o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Nie oszczędzamy na emerytury

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[23.11.2007] 22:13
pyk pyk z fajeczki
nie ma co płakac,w przyszłym roku dadzą srednio 15 zł rewaloryzacji(bo kaczak nie dał nic)wiec wystarczy na sznurek.
[25.11.2007] 00:00
eMeN
Dostałem ten \\\"artykuł\\\" od dobrego przyjaciela, który zna bolączki mojej rodziny i cóż z tego skoro pensja moja i małżonki idzie praktycznie tylko i wyłącznie na życie nasze i dzieciaków - reasumując w chwili obecnej możemy \\\"oszczędzać\\\" jakies 20 złotych , czyli jakby tak odkładać to może na \\\"waciki\\\" wystarczy aczkolwiek jestem dobrej myśli, że za rządów Donia to się zmieni
[25.11.2007] 15:29
Zyczliwy077
Wystarczy ze istnieje mozliwosc odkladania 100zl miesiecznie i juz bedzie dobrze ! Warto odkladac na emeryture.

Z tym ze jest roznica miedzy UBEZPIECZENIEM emerytalnym ( tzw 3 filar) ..a EMERYTURA !

Z tego co wiem jest tylko 1 firma w Polsce swiadczaca typowe EMERYTURY a nie Ubezpiecznia!

Jak ktos chce podaje numer agenta u ktorego sam mam emerutyre
501 489 856

Pozdrawiam wszystkich zapobiegliwych
[13.10.2012] 10:47
erzecznik_meritum
Aby pokazać, jakie korzyści płyną ze świadomego zarządzania budżetem domowym, eksperci z Meritum Banku przygotowali krótkie materiały wideo na temat skutecznego poszukiwania oszczędności oraz odkładania pieniędzy na dowolny cel. Drugi z nich, zatytułowany 3 kroki do skutecznego oszczędzania, dostępny jest pod tym adresem: http://youtu.be/ioJA3uX2etI Co sądzicie o przedstawionych w filmie sposobach oszczędzania?
Pozdrawiam,
Erzecznik Meritum Bank
[26.10.2012] 20:14
mateuszznik
A ja własnie martwie sie o swoją emeryture i dlatego tez zaczełam poważnie myslec o IKE w PKO BP BANKOWY. Tak sobie mysle ze od czegoś własnie trzeba zacząc.
[31.03.2020] 18:56
[13.11.2012] 11:18
toszawa
Ja też wolę oszczędzać w IKE niż potem gorzko żałować, że była szansa i się z niej nie skorzystało.
[02.12.2012] 19:43
monikaaaa2
To chyba prawda. Zreszta obserwując moich znajomych tez mogę powiedziec ze wielu z nich własnie zdecydowało sie własnie na takie odkładanie pieniędzy.
[17.12.2012] 13:05
natttka89
Ludzie maja mała świadomość tego co oznacza odkładanie na III filar. Szkoda bo IKE IKZE jest naprawde świetnym rozwiązaniem, a to tylko kwestia odłożenia nawet tylko 50zł miesiecznie.
[30.12.2012] 00:00
kikazzz
Z jednej strony Polska idzie w dobrym kierunku, standard życia powoli rośnie, chcemy myśleć, że zrównujemy się powoli z zachodem, ale to jednak tylko pozory. Wiele spraw takich jak służba zdrowia, emerytura, a przede wszystkim płace nie pozwalają na godziwy żywot. Oby to się zmieniło.
[06.01.2013] 14:49
rozalla
Jeśli chodzi o emerytury to na przykład w Szwecji oszczędza na emeryturę 7 na 10 osób i nikt nie narzeka. Za granicą na emeryturę oszczędza zdecydowanie więcej osób niż w Polsce.
[30.01.2013] 22:55
jeszcze_nie_emeryt
Nie wiem, jakie systemy emerytalne mają w innych krajach, wiem, że u nas nie jest on najlepszy. Pomimo opłacania składek nie można liczyć na dobrą obsługę. Emerytura z ZUS będzie nędzna.
Mój Sposób na przyszłość to polisa ochronno inwestycyjna. Zbieram na emeryturę i w razie mojej śmierci zabezpieczę rodzinę.
[13.04.2013] 00:58
spec11
Zajmuję się zawodowo tworzeniem planu finansowego indywidualnie pod klienta ! a nie że kążdy ma to samo! nie ma tak naprawde różnicy czy zbieramy na emeryturę czy na splate kredytu czy tez na dzieci.. najawiększą rolę odgrywa kapital oraz czas.. który odpowiednio trzeba zbilansować aby osiągnąć zamierzony cel. Zapraszam na poradę Paweł tel. 723-489-166
[23.10.2013] 09:28
Żelislaw54
Oprócz emerytury z ZUS i drugiego filaru (które w większości przypadków będą bardzo niskie) warto zainteresować się możliwościami jakie daje hipoteka odwrócona. Jej mechanizm jest niezwykle prosty. Jeżeli posiadamy na własność dom, działkę, mieszkanie podpisujemy z np bankiem umowę, że do chwili naszej śmierci będzie nam wypłacała wcześniej ustaloną ratę. Do chwili śmierci to my jesteśmy właścicielami nieruchomości. Można w ten sposób wymiernie podwyższyć swoją przyszłą emeryturę. Można o tym także poczytać na tej stronie http://odwroconahipoteka.pl/baza-wiedzy/jak- dziala-odwrocona-hipoteka/ na której jest szczegółowy opis działania odwróconej hipoteki.
[23.12.2013] 13:22
vertes
Odwrócona hipoteka jest często kojarzona z rentami dożywotnimi. Chyba chodzi tu raczej o kredyt tak przeczytałam na http://www.odwroconahipoteka.net/?page=co_to _jest_odwrotna_hipoteka Chyba że się mylę?
[12.01.2014] 18:52
niewolnik r.p.
Nasze pańatwo robiąc z nas niewolników zmusza nas do płacenia składek
zabezpieczający naszą starość,wię państwo ma obowiązek zadbać o naszą
przyszłość.Pieniądze są tylko są pożerane przez nadmiernie rozbudowaną administrację.Następne PITY mają wypełniać za nas urzędnicy i już podniósł się krzyk- a kto za to zapłaci-
Po prostu będą mieli co robić nie będą musieli zabijać czasu grami
komputerowymi czy serfowaniem po internecie.Pozatym teraz tak proste rzeczy wykonują programy komputerowe.
[30.01.2020] 22:23
olejjjkowska
Ta oferta na pewno jest bardzo zachęcająca https://www.prudential.pl/pewna-emerytura po wiele przydatnyc informacji na temat banku.
[31.01.2020] 12:58
jeebath pijaka stholzmana
i lemingów z PO+ZSL+LSD(PZPR)+KOK+SOROS+SWETRU+BUCHOLTZ+SZECHTER+
STHOLZMAN+LANGMAN+GRUNDBAUM+KAUFMAN!
[12.02.2020] 21:05
olek922
Oferta kredytowa oraz pożyczkowa serdecznie zapraszam
mój numer telefonu to 668 810 547

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat