o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Studia MEDYCYNA

1 2 3 4 5   » 8 Strony tematu:
[01.03.2009] 20:07
mo..ni
gimnazjalista (09.02.21 12:16):
jetem w gimnazjum i chce byc lekarzem czy w liceum przez 3 lata dam rade przygotowac sie aby zdac mature z rozszerzonej biologi i chemi ? prosze o odpowiedz

Jeśli się przyłożysz do nauki i będziesz się starać to jasne ze masz szanse, ale pamiętaj jeszcze o fizyce bo jak na razie to jeszcze w większości szkol jest ona jeszcze wymagana na medyc.
niestety...
[11.03.2009] 15:39
kurkuma122
Witam!
Bardzo lubię biologię,średnio chemię...
Chciałabym zapytać czy trzeba koniecznie zdawać na medycynę rozszerzoną chemię,czy wystarczy poziom podstawowy??
bardzo proszę o odpowiedz, gdyż mam dylemat...
[11.03.2009] 22:36
mustafasina
bez rozszerzonej chemii i biologii nie ma wjazdu.już nawet można pominąć teraz rozszerzoną fizykę.
[12.03.2009] 08:49
madzka_
Bez chemii ani rusz. To podstawa tak samo jak biologia... Nie wyobrażam sobie, żeby na medycynę dostał się ktoś bez rozszerzonej chemii. No ale jeżeli weźmiesz się za naukę to dasz radę
[12.03.2009] 19:48
ZwykłaDziewczyna...
Jestem uczennicą II kl LO o profilu ekologicznym.Mam rozszerzoną biologię i chemię elementy rozszerzenia.Jednakże mam wymagających ale słabo uczących nauczycieli.Marzą mi się studia medycyny, jednakże na korepetycje mnie nie stać...A mam duże zaleglości z chemi ,w zwykłych reakcjach się gubię..Czy są jakies książki żeby było wszystko dobrze wyjasnione??Czy mam szansę na takie studia...W sumie niewiele czasu mi zostało..Z góry dziękuję za odpowiedzi..
[28.03.2020] 08:51
[13.03.2009] 09:59
Adriocvx
Schowaj sie.Takich jak ty nie potrzeba.
[13.03.2009] 14:52
jaa20/2
kurkuma122 (09.03.11 15:39):
Witam!
Bardzo lubię biologię,średnio chemię...
Chciałabym zapytać czy trzeba koniecznie zdawać na medycynę rozszerzoną chemię,czy wystarczy poziom podstawowy??
bardzo proszę o odpowiedz, gdyż mam dylemat...

czemu zadajecie takie głupie pytania, wystarczy wziąć informator, albo poszukać np. na stronie uczelni, jeśli tego nie potrafisz to jak w ogóle chcesz iść na medycynę, ten zawód wymaga myślenia.
[14.03.2009] 16:19
kurkuma122
jaa20/2 (09.03.13 14:52):
czemu zadajecie takie głupie pytania, wystarczy wziąć informator, albo poszukać np. na stronie uczelni, jeśli tego nie potrafisz to jak w ogóle chcesz iść na medycynę, ten zawód wymaga myślenia.

myślałam,że na takim forum piszą osoby o dużym ilorazie inteligencji,ale widać myliłam się...
Nie należy nikogo krytykować,gdyż to szczyt chamstwa.
dziękuję za bardzo "wyczerpującą"odpowiedź.
[14.03.2009] 16:24
kurkuma122
ZwykłaDziewczyna... (09.03.12 19:48):
Jestem uczennicą II kl LO o profilu ekologicznym.Mam rozszerzoną biologię i chemię elementy rozszerzenia.Jednakże mam wymagających ale słabo uczących nauczycieli.Marzą mi się studia medycyny, jednakże na korepetycje mnie nie stać...A mam duże zaleglości z chemi ,w zwykłych reakcjach się gubię..Czy są jakies książki żeby było wszystko dobrze wyjasnione??Czy mam szansę na takie studia...W sumie niewiele czasu mi zostało..Z góry dziękuję za odpowiedzi..

ja uważam,że dla chcącego nic trundnego...
Polecam zbiór Operona bądź Pazdro
Poradzisz sobie i nie patrz na ludzi, którzy zazdroszą ci,że chcesz coś osiągnąć w życiu..., bo ja miałam nie raz doczynienia z takimi ludźmi.Uwierz w siebie!
[14.03.2009] 16:34
kurkuma122
madzka_ (09.03.12 08:49):
Bez chemii ani rusz. To podstawa tak samo jak biologia... Nie wyobrażam sobie, żeby na medycynę dostał się ktoś bez rozszerzonej chemii. No ale jeżeli weźmiesz się za naukę to dasz radę

Bardzo dziękuję za odpowiedź
[14.03.2009] 19:38
ZwykłaDziewczyna
Dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc podbudowałaś mnie.. No niestety niektórzy nie potrafią zrozumieć innych...
[20.03.2009] 14:49
ekonomistka
no widzę, że ludzie którzy dostali się na medycyny - powariowali od przerostu ego
atakujecie tych biednych chętnych za niewinne pytania
obrażacie, chce udowodnić waszą wyższość
a ja to czytam i sobie myślę, że smutnym jest że właśnie tacy ludzie jak wy biorą się za tak szlachetny zawód
wstyd
[20.03.2009] 15:14
mustafasina
a chciałabyś,żeby leczył Cię ktoś,kto poprawiał ileś lat anatomię?przedmiot sztandarowy?albo ktoś,kto ledwo cokolwiek kapuje?albo kto jest przepychany do przodu,bo mamusia i tatuś mu płacą,a uczelnia takich długo trzyma? następnym razem się o to zapytaj,jak usłyszysz,że jakiś lekarz robiąc coś bezmyślnie mało nie okaleczył albo nie uśmiercił delikwenta. medycyna to nie samo powołanie, do tego trzeba mieć też głowę, bo leczenie ludzi to nie jest prosta sprawa "oj,zepsuło się.wyrzucamy,kupimy nowe".jasne jest,że nikt nie jest nieomylny,ale im mniej błędów,tym lepiej
[20.03.2009] 16:27
jaa20/2
ekonomistka (09.03.20 14:49):
no widzę, że ludzie którzy dostali się na medycyny - powariowali od przerostu ego
atakujecie tych biednych chętnych za niewinne pytania
obrażacie, chce udowodnić waszą wyższość
a ja to czytam i sobie myślę, że smutnym jest że właśnie tacy ludzie jak wy biorą się za tak szlachetny zawód
wstyd

a skąd wiesz, że jestem na medycynie, z mojej wypowiedzi to nie wynika, a poza tym nikogo nie krytykuję tylko stwierdzam fakty, wystarczy trochę logicznego myślenia. Dodam jeszcze, że nie mam żadnego przerostu ego, to ty masz chyba jakieś poczucie niedowartościowania bo pewnie się nie dostałaś na medycynę i krytykujesz wszystkich, którzy się dostali i są szczęśliwi z tego powodu.
mustafasina dziękuję za poparcie, święte słowa, dużo w nich prawdy.
[20.03.2009] 16:44
madzka_
No tak, ale to są pytania dotyczące tylko matury i szans dostania się a nie poprawek czy czegoś. Ja chce się dostać na medycynę, zapytałam tylko o wymaganą maturę. A uczę się dobrze i nie mam żadnych poprawek. Po za tym jestem w lo, na profilu medycznym, dodam świetnym lo Więc chyba będę mieć solidne przygotowanie... Ty od razu widzisz czarne scenariusze, że osoby pytające na forum muszą być nieudacznikami, kretynami, nieukami i w ogóle bezmózgowia, niemyślące.
[20.03.2009] 17:10
jaa20/2
madzka_ (09.03.20 16:44):
Ty od razu widzisz czarne scenariusze, że osoby pytające na forum muszą być nieudacznikami, kretynami, nieukami i w ogóle bezmózgowia, niemyślące.

A czy widzisz tu jakiekolwiek słowo typu: debil bądź nieudacznik? bez przesady. Chodzi o to po prostu, że wystarczy najpierw samemu poszukać itd. według mnie to bardziej rozwija i uczy samodzielności.

Powodzenia!
[23.03.2009] 19:39
anonim11110
mustafasina (09.03.20 15:14):
a chciałabyś,żeby leczył Cię ktoś,kto poprawiał ileś lat anatomię?przedmiot sztandarowy?albo ktoś,kto ledwo cokolwiek kapuje?albo kto jest przepychany do przodu,bo mamusia i tatuś mu płacą,a uczelnia takich długo trzyma? następnym razem się o to zapytaj,jak usłyszysz,że jakiś lekarz robiąc coś bezmyślnie mało nie okaleczył albo nie uśmiercił delikwenta. medycyna to nie samo powołanie, do tego trzeba mieć też głowę, bo leczenie ludzi to nie jest prosta sprawa \\\"oj,zepsuło się.wyrzucamy,kupimy nowe\\\".jasne jest,że nikt nie jest nieomylny,ale im mniej błędów,tym lepiej

uważam że ekonomistka ma rację!
tu nikt nie pytał o porawki ani o korupcję...
najpierw zastanów się co piszesz,bo z tego wynika że nie na temat.
Wypierdku \'Mądrości\'
wspólczuje pacjentom których będziesz przyjmował..., bo z takim nastawieniem i nieżyczliwością raczej \'odpędzisz\' ich od swojej osoby
[23.03.2009] 20:24
prawnik122
mustafasina (09.03.20 15:14):
a chciałabyś,żeby leczył Cię ktoś,kto poprawiał ileś lat anatomię?przedmiot sztandarowy?albo ktoś,kto ledwo cokolwiek kapuje?albo kto jest przepychany do przodu,bo mamusia i tatuś mu płacą,a uczelnia takich długo trzyma? następnym razem się o to zapytaj,jak usłyszysz,że jakiś lekarz robiąc coś bezmyślnie mało nie okaleczył albo nie uśmiercił delikwenta. medycyna to nie samo powołanie, do tego trzeba mieć też głowę, bo leczenie ludzi to nie jest prosta sprawa \"oj,zepsuło się.wyrzucamy,kupimy nowe\".jasne jest,że nikt nie jest nieomylny,ale im mniej błędów,tym lepiej

Przykre jest to co wypisujesz, nie widzałem jeszcze tak obraźliwego forum.Moim zdaniem ty tylko udajesz,że jesteś studentem tej dziedziny nauki, bowiem na medycyne startują tylko inteligentni i KOMUNIKATYWNI ludzie.
Osobiście uważam,że krytyce powinno się poddać własną osobę, zanim skrtykujesz innych.

Jean-Paul Sartre
"Kiedy widzi się, do czego doprowadziła współczesna medycyna, pytamy siebie mimo woli: ile pięter ma śmierć?"
[23.03.2009] 20:44
dewiant
wow ! ale zadyma, wy jesteście wszyscy porąbani!
gratuluję głupcom;p
hiehie
;p;p
[23.03.2009] 20:48
dewiant
[24.03.2009] 12:40
madzka_
Ej hej... z forum o medycynie zrobiła się jedna wielka awantura. Może już koniec tej dyskusji zmierzającej tylko do jednego???
[24.03.2009] 23:34
jaa20/2
dewiant (09.03.23 20:48):

Laska nie wyrywaj się tak
hiehie, bo ktoś ci coś powie nie miłego
żaden z was nie nadaje sie, lepiej idzcie na polityków będzie wam łatwiej BUHAHAHA BUHAHA
[25.03.2009] 11:58
Michałłłłłłłł
No i warto się czegoś więcej dowiedzieć, polecam te tytuły : http://drops.pl/index.php?page_id=6&catid=14 7&search=1
[25.03.2009] 13:17
bakubaka
chyba nie musze nic dodawac wiec tylko polecam http://foto-wrocek.blogspot.com
[25.03.2009] 23:20
lilad
Adriocvx (09.03.13 09:59):
Dokładnie. SKoro juz teraz Twoich rodziców nie stac na korepetycje z przedmiotu, to niby skąd weźmiesz pieniądze na książki i inne potrzebne na medycynie rzeczy. Nie mówiąc już o opłacie mieszkania ( jeśli nie mieszkasz w miejscu w którym znajduje się dana uczelnia) itd.
Marzyć zawsze warto jednak myślę ż enie ma Co tracić na te marzenia czasu skoro sprawa już jest od dawna uważana za przegraną.
Medycyna również jak i prawo jest tylko dla Elit Pozdrawiam!
[26.03.2009] 13:09
artificialBlack
lilad (09.03.25 23:20):
Adriocvx (09.03.13 09:59):

Dokładnie. SKoro juz teraz Twoich rodziców nie stac na korepetycje z przedmiotu, to niby skąd weźmiesz pieniądze na książki i inne potrzebne na medycynie rzeczy. Nie mówiąc już o opłacie mieszkania ( jeśli nie mieszkasz w miejscu w którym znajduje się dana uczelnia) itd.
Marzyć zawsze warto jednak myślę ż enie ma Co tracić na te marzenia czasu skoro sprawa już jest od dawna uważana za przegraną.
Medycyna również jak i prawo jest tylko dla Elit Pozdrawiam!

ale się uśmiałam jak to przeczytałam... buahaha, pisał to chyba jakiś bogaty nadęty bufon, który uważa się za nie wiadomo kogo.
To chyba tylko Ty tak uważasz, jakoś ja się nie wywodzę z żadnej elity, tylko ze zwykłej i niezbyt zamożnej rodziny, i studiuję, nie mam problemu z płaceniem za mieszkanie i z niczym innym, a poza mną studiują też moi dwaj bracia i jakoś wszyscy dajemy sobie radę. Książki można wypożyczyć w bibliotece (choć niektóre, takie jak atlasy anatomii warto kupić), a poza tym można mieszkać w akademiku, to zawsze trochę taniej wychodzi.
[06.04.2009] 18:14
ktosiek223
Czy strasznie jest pracować w prosektorium?
[24.04.2009] 14:07
doruśś
mam pytanie ile przedmiotów trzeba zdać w liceum żeby się dostać i jakie dzieki
[24.04.2009] 14:53
madzka_
Polski, język obcy, matematykę (jeżeli dla twojego rocznika jest obowiązkowa), chemie i biologie na rozszerzeniu, czasami też fizyka na rozszerzeniu to zależy od uczelni.
[24.04.2009] 17:51
Antoninaaaaaa
NIGDY SIE NIE DOSTANIECIE,BO SIE NIE NADAJECIE!!!!TEN KTO SIE NADAJE NIE MARNUJE CZASU NA GLUPICH FORACH,TYLKO ZGLEBIA TAJNIKI WIEDZY O LUDZKIM ORGANIZMIE....!!!

1 2 3 4 5   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat