o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Nie oszczędzamy na emerytury

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[19.11.2007] 15:37
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Polski system emerytalny jest na skraju wydolności. Pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków ma znikome szanse na godziwą starość, bo wciąż wierzy w ZUS i nie myśli o oszczędzaniu. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że z naszych emerytur trudno będzie wyżyć.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10020 --
Redakcja o2.pl
[19.11.2007] 18:31
naiwniak
Może mi AUTOR tego artykułu poradzi w jaki sposób i ile moge zaoszczędzić z zarobków netto około 700 zł przy koniecznosci opłacenia za mieszkanie kwoty 416 zł, innych opłat około 100 zł miesiecznie.Mieszkam na tzw "ścianie wschodniej"wiec o podwyżce zarobkó trudno nawet pomarzyć.
[19.11.2007] 21:00
polaczek xxx
\"Pieniądze przeznaczane na emerytury pochodzą ze składek płaconych przez osoby aktualnie pracujące\"-problem w tym,ze łaskawe państwo stworzyło tak dogodne warunki dla pracodawacvów,ze praktycznie oni wykazuja zanizone płace a co za tym idzie,składki emerytalne sa smiechu warte.Państwo ma w nosie roboli,nie kontroluje pracodawców,aby ich nie zniechęcac do zatrudniania(bo niby rozładowuja bezrobocie) wiec skladki własciwe ida budzetowi koło nosa.Dzieki temu równiez podatki od zarobków sa smiesznie niskie a efekty?brak kasy na podwyzki emerytur i rent.Bo tak naprawdę własciwe składki w RP ucziciwie sa wydzierane comiesiecznie z rent i emerytur(a te nie rosna) oraz ze sfer tzw.budżetowych.Sfera \"prywatna\" rznie państwo równo na kasie bo ma takie przepisy a nie inne.W końcu tworzyli je posłowie ,którzy sami mieli i maja prywatne firmy itd.Brawo rzad,tak trzymać a za 10 lat braknie kasy na wasze co kwartalne podwyżki,diety,itd .Może do tego czasu zrobicie nam Irlandie?hahaha,buju buju.
[19.11.2007] 23:32
artcompy

[nie mam nic do powiedzenia]
[20.11.2007] 00:16
redjtfykguh
naiwniak (07.11.19 18:31):
Może mi AUTOR tego artykułu poradzi w jaki sposób i ile moge zaoszczędzić z zarobków netto około 700 zł przy koniecznosci opłacenia za mieszkanie kwoty 416 zł, innych opłat około 100 zł miesiecznie.Mieszkam na tzw \\\"ścianie wschodniej\\\"wiec o podwyżce zarobkó trudno nawet pomarzyć.

ojejku
no to sie PRZEPROWADZ!!!!! znajdz prace w wawie, przebieduj miesiac a potem z gorki. Myslisz, ze ktos Ci cos za darmo da?
[31.03.2020] 18:52
[20.11.2007] 00:52
687687
jaki artykul w ogole. wiekszosc mlodych nie ma na masakrycznie drogie mieszkania a autor mowi o oszczedzaniu na emeryture. smiechu warte.
[20.11.2007] 01:00
Soul1988
No pieknie zielony! niekorzystaj z obskurnej energi rzadu i panstwa!! nieplac podatkow!!... to ciekawe jak napiszesz posta nastepnym razem! nieuwierzysz ale komputer jest na prąd ! a jesli go zasilisz trawa, drzewem, krzakiem!! to ci pogratuluje! I piszac takie rzeczy stosujesz taka sama demagogie i mydlisz ludziom oczy jak politycy. To jest zle! a "trawa" dobra!! hehe a tak ironizujac skoro tak mowisz o tym zdrowym odrzywianiu... dzieci w afryce tez sie zdrowo odrzywiaja XD a potem chodza z "pelnymi" brzuchami..
[20.11.2007] 02:24
kaban  kaban@tlen.pl
www.zieloni.w.pl (07.11.19 17:01):
cały system kapitalistyczny polega na tym, że ludzie pracuja jak niewolnicy, bo myślą, że jak zarobia wystarczająca ilosc pieniędzy będa mogli odpocząć, byc wolni i robic w końcu to na co sami maja ochote, a nie to co ktos im kaze, ale jak zarobia juz troche pieniedzy i przechodza na emeryture sa zbyt schorowani by robic cokolwiek innego oprocz chodzeniam po lekarzach, wizyt w szpitalach i kiedy wydadza wszytskie pieniadze na leki umieraja zgorzkniali

wegetarianie i ekolodzy zyja za to zdrowo i szczesliwie

NIEWOLNICY CAŁE ZYCIE ZYJA NIE WŁASNYM ŻYCIEM-PRACA, TV, MODA, SZKOŁA, RELIGIA, MAŁŻENSTWO Z WPADKI...

TO CELOWE ŻYJESZ JAK NIEWOLNIK, I MASZ SIĘ ROZCHOROWAC I UMRZEĆ BY JAK NAJKRÓCEJ POBIERAC EMERYTURE =PRACUJĄC NA WŁASNY RACHUNEK SAM DECYDUJESZ O WIELU SPRAWACH

EKOLOGIA+WEGETARIANIZM ZAMIAST CHOREGO SYSTEMU GOSPODARCZEGO NISZCZĄCEGO ZDROWIE, LUDZI, ŚRODOWISKO, GŁÓD ZAMIAST DOBROBYTU, ZATRUTA ŻYWNOSC, POWIETRZE, WODA, POGOŃ ZA CORAZ BARDZIEJ DROGIMI I TANDETNYMI TOWARAMI, MODY WZBUDZAJĄCE SZTUCZNE ZAPOTZREBOWANIE NA ZBYTECZNE RZECZY

ŻEBY RZĄD UPADŁ TZREBA PO PROSTU TRAKTOWAC GO JAK POWIETRZE, NIE PLACIC PODATKÓW, NIE KORZYSTAC Z RZADOWEJ PRACY, SZKOLY, TV, GAZET , INFORMACJI, NIE WIERZYC W ICH KŁAMSTWA, uniezaleznic sie od ich energii (korzystajac z darmowej, ekologicznej, nie korzystac z ich systemu \"ubezpieczen\" ktory kradnie ludziom pieniadze, by jak najszybciej umarli nie korzystajac z emerytur, z ich \"medycyny\" ktora zabija ludzi

Rzad po prostu przestanie byc potzrebny

Kolo, ile ty masz lat? 15, czy mniej? Twoja wypowiedź to zbiór haseł niepowiązanych ze sobą, coś jak "strumień świadomości" jeno w Twoim przypadku zda się: nieświadomości. Miałbyś byś może rację, gdybyś część haseł i połączył je w LOGICZNĄ CAŁOŚĆ, a nie wrzucał wszystko do jednego tygla tworząc bełkot.
[20.11.2007] 02:31
kaban  kaban@tlen.pl
kaban (07.11.20 02:24):
www.zieloni.w.pl (07.11.19 17:01):
cały system kapitalistyczny polega na tym, że ludzie pracuja jak niewolnicy, bo myślą, że jak zarobia wystarczająca ilosc pieniędzy będa mogli odpocząć, byc wolni i robic w końcu to na co sami maja ochote, a nie to co ktos im kaze, ale jak zarobia juz troche pieniedzy i przechodza na emeryture sa zbyt schorowani by robic cokolwiek innego oprocz chodzeniam po lekarzach, wizyt w szpitalach i kiedy wydadza wszytskie pieniadze na leki umieraja zgorzkniali

wegetarianie i ekolodzy zyja za to zdrowo i szczesliwie

NIEWOLNICY CAŁE ZYCIE ZYJA NIE WŁASNYM ŻYCIEM-PRACA, TV, MODA, SZKOŁA, RELIGIA, MAŁŻENSTWO Z WPADKI...

TO CELOWE ŻYJESZ JAK NIEWOLNIK, I MASZ SIĘ ROZCHOROWAC I UMRZEĆ BY JAK NAJKRÓCEJ POBIERAC EMERYTURE =PRACUJĄC NA WŁASNY RACHUNEK SAM DECYDUJESZ O WIELU SPRAWACH

EKOLOGIA+WEGETARIANIZM ZAMIAST CHOREGO SYSTEMU GOSPODARCZEGO NISZCZĄCEGO ZDROWIE, LUDZI, ŚRODOWISKO, GŁÓD ZAMIAST DOBROBYTU, ZATRUTA ŻYWNOSC, POWIETRZE, WODA, POGOŃ ZA CORAZ BARDZIEJ DROGIMI I TANDETNYMI TOWARAMI, MODY WZBUDZAJĄCE SZTUCZNE ZAPOTZREBOWANIE NA ZBYTECZNE RZECZY

ŻEBY RZĄD UPADŁ TZREBA PO PROSTU TRAKTOWAC GO JAK POWIETRZE, NIE PLACIC PODATKÓW, NIE KORZYSTAC Z RZADOWEJ PRACY, SZKOLY, TV, GAZET , INFORMACJI, NIE WIERZYC W ICH KŁAMSTWA, uniezaleznic sie od ich energii (korzystajac z darmowej, ekologicznej, nie korzystac z ich systemu \\\"ubezpieczen\\\" ktory kradnie ludziom pieniadze, by jak najszybciej umarli nie korzystajac z emerytur, z ich \\\"medycyny\\\" ktora zabija ludzi

Rzad po prostu przestanie byc potzrebny

Kolo, ile ty masz lat? 15, czy mniej? Twoja wypowiedź to zbiór haseł niepowiązanych ze sobą, coś jak \"strumień świadomości\" jeno w Twoim przypadku zda się: nieświadomości. Miałbyś byś może rację, gdybyś część haseł i połączył je w LOGICZNĄ CAŁOŚĆ, a nie wrzucał wszystko do jednego tygla tworząc bełkot.

Miało być: wybrał część haseł sorki
[20.11.2007] 02:39
kaban  kaban@tlen.pl
polaczek xxx (07.11.19 21:00):
\\\"Pieniądze przeznaczane na emerytury pochodzą ze składek płaconych przez osoby aktualnie pracujące\\\"-problem w tym,ze łaskawe państwo stworzyło tak dogodne warunki dla pracodawacvów,ze praktycznie oni wykazuja zanizone płace a co za tym idzie,składki emerytalne sa smiechu warte.Państwo ma w nosie roboli,nie kontroluje pracodawców,aby ich nie zniechęcac do zatrudniania(bo niby rozładowuja bezrobocie) wiec skladki własciwe ida budzetowi koło nosa.Dzieki temu równiez podatki od zarobków sa smiesznie niskie a efekty?brak kasy na podwyzki emerytur i rent.Bo tak naprawdę własciwe składki w RP ucziciwie sa wydzierane comiesiecznie z rent i emerytur(a te nie rosna) oraz ze sfer tzw.budżetowych.Sfera \\\"prywatna\\\" rznie państwo równo na kasie bo ma takie przepisy a nie inne.W końcu tworzyli je posłowie ,którzy sami mieli i maja prywatne firmy itd.Brawo rzad,tak trzymać a za 10 lat braknie kasy na wasze co kwartalne podwyżki,diety,itd .Może do tego czasu zrobicie nam Irlandie?hahaha,buju buju.

Stary, załóż działalność gospodarczą, zatrudnij ludzi, przetrwaj rok fiskalny, zapłać podatki i świadczenia zgodnie ze "zbyt liberalnym prawem", będziesz miał pojęcie. To nie emeryci i budżetóka utRzrymują ten kraj! A emerytury i diety poselskie są finasowane przez PRACUJĄCYCH obywateli. Szkoda żeś nie zawołał: Komuno, wróć!
[20.11.2007] 02:55
kaban  kaban@tlen.pl
"Na przykład jeśli przez 10 lat uda się nam zaoszczędzić 50 tysięcy złotych, to po kolejnych 10 latach możemy mieć już 200 tysięcy." Co autor ma na myśli? Jeśli nie zainwestujemy tego kapitału, a tylko założymy lokatę, odsetki powinny wynosić (licząc w pamięci- zapewnie błędnie) ok 15% w skali roku, idąc na rękę autorowi, załóżmy, że każdego roku dorzucimy jeszcze po 5 tys extra do lokaty, wówczas odsetki, zdaje się, będą niewiele poniżej 10% przy rocznej kapitalizacji. Zapewne się mylę, bo finansistą nie jestem. Ale proszę o adres banku, który ma taką ofetę.
[20.11.2007] 04:58
Skoczyło mi cisnienie...
Zgadzam się z treścią artykułu. Ten kto dożyje emerytury będzie klepał biedę. Ale ilu z nas, obecnie pracujących tego dożyje? Ja chyba nie, nie mam 40 lat a już wysiada mi zdowie a przed sobą mam 20 lat pracy. Zresztą ktoś tu już mądrze napisał - odkładać, ale z czego? To chory kraj... tu wszystko jest darmowe, a za wszystko trzeba płacić. Ciśnienie mi skacze jak widzę reklamy o bankach, funduszach i oszczędzaniu, kiedy nie sposób w tym kraju zarobić na rachunki i jedzenie. Długo można pisać i gadać, ale po co??? Nieh sobie te psełdonaukowe wsadzą... na lokatę, może zaprocentuje...
[20.11.2007] 07:37
pseudo-nim
Ja tam moge odkladac i inwestowac pieniadze na wlasna emeryture pod jednym warunkiem, ze zus mi nie bedzie zabierac ani grosza i odpie....do l...iii sie odemnie do konca zycia. A ja z checia zapomne ze cos takiego istnieje i nie bede sie wcale w przyszlosci do niego zwracac o jalmuzne.
Z pieniedzy ktore zabiera co miesiac zus mozna samemu odlozyc niezle pieniadze a nie jakies ochlapy jakie bedzie pozniej ta instytucja mi rzucac.

Co do artykulu. To panie Karolu, odkladanie pieniedzy na wlasna emeryture ma sens jedynie wtedy, gdy jest mozliwosc wyboru czy sie chce samemu czy robi to zus.
Sama tresc artykulu mierna.

Pozdrawiam
[20.11.2007] 07:55
kilof2
To jest chore zabierają pół wypłaty i jeszcze każą oszczędzać
[20.11.2007] 08:00
brightbrain
naiwniak (07.11.19 18:31):
Może mi AUTOR tego artykułu poradzi w jaki sposób i ile moge zaoszczędzić z zarobków netto około 700 zł przy koniecznosci opłacenia za mieszkanie kwoty 416 zł, innych opłat około 100 zł miesiecznie.Mieszkam na tzw \\\"ścianie wschodniej\\\"wiec o podwyżce zarobkó trudno nawet pomarzyć.

też jestem ze \"sciany wschodniej \" i podpisuję sie \"obyma ręcyma\" pod powyższym postem. Z czego przeciętnyy Kowalski ma oszczędzać skoro ZUS zabiera mu ok 1/3 pensji??? Opłaty rosną a płace nie. i co to za idiotyczny temat \" Polacy NIE CHCą oszczedzać\" chcą tylko nie mają z czego. gdybym odkładala co miesiąc to co mi ZUS zabiera na poczet mojej niby emerytury to byłoby mnie stać na wojaże zagraniczne na emeryturze.składka jest obowiązkowa więc będzie mnie stać na wojaże do śmietnika i z powrotem w celu wygrzzebania puszek lub produktów pierwszej potrzeby. Cisną mi się na usta słowa ogólnie uznawane za wulgarne.
[20.11.2007] 08:25
ajwen
A przepraszam bardzo, z czego to mam zaoszczędzić na emeryturę?!!! Ledwo mi na czynsz, jedzenie i bilet miesięczny starcza te 1300zł pensji na rękę. Mój facet dokłada się na media i buli resztę w auto, bo je do roboty potrzebuje. Dzieci jeszcze nie mamy, i pewnie mieć nie będziemy, bo teraz nas nie stać, te marne 100zł, które nam czasem zostanie, jak już wszystko popłacimy, to akurat na zimowe ciuchy, prezenty na święta czy urodziny, czasem na jakieś piwko i pizzę... Z czego tu zaoszczędzić na emeryturę?!!!!! Wyć się chce. Dzięki panie Karolu za ukazanie mi wizji mojej przyszłości. Chyba faktycznie lepiej się zapić i zaćpać na śmierć. Niż czekać na ZUS. Dlaczego jest zasrany obowiązek odprowadzać kasę do ZUS-u?!!!!!! I to tyle. Przez te 7 lat pracy mojej miałabym już sporo zaoszczędzonej emerytury. A tak g..... Płacimy na tych emerytów własną krwawicę bez gwarancji,że po nas będzie ktoś zarabiał, a tym niektórym emerytom jeszcze się zachciewa dorabiać. Rozumiałabym, gdyby pracowali tylko ci zmuszeni przez ZUS (bo tej emerytury zaledwie 500-1000zł na rękę mają), ale znam jedynie takich co mają ponad 2000 zł i wciąż im mało.
Normalnie masakra. Zlikwidować ZUS. Bo narazie to on nas likwiduje...
[20.11.2007] 08:25
eeed  edu79@tlen.pl
Nie oszczędzamy bo nie ma z czego. Gdybyśmy mieli zarobki w wysokości przynajmniej 3000 to może byśmy oszczędzali ale My Polacy jesteśmy biedni jak mysz kościelna!!! A to nie nasza wina, że złodziejski ZUS przeżera nasze pieniądze. Zamiast wszystkie powinny trafiać do funduszy inwestycyjnych wpadają do studni bez dna jaką jest ZUS. A jego pracownicy żyją sobie jak panowie, wycieczki zagraniczne full wypas, darmowe żarcie . Tak się dzieje w ZUSIE. Moim zdanie ZUS jest instytucją działającą poza prawem !!!!!!!!!!! Mamy nakaz oddawania im ciężko zarobionych pieniędzy a oni je wpieprzają albo oddają starym dziadkom. ZUS należy do systemów argentyńskich a przecież w Polsce ten system jest ZAKAZANY !!!!!!!!!!! Więc niech mi ktoś powie dlaczego dlaczego nikt go jeszcze nie rozwiązał???????
[20.11.2007] 08:56
mnisia1982
Skoro mam oszczędzać na emeryturę, to poproszę o radę jak mam to zrobić, zarabiając 1400zł ( z tego opłaty: studia, bilet miesięczny, pokój, środki potrzebne do życia, środki higieniczne, no i czasami coś do ubioru, bo nago niewypada chodzić)?
Ciągle słyszę komentarze, że coraz więcej zarabiamy...przykro mi ale mój portfel tego " nie czuje" i jedyne co mogę powiedzieć, to że coraz więcej wydaję, bo wszystko drożeje.
Przy wynagrodzeniu 1400zł teraz nie mogę sobie pozwolić na godne życie, odłożyć na wakacje lub inne przyjemności a co dopiero myśleć o przyszłości- emeryturze.
[20.11.2007] 09:02
iwona lang
Ciesze się,że taki artykuł pojawił się w internecie.Pomimo tego powinno się więcej mówić na ten temat w telewizji, pisać w prasie.Jest ogromna potrzeba uświadomienia społeczeństwa,że ZUS nie zapewni nam godziwych emerytur a wyjściem w tej sytuacji jest Indywidualne konto emerytalne w jakimś dobrze prosperującym towarzystwie ubezpieczeniowym.Ja wybrałam Allianz i jestem zadowolona.Na emeryturze nie będę się martwiła z czego się utrzymam.Prosze uświadamiajcie młodych ludzi.Dużo nie zapłacą a na starość będą to pewne pieniądze.
[20.11.2007] 09:10
Bl4ckM0onk3y  lucyfer1981@tlen.pl
Ja zrobiłem "test" umieściłem na lokatę 20tyś zł. po 3 miesiącach odsetki wynosiły 60zł, po potrąceniu podatku/prowizji dla PKO zostało nam TYLE samo.

Dziękuje za takie oszczędzanie, co do funduszy emerytalnych , szkoda gadać , jak ktoś umrze przed zaczęciem pobierania kasy z funduszu to rodzina dostaje resztę forsy, a jak ktos zacznie pobierac kasę i wtedy umrze to jego pozostałe pieniądze dostaje prywatny fundusz emerytalny, i wtedy to sobie mogą zakupić kolejne limuzyny bo przecież nie wypada w "starych" jeździć.
[20.11.2007] 09:10
ManoloO
Prosze wytlumaczyc jak conajmniej 70-80 % ludzi pracujacych ma odkladac cokolwiek z tego co zarabia? Przeciez zarobki zdecydowanje wiekszosci ledwo starczaja na podstawowe wydtki. Nie mowiac juz o nieszzcesciach jak choroba. Panowie i Panie oszczedzac mozna w kraju w ktorym zarabiam 3000 euro a na zycie mam 1500 euro.Proste bo jak ktos zarabia 1500 i tydzien przed wyplata je chleb i wode to raczej o oszzcedzaniu nie ma mowy. Pisze to do tych zarozumialych mośków ktorzy maja super prace , nie maja rodziny i ciesza sie zdrowiem. Niestety takich jak wy jest , 5 moze 10 % spoleczenstwa.
[20.11.2007] 09:12
ManoloO
iwona lang (07.11.20 09:02):
Ciesze się,że taki artykuł pojawił się w internecie.Pomimo tego powinno się więcej mówić na ten temat w telewizji, pisać w prasie.Jest ogromna potrzeba uświadomienia społeczeństwa,że ZUS nie zapewni nam godziwych emerytur a wyjściem w tej sytuacji jest Indywidualne konto emerytalne w jakimś dobrze prosperującym towarzystwie ubezpieczeniowym.Ja wybrałam Allianz i jestem zadowolona.Na emeryturze nie będę się martwiła z czego się utrzymam.Prosze uświadamiajcie młodych ludzi.Dużo nie zapłacą a na starość będą to pewne pieniądze.

Jaka masz prace i ile zarabiasz?
[20.11.2007] 09:22
Emisal
Strach się bać....złodziejskie państwo robiace wszystko aby zniszczyć obywatela....Załozysz działalność gospodarczą to głównym celem urzędników staje się zniszczenie cie i zdeptanie...zamiast pomocy.....czy to grzech że sam chcę na siebie zarobić??

Jak to jest że w każdej chwili mogę sprawdzić ile mam środków w dodatkowym funduszu emerytalnym a w zusie nie?????????!!!!!

Ludzie trzeba coś zreobić bo zostaniemy zebrakami.........
[20.11.2007] 09:23
Boraks
zgoda, cholera, ale z czego ??????
[20.11.2007] 09:25
A....
Ja natomiast wybrałam co innego place newielka kwote miesiecznie ale wiem ze procz emerytury bede cos jeszcze miałą...
Zarabiam tylko 1200 i zeby odkładac na przyszla emeryture rzuciłam palenie. Czasem trzeba z czegos zrezygnowac zeby miec cos...

Tez mam rodizne na utrzymaniu i cholendarnie drogie mieszkanie a jakby tego było mało niepewna prace... Ale wiem ze na starosc nie bede miała juz zdrowia zeby pracowac ...

Zamiast biadolic to pomyslcie ile mozna wpłacac...
Wiecie ze mozna juz od 100 zł wpłacac???
ManoloO (07.11.20 09:12):

Jaka masz prace i ile zarabiasz?

[20.11.2007] 09:41
EscapeFromPoland
Oszczędzać? Nic prostszego! Niech zostanie zlikwidowany Związek Utylizacji Szmalu i te inne złodziejskie agencje, a każdy będzie mógł bez problemu oszczędzać na własną rękę, i mieć z tego w starości REALNE pieniądze.

Nie oszczędzamy na emerytury, bo nasze oszczędności kradnie ZUS! I tyle w temacie.
[20.11.2007] 10:03
Likwidator ZUS
Należy zlikwidować jak najszybciej ZUS, a ludzie powinni te pieniądze, które tam idą, dostawać do ręki i robić z tymi pieniędzmi co chcą. Powinno się zlikwidować wiek emerytalny. Ludzie powinni sami inwestować swoje pieniądze. Przecież gdyby te pieniądze, które idą teraz na ZUS, wpłacać na łupią lokatę bankową nawet w najgorszym banku, to uwzgledniająć przecietny wiek życia, przeciętny człowiek miałby około 2000 emerytury miesięcznie!!!
[20.11.2007] 10:03
nie ten
jedno wielkie oszustwo...bo państwo zabrało mnie pieniądze a w zamian nie daje stabilnej emerytury tylko dalszy drenaż kieszeni...jestem kilka lat przed emeryturą i juz mówi się o braku środków...płaciłem ponad 30 lat i w zamian pewno nawet nie dostane tego co mnie sie należy...oszczędnosci co mialem też ukradło mnie państwo i nawet moge wskazać- PKO...książeczki mieszkaniowe co były inwestycja dla dzieci to tak manipulowano przepisami, że w koncu tylko 2 m2 są objete gwarancja...a mialo to oprocentowanie być ponad inflacje...w rezultacie nie mam zadnych oszczędności...w kapitalizmie nie ma sentymentów i jest to system wyzysku...poniekąd i państwowego...za płacone przez tyle lat skladki na ZUS miałem przynajmniej teoretycznie szanse na pomoc w przypadku utraty zdrowia...lada moment to za wszystko będę musiał płacić.Z czego?a wszystkie lokaty to też inwestycja przez ludzi.jak nie przyniosa zysku, to nie ma sensu inwestować...koło się zamyka, co prawda w dużym przedziale pokoleniowym.i podstawowe pytanie-kiedy polityków zacznie sie wieszać za brak wyobraźni i myslenia w kategoriach przyszłości?nigdy?to nie oczekujmy, że będzie lepiej chyba,że wpuścimy do kraju kilka mln chińczyków by oni zasilili nasz fundusz emerytalny i wprowadzili swój język jako urzędowy...
[20.11.2007] 10:04
J32

No właśnie nie ma z czego odłożyć wszystko z małej wypłaty idzie na podstawowe potrzeby.
[20.11.2007] 10:10
DanielPiesto
To wszystko przez ten ZUS. Było głosować na UPR a nie teraz biadolić.
[20.11.2007] 10:19
Jacman
ojejku
no to sie PRZEPROWADZ!!!!! znajdz prace w wawie, przebieduj miesiac a potem z gorki. Myslisz, ze ktos Ci cos za darmo da?

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat