewczyna już nigdy w życiu nie napije się nawet piwa. Przemilczane też jest, że ludzie nie są maszynami, więc prędzej czy później się zapomina wziąć, albo weźmie o kilka godzin za późno i wtedy szlag trafia cały cykl i organizm wariuje. Jednak najgorsze jest to, że kobiety po prostu przestają mieć ochotę na seks, stają się suche i zimne. Można wiele gadać, ale tablety oszukują organizm że jest w ciąży, więc organizm nie chce seksu, bo niby po co, skoro wmawia mu się że cel już został osiągnięty...

możecie się ze mnie śmiać, ale ja długo uczyłem się biologii i doszedłem do wniosku, że zamiast szprycować się chemią czasami lepiej poobserwować organizm. Żona bardzo zadowolona i zawsze chętna, a jesteśmy po ślubie już ładnych 9 lat. Dużo się zmieniło na lepsze po ślubie, bo przed to cały czas był stres i nerwy czy zajdzie czy nie, nie mogła dojść za nic w świecie. A po ślubie było z górki, teraz dochodzi za każdym razem i muszę ją zakrywać poduszką, bo ona nie wie jak głośno krzyczy :]
a dzieciaki z liceum bawią się w seks co chwilę nerwowo zerkając czy rodzice wcześniej nie wrócili do domu i dziwią się, że kobieta nie dochodzi
[16.03.2008] 21:40
ciastolina3d
O! Zgadzam się z tobą! Nie ma to jak podejście naturalne. Ja też nie chcę niszczyć swojego organizmu i dlatego zaczęłam się obserwować. Zasady proste i można się tego szybko nauczyć. bardzo mi pomogła stronkawww.npr.lua.pl Wszystko wyjaśnione i miły kontakt i porady. I nie widzę powodu, żeby się śmiać z tego, że ktoś szanuje swoje ciało. niestety naturalne metody wszystkim kojarzą się z jakąś masakrą ideologiczną.
[17.03.2008] 00:03
raaaaaaaaa___
spodziewałem się raczej ataku niż poparcia XD dzięki ciastolina. Widzisz, cały problem w tym, że jest grupa katoli-fanatyków, którzy strasznie krzyczą, robią niezwykły młyn i zamieszanie wokół siebie, gdy tylko człowiek zapyta o jakąś drażliwą kwestię, np. antykoncepcję. A tu nie trzeba religii, czy wywodów księży, tylko czystej biologii i obiektywnego myślenia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie udawał, że powodowanie choroby jest czymś normalnym i wskazanym. A ludzie dają się złapać na całą reklamę tej chemii i później się dziwią, że żona jest za sucha i że w ogóle nie ma ochoty na seks. Śmieszne jest to, że tu wchodzi kolejny produkt. Za sucha? Kup lubrykant. Zostaje tylko problem braku ochoty na seks, ale myślę, że i na to zrobią tablety. Tylko problem w tym, że to oszukiwanie samego siebie, jeden wielki matrix i ja bym nie chciał uprawiać seksu z kobietą, która minutę wcześniej wzięła taką tabletę...
[17.03.2008] 08:39
Ola_27
My z mężem też naturalną metodę stosujemy. Jak dotąd jedna zaplanowana! ciąża Antykoncepcja hormonalna (wbrew kampaniom reklamowym ogromnych koncernów) to zwykłe zatruwanie organizmu, a przez gumkę nie jest tak przyjemnie
[17.07.2019] 17:04
[17.03.2008] 17:27
endrjuuuuj
a ja pierdziele zebranie moherow ja stosuje gume ale jedno wam przyznam wygodniej jest bez niej dlatego czasami stosujemy przerywany. ryzyko spore ale inaczej sie nie da bo po tabletkach bardzo bolala ja glowa (doslownie) chociaz zmieniala je dwa razy. lekarz powiedzial ze widocznie jej organizm jest zbyt wrazliwy i nie bedzie mogla stosowac tabletek a ja tez chce miec przyjemny seks a nie tylko guma i guma
[17.03.2008] 17:57
mohery nie uprawiają seksu
idioto
[17.03.2008] 21:21
ciastolina3d
endrjuuuuj (08.03.17 17:27):
a ja pierdziele zebranie moherow ja stosuje gume ale jedno wam przyznam wygodniej jest bez niej dlatego czasami stosujemy przerywany. ryzyko spore ale inaczej sie nie da bo po tabletkach bardzo bolala ja glowa (doslownie) chociaz zmieniala je dwa razy. lekarz powiedzial ze widocznie jej organizm jest zbyt wrazliwy i nie bedzie mogla stosowac tabletek a ja tez chce miec przyjemny seks a nie tylko guma i guma

chcesz mieć przyjemny seks i wyskakujesz w najlepszym momencie? mnie by to frustrowało. seks jest fajny i dlatego miło go przeprowadzić do końca A jak twoja partnerka jest wrażliwa, to dla niej przerywany też pewnie nie jest cud miód. i kogo ty od moherów wyzywasz? dziecko drogie... ja beretu nie mam w ogóle. i bezpośrednio mówiąc lubię seks i lubię się czuć bezpieczna i zdrowa. a jak nie wiesz na czym npr polega to najłatwiej się z kogoś nabijać, żeby niewiedzę ukryć...
[17.03.2008] 21:27
ciastolina3d
raaaaaaaaa___ (08.03.17 00:03):
spodziewałem się raczej ataku niż poparcia XD dzięki ciastolina. Widzisz, cały problem w tym, że jest grupa katoli-fanatyków, którzy strasznie krzyczą, robią niezwykły młyn i zamieszanie wokół siebie, gdy tylko człowiek zapyta o jakąś drażliwą kwestię, np. antykoncepcję. A tu nie trzeba religii, czy wywodów księży, tylko czystej biologii i obiektywnego myślenia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie udawał, że powodowanie choroby jest czymś normalnym i wskazanym. A ludzie dają się złapać na całą reklamę tej chemii i później się dziwią, że żona jest za sucha i że w ogóle nie ma ochoty na seks. Śmieszne jest to, że tu wchodzi kolejny produkt. Za sucha? Kup lubrykant. Zostaje tylko problem braku ochoty na seks, ale myślę, że i na to zrobią tablety. Tylko problem w tym, że to oszukiwanie samego siebie, jeden wielki matrix i ja bym nie chciał uprawiać seksu z kobietą, która minutę wcześniej wzięła taką tabletę...

A widzisz, nie wszyscy się śmieją Ja sobie powiedziałam też, że tabletek brać nie będę nigdy i się cieszę, że nie dałam się złapać reklamom i ginekologowi, który na "nieregularny" cykl mi tabsy chciał dać a jak się okazało, nie jest on taki znowu nieregularny. po prostu różne długości, bo jajeczkowanie różńie wypada. i trzeba przyznać, że jak ochota na seks jest super i nie trzeba się truć chemią ani gumki zakładać A co do fanatyków, to masz rację. jest grupa osób, które robią szum i strasznie sie oburzają na samo słowo prezerwatywa. a to nie o to chodzi przecież by innych obrażać itd. Ja po prostu wiem, że to dla mnie dobre, dla mojego ciała i zdrowia. i jest ok.
[17.03.2008] 22:16
waldemarwaldek
oj ludzie, zastanówcie się trochę

Wiadomo że pigulki i gumki maja wady, ale jak zestawimy wady i zalety to przeważają zalety.. Poza tym są inne środki: wkładka domaciczna(chyba najlepsza antykoncepcja), plastry, zastrzyki hormonalne, globulki, żele plemnikobujcze..

Pytanie bylo jakiej stosujecie antykoncepcji? wkoncu prawie nikt nie odpowiedzial, tylko jakies moherstwo sie zebrało. Przypominam że "naturalne metody planowania rodziny" to NIE JEST antykoncepcja. I nie jest żadnym novuw że te metody są bardzo ale to bardzo zawodne. I mają napewno dużo wiecej wad niz antykoncepcja (oprocz niskiej skutecznosci np niemożność współżycia o dowolnej poże, konieczność ciągłej kontroli, trudnosci zwiazane z nieregularnym cyklem itd) Ale cóż, niech każdy robi tak jak uważa, zależnie od swojego światopolądu, upodobań, możliwosci, planow co do potomstwa itp Nie lubię tylko jak ktoś jest bardzo subiektywny i np z powodu swoich poglądów na siłę wynajduje wad np pigułek a pomija zalety
[17.03.2008] 22:29
Po przejściach 38
waldemarwaldek (08.03.17 22:16):
oj ludzie, zastanówcie się trochę

Wiadomo że pigulki i gumki maja wady, ale jak zestawimy wady i zalety to przeważają zalety.. Poza tym są inne środki: wkładka domaciczna(chyba najlepsza antykoncepcja), plastry, zastrzyki hormonalne, globulki, żele plemnikobujcze..

Pytanie bylo jakiej stosujecie antykoncepcji? wkoncu prawie nikt nie odpowiedzial, tylko jakies moherstwo sie zebrało. Przypominam że \\\"naturalne metody planowania rodziny\\\" to NIE JEST antykoncepcja. I nie jest żadnym novuw że te metody są bardzo ale to bardzo zawodne. I mają napewno dużo wiecej wad niz antykoncepcja (oprocz niskiej skutecznosci np niemożność współżycia o dowolnej poże, konieczność ciągłej kontroli, trudnosci zwiazane z nieregularnym cyklem itd) Ale cóż, niech każdy robi tak jak uważa, zależnie od swojego światopolądu, upodobań, możliwosci, planow co do potomstwa itp Nie lubię tylko jak ktoś jest bardzo subiektywny i np z powodu swoich poglądów na siłę wynajduje wad np pigułek a pomija zalety

Po hormonach - nowotwory
O dzieciach rodzących się ze sprężynkami w głowie pewno nie słyszałeś

Podwiąż se jajca, albo sam łyknij pigułki, to pogadamy
[17.03.2008] 22:36
Po przejściach 38
ciastolina3d (08.03.17 21:27):
raaaaaaaaa___ (08.03.17 00:03):

A widzisz, nie wszyscy się śmieją Ja sobie powiedziałam też, że tabletek brać nie będę nigdy i się cieszę, że nie dałam się złapać reklamom i ginekologowi, który na \"nieregularny\" cykl mi tabsy chciał dać a jak się okazało, nie jest on taki znowu nieregularny. po prostu różne długości, bo jajeczkowanie różńie wypada. i trzeba przyznać, że jak ochota na seks jest super i nie trzeba się truć chemią ani gumki zakładać A co do fanatyków, to masz rację. jest grupa osób, które robią szum i strasznie sie oburzają na samo słowo prezerwatywa. a to nie o to chodzi przecież by innych obrażać itd. Ja po prostu wiem, że to dla mnie dobre, dla mojego ciała i zdrowia. i jest ok.

Mój ginekolog też polecał różne preparaty, a urlopy spędzał na Hawajach. Tylko potem, jak rak się przypętał jakoś zaczął mnie unikać. Jakoś z tego wyszłam, chociaż czuję się już jak wrak. Wolę nie myśleć o armii naiwnych nastolatek, które dają sobie wmówić, że plasterki są nieszkodliwe, a pigułki poprawiają cerę :/
[17.03.2008] 22:58
UWAGA MOHERY
100%
[17.03.2008] 23:11
lekarz ..............
Z calym szacunkiem..poruszacie jednoczesnie szereg kwestii, laczac je w calosc zupelnie niepotrzebnie, nadto prezentujecie olbrzymia ignoracje.
1)poczytac co to jest nowotwor, jak powstaje ewentualnie spytac sie kompetentnej osoby
2)szereg badan naukowych juz dawno temu udowodnil, ze nowoczesna antykoncpecja hormonalna NIE JEST szkodliwa, o ile jest przyjmowana zgodnie z zaleceniami.

czesc szanownych pan dorabia teoria tam gdzie nie powinna, dodatkowo wilkajac we wszystko ideolo, niepotrzebnie.
[17.03.2008] 23:37
inny lekarz ___
a ja tylko dodam, że za badania leków wprowadzanych na rynek płacą te same firmy do których lek należy. Koszt stworzenia nowoczesnej pigułki antykoncepcyjnej to 5-7 mil dolarów. Później badania, za które płaci ta sama firma. Myślisz, że jak już zainwestowali 5 mil dolarów w pigułe to będą teraz ryzykowali sprawdzając ją dokładnie jak działa na organizm człowieka?

Kilka lat temu jeden ze znanych zachodnich lekarzy odszedł na emeryturę. Ostatnie 30 lat pracował w takim laboratorium. Po odejściu opublikował dokumenty dotyczące badań ostatnich antykoncepcyjnych środków hormonalnych. Potwierdził, że te tablety zostały przepychane na siłę przez badania, że wyniki badań były fałszowane, aby środki wchodziły bez problemu na rynek.

Z jednej strony zajeżdża teorią spiskową, ale z drugiej - wiemy w jakim świecie żyjemy. Tutaj liczy się kasa. A firmy farmaceutyczne to giganty. Ich stać na wszystko. Kupują nawet lekarzy, nieraz całe oddziały. Myślisz, że nie kupią wyników badań? nie żartuj...

Można powiedzieć, że w życiu wszystko nam szkodzi, że tablety też mają swoje wady, ale tego nie zmienimy. Dużo w tym prawdy, ale ja Ci powiem, że ja swojej żonie nigdy tego nie zafunduję. Nie będę narażał jej zdrowia tylko po to, żeby sobie podupczyć bez obawy że zajdzie.

Aaa i jeszcze jedno. Tablety obniżają ryzyko wystąpienia raka piersi i zawału serca. Pięknie prawda? Ale podwyższają ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy i jajowodów. O tym już nikt nie mówi i to mnie strasznie w_k_u_r_w_i_a, bo później ludzie żyją w różowym świecie gdzie tablety są takie dobre i nieskazitelne i jak się z tym nie zgadzasz to od razu przylepiają ci plakietkę "moher" i tupią nogą. Co za naiwność i tępota.

Zresztą wystarczy pomyśleć logiczne. Zobacz, w aptece nie ma innego środka, który powodowałby chorobę. Są same leki. Tylko te tablety psują organizm, czynią człowieka bezpłodnym. W polsce mamy 20% bezpłodnych par i myślę że co jak co, ale ich to już w ogóle krew zalewa, że ludzie kupują to świństwo zamiast robić dzieciaki.
[18.03.2008] 08:03
Primum Non Nocere
lekarz .............. (08.03.17 23:11):
Z calym szacunkiem..poruszacie jednoczesnie szereg kwestii, laczac je w calosc zupelnie niepotrzebnie, nadto prezentujecie olbrzymia ignoracje.
1)poczytac co to jest nowotwor, jak powstaje ewentualnie spytac sie kompetentnej osoby
2)szereg badan naukowych juz dawno temu udowodnil, ze nowoczesna antykoncpecja hormonalna NIE JEST szkodliwa, o ile jest przyjmowana zgodnie z zaleceniami.

czesc szanownych pan dorabia teoria tam gdzie nie powinna, dodatkowo wilkajac we wszystko ideolo, niepotrzebnie.

Tak z ciebie lekarz jak z Tuska baletnica
[18.03.2008] 08:10
Primum Non Nocere
Myślę, że za jakiś czas część chorych kobiet się zbuntuje i zaczną taką kampanię, jak palacze z nowotworami dróg oddechowych, przeciw producentom papierosów. Ciekawe czy minister zdrowia zacznie dodawać adekwatne dopiski na opakowaniach środków antykoncepcyjnych "Używanie hormonów powoduje raka dróg rodnych". A jeszcze ciekawsze czy wówczas takie "leki" będą dostępne w aptekach

Zaślepienie to przejawiają ci, dla których seks bez konsekwencji na gwizdnięcie w dodatku jest ważniejszy niż zdrowie. Łatwo uwierzyć w bajki, tylko potem żaden lekarz, żaden koncern nie zwróci ci zdrowia, ani nie da pieniędzy na leczenie. A w Polsce w obecnych warunkach dla przeciętnego szaraka bez pieniędzy i znajomości rak oznacza wyrok śmierci.
[18.03.2008] 12:09
Aga-1977
Prezerwatywy (oczywiście te droższe) w zupełności wystarczą.
Z mężem od paru lat je stosujemy i nie było 'wpadki'
[18.03.2008] 14:29
Szklanka wody zamiast

[18.03.2008] 20:20
malenka8484
czy od moherów się wyzywa także osoby, które jedzą ekologiczną marchew? no wiecie, bo nie chcą brać chemii do organizmu Ja mam gorący seks naturalnie i nie zmienię tego nigdy. Naturalne metody SĄ skuteczne. i wiedzą to ci, którzy ich używają
[18.03.2008] 20:50
Pawelllllll
Niektórzy nie wiedza chyba co to ideologia. Większość facetów i kobiet argumentuje tu NPR tym ze jest zdrowy a nie ze daje zbawienie czy tez ze tak chce ojciec rydzyk.

Naprawde nie lubie mocherow ale niktorzy tu sa mocherofobami. w moherach akurat nie jest złe to ze chcą żyć tradycyjnie i według chrześcijańskich zasada moralnych tylko to ze potępiają innych, ze sa zapatrzne w jakas jedna opcje polityczna u radio maryja. Osoby które zas potępiają mohery sa wtedy takie same.

Propos NPR.
Stosuje z zona NPR i jest super. tez na poczatku sie smialem, ale jak mi zona wytlumaczyla i pokazal o co chodzi to naprawde to jest 100% metoda - wada - trzeba ja dobrze poznac i to jest fakt, ale zdrowa jest i to na maxa.

jak na razie od 2 lat nie mamy dzieci. jak je zaplanujemy to bedziemy mieli

pozdrawiam tezwww.npr.lua.pl
[19.03.2008] 13:01
KrisKr
Pawelllllll (08.03.18 20:50):
Niektórzy nie wiedza chyba co to ideologia. Większość facetów i kobiet argumentuje tu NPR tym ze jest zdrowy a nie ze daje zbawienie czy tez ze tak chce ojciec rydzyk.

Naprawde nie lubie mocherow ale niktorzy tu sa mocherofobami. w moherach akurat nie jest złe to ze chcą żyć tradycyjnie i według chrześcijańskich zasada moralnych tylko to ze potępiają innych, ze sa zapatrzne w jakas jedna opcje polityczna u radio maryja. Osoby które zas potępiają mohery sa wtedy takie same.

Propos NPR.
Stosuje z zona NPR i jest super. tez na poczatku sie smialem, ale jak mi zona wytlumaczyla i pokazal o co chodzi to naprawde to jest 100% metoda - wada - trzeba ja dobrze poznac i to jest fakt, ale zdrowa jest i to na maxa.

Właśnie - przegląnijcie stronę Naturalnego Planowania Rodziny. To nie ma nic wspólnego z antykoncepcją! Tam planujesz poczęcie!!!
W związku z czym dalej pytanie jak w pierwszym poście.
[19.03.2008] 18:56
Małżeństwo z 10letnim stażem
W czasie jajeczkowania prezerwatywy, a poza okresem płodnym bez zabezpieczeń. W zupełności wystarcza i nie trzeba się narażać na skutki uboczne proszków (żona miała mdłości, zawroty głowy, niechęć do współżycia).
[19.03.2008] 18:58
Małżeństwo z 10letnim stażem
KrisKr (08.03.19 13:01):
Pawelllllll (08.03.18 20:50):

Propos NPR.

Właśnie - przegląnijcie stronę Naturalnego Planowania Rodziny. To nie ma nic wspólnego z antykoncepcją! Tam planujesz poczęcie!!!
W związku z czym dalej pytanie jak w pierwszym poście.

W sumie na jedno wychodzi, bo znając organizm kobiety i cykl nie będzie niezaplanowanej ciąży - a o to w antykoncepcji chodzi.
[10.11.2010] 16:39
dupeczka456
Ja stosuję plastry hormonalne i jestem zadowolona.
[27.03.2011] 09:18
wariwolka
Antykoncepcja to temat rzeka, dlatego polecam ciekawy artykuł:
http://kobieceprawdy.pl/article_uni/pikanter ia/kochaj_sie_z_zabezpieczeniem.html
[30.04.2011] 22:19
Kenji
stosowaliscie kiedys tabletki po ? Mieliscie problem z ich dostaniem?
[30.05.2011] 00:49
hatiflati
Ja generalnie stosuję tabletki anty, jednak znając swoje roztrzepanie, zaopatrzyłam się w razie czego w tabletke Escapelle, aby zaoszczędzić sobie stresu przy ewentualnej niespodziewanej wpadce Polecam ten myk każdemu, zwłaszcza, że naprawdę wielu lekarzy odmawia wypisania recepty na takie tabletki. Mi się udało za pierwszym razem, a znalazłam lekarza na wpadka.pl
[17.01.2012] 14:53
Anka123456
metody naturalne,polecam
[17.07.2012] 13:04
cashmir86
Fajnie, że na tym forum jest tyle osób stosujących naturalne metody. Ja też jestem z mężem ich zwolenniczką i nie rozumiem ludzi, którzy chcą się truć tabletkami. Mam nieregularny okres więc żeby mieć pewność co do dni nawet minimalnie płodnych, stosujemy z mężem monitorek płodności ovacue, który na podstawie elektrolitów w ślinie wyznacza dni płodne/niepłodne. Na szczęście tych niepłodnych nie jest aż tak dużo w cyklu w każdym razie u nas ta metoda działa już 3 lata (jak na razie bez wpadki
[18.12.2013] 09:27
monia44l
Ja raczej nie stosuje antykoncepcji hormonalnej, są inne metody http://dzieckochoruje.pl/metody-antykoncepcj i/ które nie grożą zaburzeniami hormonalnymi i te stosuje.

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat