o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy też jesteś chory? Sprawdź!

1 2 3 4 Strony tematu:
[14.12.2007] 23:21
....me
Ja panicznie boje sie burz...poprostu wtedy nie wiem co ze soba zrobic..najczesciej chodze w kolko albo wyrywam sobie wlosy czy takie tam...a pozatym ukladam wszystko idealnie...kazda rzecz i nie zasne w pokoju dokladnie nie wysprzatanym....
[14.12.2007] 23:34
croissant
alojsze (07.12.14 00:46):
1) nerwica natręctw absolutnie nie ma podłoża genetycznego
2) myli pan nerwice z fobiami w tekście - raz opisuje przypadek agorafobii jako przykład nerwicy, innym razem mówi o nerwicach jako o fobiach. Wypadałoby się przyłożyć, jak się chce udawać dziennikarza.

otóż to! i ja rónież zauważyłam te błędy! portal o2 to sama wylęgarnia idiotów którzy 3 po 3 przepisują hasełka ze "ściągi.pl" nie ma sensu nawet tego krytykować ,dzięki takim portalom jak o2 Polska staje się skupiskiem idiotów
[14.12.2007] 23:42
Margot7
Oglądałam kiedyś program w amerykańskiej TV na temat tej choroby (OCD) i kompletnie nie zgadzam się z autorem tego artykułu.
Wiele osób z tymi problemami, nawet nie zdaje sobie sprawy,że powinny zażywać leki, które eliminują te symptomy.
Moja koleżanka,która jest psychologiem opowiadała,że miała wielu pacjentów, których poddawała psychoterapii oraz hipnozie.
Nie jest to wcale uwarunkowane genetycznie,lecz jest spowodowane ogromnymi wstrząsami psychicznymi oraz życiem w przewlekłym stresie.
Osoby, które leczyła z dobrym skutkiem musiały jednak zażywać leki zawierające serotoninę, oraz wiele innych medykamentów przepisanych przez dobrego psychiatrę.
W Polsce problemy psychiczne ludzi są lekceważone, a mogą nawet doprowadzić do całkowitej depresji i wyłączenia się z życia.
W USA oraz krajach bardziej cywilizowanych niż Polska są nawet prywatne kliniki, dzięki którym pacjenci szybko mogą się wyleczyć.
Podobna sprawa dotyczy alkoholizmu oraz innych zaburzeń psychicznych,które mogą mieć podłoże w przeżyciach z dzieciństwa, szkoły oraz w stosunkach interpersonalnych, rodzinnych.
Genetyka nie ma z tym nic wspólnego.
Wiele bardzo zdolnych osób nie przyznaje się do swoich problemów, a
od wielu lat zmagają się z różnymi stresami.
W Polsce panuje jeszcze system myślenia zakorzeniony w XIX wieku, nie mówiąc o niektórych lekarzach,którzy nie są zbyt dobrze przygotowani do pełnienia tak ważnej roli społecznej.
Traktują pacjentów przedmiotowo, nie przeprowadzając dogłębnej psychoanalizy.
Często psycholog może więcej zdziałać, aniżeli tylko farmakoterapia.
[15.12.2007] 01:04
Li-o
Tak mi się jeszcze przypomniało... Wyżej wspominano o siusianiu. Ja też przed pójściem spać muszę skorzystać z toalety, tak jak i przed wyjściem z domu (nawet jeśli nie potrzebuję, to muszę pójść, bo inaczej za chwilkę będę potrzebowała).
I jeszcze jedno, bardzo ważne o czym kompletnie zapomniałam. Dokładnie jak na filmie "Dzień świra" cokolwiek mam do zrobienia (praca, nauka) muszę zacząć o pełnej godzinie lub o w pół do. Jak spóźnię się więcej niż 3 minuty, to już muszę zacząć przy następnej godzinie. W ten sposób potrafię tygodniami nic nie robić, co już śmieszne nie jest, a na dodatek wpędzam się w poczucie winy, że to z lenistwa. Konsekwencje tego są takie, że pogarsza mi się humor i z czasem popadam w depresje.
Ciekawa jestem ile osób ma podobnie z tymi godzinami, bo jak pytałam znajomych, to dosyć sporo z nich tak ma.
[15.12.2007] 02:25
y ten teges żeby nie to tamto
macie najeebane we łbach a wasze dzieci to kadłubki
[31.03.2020] 18:48
[15.12.2007] 07:24
kikaooo
y ten teges żeby nie to tamto (07.12.15 02:25):
macie najeebane we łbach a wasze dzieci to kadłubki

@@@ane to ty masz "inteligencie" z bożej łaski,który nie potrafi nic więcej napisać-współczuje twoim dzieciom,a na temat cudzych to się nie wypowiadaj!!!!!!!
[16.12.2007] 12:59
yahoda
...a ja mam coś takiego: Usłyszałem jakiś rytm i zaczynam go w myślach powtarzać wybijając go jednocześnie palcami (czasami ruch palców zaznacza się wyraźnie, ale niekiedy jest ledwie zauważalny - tylko naprężam mięśnie bez unoszenia palców). Zawsze wybijam używając kolejnych palców zaczynając od małego, a kończąc na kciuku. Jeżeli rytm się liczy na pięć, to kończę na kciuku (czasami zaczynam od nowa), ale jeżeli liczy się inaczej, to wybijam go tak długo, aż skończę na kciuku, co wcale nie znaczy, że go znowu nie rozpocznę wystukiwać.
Albo, jak usłyszę rano (raczej z rana to się dzieje) jakąś piosenkę, obojętnie co, nawet jakiś szit to czasami przez pół dnia mi to po głowie potrafi łazić, co mnie drażni.
[16.12.2007] 23:14
DNB666
Gołe du.[py
[17.12.2007] 00:41
Jolandaa
Ja chyba nie mam nerwicy natęctw. Mam za to co innego. Ciągle szukam. szukam kluczy, szukam telefonu, szukam dokumentów, portfela wszystkiego niemalże.Czym bardziej chcę zapamietać że tu chowam to tym dłużej potem szukam . Ktoś powie to kładź w jedno miejsce... a ja nie potrafię to wydaje sie niewykonalne. Coś mi mówi jakby: nie, dzisaj tu trzeba położyc ... To chore... Ja spocona . Siedząc nawet w pracy, nie odchodząc od biurka szukam ciągle ołówka, nożyczek , klucza z kasy. Jak nożyczki leża tam gdzie powinny to i tak szukam gdzie indziej bo mi sie wydaje że tam je kładłam . Często rozlewam np. kawę, rozsypuję cukier, uderzę się w sposób conajmniej dziwny . Nawet stojąc prosto nie chodząc jakoś nogę skręcę i gips potem!!!! Typowy jakby nieudacznik. Wszycy mnie na na okragło potepiają , smieja ze mnie .W sumie to wszystko wygląda zabawnie . Mnie się jednak smiać juz nie chce. Zastanawiam się juz czy to tez choroba ?? MOże ktoś mi pomoże ?? cos podpowie ??
[17.12.2007] 14:51
Traktorzysta
Margot7 (07.12.14 23:42):
Oglądałam kiedyś program w amerykańskiej TV na temat tej choroby (OCD) i kompletnie nie zgadzam się z autorem tego artykułu.
Wiele osób z tymi problemami, nawet nie zdaje sobie sprawy,że powinny zażywać leki, które eliminują te symptomy.
Moja koleżanka,która jest psychologiem opowiadała,że miała wielu pacjentów, których poddawała psychoterapii oraz hipnozie.
Nie jest to wcale uwarunkowane genetycznie,lecz jest spowodowane ogromnymi wstrząsami psychicznymi oraz życiem w przewlekłym stresie.
Osoby, które leczyła z dobrym skutkiem musiały jednak zażywać leki zawierające serotoninę, oraz wiele innych medykamentów przepisanych przez dobrego psychiatrę.
W Polsce problemy psychiczne ludzi są lekceważone, a mogą nawet doprowadzić do całkowitej depresji i wyłączenia się z życia.
W USA oraz krajach bardziej cywilizowanych niż Polska są nawet prywatne kliniki, dzięki którym pacjenci szybko mogą się wyleczyć.
Podobna sprawa dotyczy alkoholizmu oraz innych zaburzeń psychicznych,które mogą mieć podłoże w przeżyciach z dzieciństwa, szkoły oraz w stosunkach interpersonalnych, rodzinnych.
Genetyka nie ma z tym nic wspólnego.
Wiele bardzo zdolnych osób nie przyznaje się do swoich problemów, a
od wielu lat zmagają się z różnymi stresami.
W Polsce panuje jeszcze system myślenia zakorzeniony w XIX wieku, nie mówiąc o niektórych lekarzach,którzy nie są zbyt dobrze przygotowani do pełnienia tak ważnej roli społecznej.
Traktują pacjentów przedmiotowo, nie przeprowadzając dogłębnej psychoanalizy.
Często psycholog może więcej zdziałać, aniżeli tylko farmakoterapia.

Nie mialem pojecia,ze tylko dobrzy psychiatrzy,moga dac dobre tabletki na glupote.Nie mialem pojecia,ze problemy pschiczne w krajach cywilizowanych mozna wyleczyc szybko i ze to sie da tabletkami?
Na takim forum mozna sie tyle ciekawych zeczy dowiedziec.
To znaczy ,ze na kazdy problem jest tabletka z serotonina.
To znacza,ze wcale nie trzeba rozwiazywac ludzim zadnych problemow,dac miske zupy za prace,i na deser tabletke i beda sie cieszyli ze wszystkiego.Jakie to pomysly my dzis psychologia i psychiatria,A tez bylas tam sie leczyc?
[17.12.2007] 15:21
Traktorzysta
Thall (07.12.14 21:58):
Jak po łacinie nazywa się natręctwo ojawiające się poczuciem nieustannego prześladowania i inwigilowania przez postkomunistyczne służby specjalne? Tak pytam, bo mamy w kraju na najwyższych urzędach kilku takich chorych.

Kazdy wyzszy urzednik panstwowy i polityk,maja obsesje na punkcie wladzy,ale nie jest to uznane,zeby mogl kandydowac, za chorbe psychiczna zarazliwa,tylko nazywa sie to sila woli,albo sila charakteru.
Zamiast zajmowac sie sprawami gospodarczami kraju taki chory polityk
ma manie wspierania ,pieniedzmi podatnika swojej pozycji politycznej.
Jedni poprzez totalitaryzm,inni poprzesz finansowania lobby gospodarczych,szczgolnie nalezacych do pasozydow,takich jak media.
Tak wiedc latka mijaja pieniazki wsiakaja,zeby chorbe rozwijac.
Ci mniejsi kiedy jak pies poczuja te sama chorobe u innego wiekszego,zacznaja za wszelka cene sie zaznaczyc w oczach tych chorych
defraudantow naszych pieniedzy.Zeby w nastepnych wyborach poszli na niego glosowac, rozdaje urzedy ,tworzy dla chorych miejsca pracy,
i zyskuje poparcie wybierajacych,czyli oplaconych chorych,bo jak ktos wykonuje prace bez sensu i jest gotow szkodzic tym co go karmia to jest chory psychicznie.Jak swinia co potrafi ugrysc,w reke przy napelnianiu jej koryta.
Jezeli baran sluzy wilkowi to znaczy ze z tym baranem dzieje sie cos niedobrego i nalezy go wykastrowac.
A pozniej jak wiekszosc jest w narodzie impotentow, to mowi sie, ze
ten co nie jest impotentem,jest chory.
Uwzam,ze pasozydy,maja te chorobe najbardziej rozwinieta i przenoszona z pokolenia na pokolenie,dlatego powinni nie tyle pokierowac Polakow do Anglii,ale siebie, pozniej Anglkow pokierowac do Polski i zamknac granice do Europy.Patrzac tylko na siebie jak nad Jenisejem w swoim kraju.Jeden drugiego alboby wykonczyl,albo by sie wyleczyl.Bo inaczej pozdychaja jak dinozaury.Choroby psychiczne politykow to nic innego jak poczatek rozwoju duchowego,czlowieka
jak ptaszek nasra,to najswiezsze jest na samej gorze.
[19.03.2013] 19:52
Fduter4ssfsssseds
....me (07.12.14 23:21):
Ja panicznie boje sie burz...poprostu wtedy nie wiem co ze soba zrobic..najczesciej chodze w kolko albo wyrywam sobie wlosy czy takie tam...a pozatym ukladam wszystko idealnie...kazda rzecz i nie zasne w pokoju dokladnie nie wysprzatanym....

Polecam DoktorPotencja.pl Kamagra od nich to rewelacja, wreszcie uczciwy sprzedawca z oryginalną Kamagrą. Jeżeli macie problemy z potencją i erekcją to z czystym sumieniem mogę zarekomendować.
[22.09.2019] 17:08
NataliaPokonajLek
Specjalista, diagnozując zaburzenie obsesyjnokompulsywne kieruje się trzema głównymi kryteriami:
pacjent doświadcza obsesji i kompulsji (według definicji opisanych wyżej),
pacjent wie, że jego obsesje lub kompulsje są nadmierne i bezpodstawne (to kryterium nie ma zastosowania u dzieci),
objawy są ciężkie, pochłaniają dużo czasu, wywołują silny lęk i stres, utrudniają codzienne normalne funkcjonowanie
Więcej na temat nerwicy natręctw: https://www.pokonajlek.pl/nerwica-natrectw/
pozdrawiam
[09.01.2020] 12:27
Malwa2311
Pobierz najnowsze mp3 http://www.ivevo.pl/ Mega baza Mp3 download

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat