o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Studia MEDYCYNA

1 2 3   » 8 Strony tematu:
[19.01.2008] 15:48
km/h
Jestem w I klasie LO, ale nie o profilu biol-chem, mam takie pytanie czy żeby dostać się na medycynę koniecznie trzeba zdawać maturę z rozszerzonej biologii, chemii i fizyki, czy można zdać z czegoś innego, i pisac egzamin wstępny na Medycynę, wlasnie z chemii, biologii i fizyki?
Bardzo prosze o odpowiedzi, pilne
[19.01.2008] 20:57
YFF
Niestety nie można zdawać innych przedmiotów niż biologia, chemia i fizyka, a egzaminów wstępnych nie ma, o przyjęciu na studia decyduje jedynie wynik matury. Ale nie na wszystkich uczelniach obowiązują wszystkie te przedmioty np. na UMed Poznań wymagana jest matura z dwóch przedmiotów- biologia (zawsze) oraz do wyboru chemia lub fizyka. W Warszawie natomiast fizyka- poziom podstawowy, ale do tego czasu jak skończysz liceum, wszystko może się zmienić. ;p
[28.01.2008] 22:11
km/h
Chodzi mi generalnie o UJ w Krakowie... I mały problem w tym, że nie bardzo radzę sobie z fizyką, a tu trzeba poziom rozszerzony.
[28.01.2008] 23:21
YFF
Ja akurat studiuję w Poznaniu, więc nie zdawałam fizyki...
Ale myślę, że skoro jesteś w I klasie to masz jeszcze przed sobą dużo czasu i zdążysz nauczyć się tej fizyki tylko musisz się postarać. Skoro nie radzisz sobie z fizyką myślę, że musisz zacząć chodzić na jakieś korepetycje, ale do jakiegoś polecanego przez innych nauczyciela, który wiadomo, że przygotuje dobrze do matury;p
[29.01.2008] 13:08
Pigułka88
Ja bym ci również proponowała szybciutką zamianę profilu w LO na biol-chem, bo bez tego są nikłe szanse, że sam/a poradzisz sobie z materiałem. Owszem, możesz chodzić na korki z tych 3 przedmiotów i ciągnąć swój profil w LO, ale po co, skoro na bio-chemie będziesz miał zajęcia z ważnych przedmiotów za darmo?

No i nawet gdybyś chodził/a na korki i dostała się na medycynę, to i tak będziesz miała licealniane braki w chemii czy biologii - a tych na I roku medycyny jest naprawdę dużo i bardzo łatwo odpaść przez taką biochemię czy zwykłą biologię medyczną. O biofizyce nie wspominam.

Od tego roku na ŚUM (śląski uniwerek medyczny) wymagana jest tylko biola i chemia rozszerzona, ale żeby mieć realne szanse na przyjęcie, to oba przedmioty trzeba zdać na minimum osiemdziesiąt-kilka procent.
[29.03.2020] 23:57
[29.01.2008] 15:25
km/h
Do Pigułka88: Z biologią i chemią poszerzoną to akurat problemu nie będzie. Jest taka jakby szkoła, mająca filię również w Krakowie przygotowująca specjalnie do matury na studia medyczne i podobne. Na poczatku 2giej klasy zamierzam sie tam zapisac.

P.S. Jak jest z dostaniem się na medycynę właśnie? I w ogóle jak jest na takich studiach?
[29.01.2008] 16:01
km/h
do YFF: Jeszcze jedno, pisałaś, że nie ma żadnych egzaminów wstępnych a o dostaniu sie decyduje synik matury. Na tej stronie
http://www.cm-uj.krakow.pl/rekrutacja/ piszą wlasnie cos o egzaminach wstepnych, więc co w końcu jest?
[29.01.2008] 16:25
YFF
Te egzaminy wstępne są dla tych osób ze starą maturą (tzn. dla tych sprzed reformy) bo ich matura nie była na punkty tak jak nasza tylko na ocenę i dlatego oni mają te testy.
[29.01.2008] 16:32
YFF
aaa... tak ogólnie na studiach jest dosyć fajnie, tylko, że trzeba się cały czas uczyć (no ale jak się wybiera takie studia to trzeba się z tym liczyć). Ale da się przeżyć
[29.01.2008] 20:00
Pigułka88
Nauki jest w trzyyyyyyy dupy. Najgorsza jest anatomia, gdzie prócz szczegółowej wiedzy o człowieku (musisz mieć wyryte na blachę 5 tomów podręcznika do anatomia A.Bochenka), to to jeszcze płynnie po łacinie, a nazwy są czasem zabójcze. Na śumie jest jeszcze coś takiego, jak szpilki - tzn. wchodzisz na egzamin, a na salce jest kilka stołów z różnymi częściami ciała, np. z taką ręką. I w rej ręce w pewnym miejscu jest wbita szpilka - i masz podać nazwę polską i łacińską zaznaczonej rzeczy. No, wystarczy powiedzieć, że to właśnie anatomia przetrzepuje rok.
[29.01.2008] 21:55
km/h  yellow1611@tlen.pl
No tak, własciwie to zdaje sobie sprawe z tego, ze nauki musi być strasznie dużo, ale generalnie jestem na to przygotowana... Tylko, trzeba się jeszcze dostać. Wlasnie, ciężko jest sie dostac? Jeśli mogłabym oczywiscie zapytac, to tak orientacyjnie ile miałyście punktów?
[29.01.2008] 22:26
Pigułka88
Na Sum to chyba trza było mieć jakoś 260 łącznie.
Chętnych ponad 2000.
[29.01.2008] 22:49
YFF
w Poznaniu 171/200 (ja miałam więcej ) -gdyż wymagane są 2 przedmioty jak już wcześniej wspomniałam, a chętnych bardzooooo dużo, nie pamiętam ilu, ale żeby sie dostać to trzeba napisać na prawdę dobrze maturę, na około 90% z każdego przedmiotu
[29.01.2008] 22:54
km/h
Kurcze, to faktycznie dużo. No ale właśnie, tak się zastanawiam, co gdybym się jednak nie dostała? Jaka alternatywa, z takimi przedmiotami zdawanymi na maturze?
[30.01.2008] 02:11
YFF
Z takimi przedmiotami alternatyw bardzo wiele, np. inne kierunki na akademii medycznej: farmacja, analityka medyczna, ratownictwo medyczne, fizjoterapia i inne; a na innych uczelniach niemedycznych np. biotechnologia, chemia, biologia, ochrona środowiska i wiele, wiele innych... wystarczy otworzyć jakiś informator maturalny, a na pewno coś znajdziesz co będzie Cię interesowało
[30.01.2008] 15:55
Pigułka88
Od tego roku na ŚUM też tylko dwa przedmioty brane są pod uwagę.

Jak ci powiedziano wyżej (w związku z kierunkami) - plus jeszcze pielęgniarstwo/położnictwo czy wydział zdrowia publicznego; epidemiologia, dietetyka, zdrowie publiczne itp.

A jak na biotechnologię, to tylko na polibudę. No i nie muszę mówić, że matma, fiza i chemia w małym paluszku.
[30.01.2008] 17:05
km/h
Pielęgniarstwa ani położnictwa to bym nie chciala... Najchętniej ratownictwo medyczne. A weterynaria? Macie może jakieś pojęcie na ten temat? CO z weterynarią?
[30.01.2008] 17:10
km/h
Chociaż weterynaria to już jest taka alternatywa absolutna gdyby niestety nie wyszła medycyna, ratownictwo medyczne albo cokolwiek innego...
[30.01.2008] 18:47
Pigułka88
Weterynaria - we Wrocławiu - trwa dłużej, niż medycyna I nie nazwałabym tego "złem koniecznym", jak medycyna nie wyjdzie.

Pielęgniarstwo fajne jest
[30.01.2008] 21:32
km/h
Nie, nie, absolutnie nie traktuje tego jako zło konieczne. Chodzi mi o to, że jesli miałabym wybierac miedzy medycyna a weterynaria to wybrałabym medycyne, a weterynaria byłaby zawsze na 2gim miejscu
[30.01.2008] 22:06
Pigułka88
Też i zależ, co kto lubi
[31.01.2008] 19:20
km/h
No nic, ale dzieki wielkie za pomoc
[23.02.2008] 12:10
aarongeru
Ja jestem na pierwszym roku na CMUJ w Krakowie na lekarskim W tym roku ostateczny próg był 252/300 pkt. Generalnie jeśli chodzi o naukę to jest zabójczo ciężko-właśnie wspomniana anatomia totalnie miażdży system, aczkolwiek histologia również daje popalić. Generalnie studia są arcyciekawe, ale ogrom wiedzy jaki trzeba posiąść jest ogromny
pozdrawiam
[23.02.2008] 14:07
km/h
Zdaje sobie sprawę, ze musi byc ciezko...Ale wlasnie, skoro studiujesz w Krakowie, to musiałeś zdawać rozszerzoną fizykę na maturze, z czym ja szczerze mowiac sobie niezbyt radzę, czy elementow z fizyki jest dużo na studiach medycznych?
[30.04.2008] 15:42
AmoniaK26
Jestem w 1 kl technikum o profilu informatycznym. NIedawno zauważyłam ze bardzo mnie interesuje medycyna i Taki kierunek wlasnei chcialabym studiowac. Mam takie pytanie czy to mozliwe ze po takim profilu zdac na medycyne. wiem ze trzeba zdawac rozszezona bilogie chemie i fizyke. (Przyznam ze te przedmioty nie ida mi rewelacyjnie wrecz przeciwnie)Mysle ze jesli bym poswiecila na nie duzo czasu lepiej bym je zrozumiala, ale niestety w mojej klasie oprocz tych rzedmotow na profilu informatycznym trzeba wiele czasu poswiecic innym. Jest jeszcze jedno rozwiazanie = przeniesc sie na profil biol chem ale to juz jest rok w plecy i zmiana otoczenia...
bede wdzieczna za odpowiedz.. to dla mnie bd wazne...
pozdrawiam.
[30.04.2008] 16:24
YFF
miałam kolegę, który chodził do klasy o takim profilu jak Ty i poradził sobie bardzo dobrze, wszystkie trzy przedmioty zdał na około 90%, więc jak widzisz chcieć to móc!!! w mojej szkole była również jedna dziewczyna, która chodziła do klasy o profilu humanistycznym (czyli nie miała biologii, chemii i fizyki na zbyt wysokim poziomie) i w trzeciej klasie zachciało się jej iść na medycynę, ale się zaparła i się dostała, tak więc wszystko jest możliwe
[30.04.2008] 21:02
AmoniaK26
no wlsnei jesli sie chce i trzeba naprawde sie postarac. no nic wyglada na to ze bede musial na to postawic tylko oby zaczela cos wiecej z nich rozumiec..
[08.05.2008] 13:04
petryka
wita. ja mam pytanie odnosnie stomatologi.. czy na stomatologie trzeba zdawac rozszerzona fizyke?
[08.05.2008] 13:10
pigulka88
Na śląskim uniwerku medyczynym - już nie. Ale trzeba się za to postarać z chemią i biologią.
[13.05.2008] 18:13
Angie..
Mam takie pytanie..Otóz ide w tym roku na biologie(zdawałam na maturze biol rozsz)i zastanawiam sie czy moge po roku biologi ubiegac sie o miejsce na medycynie dokładnie stomatologia?Czy jest mozliwosc przejscia?Wiecie cos na ten temat?
buziaki
Angie
[13.05.2008] 20:16
YFF
jak zdawałaś tylko biologię, to niezbyt, bo musisz zdać też resztę przedmiotów wymaganych...

1 2 3   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat