o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Aborcja? Żaden problem!

1 2 3   » 19 Strony tematu:
[31.10.2007] 14:18
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Zdesperowanej dziewczynie łatwiej jest dziś załatwić aborcję, niż osobie niepełnoletniej kupić butelkę wódki w monopolowym. Wystarczy pogrzebać w ogłoszeniach w kategorii "lekarze specjaliści" albo "zdrowie i uroda", a "bezbolesne wywołanie miesiączki", choć nielegalne, uda się na pewno.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9916 --
Redakcja o2.pl
[31.10.2007] 20:35
Karina K.T
To prawda że szybko zajść w ciąże ,ale szybciej ją jeszcze stracić,jeśli tego się chce!!ale czy każde środki są bezpieczne ,i na tyle skuteczne? Strata dziecka boli ,nawet tego niechcianego !!Tak aborcja żaden problem !!!ale jaki przykry::::::::
[31.10.2007] 21:00
Ewa46
Lekarz ratuje życie, a w sytuacji aborcji lekarz jest mordercą. Za to powinien być ukarany.
W gabinetach powinna być pomoc psychologiczna dla młodych niedoświadczonych dziewczyn. Żeby dziewczyna zdawała sobie sprawę że w razie aborcji zabija swoje dziecko rękami mordercy lekarza.
[31.10.2007] 21:18
Luthienn
Brawa za odwagę dla takich lekarzy! Pozbywają się płodu, RATUJąC żYCIE KOBIECIE! Oby takich ludzi jak najwięcej.
[31.10.2007] 21:28
Karina K.T
Luthienn (07.10.31 21:18):
Brawa za odwagę dla takich lekarzy! Pozbywają się płodu, RATUJąC żYCIE KOBIECIE! Oby takich ludzi jak najwięcej.

Tej wypowiedzi nie neguje ,ponieważ czasami tak jest.Ale są to jednostkowe przypadki zaznaczam...
[31.03.2020] 18:45
[31.10.2007] 21:45
Luthienn
Karinko - ja wyjaśnię, że nie chodziło mi jedynie o przypadki, kiedy ciąża grozi śmiercią kobiety lub uszczerbkiem na zdrowiu. Chodzi o to, że KAŻDA niechciana ciąża, wychowywanie niechcianego dziecka, jest amrnowaniem życia kobiety. Pozdrawiam.
[31.10.2007] 22:06
Karina K.T
Luthienn (07.10.31 21:45):
Karinko - ja wyjaśnię, że nie chodziło mi jedynie o przypadki, kiedy ciąża grozi śmiercią kobiety lub uszczerbkiem na zdrowiu. Chodzi o to, że KAŻDA niechciana ciąża, wychowywanie niechcianego dziecka, jest amrnowaniem życia kobiety. Pozdrawiam.

Dziękuję za pozdrowienia.
Ale konsekwencje swojego beztroskiego zachowania ,trzeba ponosić! bynajmniej mnie tak uczono. Marnują sobie zdrowie ,szacunek do samej siebie .Ale to mój pogląd na te sprawy...myślę że nieodosobniony
[31.10.2007] 22:15
Luthienn
Karina K.T (07.10.31 22:06):
Luthienn (07.10.31 21:45):

Dziękuję za pozdrowienia.
Ale konsekwencje swojego beztroskiego zachowania ,trzeba ponosić! bynajmniej mnie tak uczono. Marnują sobie zdrowie ,szacunek do samej siebie .Ale to mój pogląd na te sprawy...myślę że nieodosobniony

Widzisz, beztroska dotyczy obu stron, jednak natura tak 'sprytnie' i 'sprawiedliwie' to obmyśliła, że jej konsekwencje (ciąża) ponoszą tylko kobiety. Dlatego uważam, że aborcja powinna być dostępna na życzenie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ile ludzi, tyle poglądów ; )
[01.11.2007] 12:54
kamia
ale całkowicie zgadzam się z Karina ,szacunek samej do siebie i ciał
[01.11.2007] 13:55
starbreeze
Moim zdaniem aborcja powinna być dozwolona. Matka może mieć różne powody, by usunąć dziecko, niekoniecznie zwykły kaprys- może nie mieć możliwości znalezienia dobrej pracy, nie mieć warunków w domu do wychowania pociechy... To kobieta nosi w sobie maleństwo, więc w sumie to jej organizm- a skoro tak, to właśnie ona powinna decydować czy chce wydać na świat potomka czy też nie. Gdyby aborcja była legalna, w kraju nie zmieniłoby się nic oprócz liczby lekarzy, którzy trafiają za kratki po wykonaniu nielegalnego zabiegu... no i ich zarobków za przeprowadzenie "leczenia" pacjentki. Ile razy spotykamy na ulicy żebrzące kobiety, które stoją ze swoim dzieciaczkiem i mówią, że nie mają na chleb, ile razy widzimy matki samotnie wychowujące swoje pociechy. Osobiście uważam, że każdy powinien mieć prawo wyboru. Precz z nielegalną aborcją - Może takie rozwiązanie byłoby najlepsze?
[01.11.2007] 14:04
yaka
starbreeze (07.11.01 13:55):
Moim zdaniem aborcja powinna być dozwolona. Matka może mieć różne powody, by usunąć dziecko, niekoniecznie zwykły kaprys- może nie mieć możliwości znalezienia dobrej pracy, nie mieć warunków w domu do wychowania pociechy... To kobieta nosi w sobie maleństwo, więc w sumie to jej organizm- a skoro tak, to właśnie ona powinna decydować czy chce wydać na świat potomka czy też nie. Gdyby aborcja była legalna, w kraju nie zmieniłoby się nic oprócz liczby lekarzy, którzy trafiają za kratki po wykonaniu nielegalnego zabiegu... no i ich zarobków za przeprowadzenie "leczenia" pacjentki. Ile razy spotykamy na ulicy żebrzące kobiety, które stoją ze swoim dzieciaczkiem i mówią, że nie mają na chleb, ile razy widzimy matki samotnie wychowujące swoje pociechy. Osobiście uważam, że każdy powinien mieć prawo wyboru. Precz z nielegalną aborcją - Może takie rozwiązanie byłoby najlepsze?

dziecko można oddać do szybkiej adopcji i dać mu szanse życia...
czy ktoś z was widział dziecko które urodziło się w 6 miesiącu ciązy?
jak tak to na temat aborcji się nie wypowiada
a wszystkich zwolenników aborcji zapraszam do obejżenia filmu:
http://www.wykop.pl/ramka/21854/drastyczne-z djecia-z-kliniki-aborcyjnej "Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć." Cyceron
[02.11.2007] 00:20
Wojtek Sokół
powinno sie zalegalizowac aborcja, każda kobieta powinna miec wybór
ema zetipe
[02.11.2007] 00:21
cirillafiona
autorem tego artykulu jest mezczyzna...czy choc przez chwile pomyslal co mloda, zdesperowana kobieta z niechciana ciaza? niestety nigdy sie tego nie dowie...szkoda
[02.11.2007] 00:29
female
to niech młoda zdesperowana 4 literami nie szaleje bo oprócz nich mamy jeszcze głowę, która służy do myślenia
[02.11.2007] 00:37
drgawka
moi znajomi mają obecnie 20 letnią córkę. Wpadli mając 20 lat, kiedy byli obydwoje na pierwszym roku studiów. Chcieli usunąć ciążę, ale doszli do wniosku, że on rzuci studia i jakoś dadzą radę. Nie było im łatwo. Ale kiedy dziś patrzą na swoją córkę są szczęliwi z wyboru. Kiedyś powiedzieli, że gdy patrzą na swoje dziecko i przypomną sobie co chcieli zrobić, oblewa ich zimny pot na myśl, że tej wspaniałej dziewczyny mogłoby nie być.
[02.11.2007] 00:38
female
taaa wypadki chodzą po ludziach, ale chyba lepiej zapobiegać niż potem dziurawić sobie macice nie sądzisz? skoro sprawia ci radoche jakiś napalony na jedna noc to twoja sprawa...i twoja macica przynajmniej ginekolodzy na was troche zarobią
[02.11.2007] 00:38
duidyt wojas
yaka (07.11.01 14:04):

a wszystkich zwolenników aborcji zapraszam do obejżenia filmu:
http://www.wykop.pl/ramka/21854/drastyczne-z djecia-z-kliniki-aborcyjnej

to dołącz do tego jeszcze drastyczne zdjęcia z wojen. a foto z klinik aborcyjnych to jest zwyczajna manipulacja odczuciami bo skupisko komórek powiększą na fotkach 50x + dojdzie do tego zmiksowane łożysko i mamy masakre na fotkach. Życze ci dużo przypadkowych dzieci
[02.11.2007] 00:41
eeeeem

oczywiście,że kobieta powinna mieć prawo do tego,czy chce urodzić czy nie,jak tam faceci porzucają ciężarne bo niby nie chce być ojcem,unika odpowiedzialności to jest ok,ale jak kobieta nie chce być matką,nie chce nosić tego dziecka przez 9 miesięcy to już jest jakieś ale...różnie się w życiu układa i dlatego każdy ma prawo mieć wybór
[02.11.2007] 00:41
erwaz
female (07.11.02 00:38):
taaa wypadki chodzą po ludziach, ale chyba lepiej zapobiegać niż potem dziurawić sobie macice nie sądzisz? skoro sprawia ci radoche jakiś napalony na jedna noc to twoja sprawa...i twoja macica przynajmniej ginekolodzy na was troche zarobią

BTW: Dlaczego chłopiec podpisuje się nikiem 'female'? Chore. Żadna zdrowa psychicznie kobieta by czegoś takiego nie napisała.
[02.11.2007] 00:43
aoewgaaaaaaaaaaaaa aaa
female (07.11.02 00:38):

masz racje: lepiej zapobiegać, ale jak powiedziałaś wypadki chodzą po ludziach.
masz racje: MOJA SPRAWA co mi sprawia radość i moja sprawa komu będę płaciła.

wniosek: sama możesz sobie macicy nie dziurawić jak zaliczysz wpadke, ale nie sądz i nie ograniczaj innych kobiet jak będą chcialy to zrobić bo dla mnie możesz mieć kupe dzieciaków albo pajęczyne między nogami. TWOJA PRYWATNA SPRAWA
[02.11.2007] 00:44
DO MACICY
aoewgaaaaaaaaaaaaa aaa (07.11.02 00:31):
female (07.11.02 00:29):
to niech młoda zdesperowana 4 literami nie szaleje bo oprócz nich mamy jeszcze głowę, która służy do myślenia

chrzań się. ja lubie szaleć a wypadek zawsze może się zdarzyć, chociażby pęknięta guma, a partner na jedną noc nie koniecznie musi być dobrym ojcem i męzem. odwal sie od mojej macicy

Rozum zagnieżdża się w mózgu, ty go nie masz. Zarodek zagnieżdża się w macicy. I prawdopodobnie lepiej będzie dla wszystkich, jeśli z niej też zrezygnujesz.
[02.11.2007] 00:44
female
złotko zaskocze Cię, jestem kobietą i wyrażam swój pogląd na tą sprawę, możesz mieć inny twoje prawo
[02.11.2007] 00:46
flamen

tak ? a gdzie sie podziala profilaktyka czy ten kraj jest ciagle krajem lasek kalendarzykowych? moze zamiast gderac co z tym fantem troche wiecej nauki o antykoncepcji?
[02.11.2007] 00:46
pistoletino latino
erwaz (07.11.02 00:43):
CHłOPCY NIE MAJą PRAWA WYPOWIADAć SIę W TEMACIE ABORCJI!!!

A ja chciałbym mieć prawo glosu jako przyszły ojciec. Jeśli bym zaliczyl wpade z jakąś kobitką na jedną noc (tfu tfu) to nie chcialbym być odpowiedzialny za dzieciaka (czyt. aborcja), ale jeśli zaliczylbym wpade z moją partnerką życiową i ona by chciała usunąć to bym się sprzeciwił.
[02.11.2007] 00:49
erwaz
pistoletino latino (07.11.02 00:46):
erwaz (07.11.02 00:43):
CHłOPCY NIE MAJą PRAWA WYPOWIADAć SIę W TEMACIE ABORCJI!!!

A ja chciałbym mieć prawo glosu jako przyszły ojciec. Jeśli bym zaliczyl wpade z jakąś kobitką na jedną noc (tfu tfu) to nie chcialbym być odpowiedzialny za dzieciaka (czyt. aborcja), ale jeśli zaliczylbym wpade z moją partnerką życiową i ona by chciała usunąć to bym się sprzeciwił.

To nie ty nosisz w sobie dziecko przez 9 miesięcy, nie ty je rodzisz, karmisz wlasna piersia i wychowujesz przez cale zycie, wiec stul pysk, dzieciaku.
[02.11.2007] 00:50
pistoletino latino
flamen (07.11.02 00:46):
tak ? a gdzie sie podziala profilaktyka czy ten kraj jest ciagle krajem lasek kalendarzykowych? moze zamiast gderac co z tym fantem troche wiecej nauki o antykoncepcji?

oczadział ześ?? przecież w polsce nie ma jeszcze dlugo szans na edukację seksualną. pamietasz lpr jak mówilo ze zacznie się robić kraj rozpusty??

na o2 był artykuł o tym jak to polskie nastolatki prawie nic nie wiedzą o antykoncepcji. a czyja to wina?? ich czy państwa które nie chce dokonywać aborcji ani przeciwdzialać ciązy.
a popatrz na stanowisko kościola w tym względzie. kościół prowaci skuteczną akcję dezinformacyjną dotyczącą aborcji.

przejrzyj na oczy
[02.11.2007] 00:54
aniutekkkkk
nie jestem za zakazem aborcji ale jak czytam takie posty to mam wątpliwości...jeśli stanie sie legalna to takie @@@ki będą sie skrobać co miesiąc...Ten świat schodzi na psy...
[02.11.2007] 00:55
pistoletino latino
erwaz (07.11.02 00:49):
To nie ty nosisz w sobie dziecko przez 9 miesięcy, nie ty je rodzisz, karmisz wlasna piersia i wychowujesz przez cale zycie, wiec stul pysk, dzieciaku.

niedługo będę się hajtał (nie dlatego ze muszę), ale moje dziecko to również moja sprawa i moja odpowiedzialność. I nie wiem dlaczego trudno ci zrozumieć dlaczego chce mieć wpływ na to co zrobilem. Może dlatego masz problemy ze zrozumieniem bo może rozwoj twojego mózgu jest tak samo posunięty do przodu jak twoja kultura osobista.
[02.11.2007] 00:56
chlopczykwro
Jesli chodzi o legalnosc aborcji to mam mieszane uczucia . Pierw powinno sie postawic na sensowna edukacje seksualna , nauke o konsekwecjach tego co dana osoba robi i co ryzykuje , bo niestety edukacja u nas (a przynajmiej za mojej nastoletnosci) sprowadzala sie do tego jak sie nie zarazic chorobami wenerycznymi , jakie sa srodki anty , a nie np. co robic jak juz sie stalo np. pekla prezerwatywa itd. nikt nigdy nie mowi ci w szkole ze lepiej jest stosowac 2 srodki zapobiegania na wypadek gdyby jeden polegl , nikt. A co do podejmowania decyzji w sprawie aborcji , to osobiscie mysle , ze osoby ponizej lat 18 ( a jest takich wiele ktore rozwazaly badz skorzystaly z "zabiegu" ) czasami nie sa w stanie pojac na co sie pisza . Taki zabieg to nie tylko uwolnienie sie od problemu , ale tez narazenie sie na problemy natury zarowno psychologicznej(depresje itp.) jak i fizycznej (brak mozliwosci zajscia w ciaze w przyszlosci). Co do osob dojrzalych emocjonalnie to szczerze nie widze przeciwskazan. Jednak jak wiadomo , wiekszosc osob poddajacych sie aborcji to wlasnie nastolatki , ktore niedoinformowane (lub z czystego przypadku) zachodza w ciaze . A co do konsekwencji to mysle ze niekoniecznie ponosza je tylko kobiety , no chyba ze rowazamy przypadek ze facecik ktory bedzie "szczesliwym" ojcem ulotnil sie , wtedy mozna mowic o nieumiejetnym dobieraniu partnerow lub o zwyklym braku wyobrazni . Jesli chodzi natomiast o normalnych ludzi to nie sadze zeby ciaza byla tylko konsekwencja dla kobiety . Niezaprzeczalnie od poczecia do narodzin matka jest skazana na ponoszenie konsekwencji jednak pozniej po okresie karmienia piersia , dzieckiem rownie dobrze moze zajac sie ojcem , co nie koliduje w robieniu dalszej kariery przez matke . Na zakonczenie chcialbym dodac ze gdyby niektore osoby myslaly trzezwo na temat zaspokajania swoich potrzeb seksualnyh a inne nie myslaly by glowka to problem legalnej lub nielegalnej aborcji w ogole by nie istnial .to chyba na tyle czakam na jakies komentarze
[02.11.2007] 00:59
_Gangsta_
Artykuł raczej obiektywny- nie ma w nim potworków językowych w rodzaju 'dziecko poczęte' lub 'człowiek nienarodzony', autor nie wyzywa od morderców, nie straszy porównaniami do holokaustu i nawet nie odwołuje sie do nauki koscioła, tudziez pojęć tak wzglednych jak tzw. 'moralność'...
Za to duzy plus.

Szkoda tylko, że nie napisał również nic konkretnego na temat, a jego kolezanka niepotrzebnie zajmowała czas lekarzom....
[02.11.2007] 01:04
aoewgaaaaaaaaaaaaa aaa
aniutekkkkk (07.11.02 00:53):
aoewgaaaaaaaaaaaaa aaa to dla mnie zwyczajna @@@ka:/ wstyd mi że jesteś kobietą:/Widać jesteś jeszcze młodą głupią puszczalska dziewczyną...żal mi twoich rodziców.

A mnie nie jest wstyd. Każdy to lubi robić i ukrywanie tego że sie to lubi to hipokryzja. Popieram umiarkowany libertynizm (nie mylić z liberalizmem).
TO jest tylko forum więc tego nie sprawdzisz, ale już dawno się wyprowadzilam od rodziców i pracuje i żyje w jako takim dobrobycie (wyprzedzając twoje przypuszczenia nie pracuje jako prostytutka).

Jak ktoś chce to niech tego nie robi, ale nie lubie jak ktoś mnie ocenia. Z takich powodów ludzie doprowadzają do wojen, ponieważ chcą narzucic własną wolę komuś innemu.

Sa takie szympansy Bonobo (chyba dobrze napisałam) i one się ciągle bzykają (homo i hetero z wyjątkiem konfiguracj rodzice-dzieci) i to utrzymuje pokojowe stosunki w ich społeczeństwie.

Przyznaj sama przed sobą, nigdy nie kręcil cię żaden przypadkowy gorący facet?? Nigdy cię nie kusilo zeby spróbować seksu przygodowego?? podejrzewam że twoja zaklamana moralność powie że nigdy. nie twórz konfliktów

1 2 3   » 19 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat