o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum O kobietach
 » Odpowiedz na ten temat

okulary czy soczewki ?

1 2 3   » 9 Strony tematu:
[10.11.2007] 07:47
virtuoz
Noszę okulary i chciałabym je zmienić na soczewki. Ale słyszałam,że są niezdrowe dla oczu. Powiedzcie czy lepiej nosić okulary czy soczewki? I ile tak mniej więcej kosztują?
[13.11.2007] 02:10
Sz.
No ja tez nosze okulary i nosze się z podobnym zamiaram... w moim wypadku z tego co się orientowałem to około 300..600 zł rocznie..ale niewiem czy uda mi sie zmienic moje "przyzwyczajenie"... w koncu mam je odkad pamietam ..20 kilka lat
.. a tak swoją drogą...kobietom w okularach jest naprawdę bardzo ładnie!!.. znam takie co noszą zerówki,,
[13.11.2007] 21:14
Paulka213526
ja nosiłam okulary przez jakieś 3 miesiące, ale bardzo ich nie chciałam więc zmieniłam na soczewki. jestem zadowolona, owszem jest z nimi trochę roboty, ale wcale nie aż tak dużo, najważniejsze żeby utrzymywać je w czystości ceny są różne, zależy od firmy, moim zdaniem najlepsze dżonsons and dżonsons ;p i zależy na jaki okres czasu, są czasami promocje, np. dwie pary soczewek kwartalnych(3 miesiące) są o jakieś 10 czasami 20 zł taniej no i płyny do soczewek, różne ceny zależy jaka pojemność pojemniczka Soczewki są szkodliwe dla rogówki, ściera się po bardzo długim, kilkuletnim noszeniu, ale oczywiscie nie do końca słyszałam, że jakiś lekarz nosił soczewki przez 14 lat, to tak mu się zniszczyły rogówki, że musiał nosić już tylko okulary....
[17.11.2007] 13:06
mariOlka37
Jeśli lubisz okulary i nie przeszkadzają Ci to nie widzę problemu, żeby je zmieniać na soczewki. Natomiast jeśli przeszkadzają Ci to owszem możesz zmienić (jest to wydatek tylko konkretnie nie wiem ile, ale od znajomego wiem, że troszkę to kosztuje) aczkolwiek ja bym nie radziła bo to co słyszałeś na ten temat to prawda, soczewki psują oczy, a konkretnie rogówki. Ale co zrobisz to już Twoja sprawa. pozdrawiam
[03.10.2008] 11:02
Marta Jozik
Noszę soczewki od wielu lat. Mam też okulary, kupiłam na wypadek gdybym nie mogła nałożyć soczewek - albo w razie choroby. Ale wolę soczewki - mogę nałożyć jednorazowe na basen, a na co dzień nosze dwutygodniowe.
Kwestia jest do przemyślenia - soczewki trzeba kupować co jakiś czas, a okulary - pieniądze wydaje się raz. Marta
[19.09.2019] 13:08
[12.11.2008] 16:34
Patuśśś
Ja osobiście wolę soczewki... Chociaż dopiero dwie godz je nosze xD Okularki też mam wrazie co Ale nie zamieniła bym soczewek na żadne okularki. Moje są bardzo dobrze dobrane, ale jeśli chodzi o wygodę to soczewki polecam pzdr
[12.11.2008] 19:11
weronikabcffgh
mam na sprzedaz soczewki -0,5, mi prywatnie nie sluza a kupilam az dwie pary... zapraszam na gg 4368827
[19.10.2009] 13:10
milenka78
To zalezy jak nam jest wygodniej i ładniej.Ja nosze soczewki ,ale po całym dniu musze je wyciagac i zakładam okulary.Biore przy tym SuperOptic, który łagodzi wszelkie zaczerwienienia i dyskomfort,zmeczenie oczu.
[22.10.2009] 21:46
potopa
szkła kontatkowe są o wiele wygodniejsze...podczas deszczu nie musisz ich co pięć minut przecierać i nie zaparowują w zimie, kiedy wchodzisz do autobusu..co do cen wszelakich soczewek to wejdź sobie na szkla.com, mają tam bardzo duży wybór chyba wszystkich soczewek na rynku, także będziesz mogła sobie mniej więcej porównać ceny
[18.11.2009] 11:41
girl with no name
Bez dwóch zdań soczewki sa lepszym rozwiązaniem niz okulary, ułatwiają życie
Idź do okulisty, on ci wszystko wyjaśni i wymieni całą listę plusów jakie dają kontakty.
Komfort przede wszystkim
Powodzenia. Twój los zależy od Twoich nawyków.
[18.11.2009] 12:48
zielona.dracena
soczewki są wygodniejsze, prawda, poza tym, ładniej wyglądaja oczy, bo zza okulaórw prawie ich nie widać jeżeli chodzi o cenę to słyszałam ze zlaeży ona też od wady wzroku, poza tym nie każda wada nadaje sie do soczewek. ale jezeli chodzi o brak parowania w zimne dni, to jak dla mnie jest to zaleta, która bije wszystko nie lekceważ znaków
[22.11.2009] 14:24
girl with no name
Cena nie tylko zależy od wady wzroku, ale przede wszystkim od miejsca gdzie się je kupuje. Przekonałam się, że u optyka jest o co najmniej kilkanaście procent drożej, dlatego lepiej zamawiać w sieci, np. na szkla.com. To jeden z większych jak i nie największy sklep internetowy z soczewkami, więc warto spróbować. Twój los zależy od Twoich nawyków.
[26.11.2009] 01:02
spolem
ja zdecydowanie wybieram soczewki, oczy w nich wyglądają o wiele lepiej...a jakoś nie zauważyłam, żeby cena zależała od wady wzroku, już trzy razy zmieniałam soczewki na mocniejsze i cały czas płacę tyle samo, ale zgadzam się, że to zależy od tego gdzie się je kupuje..w internecie jest o wiele taniej
[01.12.2009] 14:54
girl with no name
O wiele, o wiele taniej
Już nie mówię o tych dodatkach, które można bonusowo dostać przy zakupie.
Ja raz dostałam kosmetyczkę zamawiając w szkla.com, więc tym bardziej warto Twój los zależy od Twoich nawyków.
[01.12.2009] 16:08
elodie
Nie słyszałam o tym żeby soczewki były niezdrowe. Myślę, że gdyby tak było to na pewno okuliści nie polecaliby ich do noszenia osobom z wadami wzroku. Jeśli nie chcesz nosić okularów a z soczewkami miałabyś czuć się lepiej to czemu ich sobie nie kupisz? Myślę, że Twoje dobre samopoczucie jest tego warte
[22.02.2010] 14:37
grey99
Soczewki dożo wygodniejsze, szczególnie jak ktoś ma duże moce i musi nosić okulary jak denka od butelek, nic nie nosisz na nosie i martwisz się że zbijesz, spróbuj iść na dyskotekę w okularach albo łazisz na ślepo albo sporo ryzykujesz w soczewkach na problem.

www.zdroweoczy.org- sposoby na soczewki
[25.02.2010] 22:48
michal99166
Ja osobiście wole soczewki idzie sie przyzwyczaić i ich nie widać to jest wielki plus. www.rmvb24.pl Filmy i seriale do pobrania w formacie RMVB (1-3 linków) oraz do oglądnięcia online!
[11.03.2010] 12:56
grey99
Czy lepiej kupować soczewki na allegro czy w sprawdzonym sklepie internetowym. "soczewki sklem co sądzicie?
[12.03.2010] 12:28
kessi
mój chłopak nosił kiedyś soczewki, bo były dla niego wygodniejsze. Ale pamiętam, że wieczorami zawsze mówił, że go oczy bolą i miał je czerwone. Ale jeżeli chodzi o wygląd, to dla mnie nie było różnicy. Na początku tylko miał mały dyskomfort, że coś siedzi w oku, ale potem się przyzwyczaił. No a potem jak już nie chciało mu się dłubać codziennie w oczach, zaczął z powrotem nosić okulary.
[16.03.2010] 15:53
castana  castana@tlen.pl
Też jestem zdania, że lepiej jest wybrać soczewki kontaktowe niż okulary. Tak jest dużo bardziej wygodnie. Lepiej się żyje.
no może na początku można odczuwać lekki dyskomfort, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić i po pewnym czasie stwierdza się, że noszenie soczewek jest wiele bardziej wygodne
[19.04.2010] 23:14
wadra
soczewki, ale kup w dobrym sklepie, np. w optiva pl
[04.05.2010] 11:37
Maksik...
Ja wolę soczewki zdecydowanie, tylko przy soczewkach jeszcze ważniejsze jest dbanie o oczy same w sobie, ponieważ muszą być stale i dobrze nawilżane. ALe człowiek od razu inaczej wygląda Dla osób, które przesiadają się z okularów na soczewki polecam na co dzień jakieś fajne sztuczne łzy. Takie środki są bardzo skuteczne, jasne trochę podnoszą koszt użytkowania soczewek, ale jak dorwie się je w jakiejś naprawdę taniej aptece to nie ma problemu, ja sobie kupuję sztuczne łzy różnych firm, w większości są podobne, ale lubię testować, mogę w Łodzi polecić tanią aptekę Juventy w CH Manufaktura, gdzie w dobrej cenie można kupić krople, łzy i tym podobne. Soczewki mają jeszcze tą zaletę, że można zawsze mieć pod ręką zapasowe, a jak okulary się uszkodzą to już jednak większy problem.
[12.06.2010] 14:13
Trishpl
Soczewki sa tak samo zdrowe jak okulary. Duzy ich wybor masz nawww.opticentrum.pl i po konkurencyjnych cenach.
[17.06.2010] 14:11
jamajka85
ja polecam soczewki, bo komfort jest o wiele większy, a czasami zupełnie się zapomina, że ma się wadę wzroku. Ale okularki też mam, bo oczom trzeba dać odpocząć, zwłaszcza jeśli soczewki zakładasz do pracy/szkoły i eksploatujesz oczy.
[18.06.2010] 12:32
brakmitlenu
Też wolę soczewki. Dużo większa wygoda i swoboda. A i lepiej widzę w soczewkach niż w okularach. Obraz jest bardziej wyraźny ostry i nie ma problemu że sobie zamażemy szkła, czy że nam zaparują. Ale faktycznie oczom trzeba dać odpocząć co jakiś czas. ...
[23.06.2010] 12:17
kasia176
pewnie ze soczewki
[29.06.2010] 17:19
martitaxx@tlen.pl
Najlepiej na co dzień nosić okulary, ponieważ soczewki mogą podrażnić oko a od czasu do czasu soczewki np. na jakąś imprezę itp.
[06.07.2010] 17:01
marika1515
soczewki ...
nosze od miesiaca, za komplet miesięcznych i 5 par jedniodniowych + płyny i inne dodatki zapłaciłam 120 zł.... na prawdę polecam !!!
[19.07.2010] 15:16
Jasiek Bravo
No niby okulary sa zdrowsze dla oczu, bo ich nie męczymy wkładając do niego ciał obcych, ale soczewki zdecydowanie bardziej komfortowo się nosi.
Ja odkąd kupiłem pierwsza parę nie wyobrazam sobie bez nich życia.
Dostaje w szkla.com zawsze jakies bonusy, więc po co sie martwić to, że posieję gdzieś okulary, albo że ktoś przypadkiem mi na oprawki usiądzie. i wanna make it last forever! uuu, babe!
[18.08.2010] 23:28
panic
tylko i jedynie soczewki...można w nich pływać, biegać i robić co się żywnie podoba, faktycznie jest to wydatek trochę większy niż kupno okularów, ponieważ przynajmniej raz w miesiącu trzeba odwiedzić optyka, ale opłaca się, jest o wiele wygodniejsze i bardziej praktycznie niż noszenie okularów na nosie
[25.08.2010] 11:23
wrocejutro
soczewki i tylko soczewki trochę kosztują, ale wygoda jest znacznie większa. A zawsze można też zamawiać soczewki w internecie np. na szkla.com, bo jest taniej. Ale okularów tez nie wyrzucaj od razu jeszcze się przydadzą. Co do zdrowia, to przecież wszystkie soczewki, które są na rynku musiały zostać dopuszczone do sprzedaży, czyli spełniają wszystkie wymagania i nie mogą szkodzić. Ale wiadomo - jak już ktoś tu napisał, to zawsze jest jakieś ciało obce w oku.

1 2 3   » 9 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat