o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

ZOOTECHNIKA

1 2
[27.08.2011] 14:29
paulina 20
Studentkautp (10.02.11 14:42):
Praca jest... głupot nie gadać. Skoro ktoś był w stanie skończyć te studia, powinien sobie poradzić w szukaniu pracy...
Ja studiuje w Bydgoszczy i oczywiście, są przedmioty banalne. Ale ktoś zapomniał dodać, że nie tylko na tych opiera się plan zajęć. Genetyka, wszystkie chemie: bio, rolne itd. Higieny... No cóż- zachciało się studiować, to trzeba sobie radzić Powodzenia przyszłym studentom
czesc, w tym roku zaczynam studia w bydgoszczy na zootechnice, czy mozesz mi napisac jak jest na tych studiach i czego moge sie spodziewac?? z gory dzia
[27.08.2011] 14:32
paulina20
czesc, w tym roku zaczynam syudiowac zoo w bydgozczy, czy moze mi ktos napisac jak tam jest i czego moge sie tam spodziewac?? z gory dzieki
[27.08.2011] 17:00
student.pl
To Wy nie wiele o odsiewie wiecie ;p Ja studiuje geografię z urbanistyką w Łodzi. Na pierwszym roku licencjackich było nas przyjetych 156 osób, po pierwszym roku, zostało już tylko 28 ;p
[05.10.2011] 21:22
Nolka6663
Zootechnika to bagno. Skończyłam te studia w tym roku z wyróżnieniem obrona na 5 całe lata nauki i naukowe brałam i bez znajomości nie ma pracy w tym kierunku. Dostawałam oferty typu dojenie krów za 1000zł. Nie dajcie się naciągnąć jak ja i wybierzcie bardziej przyszłościowy kierunek po tym nie ma nic. Niestety
[05.10.2011] 21:26
Nolka6663
A i jeszcze bez doświadczenia w zawodzie nie wezmą Was nigdzie, bo na stanowisko typu kierownik fermy trzeba mieć min. 3 lata a w firmach paszowych owszem możecie być przedstawicielami za marne grosze latać po ludziach i namawiać. Od płotu do płotu. Po rolnikach. Ja nie chcę mieć już z tym nic wspólnego popełniłam wielki błąd
[05.04.2020] 12:10
[26.06.2012] 13:21
opcja81
mam do sprzedania bardzo wiele materiałów z zootechniki z pięciu lat (całość waży 15 kg). Są to ksera, zeszyty, książki. Cena 150 zł plus dostawa. M.in.
- technologia produkcji bydła
- chemia
- prawo rolne
- hodowla koni
-podstawyprodukcji roślinnej
- ekorozwój
- rozród zwierząt
- ekologia
- ochrona przyrody
- biometria
- ekonomia
- zoologia
- łowiectwo
- łąkarstwo
- ocena surowców
- higiena środowiska
- produkcja mleczarska
- przepiórki
- żywienie, rozród drobiu
- pszczelarstwo
- fizjologia
- chwasty
- uprawa roli
- immunologia
- nawożenie warzyw w uprawie rolnej
- owce
- przewodniki dla rolników email: monika-k81@wp.pl http://www.opcja.vot.pl -Zdrowie, rozwój - http://www.open.vot.pl/dialog/ Forum Stargard
[17.10.2012] 22:07
Miedzymiastowa
Masz moze ksera ksiazek na 2 rok? Bo biblioteka niestety swieci juz pustkami, a przenioslam sie z sggw i nie mam szansy nawet na wypozyczenie bo wziac czekam na legitke. A przy okazji, masz moze kolokwia, egzaminy z poprzednich lat? Na sggw wszyscy wszystkim pomagali, a tutaj ku mojemu zaskoczeniu, wrecz przeciwnie. W razie czego proszę na mail
[23.10.2012] 18:36
Gostek
jestem na pierwszym roku zootechniki potrzebuje książęk pisać na gg 999 56 25
[12.11.2012] 20:02
txt uwm
Bobek 23456 (10.10.23 08:01):
Hej!Ja nie dałem sobie rady na I roku zootechniki sggw,powtarzam semestr poprawiając dwie genetyki zwykłą i populacji.Czy sądziecie ,że jest sens przenosić się w przyszłym roku do Olsztyna na ten sam kierunek?Czy dam sobie radę?

cytuję; "Kortowska zootechnika najlepsza w Polsce. Wyróżniająca. Taką ocenę postawiła Państwowa Komisja Akredytacyjna kierunkowi zootechnika na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt. To najlepszy kierunek zootechniczny w Polsce - wielkie osiągnięcie wydziału i naszego uniwersytetu."
A teraz przejdę do rzeczy,
Ja osobiście zacząłem studiować ten kierunek od tego roku ze względu na to, że mam własne gospodarstwo, na którym zamierzam pozostać.
Jeszcze w wakacje sądziłem, chociażby po miejscu na liście 46/147 w I naborze, że będzie to kierunek śmieszny i z pewnością go ukończę. (Inna sprawa, że skończyłem liceum o profilu humanistycznym i z biologią i chemią niewiele mam wspólnego)
Rzeczywistość jest inna, co prawda jakoś ciągnę, ale muszę ostro zakuwać, w tym momencie ze studiów zrezygnowało już z 20 osób, a po sesji pewnie i z 1/3 odpadnie. Jak dla mnie kierunek bardzo trudny, szczególnie chemia, ze względu, że mam duże zaległości, reszta np botanika, zoologia idzie wykuć, ale trzeba posiedzieć (np. ostatnie koło, było na 2 oceny - na 2 pozytywne zaliczyły może 4 osoby na 24, no i 6 (w tym ja) zaliczyliśmy w drugim terminie). Z chemią jest podobnie, albo i gorzej, juto mam II koło, I w drugim terminie zaliczyłem. Żebyś miał orientację, ja jestem przeciętnym studentem, liceum ukończyłem ze średnia 4,2 na maturze zdawałem geografię - 73% z rozszerzenia i biole - 30r która mi nie poszła. Matma 78%, ale bardzo z niej jestem niezadowolony, bo umiem na wiele więcej. Chyba tylko dzięki temu, jakoś ciągnę, bo mając przyklady, muszę się nauczyć ogromu zadań z chemii, a tempo nauki jest niesamowite. jak jakies pytania to pisz
[14.02.2013] 17:33
magduchabe
Witam. Mam do sprzedania notatki z 1, 2 i 3 semestru zootechniki o specjalizacji agroturystyka: WYKŁADY, ĆWICZENIA + KILKA EGZAMINÓW. Są ona kompletne i bardzo dokładne. Cena do negocjacji. Zainteresowanych proszę o info magda.be@gmail.com
[18.02.2013] 22:47
Zoot
Witajcie
U mnie na studiach (AR Szczecin) najgorzej było do inżyniera. Potem to już lajt. Najwięcej osób odpadło na pierwszym roku (50%) na chemii. Chemia wykosiła. Fizjologia też wykańczała ludzi. Jak przeżyjecie pierwszy rok to już połowa sukcesu.
Trochę o tym o czym będziecie się uczyć na zootechnice znajdziecie nawww.zootechnik.com
Pozdrawiam
[05.03.2013] 20:44
Studiuj z głową
Nolka6663 (11.10.05 21:26):
A i jeszcze bez doświadczenia w zawodzie nie wezmą Was nigdzie, bo na stanowisko typu kierownik fermy trzeba mieć min. 3 lata a w firmach paszowych owszem możecie być przedstawicielami za marne grosze latać po ludziach i namawiać. Od płotu do płotu. Po rolnikach. Ja nie chcę mieć już z tym nic wspólnego popełniłam wielki błąd

Z takim podejściem do życia, to cud, że jeszcze je ciągniesz...
Nie słuchajcie hejterów , praca po zoo jest, tylko trzeba ruszyć głową i czterema literami, nic za darmo, wysiłek trzeba jakiś włożyć.
[15.07.2013] 16:15
Tośka
A ja mam dylemat: wybrać zootechnikę w poznaniu czy Olsztynie
[08.02.2014] 22:16
Kinga1989!
Witam,
Nawiążę kontakt z absolwentami zootechniki znającymi dobrze angielski
(najlepiej biegle). Praca w Warszawie, dobre zarobki.
kontakt na priv kinga_karwowska@op.pl
[28.07.2014] 13:43
Karolina W
REGIONALNY PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY/DORADCA
region: kujawsko-pomorskie
Do głównych zadań na tym stanowisku należy:
sprzedaż asortymentu na podległym terenie;
realizacja wyznaczonych planów sprzedaży;
podtrzymywanie, budowanie długofalowych relacji z obecnymi i nowymi klientami,
rozwój sprzedaży poprzez pozyskiwanie nowych klientów;
kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy.
Wymagania:
Warunek konieczny: wykształcenie wyższe kierunek zootechnika, bioinżynieria zwierząt bądź kierunki pokrewne
umiejętność prowadzenia rozmów handlowych,
znajomość branży rolniczej - w szczególności hodowli bydła mlecznego,
umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów,
ciekawość oraz otwartość na nowe rozwiązania i pomysły,
umiejętność planowania i organizacji własnej pracy,
prawo jazdy kat. B i gotowość do częstych podróży służbowych.
Co firma może dać Tobie?:
zdobycie doświadczenia w branży rolniczej
współpracę z profesjonalistami,
wysokie zarobki: podstawa + atrakcyjny system premiowy
niezbędne narzędzia pracy,
stabilne warunki zatrudnienia umowa o pracę
Chcesz dołączyć do zespołu profesjonalistów i stać się jednym z nich?
A może już nim jesteś?
Aplikuj dziś!
Prześlij CV na adres: aplikacje2000@gmail.com
W temacie wiadomości prosimy o wpisanie: PH KUJAWSKO-POMORSKIE
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)
[15.04.2015] 20:56
niko 123
Hej studiuje zootechnikę na UR w Krakowie i zastanawiam się czy jest sens kontynuować dalej ten kierunek czy moze zmienić lub też szukać pracy gdyż ukończyłem technikum weterynaryjne. Jak sądzicie jak jest z pracą dla zootechnika chodzi mi głównie o opinie osób które ukończyły ten kierunek.
Pozdrawiam
[21.04.2015] 17:45
txt uwm
Musisz sam zdecydować, przeczytałem post, który dodałem 2 lata temu i teraz się z niego śmieje rzeczywiście, początki były trudne, ale od 4 semestru można nie robic nic i studia ukończyć. Obecnie jestem na 3 roku, zaczynam pisać prace inżynierską, na magisterkę nie idę na 100 %. Ogólnie uważam ze kierunek bez sensu bo nic konkretnego Cię nie nauczą. Można skończyć ten kierunek i być totalnym idiotą w swojej dziedzinie, jeśli nie robi się czegoś dodatkowego. Kwestia podejścia. Dla mnie np nie liczy się papier, tylko wiedza, dlatego jestem zawiedziony. Jeśli komuś potrzebny papier - polecam, można się przynajmniej pobawić. A prowadzący - totalne dno, za wyjątkiem kilku facetów. I dziewczyny - nie idźcie na zootechnikę! Dlaczego? Jeśli któraś będzie chciała się dowiedzieć, napisz na maila mariuszeksuperb@o2.pl mogę coś doradzić, bo tu nie zaglądam.
[27.05.2015] 10:03
Arcykapłan
gdyby kogoś interesowała tematyka nawożenia warzyw to fajną strone znalazłem http://e-warzywnictwo.pl - sporo mądrej wiedzy można znaleźć ..
[02.06.2015] 20:29
natkastudentka  mnmmnmh@tlen.pl
Witam! Wybieram się na UP do Poznania na Zootechnike od października 2015. Chętnie nawiąże kontakt z osobami, ktore również się tam wybierają. natalia.talarczak12@gmail.com
[15.10.2015] 22:17
Youruichi
Jestem właśnie na 4 roku zootechniki niestacjonarnej. Nauki, pomimo iz to byly studia zoaczne bylo duzo, najwiecej w sumie na przedmiotach ogolnych, choc wiele osób odpadło, to ja sie wtedy czułam jak ryba w wodzie, chodzi mi o przedmioty (mikrobiologia, biochemia, zoologia, itp..). Potem zaczely sie przedmioty juz typowo zawodowe, o konkretnych hodowlach. Wtedy zaczelo mi sie juz mniej podobac, ale z drugiej strony dowiedzialam sie jak to wszystko wyglada.W tym roku bede sie bronic, a najwiekszy problem w tym, ze nie mam pojecia o czym pisac w pracy, nie mamy podanych zadnych tematów, kazdy ma sobie sam cos wymyslic. No wiec jestem teraz w kropce, nie mam pomyslu, tematow do wyboru nie ma.... Promotor kazał sobie cos w wakacje pomyslec, nic nie wymyslilam... Chciałabym w sumie cos o dobrostanie zwierząt, ale kolejny problem to taki, ze pracuje w zupelnie innym zawodzie, ktorego w sumie nie zamierzam zmieniac, choc gdyby pojawila sie mozliwosc pracy w inspektoracie wet. moze zmienilabym zdanie Tak czy inaczej pomyslu na siebie nie mam zadnego... Jesli ktos miałby jakiś pomysł na temat pracy to bede bardzo wdzieczna
Pozdrawiam, Aga
[21.10.2015] 14:04
monik887
mggmgmfmf (07.08.2007.26 12:30):
wszystkie kierunki na AR no może prócz biotechnologii są banalne w studiowaniu tylko gdzie potem praca i jaka ?

chyba nie studiowałeś zootechniki skoro tak się wypowiadasz.
[20.06.2016] 13:23
Magdallenayy  kowalmegi@tlen.pl
Witam
Słuchajcie oprócz zootechniki - polecam zrobić technika weterynarii w Omedze - szkoła na Półwiejskiej 8/5a - po 2 latach otrzymuje sie technika weterynarii, świadectwo ukończenia szkoły oraz świadectwa z każdej kwalifikacji. Szkoła jest darmowa, uważam że warto. Im więcej uprawnień tym więcej szans na rynku pracy.
[23.01.2019] 12:31
poloco
ksyniu (07.08.2007.26 16:18):
mam nadzieje ze bedzie w miare latwo... obawiam sie genetyki bo pewnie troche niej bedzie... a prace zawsze sie gdzies znajdzie

hahahha XD praca? chyba jako parobek XD
[28.01.2019] 20:30
hiena
poloco (19.01.2019.23 12:31):
ksyniu (07.08.2007.26 16:18):
mam nadzieje ze bedzie w miare latwo... obawiam sie genetyki bo pewnie troche niej bedzie... a prace zawsze sie gdzies znajdzie

hahahha XD praca? chyba jako parobek XD

poloco
A co? Wylali na zbity pysk? Nadal boli frustrata? XD Po zootechnice jest multum możliwości, bo to konkretny zawód.
Inteligentny człowiek to i po filozofii sobie poradzi. A jak jest z tobą?
[09.01.2020] 13:26
Malwa2311
Pobierz najnowsze mp3 http://www.ivevo.pl/ Mega baza Mp3 download
[09.03.2020] 21:55
OLek9222
Oferuję kredyt hipoteczny:
Sprawdź link poniżej:
https://tiny.pl/tbmt1

1 2
 » Odpowiedz na ten temat