o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Studia MEDYCYNA

1 2 3 4   » 8 Strony tematu:
[14.05.2008] 10:29
Angie..
Hmmm tak myslałam..Chociaz dotarło do mnie równiez ze mozna isc na stomatologie po licencjacie z pielegniarstwa..Prawda to?tez trzeba zdawac z chem i fizyki..?
buziaczki
[14.05.2008] 12:50
an88
nie umiesz czytać?w wymaganiach pisze wyraźnie,że potrzebna jest zdana matura z rozszerzonej chemii,biologii i fizyki(na większość).a skąd Ci przyszło pielęgniarstwo do głowy?!co to ma wspólnego ze stomą?!najpierw czytanie ze zrozumieniem kochana,a potem składanie papierów na takie studia.
[30.05.2008] 19:10
uczennicaaa
Ja dopiero w tym roku idę do LO ale na profil humanistyczny. Czy to aż taki kłopot żeby zdać maturę z biol-chem? Interesuje mnie położnictwo lub pediatria. Wiecie coś o tym?
[30.05.2008] 19:21
pigułka88
Tak, to bardzo duży problem, aby zdać maturę z biologii i chemii, gdy jestes na profilu humanistycznym.
Weź też pod uwagę, że położnictwo i pediatria to dwa, całkowicie różne wydziały studiów na akademii medycznej.

Pediatria, to wydział lekarski.
Położnictwo podchodzi pod wydział opieki zdrowotonej; czyli tam, gdzie pielęgniarstwo czy fizjoterapia.

No i wymagania masz odmienne - na położnictwo starczy nawet matura z biologii podstawowa, a na lekarski musisz zdawać rozszerzenie z chemii i biologii, a czasem też z fizyki.
[03.06.2008] 22:47
moniaaaka
dzien dobry. ja mam takie pytanie czyzawsze na medycyne trzeba zdawc rowniez rozszerzona fizyke procz biologi i chemi? czy moze wycofali juz gdzies ten przedmiot ? pozdrawiam
[04.04.2020] 07:09
[17.07.2008] 16:45
Materialy
Materialy na MEDYCYNE!

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5524389
[11.09.2008] 17:27
III LO
Czy ktos wie na jakie akademie nnie trzeba zdawac fizyki wiem ze w Poznaniu nie jest ona wymagana ale tam ponoc trudno sie dostac Jesli ktos wie niech odp jak najszybciej I czy te akademie sa rowniez dobre
[12.09.2008] 10:56
włącz telewizor ...
…….założyłem 27 kwietnia 1997. Prawie 12 lat temu, dla Internetu archaiczne czasy. W Polsce Internet działał ledwo od 3 lat. Wielu rzeczy dzisiaj oczywistych jeszcze nie było: nie było Googli (wystartowały w 1998), PHP (dopiero pracowano nad nim), Wikipedii (2001). Strony internetowe przeważnie każdy robił sam, w „gołym” HTML’u. Pochwalę się, że nauczyłem się go w dwa dni. Nad Siecią unosił się w tamtych latach duch amatorstwa i elitarności (jeszcze!).
Podświadomość :
Włącz radio i słuchaj wiadomości dziennik telewizyjny pisz co słyszysz cały czas w kółko , słuchaj i pisz .
[22.09.2008] 22:16
Papausia
YFF (08.01.29 16:32):
aaa... tak ogólnie na studiach jest dosyć fajnie, tylko, że trzeba się cały czas uczyć (no ale jak się wybiera takie studia to trzeba się z tym liczyć). Ale da się przeżyć

A jak wygląda ta nauka? Czy jest to bezsensowne rycie na pamięć żeby egzaminy zaliczyć czy też da się to jakoś inaczej ugryźć???
[28.09.2008] 17:41
Stern
Cześć jestem w 1 klasie Lo na bio-chemie ... od dziecka marze żeby iść na medycyne Konkretne Chirurgia.Wiem duzo nauki ale ktoś musi to kuć i teraz tak Gdzie nie trzeba mić zdanej matury z fizyki zeby sie dostać i ile zazwyczaj trzeba mieć punktów ... Bardzo trudno jest się dostać......... ??? Pozdrawiam
[28.09.2008] 22:13
iśka_88
co do nauki:niestety na 1 i podobno na 2 roku jest to bezsensowna nauka na pamięć. Próbowałam brać anatomię na zrozumienie, ale ci uczący sie po prostu na pamięć wychodzili na tym duużo lepiej. Trzeba uczyć się niemal codziennie, ale ja miałam czas i na kino i na imprezy. trzeba sobie tylko wprowadzić samodyscyplinę i to wystarczy.
Co do fizyki(zwlaszcza dla pierwszaków) wszysto jest do nadrobienia i nauczenia!Ja bylam cieniakiem z fizyki i zdołałam się jej nauczyć na 75% co w 1 klasie było , dla takiego antytalentu jak ja, nie do pomyślenia. Tam gdzie nie ma fizyki jest niestety większa konkurencja i można się na tym przejechać. Kilku moich znajomych-świetnych uczniów z resztą-wybrało to wyjście i polegli.
[29.09.2008] 19:43
Papausia
Hejka! mam zamiar zdawać na medycynę CM UJ . W tym roku piszę maturę. Jestem na biolchemie ale fizyka to nawet podstawa nie jest zrealizowana. Niech ktoś napisze, realnie, czy próbował nauczyć się fizyki w ciągu klasy matutalnej żeby ją zdać na rozszerzeniu???
pozdrawiam
[30.09.2008] 18:38
kus kus
Witam wszystkich .Obecnie jestem w 1 kl.LO na profilu humanistycznym.Jednak myslę dośc poważnie o medycynie.Niestety kiepsko u mnie z chemią.Czy gdybym zdawała rozszerzona biole i podstawę chemii to masz szanse dostać sie do Zabrza na studia?
[03.10.2008] 20:17
mustafasina
nie masz szans dziewczynko.jak nie umiesz zakuć chemii,to co dopiero z cudowną anatomią,która jest zmorą pierwszego roku?
[04.10.2008] 09:36
Papausia
mustafasina (08.10.03 20:17):
nie masz szans dziewczynko.jak nie umiesz zakuć chemii,to co dopiero z cudowną anatomią,która jest zmorą pierwszego roku?
Dlaczego podcinasz dziewczynie skrzydła????
Przecież zawsze można próbować. A nóż widelec A choćby nawet sobie nie poradziła to nie koniec świta-po prostu nie wyszło
[05.10.2008] 10:31
mustafasina
Papausia (08.10.04 09:36):

Przecież zawsze można próbować. A nóż widelec A choćby nawet sobie nie poradziła to nie koniec świta-po prostu nie wyszło

jesteś na medycynie?to się nie wypowiadaj.ja jestem,to wiem.poza tym nikt nie przeskoczy zasad rekrytacji
[05.10.2008] 15:06
Papausia
mustafasina (08.10.05 10:31):
Papausia (08.10.04 09:36):

jesteś na medycynie?to się nie wypowiadaj.ja jestem,to wiem.poza tym nikt nie przeskoczy zasad rekrytacji

[05.10.2008] 15:08
Papausia
Nie masz racji. Jakby każdy tak myślał jak ty i od razu się poddawał to myślisz że byłoby tylu chętnych???
[05.10.2008] 21:01
Papausia
Hej Mustafasina. a tak w ogóle to na którym jesteś roku i gdzie studiujesz???
I nie mów, że jest tak zaje... ciężko bo nie uwierzę. Nie ma rzeczy nie możliwych, pod warunkiem że się czegoś naprawdę chce. A tak na dobrą sprawę to pisać mogę bo studiuje
[07.10.2008] 19:44
CzarnaVampirzyca
Witam.
Tak, tak, wiem, że jestem dopiero w 1 klasie LO ( a może już w 1 !) ale myślę bardzo poważnie o medycynie w Krakowie.
I otóż mam kilka pytań:
1. Zakładając, że te trzy przedmioty ( biologia, chemia, fizyka) zdam na 80 % realne jest moje dostanie się na tą uczelnie?
2. Jak to jest przy rekrutacji na studia? Liczą się punkty z podstawowych przedmiotów które są obowiązkowe + te, które uczelnia wymaga ( w tym wypadku chemia, biologia, fizyka) czy tylko te, które wymaga uczelnia?
3. Gdy byliście w 3 LO skupialiście się na tych przedmiotach, które będą brane pod uwagę na studia czy jednak staraliście się wszystko na równym poziomie?
Tak sobie myślę, że chyba nie powinnam się przejmować 3 z przedmiotów mało ważnych w mym wypadku. A może się mylę?

Z gór dzięki za odpowiedzi
[08.10.2008] 15:42
mustafasina
CzarnaVampirzyca (08.10.07 19:44):
Witam.
Tak, tak, wiem, że jestem dopiero w 1 klasie LO ( a może już w 1 !) ale myślę bardzo poważnie o medycynie w Krakowie.
I otóż mam kilka pytań:
1. Zakładając, że te trzy przedmioty ( biologia, chemia, fizyka) zdam na 80 % realne jest moje dostanie się na tą uczelnie?
2. Jak to jest przy rekrutacji na studia? Liczą się punkty z podstawowych przedmiotów które są obowiązkowe + te, które uczelnia wymaga ( w tym wypadku chemia, biologia, fizyka) czy tylko te, które wymaga uczelnia?
3. Gdy byliście w 3 LO skupialiście się na tych przedmiotach, które będą brane pod uwagę na studia czy jednak staraliście się wszystko na równym poziomie?
Tak sobie myślę, że chyba nie powinnam się przejmować 3 z przedmiotów mało ważnych w mym wypadku. A może się mylę?

Z gór dzięki za odpowiedzi

zdając wszystkie trzy na poziomie ok.80%,czyli sumarycznie mając 240 pkt myślę,że bez problemów,a przynajmniej w Lublinie,Katowicach,Szczecinie,Warszawie,Gdańsku.Katowice i Poznań biorą pod uwagę tylko biologię i chemię - tu próg kształtuje się na poziomie ok.165-170pkt (czyli po 85% z obu).powiem Ci szczerze,że łatwiej się dostać zadając fizykę,bo masz większy wachlarz wyboru.
w rekrutacji liczą tylko też 3 lub 2 dla Poznania i Katowic przedmioty,nic więcej
skupiałam się głównie na tych trzech,choć reszty wcale nie zostawiałam w tyle,może dlatego,że nie sprawiało mi to trudu,ale lepiej troszkę odpuścić z reszty,by skupić się na tych sztandarowych przedmiotach.zresztą w biochemach odpuszczają z pozostałych przedmiotów w klasie maturalnej.
[09.10.2008] 18:56
Czarnavampirzyca
Wielkie dzięki za odpowiedź .
Fizykę zamierzam zdawać. W końcu marzy mi się studiowanie w Krakowie.
[09.10.2008] 22:56
ebook22
Jak student może zdobyć kasę http://kredyt-studencki.zlotemysli.pl/nienna .php
[09.11.2008] 19:53
madzia__90  madzi_ia90@tlen.pl
AmoniaK26 (08.04.30 15:42):
Jestem w 1 kl technikum o profilu informatycznym. NIedawno zauważyłam ze bardzo mnie interesuje medycyna i Taki kierunek wlasnei chcialabym studiowac. Mam takie pytanie czy to mozliwe ze po takim profilu zdac na medycyne. wiem ze trzeba zdawac rozszezona bilogie chemie i fizyke. (Przyznam ze te przedmioty nie ida mi rewelacyjnie wrecz przeciwnie)Mysle ze jesli bym poswiecila na nie duzo czasu lepiej bym je zrozumiala, ale niestety w mojej klasie oprocz tych rzedmotow na profilu informatycznym trzeba wiele czasu poswiecic innym. Jest jeszcze jedno rozwiazanie = przeniesc sie na profil biol chem ale to juz jest rok w plecy i zmiana otoczenia...
bede wdzieczna za odpowiedz.. to dla mnie bd wazne...
pozdrawiam.
wiesz co. ja jestem w III klasie technikum i tak od września przerabiam materiał rozszeżony na maturke bo tez mi się marzy medycyna a konkretnie PAM. mam solidną podstawę z chemii więc jest mi łatwiej. Po rozmowie z wieloma studentami akademii medycznych doszłam do wniosku że jesli jest sie w miarę bystrą osobą to się da radę. potrzeba jest jedynie dużo samozaparcia i umiejętności wieeelu wyrzeczeń.

a co do technikum to w II klasie jest juz łatwiej.

życzę Ci powodzenia i dostania sie na AM, czego życzę również sobie.

a czy się uda? czas pokaże czy było warto odmawiać sobie przyjemności na rzecz książek. ja dowiem się za 1,5 roku.

ale za to jaka satysfakcja.

a co do tej fizyki to sądze ze bardziej opłaca się ją pisać, bo po pierwsze ktoś wydaje mi się musi być jednak w miarę bystry, przynajmniej na tyle zeby być w stanie sobie poradzić z tą fizyką, jeśli chce isc na AM to tam sobie zwyczajnie nie poradzi..
a 2 że łatwiej sie dsotac z fizyką niż bez. Ponieważ bez względu na to, jak bardzo ta rzecz nas rani... czasami odpuszczanie jej sobie, boli nas jeszcze bardziej..
[26.01.2009] 16:34
madzka_
Hej. Jestem na profilu przyrodniczo-medycznym. Chcę się dostać na medycyne w Katowicach lub w Gdańsku. Chciałam jednak zapytać jak to jest z maturą bo będę zdawać obowiązkowo polski angielski matmę na poziomie podstawowym i chemię i biologię na rozszerzeniu. Czy jeżeli wybieram te 2 przedmioty na dodatkowe i noga mi się powinie i nie zdam to mam cała maturę niezaliczoną czy tylko podstawową.

A i jeszcze czy gdyby udało mi się zdać te 2 przedmioty na rozszerzeniu to mam szanse na studia w Katowicach lub Gdańsku?
[27.01.2009] 16:50
mustafasina
ten rok będzie dopiero pierwszym bez fizy w Gdańsku,dlatego trudno ocenić,jaki będzie poziom.w Poznaniu jest to ok.170pkt/200 (rozszerzona bio+rozszerz.chem).w Katowicach jest niższy poziom,bo koleżanka składała do obu i dostała się do Katowic,a do Poznania nie.czyli pewnie w tym roku był na poziomie powyżej 160pkt,a poniżej 167.
lepiej składać w więcej miejsc i wycofać papiery niż potem żałować,że się nie dostało,bo gdzieś nie złożyło.
w Gdańsku są wyniki dość szybko,a przynajmniej do tej pory były - jakoś max do połowy lipca.w Poznaniu to jest dopiero koniec lipca (pierwsza lista).w Katowicach nie wiem.
powodzenia!
i nie zlewaj matury i się przyłóż..
[27.01.2009] 17:18
Papausia
Hejo! Ja jestem na profilu biologiczno-medycznym z elementami ratownictwa medycznego
Zdaję biologię i chemię. Również chciałabym studiować medycynę i myślę, że trud włożony w przygotowanie się do matury się opłaci
Życzę sobie i wszystkim powodzenia na maturze
Pozdrawiam!
PS nie bójmy się własnych marzeń
[28.01.2009] 12:46
madzka_
Dzięki Ja się boję jedynie fizyki na maturze. Do chemii przygotowuje się prywatnie więc tygodniowo mam 7h chemii, biologię uwielbiam i mogę uczyć się jej cały czas. Mam nadzieję, że mi się uda. I oby tak zostało, że w Gdańsku nie wymagają fizyki. Chyba najbardziej na tej uczelni mi zależy.
Powodzenia wszystkim!
[28.01.2009] 13:00
Alte0935
W Katowicach był próg 165.
[21.02.2009] 12:16
gimnazjalista
jetem w gimnazjum i chce byc lekarzem czy w liceum przez 3 lata dam rade przygotowac sie aby zdac mature z rozszerzonej biologi i chemi ? prosze o odpowiedz

1 2 3 4   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat