o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Dziwne imiona? Czemu nie?

1 2 3   » 21 Strony tematu:
[28.09.2007] 16:26
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Przez prasę i internet przeleciała jak meteor informacja, że gdzieś w Kujawsko-Pomorskiem rodzice chcieli nadać dziecku imię Dąb, ale urzędnik się nie zgodził. A właściwie dlaczego? W 1986 zlikwidowano spis polskich imion i dziś każdy może nazwać dziecko tak, jak przyjdzie mu ochota. Problem jednak w tym, że musi się na to zgodzić kierownik USC. A nie zawsze chce.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9719 --
Redakcja o2.pl
[28.09.2007] 17:45
carramba
eteka (07.09.28 17:12):
tekst na ten temat był niedawno w Newsweeku
ten ani nic nowego nie wnosi, ani to nietypowe ujęcie tematu
zżynamy, nieładnie

To nic, że ten w Newsweeku był inny, a podbny był jeszcze na WP! Aresztować autora! Natychmiast! Powinien ująć temat nietypowo, a nie kurtka raz typowo! Co to jest?!
[28.09.2007] 18:49
aga24*
a co powiecie na takie imiona jak: Lady, Olbrycht, Philip, David, Victoria, Angelika? nadawane POlskim dzieciom? nie wszpominajac co Pan Wisniewski wraz z małżonkami wymyśla dla swoich potomków.
[28.09.2007] 20:15
Kamip Plokami
Phi!

Może Oralia to rzeczywiście przesada i czysty debilizm, ale według mnie już lepsze imię Noemi, niż np. wszechobecna Ania XD Te niekończące się Anie, Kasie i Karolinki to tez masakra Ja noszę imię pod tym względem pośrednie, niezbyt popularne, ale także nie bardzo wycudowane - Kamila. Podoba mi się. Z takich nietypowych imion lubię Roksana.
A już z pewnością jest lepsze niż Ania XD
[28.09.2007] 22:41
lao_2202
Masz coś do imiena Ania?????? Ja mam siorke nazywa sie Olga nie rzadna olka czy aleksandra nie znamnikogo wiecej o ytakim imieniu mi sie tam podobaja raczej takie zwykloe imieona na przyklad jasio pozdrawiam
[23.03.2019] 14:13
[29.09.2007] 00:18
Mement0
oż o.O

fucktycznie, z tymi imionami to już z lekka przeginka :| jak słyszę że ktoś dał dziecku na imię Brajan, Aleks, czy Ołen, to mnie mdli :| dlatego moje i mojej [jeszcze] narzeczonej pociechy będą nosiły bardziej swojskie imiona - Alicja i Michał [tudzież Krzysztof]
[29.09.2007] 00:18
Claudia1991
Artukuł, owszem, byłby ciekawy gdyby nie zbytnia przemądrzałość Pana Kamila, autora artykułu. Według mnie zdanie: "Stąd biorą się różne Sandry i Sonie zamiast Stefek i Zosiek. Nie mówię, że Sandra albo Sonia to złe imię, ale mogłaby jedna z drugą przynajmniej paznokcie wyczyścić." jest tak wielce beznadzieje, że aż razi głupotą. Zastanawiam się kto akceptuje takowe frywolne zdania?! Bez sensu!
[29.09.2007] 00:34
Selene88
Ja znam jedną Kasjanę Rocznik '87 lub '86 (jeśli nie oblała ani razu roku, bo aniołem to ona nie była ). O chłopaku o tym imieniu też słyszałam, więc takie rzadkie nie jest Róży czy Jagody chyba nigdy nie spotkałam...
[29.09.2007] 00:48
The Spice Rules
Hmm... Ja mam na imię Kosma i jest to co prawda nietypowe imię, ale wolę je niż Brajan czy Ołen (jak ktoś słusznie wyżej zauważył). U Sienkiewicza byli niejacy Kosma i Damian Kiemlicze ("Potop"). Ale największe zdziwko miałem, gdy poszedłem do prywatnej szkoły angielskiego i w grupie 14-sto osobowej znalazł się poza mną drugi Kosma Ale dziwi mnie to, że ludzie narzekają na moje imię, a zachwycają się beznadziejnym imieniem jakiegoś chłopczyka o imieniu Sandro, którego mama chyba rodziła przy telenoweli brazylijskiej. Znam osobiście także jednego Iwo, ale koles jest fajny więc nie mogę narzekać. Mam też w szkole Emmanuela oraz Tatianę (ta druga mi się podoba). Ale niedługo szukałem Ramony, Angelici (zaznaczam pisownię), Jagody, Maliny, Franceski i Dajany (tu znowu zwracam uwagę na pisownię). A co do imienia Iwan... Drogi autorze, jak to nie ma w Polsce żadnego Iwana? Dowody masz? Bo ja mam - ale na to, że są. W życiu poznałem aż 8 Iwanów i tylko jeden pochodził z Niemiec (Ivan). Reszta to 100% Polacy. Ale i tak ciekawe Pozdrawiam!
[29.09.2007] 00:55
Sandra85
Poczułam się urażona czytająć owy artykuł- moi rodzice posiadają wyższe wykształcenie i nie dali mi imienia Sandra bo mieli jakieś kompleksy- po prostu im się podobało. Autor móglby przemyslec co pisze- bo robi komus dużą krzywde!
[29.09.2007] 00:59
Nika_16
Ja mam na imię Daria. Bardzo to imię lubię. Nie jest ono szczególnie nietypowe, ale nie ma też piętnastu Darii na jednym podwórku. Przy okazji chciałam zauważyć, że niektóre imiona, niedawno jeszcze oryginalne, w tej chwili przyjęły się już chyba na dobre. Mam na myśli imię Nikola. Teraz chyba już nikogo ono nie dziwi. Wracając jeszcze do mojego imienia...Kiedy byłam jeszcze małym brzdącem dla wielu ludzi imię Daria było dość niespotykane i oryginalne. Podobno codziennością dla moich rodziców i krewnych były pytania typu "A co to za dziwne imię?" lub "Jak to?A to się w ogóle da jakoś zdrobnić?". Dodam, że lat mam jeszcze naście (już niedługo, ale zawsze). Osobiście uwielbiam imiona takie jak, wspomniana już, Nikola i Nadia, a najpiękniejszym męskim imieniem jest dla mnie Sebastian. W każdym razie "Nie to ładne, co ładne, ale to ładne, co się komu podoba". Tego się trzymajmy. Szukam:
Agnieszka Chrzanowska - Bez udziału gwiazd

Kto to śpiewa?
http://pl.youtube.com/watch?v=4FMVv33d9-8
[29.09.2007] 01:02
j_b
ja znam Kasjana, ma ok 20 lat
[29.09.2007] 01:38
friduczaaa
Moje dziecko będzie się nazywać Frieda
[29.09.2007] 01:45
wittmann44  wittmann44@tlen.pl
friduczaaa (07.09.29 01:38):
Moje dziecko będzie się nazywać Frieda

no bardzo ładnie...mam nadzieję że dziecko kiedyś się nie zemści... ja bym się wkur... na rodziców za takie cudactwa
[29.09.2007] 01:49
sama911
Ja na studiach poznalam Jagne (nie Jagode). A moj ex mial na imie Ivan....i byl z Gujany Brytyjskiej....
[29.09.2007] 01:50
elliania (07.09.29 01:27):
Zazwyczaj, powtarzam, zazwyczaj, takie imiona nadaj hmmm plebs, ktory naoglada sie bogatego zycia w wenezuelskich tudziez amerykanskich serialach, i ktoremu wydaje sie , ze takie imie da dziecku latwiejsza droge do lepszego zycia.

no cóż widze że koleżanka włączyła się do trendu pana...kamila...no cóż każdy ma swoje zdanie. Moi znajomi z inteligenckiej rodziny nazwali swojego syna Oskar...,chcieli Szczepan ale jak to stwierdzili, jak kiedyś pojedzie za granicę to kto to wypowie???
[29.09.2007] 02:22
elliania (07.09.29 02:12):
wittmann44 (07.09.29 01:50):
elliania (07.09.29 01:27):
Zazwyczaj, powtarzam, zazwyczaj, takie imiona nadaj hmmm plebs, ktory naoglada sie bogatego zycia w wenezuelskich tudziez amerykanskich serialach, i ktoremu wydaje sie , ze takie imie da dziecku latwiejsza droge do lepszego zycia.

no cóż widze że koleżanka włączyła się do trendu pana...kamila...no cóż każdy ma swoje zdanie. Moi znajomi z inteligenckiej rodziny nazwali swojego syna Oskar...,chcieli Szczepan ale jak to stwierdzili, jak kiedyś pojedzie za granicę to kto to wypowie???

Koleżanka wyznaje ten trend od zawsze, juz kiedys wypowiadalam sie na ten temat, na forum o2 dotyczacym dzieci i ich dziwnych imion - na dlugo zanim w glowie autora zaswitala mysl o napisaniu takiego artykulu

A kolega jak widze nie zauważa różnicy pomiedzy ZAZWYCZAJ a ZAWSZE

dostrzegam dostrzegam... zapewniam cię... żyję z takiego dostrzegania uważam tylko że pochodzenie nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia
[29.09.2007] 03:14
spellbinder
Niestety ludzie miewają problemy z interpretacją rzeczywistości.

Na przykład moja znajoma nazwała dziecko Louis, a nie przyszło jej do głowy, że to znaczy Ludwik. Co więcej, ignorancja poszła tak daleko, że imieniny ustaliła mu na Luizy - chłopak obchodzi imieniny w dzień dziewczynki, mimo że ma własny.

Ludzie nie biora też pod uwagę faktu, że dzieci są okrutne. Imiona takie jak Tobiasz wzbudzają większy śmiech niż nazwisko Puszczalska. nazwiska sobie nie wybieramy, a imię tak.

Ok nie wszystkie dzieci i nie zawsze będą się śmiały, ale po co od samego początku obarczać małego człowieka brzemieniem, które ustawia go w kregu tych, którzy są znieważani bez powodu?

Imię to w końcu nic ważnego. Nic nie zmienia i nic nie znaczy, zestaw dźwięków jakim zwracamy się do konkretnego organizmu, kiedy przypadkiem czegoś od niego chcemy.

Uważam, że nie jest warte stresu tego dziecka. Po prostu nie jest warte
[29.09.2007] 03:51
imię Kamila jest tandetne
Kamip Plokami (07.09.28 20:15):
Phi!

Może Oralia to rzeczywiście przesada i czysty debilizm, ale według mnie już lepsze imię Noemi, niż np. wszechobecna Ania XD Te niekończące się Anie, Kasie i Karolinki to tez masakra Ja noszę imię pod tym względem pośrednie, niezbyt popularne, ale także nie bardzo wycudowane - Kamila. Podoba mi się. Z takich nietypowych imion lubię Roksana.
A już z pewnością jest lepsze niż Ania XD
podobnie jak Roksana
[29.09.2007] 04:37
pepper_rose
Mój dziadek zawsze powtarza, że każde imię jest ładne, pod warunkiem, że się je ładnie wymawia Sam ma na imię Kazimierz a ożenił się z Gertrudą (jakże rzadkie! teraz to imię, szczerze mówiąc - już chyba zapomniane). Sama mam na imię Olga i często ludzie się mnie pytają czy jestem ze wschodu, bo i urodę mam typowo słowiańską. Znam wiele osób o niespotykanych imionach, np. takich jak: Ziemowit, Jagoda, Milena, Róża, Emma - z Polski. Natomiast mam przyjaciół (są to bracia) z Holandii, którzy pochodzą z Surinamu i jeden to Radjesh a drugi zwyczajny Rob. Poznałam też w Belgii muzułmanina, który ma na imię Fadhel lub drugiego, który mieszka w Polsce i ma na imię Ahmed. Mnie nie przeszkadzają imiona "dziwne", zawsze można poznać kogoś interesującego
[29.09.2007] 06:26
ysm
najodwazniejsi rodzice co znaja swoje korzenie/rodowod i daja imiona wedlug tego. dzis jestem madrya jednak uleglem kiedys modzie i dalem synowi batosz imie.(wstyd)bo nie jestem jak sie domyslam po imieniu syna wegrem czyli "madziarem". moje imie w RP wystepuje tylko 3 razy (dzieki temu w pl jest oryginalne ).
p.s. jezus to nie ciesla(byl ciesla z zawodu), piotr to nie rybak(byl rybakiem z zawodu). odwazam sie pisac o tym bo wiem. my europejczycy jestesmy mistrzami we wmawianie innym jak sie to wymawia.uwazamy sie za pepek swiata. a tak na prawde to pepek swiata dla europy to egipt, grecja i mezopotamia (alfabetycznie). wieszajcie "psy" na mnie ile chcecie ale jak to w zyciu bywa pod jednym warunkiem:

przeczytac,sprawdzic,zweryfikowac i potem sie wymadrzac swoja wiedza!!!

plujcie, wyzywajcie,ponizajcie mnie i podacie do sadu
[29.09.2007] 06:58
karolina81
A moje imie KAROLINA nie bylo kiedys tak popularne i wsród moich rowiesniczek znam może ze dwie.Niestety teraz stało sie dość popularne ,choc nadal wypierane przez Anie i Kasie Mi sie podoba imie Marika,nie wiem skad sie wzieło,moze i z serialu ale poznałam fantastyczna osobe o tym imieniu.Czy tez zawsze kojarzycie imie z osoba... straszne to jest momentami...bo jakie tu imie wybrac dla przyszłego dziecka Pozdrawiam wszytskich
p.s. zawsze dziekowałam rodzicom ze nie jestem ani isaura,ani sandra
[29.09.2007] 07:21
gogulka
A ja jestem JAGODA i bardzo lubie moje imię, a teraz coraz częściej spotykam małe dziewczynki, które właśnie też mają tak na imie A moja córeczka ma na imię NADIA i każdy uważa że bardzo ładnie i oryginalnie no i jak zawołam NADIA to zgadnijcie ile dzieci się odwróci... :):)
[29.09.2007] 07:23
SSE
O ile mnie pamiec nie myli to senior Butrymow nie mial na imie Kasjan, lecz Józwa...Stary, kulawy Józwa Butrym.
[29.09.2007] 07:29
innamorata
spellbinder (07.09.29 03:14):
Niestety ludzie miewają problemy z interpretacją rzeczywistości.

Na przykład moja znajoma nazwała dziecko Louis, a nie przyszło jej do głowy, że to znaczy Ludwik. Co więcej, ignorancja poszła tak daleko, że imieniny ustaliła mu na Luizy - chłopak obchodzi imieniny w dzień dziewczynki, mimo że ma własny.

Ludzie nie biora też pod uwagę faktu, że dzieci są okrutne. Imiona takie jak Tobiasz wzbudzają większy śmiech niż nazwisko Puszczalska. nazwiska sobie nie wybieramy, a imię tak.

Ok nie wszystkie dzieci i nie zawsze będą się śmiały, ale po co od samego początku obarczać małego człowieka brzemieniem, które ustawia go w kregu tych, którzy są znieważani bez powodu?

Imię to w końcu nic ważnego. Nic nie zmienia i nic nie znaczy, zestaw dźwięków jakim zwracamy się do konkretnego organizmu, kiedy przypadkiem czegoś od niego chcemy.

Uważam, że nie jest warte stresu tego dziecka. Po prostu nie jest warte

ZGADZAM SIE W 100 procentach!!!!!! jedyne mądre słowa na tym forum
[29.09.2007] 08:06
Jacek1506
Ja byłem na obozie z takim chłopakiem którego młodsza siostra miała na imię Olimpiada(on był Denis).
[29.09.2007] 08:07
carramba
SSE (07.09.29 07:23):
O ile mnie pamiec nie myli to senior Butrymow nie mial na imie Kasjan, lecz Józwa...Stary, kulawy Józwa Butrym.

Przeczytaj "Potop" jeszcze raz, tylko uważniej
[29.09.2007] 08:15
Devilish Smile
Hmmmm.... Ja mam na imie Sonia i wcale nie mam problemu np. z czyszczeniem paznokci:/ Nadawanie imion to zadna regola tylko osobista indywidualna sprawa. W przypadku moich rodzicow bardzo przemyslana decyzja (Sonia zostalam w 3 dniu mojego istnienia). Czesto patrzy sie tez na nazwisko aby imie ladnie z nim brzmilo. Moje pasuje idealnie!
[29.09.2007] 08:44
Jagódka-- Rzeszow
mój sąsiad strasznie skrzywdził swoje dzieci są wysmiewane i wytykane palcami. A ich cudne imiona to: Jordan (czytane jak Dżordan/Żordan zależy od dnia i samopoczucia rodziców) oraz Vannessaa
[29.09.2007] 08:53
moniak
a ja znam Kasjana... chodziłam z takim do klasy.
[29.09.2007] 08:59
piespawlowa
ja pracuję z dziećmi z terenów wiejskich więc o tych dzieciach się wypowiem - nie orientuję się tak dobrze w imionach dzieci z miasta. Trafiają do mnie przeróżne dzieci, o przeróżnym statusie społecznym i materialnym i są między nimi zarówno Zachariasze, Tymoteusze, Jeremiasze ale miałam również kontakt z Brajanami, Dżesykami, Miszell, Margarittą, Aniellą, Violettą, Britnej i innymi spolonizowanymi tworami angielskich czy amerykańskich imiona (nieudolnymi próbami nadania polskiemu imieniu "światowego brzmienia" i niestety zgadzam się z autorem artykułu w Newsweeku, że nadając dziecku imię podświadomie staramy sie kreować mu jakąś przyszłość. Nie wyobrażam sobie żeby kiedyś Dżesyka kandydowała skutecznie do sejmu, była adwokatem, lekarzem czy wykonywała jakikolwiek szanowany zawód. Myślę, że kiedy będzie miała taki zamiar pierwsze co zmieni sobie sądownie imię. Rodzicami wszystkich tych Brajanów itp są ludzie z reguły bardzo młodzi, którzy zdecydowanie za wcześnie zostali rodzicami, nie byli na to gotowi i niestety wszystko na to wskazuje, że większość ich dzieci powieli drogę życiową swoich rodziców i koniec końców wydadzą na świat następnych... nie podejmę się wyrokowania jakie imiona będą na fali za kilkanaście lat.
Nie twierdzę oczywiście że wszyscy Zachariasze, Jany i Anny itp mają większą szanse na życiowy sukces, o nie... chodzi mi tylko o to, że przynajmniej nie mają na starcie zamkniętych wielu drzwi.
Generalnie fajnie jest mieć na imię mniej spotykane, a nie takie, że kiedy mama woła przez okno na obiad czy nauczyciel wyrywa do odpowiedzi to połowa dzieci myśli że to do nich, ale myślę, że nie ma co przesadzać i dobrze się zastanowić. Niestety imię może wywierać również konsekwencje społeczne - miałam kiedyś kolegę który miał na imię Urban - chłopak tak się wstydził tego imienia, że unikał kontaktów z ludźmi, nie chodził nigdzie gdzie miałby szanse poznać nowych ludzi bo musiałby im się przedstawić. Później przedstawiał się innym imieniem i wszyscy zaczęliśmy tak na niego mówić (aż w końcu zrobił sobie prezent na 18-tkę i zmienił imię już prawnie) mimo to do tej pory choć jest już dorosły, ma w dowodzie "normalne" imię pozostał na uboczu, do tej pory wstydzi się i unika kontaktu z innymi.

1 2 3   » 21 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat