o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Co robi policja?

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[25.09.2007] 15:34
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Mówi się, że nasze zaufanie do policji i przekonanie o jej skuteczności rosną. Badania słowa te potwierdzają. Czasem jednak trudno czuć się bezpiecznie i wierzyć, że jesteśmy dobrze chronieni, gdy na ulicach nie dostrzegamy patroli. Często właśnie wtedy, gdy grozi nam niebezpieczeństwo.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9701 --
Redakcja o2.pl
[25.09.2007] 16:59
Anarchokapitalista
Chcesz na kogoś liczyć- licz na siebie
Być może pewnego pięknego dnia doczekamy się na tym zasranym totalitarnych kontynencie europejskim czasów gdy to BROŃ jest w rękach obywateli a nie przestępców
A jak narazie pozostaje nam nic innego jak zgodzić się na role ofiary
[25.09.2007] 19:57
ekula_21
drażni mnie fakt,że ludzie chca by policja byla wszedzie a nie licza sie z tym,ze tych policjantow jest coraz mniej i raczej sie nie zapowiada na to,zeby ich przybywalo. w dzisiejszych czasach ludzie wola wyjechac za granice niz pracowac w polskiej policji za takie marne grosze i w takich warunkach. moze niech pomysla nad podwyzkami dla policji i w jakis sposob zmobilizuja ludzi do tego aby warto bylo pracowac w tym zawodzie a nie potrafia tylko narzekac i jak cos zlego sie stanie to wszystko wina policji.
[25.09.2007] 21:05
BiSu
mam dopiero 16 lat lecz juz przekonalem sie o polskiej policji, jezeli w duzych miastach ich nie za czesto widac, to pomyslcie co sie dzieje w takim Kedzierzynie - Kozlu w woj. Opolskim, nie widac ich prawie wogole, ale jak sie w koncu pojawia to trzeba im przyznac ze zajrza wszedzie zeby sprawdzic czy sie nic nie dzieje, calkiem nie dawno bylem swiadkiem pobicia z kradzieza, policja pojawila sie w niecale 5 minut od mojego telefonu, co nie zmienia faktu ze mogliby sie czesciej pokazywac na ulicy, u mnie dzielnicowego nie bylo juz chyba 5 miesiecy
[25.09.2007] 21:12
From Lubin
Nie zgadzam się z tym co pisze "ekula_21", poniewaz to z naszych podatków utrzymuje się policja. Ja płace, ja wymagam. Mam sie czuc bezpiecznie w moim miescie/kraju etc.
[21.03.2019] 09:26
[25.09.2007] 21:51
ekula_21
sorry ale troche smieszy mnie twoje podejscie. podatki placisz takze za na wiele innych rzeczy i co z tego masz?? policjanci to tez ludzie. postaw sie w ich sytuacji. latwo jest mowic komus na temat policji jesli nie zna sytuacji z punktu widzenia policji. polskiemu spoleczenstwu pozostal syndrom ZOMO.
[25.09.2007] 22:14
galanonim
he he u mnie na wiosce parę lat temu "typki" obiły solidnie policjanta (wylądował w szpitalu). Jego kolega ze służby zamiast mu pomódz po prostu uciekł....
Teraz jestem w kraju gdzie każdy tak jak w USA cz Kanadzie może posiadać broń i czuję się z tym lepiej...
[25.09.2007] 22:50
Pani Genia
www.zieloni.w.pl (07.09.25 22:27):
POLICJANCI TEZ LUDZIE CZY JAK W INNYCH FIRMACH KIEROWCY KRADNA PALIWO ZE SŁUZBOWYCH SAMOCHODÓW? CZY DLATEGO NIE CHCA WPROWADZIC AUTOGAZU ? (ŁATWIEJ UKRASC PALIWO ROPE CZY BENZYNE NIZ AUTOGAZ ?)

BIAŁYSTOK 12.07.2007 r.
STOWARZYSZENIE FEDERACJA ZIELONYCH W BIAŁYMSTOKU

za pośrednictwem: KOMENDA GŁÓWNA POLICJI ul. Puławska 148/150, 02-514 WARSZAWA
BIURO FINANSÓW KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI ul. Domaniewska 36/38, 02-672 Warszawa
Komenda Główna Straży Granicznej al. Niepodległości 100; 02-514 Warszawa; ul. 17 Stycznia 23; 02-148 Warszawa
Do: Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
Ministerstwo Środowiska, ul Wawelska 52/54, 00-950 Warszawa
Premier Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa
Prokuratura, Minister Sprawiedliwości, Al. Ujazdowskie 11 00-950 Warszawa
Rzecznik Praw Obywatelskich, Aleja Solidarności 77 00 - 090 Warszawa
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa
European Parliament Members' Activities Division, L-2929 LUXEMBOURG
Do wiadomości: PAP, MEDIA, Prasa, radia, TV, portale internetowe itp.

DOTYCZY: ZAKUPU SAMOCHODÓW POLICYJNYCH I UŻYTKOWANYCH - WYPOSAŻENIA W INSTALACJĘ GAZOWĄ LPG, CNG. np. ogłoszenia o zamówieniach publicznych 62/Cmt/07/HC powyżej 137.000 euro 34.11.00.00-1 Dostawę samochodów osobowych w wersji „oznakowanej” i „nieoznakowanej” w ilości 5.244 szt. http://www.policja.pl/portal/pol/86/6794/ I INNE ZAKUPY SAMOCHODÓW.

JAKO ORGANIZACJA EKOLOGICZNA ZE WZGLĘDU NA CELE DZIAŁANOŚCI STATUTOWEJ ORAZ DOBRO PUBLICZNE ZWRACAM SIĘ Z WNIOSKIEM O WYPOSAŻENIE SAMOCHODÓW POLICYJNYCH I STRAŻY GRANICZNEJ W INSTALACJĘ GAZOWĄ (LPG, CNG)-zmianę specyfikacji przetargowej (obowiązek montażu i serwisu instalacji autogazu) oraz wydłużenie gwarancji.
Zwracam się o zmianę warunków przetargu, w przypadku braku uznania w/w wniosku unieważnienie i wznowienie przetargu.
Autogaz (LPG, CNG) jako paliwo jest tańszy w użytkowaniu (oszczędności sięgają 50%), co ma szczególne znaczenie przy użytkowaniu samochodów służb publicznych i komunalnych, pokonujących duże odległości. Przy założeniu, że samochód pokonuje dziennie odległość 100-150 km, oszczędności wynikające z zastąpienia benzyny lub oleju napędowego autogazem LPG w ciągu 4 lat równe są prawie kwocie 60000 zł, czyli cenie zakupu tego samochodu. Tymczasem np. w specyfikacji istotnych warunków w/w zamówienia nie zapomniano o klimatyzacji jako obowiązkowym elemencie wyposażenia (której cena jest wyższa bądź równa instalacji autogazu), natomiast brak jest wzmianki o instalacji autogazu - naszym zdaniem ze względów ekonomii i ekologii obowiązkowym elemencie wyposażenia. Brak obowiązkowego wyposażenia samochodów w instalację autogazu to wręcz rażąca niegospodarność i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Na podstawie informacji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku obecnie tylko ok. 1-3% samochodów policji posiada instalację gazową z powodu braku pieniędzy na montaż takich instalacji. Policja m.in. bezskutecznie ubiegała się o dofinansowanie montażu w samochodach policji instalacji gazowych w funduszach ochrony środowiska
Ponadto dużą rolę odgrywa długość gwarancji na samochody - istotny czynnik niezawodności i obniżenia kosztów napraw - w przypadku np. KIA wynosi ona nawet do 7 lat, więc także inne firmy powinny zaoferować jej przedłużenie. Długość gwarancji powinna być jednym z głównych czynników oceny oferty w kategorii np. ceny - np. przy 5 letniej gwarancji koszt zakupu samochodu należy podzielić przez 5, natomiast przy 2 letniej przez 2, i oczywiście preferować niższe koszty eksploatacji wynikające z dłuższej gwarancji.
O ile stan techniczny samochodów jest dobry gaz powoduje mniejsze zużycie silnika i umożliwia dłuższa eksploatację pojazdów. W Polsce jest więcej stacji autogazu niż stacji benzynowych. Zbiorniki autogazu są wytrzymalsze i mniej podatne na np. uszkodzenie, zapalenie od zbiorników na benzynę lub olej napędowy. Autogaz jest także mniej niebezpieczny pod względem wybuchu, zapalenia niż benzyna. W przypadku złego stanu technicznego i pojazdów wyeksploatowanych zastosowanie gazu jako paliwa umożliwia poprawę stanu technicznego dzięki niższym kosztom eksploatacji i możliwości przeznaczenia zaoszczędzonych środków finansowych na zakupie paliwa na naprawy, remonty i modernizacje. Prawidłowo wykonana instalacja gazowa nie pogarsza osiągów pojazdów, w razie konieczności stosowane jest także tradycyjne paliwo. Szczególnie podczas tzw. służby patrolowej, gdy pojazdy przemieszczają się przy małych prędkościach zużycie paliwa jest bardzo duże, co przemawia za użytkowaniem tańszego autogazu.
Spalanie gazu jako paliwa w samochodach powoduje także korzyści ekologiczne - samochód spalający gaz wydziela zaledwie 1/3 szkodliwych substancji co podczas spalania benzyny, co przy dużych przebiegach daje wymierne ilości szkodliwych substancji, które nie zostały wyemitowane do środowiska. Z tego też względu gaz jako paliwo zyskał popularność i wsparcie w postaci np. zwrotu kosztów instalacji użytkownikowi przez administrację w np. Belgii, Holandii, Włoszech itp. Szczególnie przy zakupie nowych pojazdów wyposażenie ich w instalację gazową powinno być podstawowym warunkiem umożliwiającym ekonomiczna eksploatację. Większość producentów oferuje wyposażenie fabrycznie nowych samochodów do zasilania gazem. Policja należąca do sfery budżetowej i finansowana ze środków publicznych powinna wykorzystywać je w sposób jak najbardziej efektywny i oszczędny, stąd p
[25.09.2007] 22:52
Pani Genia
Zielony

Takich dlugich postow to nikt nie czyta

w pełnym zaufaniu zdradź mi swoją tajemnicę....
a na pewno wszyscy o niej usłyszą
[25.09.2007] 22:54
Pani Genia
A poza tym to mialam raczej dobre relacje z policja

w pełnym zaufaniu zdradź mi swoją tajemnicę....
a na pewno wszyscy o niej usłyszą
[26.09.2007] 00:45
nie dres
najbardziej zagrożony to się czuję jak widzę patrol policji bo zastanawiam się za co mnie za chwilę zatrzymają i czego będa się czepiać... ZGROZA!!!
[26.09.2007] 00:48
oktyabreh
Sama obecnosc policji nie wystarczy bez odpowiedniego prawa , bo co z tego ze policja kogos spisze? skoro prawnicy go uwolnia albo dostanie zawiasy ( z ktorych nikt sobie nic nie robi ).
Bylem swiadkiem sytuacji ze na policje zostalo zgloszone pobicie , ofiara krwawila i zostala zabrana do szpitala a policja spisala ( tylko spisala sprawcow ) zostajac przy tym przez nich wysmiana . Wg mnie powinni zostac odrazu zatrzymani a nie spisywani ( bo spisac to mozna kogos kto jedzie po chodniku rowerem ) jestem jak najbardziej za szybkimi sądami a w przypadku nagminnego lamania prawa to najlepiej byloby takie osobniki usunac ze spoleczenstwa (czytaj krzeslo elektryczne ) . Wiem ze to kontrowersyjne zdanie ale po co spoleczenstwu osobniki ktore nie wnosza niczego oprocz poczucia zagrozenia ?
[26.09.2007] 03:05
PuszekOkruszekKlebuszek
Uwazam ze Policja ma za małe środki na realizowanie zwoich działań. Wiem ze mają mnostwo roboty, a radiowozów jest wciaz za mało zeby realizować wszystko na bieząco. Nie mogą być w w trzech miejscach w tym samym czasie. Zdecydowanie za mało jest patroli pieszych poniewaz ciągle brakuje takiej funkcji poczucia bezpieczeństwa, a taką własnie funkcje patrol pieszy moze kreować.

Kiedys facet zajechał mi droge i musiałem przysadzić w krawężnik aby uniknąć wypadku. Oczywiscie zaczął uciekać, goniłem go, ale miałem wtedy zbyt słabe auto. Zapamietałem numery początkowe. Po dwóch godzinach przyjechała drogówka. Spisali, porobili nawet fotki uszkodzeń i stwierdzili ze niestety dzisiaj nie sprawdzą mi kombinacji początkowych numerow bo nie ma informatyka, bedzie w poniedziałek - śmieszne, ale widocznie tylko takie srodki przewidziane zostały na informtyka w policji ze był tylko w poniedzialki. No trudno, szkody były niewielkie na szczescie, ale 300zł na to poszło z mojej kieszeni - rozeszło sie to po kościach.

Nie ma co krytykować policjantow ogólnie bo i z dobrymi i z głupolami miałem do czynienia. To tak jak w zyciu
[26.09.2007] 03:13
big_bob
galanonim (07.09.25 22:14):
he he u mnie na wiosce parę lat temu "typki" obiły solidnie policjanta (wylądował w szpitalu). Jego kolega ze służby zamiast mu pomódz po prostu uciekł....
Teraz jestem w kraju gdzie każdy tak jak w USA cz Kanadzie może posiadać broń i czuję się z tym lepiej...

pie(r()dolisz

kanada to zupelnie inny swiat - tam nie ma takiego przyzwolenia na bron jak w USA a tak w ogole to...
ZGODNIE Z TRADYCJA - ZAWSZE Z POLICJA
[26.09.2007] 03:29
Z FIRMY KSP
palacz zgodze sie z toba.a potem bylby wielki placz bo policja zaczepila ministrantow ktorzy wracali z kosciola i tez bylo by zle. no to policj sprowokowala a oni tylko spokojnie stali
[26.09.2007] 03:32
Z FIRMY KSP
kolezanka (z firmy) byla we wloszech n awakacjach i mowila ze we Wloszech policja sie nie cacka cos nie tak i jest gleba, A u nas byle oslowi musisz uzasadnic dlaczego go legitymujesz itp
[26.09.2007] 03:42
Z FIRMY KSP
duzo osob narzeka n asposob pracy poicji.Zgodze sie ze jest wiele rzeczy ktore nalezy zmienic. Prosze tylko pamietaz ,że policjanci wykonuja tylko rozkazy swoich przelozonych, ktore czesto sa porazka. Dla zainteresowanych polecam stronewww.ifp.pl i radze poczytac konkurs ,,Złota Pała" i wtedy moze niektorym ludziom otworza sie troche oczy na temat naszej pracy. A tak na marginesie piszecie duzo o gangsterach i przestępcach ktorzy sa na ulicy jestem mlodym
mężczyzna i mimo ze mam dobry wzrok to jakos ich nie widze. A poztym czy to zwykli policjanci maja walczyc z przestępcami
[26.09.2007] 03:44
Z FIRMY KSP
jestem dzielnicowym
[26.09.2007] 03:45
Z FIRMY KSP
palacz jestes z firmy
[26.09.2007] 07:26
brodaty_
A kto tak naprawde odpowiada za bezpieczeństwo w województwie, powiecie? Odpowiem. Zgodnie z prawem za bezpieczeństwo odpowiada WOJEWODA i KOMENDANT WOJEWÓDZKI. Tak, tak. Obaj panowie odpowiadają! Dlaczego więc za brak poczucia bezpieczeństwa bijemy tylko policjantów? A gdzie rola drugiej połowy? Może warto zastanowić się nad tym? W odpowiedzi na post Temu... Zapewne ciotą i beznadziejnym palantem jesteś ty bo żal i zazdrość bije z twojego postu. Zapewne to ty nie radzisz sobie w życiu i swoje niepowodzenia chcesz odbijać na wszystkim i wszystkich. Zdrowia ci życze bo na rozum .....
[26.09.2007] 07:30
Virus501
Hahaha!!! Policja i bezpieczeństwo to bujda! Policja wykazuje się tylko takimi sprawami jak pies sra na trawniku albo nachodzą Cię jak słuchasz muzyki w ciągu dnia i kierują sprawy do sądu! Właśnie na takich pierdołach sę wykazują a jak są naprawde potrzebni gdzieś to przyjadą tam po takim czasie gdy już nie będą potrzebni bo boją się o własną skure! Policja przywali się do braku światła w roweże a przejdzie obok grupy ludzi którzy się biją i nic nei zrobią udają że nic nie widzą!!! Na policje w naszym kraju nie ma co liczyć i to jest fakt!!!
[26.09.2007] 08:15
Gąsiorek85
Jestem zadowolona z pracy Naszych Policjantów!!!! Niestety mało ludzi przystępuję do służby w Policji;/ a to dlatego ze to niewdzięczna praca ;/ są narażeni na niebezpieczeństwo broniąc obywateli a i mogę zostać przez nich oskarżeni a nawet "zlinczowani"" to nie sprawiedliwe Nasze prawo w polsce jest wstrętne;/ za kradzież, gwałt, pobicia powinismy ucinać kończyny za morderstwo, okrucieństwo matek torturować żeby sie poczuli jak te pokrzywdzone ofiary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak powinno być i było by o wiele lepiej i bezpieczniej dla Nas Obywateli którzy jesteśmy narażeni na podobne ataki i dla tych którzy nas Bronią/Ochronią przed nimi!!!!!!!!!!!!!
[26.09.2007] 09:05
taki sobie tam
Wymigują się tylko i nic więcej - no może tylko tyle że stoją za krzaczkami i łapią kierowców (tu jest kasa) - ale przy przejściach ich nie zobaczysz !!!!!! bo niby po co ????. Zgłaszałem dyż.oficerowi że grupa młodocianych zaczepia postronnych przechodniów i rzuca butelki na jezdnię - usłyszałem że mają tylko jeden radiowóz i to w tej chwili zajęty (miasto 60 000 ludności) - więc reszte pojazdów to chyba za taxi robi??? Innymi razy zadzwoniłem że kręcą się przy garażach i prowokują do bójki - i tu słowa dyżurnego !!!! " nie wszczynać bójek z młodocianymi bo pociągnięty zostanę do odpowiedzialności karnej" - więc najlepiej dać się pobić i by się nie męczyli z zamkiem wyprowadzić samochód niech sobie pojeżdzą (oczywiście też dać na benzynkę bo jak nie to jeszcze pałą się oberwie)------- chyba nie o to chodzi z tym bezpieczeństwem ??? no może to bezpieczeństwo to opisywane podsłuchy i wywiady (najlepiej u wszechwiedzących babek)
[26.09.2007] 09:57
CiNiA
ogólnie nie wiem czy to wazne ale policjantow w Polsce jest coraz mniej... wiec nie mozecie za duzo wymagac... sama mam 16 lat i chodze do szkoły policyjnej i wiem ze jest cięzko... nawet jesli duzo ludzi chce pracowac w policji to i tak nie kazdy moze... woloicie miec mniej patroli ale w pełni wykrztałconych i odpowiedzialnych czy mase policji ale jakis szalencow ktorzy poprostu "chca" tam pracowac?? testy zeby byc przyjetym sa naprawde mega ciezkie... 90% ludzi odpada na psychologicznych... moze i lepiej...
[26.09.2007] 09:59
Gracz-z-niebios
Dobry tekst "były policjant" - ja powiem tyle, że jeżeli ktoś chce wstąpić do Policji, z "powołania" to niech najpierw bierze się za wykształcenie (kulać studia zaocznie czy jak kto woli), a potem myśleć o doborze do policji - ODRADZAM służbę kandydacką - wielu młodych myśli że to lepsze niż wojsko, że po tym jest dobra robota w budżetówce etc, a tak na prawdę, wrzucą Cię do OPP Piaseczno i będą rzucać w największą lipę - czysta wysługiwalnia zawodowych, a po tym roku, dalej nie wiesz czy zostaniesz, bo czeka Cie tzw "multiselect" - jeżeli nie zostaniesz, masz rok w plecy i małę chęci na dalsza naukę (bo po takiej unitarce już się nie chcę), a jeżeli zostaniesz, to i tak za najniższą krajową i ze średnim nie masz większych szans na dlasze awanse, tylko będziesz zamiatał i nie liczy się Twoje doświadczenie, które nabyłeś w służbie zastępczej przez 12 miesięcy, tylko przyjdzie wąski studencik i po kilku tygodniach kursu bo ciężko to nazwać szkoleniem będzie Ci rozkazywał - dobra rada - najpierw nauka, potem ewentualnie pomyśl o temacie, a Zastępczą służbę w Policji zostaw dla niekumatych - Pozdrawiam
[26.09.2007] 10:04
Cfaniak82  8436061@tlen.pl
http://s4.metaldamage.de/c.php?uid=16210
[26.09.2007] 10:04
Gracz-z-niebios
"jesli duzo ludzi chce pracowac w policji to i tak nie kazdy moze... woloicie miec mniej patroli ale w pełni wykrztałconych i odpowiedzialnych czy mase policji ale jakis szalencow ktorzy poprostu "chca" tam pracowac?"

Cinia nie obraź się, ale lepiej daruj sobie pracę w policji, albo pisanie na forum o wykształceniu w taki sposób

"pełni wyk RZ tałconych"
[26.09.2007] 10:07
scigacz
Ktoś powiedział na łamach artykułu , że w wakacje było mniej Policji na mieście. Biorąc pod uwagę , że oni też mają rodziny , chcą wyjechać z jedynym synem na wakacje , napewno nie będą za "friko" zostawać w pracy a urlop brać w listopadzie.Winą całej góry jest to,że w dużych miastach wyjeżdżają dwa radiowozy , bo kto mając na utrzymaniu żonę , dziecko ,-i będzie nadstawiać głowę za 1130zł. do ręki.Pracowałem tam dwa miesiące , teraz jestem magazynierem w firmie kurierskiej i mam na rękę 1950 + nadgodziny za nocki.
[26.09.2007] 10:17
rusw
prawo jest do kitu.bo jezeli policjant zgodnie z prawem uzywa srodków przymusu bezposredniego np pałki gazu i koles/ byl agresywny,dopuscil sie wykroczen/ wobec ktorego on uzyl tych srodkow poskarzy sie do prokuratora to gliniarz ma przerabane.wszczyna sie postepowanie przeslu@@@e stawia zarzuty za przekroczenie uprawnien itp.i nie piszcze mi ze tak nie jest bo tak jest/autopsia/skoro jest jakis lumpek agresywny to po to panstwo dalo pale aby lac a nie po to aby nosic,ale nasz kraj/policja/zmierza w kierunku podchodzi lumpek "te pies daj 10 zł bo jak nie to poskarze sie u prokuratora zes mnie pobil zwyzywal".obdukcja nie problem zalatwic za 40 zl w szpitalu.i kto bedzie mial przechlapane?policjant jak zwykle.nie wiesz na kim sie wyrzyc dzwon 997.na pewno nie odda nie oddzwoni i nie zwyzywa tylko jeszcze przeprosi.I dlatego gliniarze nie ze sie boja lumpow boja sie o prace i zarzutow prokuratorskich ze jak cos to zostana zwolnieni i wsadzeni za kraty.Dlatego lepiej nie widziec.pozdrawiam.
[26.09.2007] 10:29
ankam
hmmm...a ja uważam, że policji w Polsce dużo jeszcze brakuje do profesjonalizmu. Kilkakrotnie zdarzyło mi się prosić ich o pomoc, a spotkałam się z jawną kpiną z ich strony. Pamiętam jak kiedyś wracałam z koleżanką z imprezy, szłyśmy przez centrum Warszawy (ul. Mazowiecka), lekko podchmielone (ale z pewnością nie zalane), dopisywał nam świetny humor, kiedy drogę zaszła nam grupa "dresów". Pojawiły się jakieś dwuznaczne odzywki, szarpanie nas za ręce-resztę możecie sobie wyobrazić. Jeden z nich ku naszemu zaskoczeniu wstawił się za nami, więc posłali mu wiązankę i też zaczęli popychać (było ich około pięciu, może sześciu). Udało mi sie wezwać policję. Przyjechał bordowy polonez, który nie był oznakowany. Wysiadło z niego dwóch policjantów, którzy nawet się nie wylegotymowali (sami ubrani w dresy) i chcieli żebyśmy wsiadły z nimi do samochodu. Poprosiłam o pokazanie legitymacji policyjnej, bo nie miałam pewności, że to w ogóle policja. Myślicie, że mi ją pokazał? Grupa "ddresów" stała jakieś 3 metry dalej, a policja w ogóle nie reagowała. Usłyszałam szereg seksistowskich stwierdzeń dotyczących moich kobiecych walorów (taka fajna ..., sam bym Cię zaczepił itd) i niemalże rozkaz żeby wsiadać do tego poloneza. Pytanie po co? Uratował mnie mój brat, który właśnie aplikuje się na prokuratora, i który szczęśliwie odebrał mój późny telefon. Oddałam swój telefon jednemu z policjantów i cała rozmowa nabrała innego charakteru. Nagle zrobili się uprzejmi i kulturalni, ale profesjonalizmem nazwać tego nie można. Wsiadłam w taksówkę i pojechałam do domu. Wcześniej jednak przyjechał po mnie mój chłopak, bo miałam na koncie za dużo emocji żeby spokojnie zasnąć. Tak mi pomogła polska policja, a to tylko jeden z przykładów, które mogłabym tu przytoczyć. Mimo to nie chcę Was zamęczać dłuższą lekturą Pozdrawiam i życzę milszych wspomnień dot. polskiej policji! A.M.
[26.09.2007] 10:42
Ania z Pruszkowa
Polecam ciekawą dyskusję na pewnym forum, poświęconą pracy Policji

http://www.zlotoryja.info/forum/viewtopic.ph p?p=16949#16949

Ania

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat