o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

ZOOTECHNIKA

1 2
[26.08.2007] 11:12
ksyniu
czy zootechnika jest trudna w studiowaniu?? bo sie dostalem na te studia ale w sumie zlozylem te papiery tak z niechcenia i nie wiem czy podolam... prosze o wypowiedzi osob ktore studiowaly ten kierunek i z gory dziekuje
[26.08.2007] 12:30
mggmgmfmf
wszystkie kierunki na AR no może prócz biotechnologii są banalne w studiowaniu tylko gdzie potem praca i jaka ?
[26.08.2007] 16:18
ksyniu
mam nadzieje ze bedzie w miare latwo... obawiam sie genetyki bo pewnie troche niej bedzie... a prace zawsze sie gdzies znajdzie
[28.08.2007] 18:39
ksyniu
jeszcze jakies spostrzezenia??
[28.08.2007] 18:49
costa..
wbrew pozorom nie jest tam tak łatwo,ale trudzic za duzo też sie nie trzeba- róznie bywa. ciężej jest np.właśnie z genetyka albo z biofizą. a gdzie dokładnie sie wybierasz?
[28.03.2020] 15:19
[04.09.2007] 18:14
ksyniu
ide do poznania na dzienne
[12.09.2007] 18:57
ksyniu
jeszcze jakies wypowiedzi sie znajda??
[30.07.2008] 17:34
dogaska
studiuje na w Poznaniu na UP. Zootechnika wcale nie jest taka banalna jak to ktoś napisał... dostać sie jest łatwo ale utrzymać to trochę gorzej. Nas na pierwszym roku było prawie 100 osób, teraz po paru latach zostało 70. Uczyć się trzeba, szczególnie chemia, biochemia, genetyka i przedmioty statystyczne sprawiają trudności. jednak powodzenia! Mam na zbyciu książki, ksera, materiały- można sie po to odzywać.
[30.07.2008] 17:51
Hmmm86
Zootechnika to bardzo ciekawy kierunek...a co do pracy - nie ma co sie martwic.
[03.08.2008] 19:58
StudenteczkaD
TAk, tak zawsze się praca np w szkole znajdzie
[21.11.2008] 18:04
kasiamisiek1  kasiamisiek1@tlen.pl
dogaska (08.07.30 17:34):
studiuje na w Poznaniu na UP. Zootechnika wcale nie jest taka banalna jak to ktoś napisał... dostać sie jest łatwo ale utrzymać to trochę gorzej. Nas na pierwszym roku było prawie 100 osób, teraz po paru latach zostało 70. Uczyć się trzeba, szczególnie chemia, biochemia, genetyka i przedmioty statystyczne sprawiają trudności. jednak powodzenia! Mam na zbyciu książki, ksera, materiały- można sie po to odzywać.

Cześć, mam pytanie, czy masz książki: Anatomia i fizjologia zwierząt Filarski, Koźniewski, Hodowla t.I, Diagnostyka kliniczna Tomickiego albo Rozród Marstin i Reklewska (jestem w studium weterynaryjnym i nie mam tych podręczników)
[22.11.2008] 15:25
z.p
jestem na 5. roku zootechniki i nie powiedziałabym żeby były to banalne studia, oczywiscie znam takich którzy tak do tej pory przebalowali dokładnie całe studia i jakimś cudem nadal studiują, no ale napewno nie można tu mówić o 'bezpłatnych studiach' bo warunki trochę ich kosztowały, w każdym razie kierynek jest bardzo interesujący, wiedza niepowtarzalna
łatwo nie jest ale da się przeżyć
[04.02.2009] 20:58
Gosia84
Ludziska a gdzie wy chcecie pracować po tej zootechnice-PGRy już dawno upadły, szukam teraz własnie pracy i jest tragedia!
[05.02.2009] 08:52
no_nie_wiem
Kiedyś studiowałam na zootechnice w Krakowie i wcale nie było tam łatwo.Chemia mi dała tam tak popalić ,że musiałam sobie odpuścić te studia. Taki jeden "błękitny" "olo".Do dziś mam uraz do Krakowa, a to takie piękne miasto.
[05.02.2009] 09:08
no_nie_wiem
Dopowiem Ci jeszcze tak.Jak dla mnie kierunek taki jak prawo to "pestka "czy tam "pikuś "jak kto woli w porównaniu z studiowaniem na zootechnice.Pozdrowienia więc dla wszystkich zootechników.
[02.03.2009] 18:29
Twilight
Gosia84 (09.02.04 20:58):
Ludziska a gdzie wy chcecie pracować po tej zootechnice-PGRy już dawno upadły, szukam teraz własnie pracy i jest tragedia!

Jak ktos jest taki nadety i glupi to napewno nie znajdzie pracy a pracy jest mnostwo po zootechnice i w dodatku bardzo dobrze platnej . zaczynajac od Inspektorow konczac na firmach rolniczych , Agroma , Sano i wiele innych ale trzeba ruszyc makowka a nie tak pieprzyc
[03.03.2009] 20:53
menowa
A ja mam takie pytanie. Czy istnieje w Poznaniu jakaś szkoła policealna lub studium w kierunku weterynaria lub zootechnika lub COKOLWIEK co ma związek ze zwierzętami?
Na razie znalazłam tylko kierunek \"technik rolnik\"
[14.09.2009] 11:15
tygrrrysek
Ooo to będziemy studiować pewnie razem xD ja też tam się dostałam tylko, że dla mnie to mega radocha, bo zawsze chciałam uczyć się i pracować ze zwierzętami mam nadzieję, że nie będzie aż tak ciężko
[06.10.2009] 23:22
dobry00000
dogaska (08.07.30 17:34):

siemka mówisz ze masz jakies materiały
[25.10.2009] 17:20
potęga
mggmgmfmf (07.08.26 12:30):
wszystkie kierunki na AR no może prócz biotechnologii są banalne w studiowaniu tylko gdzie potem praca i jaka ?

Ty ciulu!
[31.10.2009] 20:57
patisonek
zootechnika wcale nie jest taka banalna jakby się mogło wydawać. Pewnie że wiele zależy od uczelni i od wykładowców ale są takie uczelnie że porównałabym zoologie do wety spokojnie. Mój facet studiował zootechnike na UTP w Bydgoszczy, skończył owszem ale żeby wszystko było takie łatwe i proste to bym wcale nie powiedziała, wręcz przeciwnie. Były takie momenty kiedy ja na medycynie miałam dużo więcej wolnego czasu niż on. Także tym co twierdzą że to taki banał proponuję się zapisać na takie studia i postudiować. powodzenia A co do materiałów to warto zerknąć na fora studenckie bo tam wiele rzeczy można ściągnąć-notatki zwłaszcza książki warto wystac w kolejkach w bibliotekach, odkupić od starszych kolegów i koleżanek, ale są takie pozycje które warto zatrzymać, nawet kupić w księgarniach (polecam medibooks.pl i zakładkę weterynaria M. często tam zaglądał ) które to w toku studiów wyjdzie w praniu Co do pracy to mój facet znalazł ją akurat bez większego problemu i BEZ ZNAJOMOŚCI więc trochę śmieszą takie tezy że pracy nie można po zoo dostać...
[03.12.2009] 12:55
kalae
osoba wypowiadajaca się na temat banalności kierunkóww na AR chyba nie wie co mówi, zresztą niemożłiwe aby wszystkie kirunki przeszła, aby wygłaszać taką teze.

Studia na kierunku zootechnika, nie są banalna, trzeba się uczyć. A pracy nie ma po kierunku, dlatego jeśli nie masz szczególnego zamiłowania do tej dziedziny, wybierz coś innego.
[11.02.2010] 14:42
Studentkautp
Praca jest... głupot nie gadać. Skoro ktoś był w stanie skończyć te studia, powinien sobie poradzić w szukaniu pracy...
Ja studiuje w Bydgoszczy i oczywiście, są przedmioty banalne. Ale ktoś zapomniał dodać, że nie tylko na tych opiera się plan zajęć. Genetyka, wszystkie chemie: bio, rolne itd. Higieny... No cóż- zachciało się studiować, to trzeba sobie radzić Powodzenia przyszłym studentom
[11.02.2010] 16:42
Angela27
Studiowalam zootechnike we Wroclawiu. Na poczatku oczywiscie byl koszmar bo wiadomo, ze wyglada to troche inaczej niz liceum czy technikum. Ogolnie przez pierwsze 3 lata uczysz sie doslownie wszystkiego po trochu. Norma jest 6-8 egzaminow na semestr i nie ma litosci- wiekszosc trzeba kuc na pamiec. Potem, tzn po inzynierze zaczyna to wygladac bardziej normallnie. Mozna sobie wybrac przedmioty bardziej adekwatne do zainteresowan. A jezeli chodzi o prace to jest tylko ze slabo platna, no przynajmniej na poczatku bo wiadomo potrzebne jest doswiadczenie aby isc wyzej i miec wiecej.
Ogolnie powiem tak: studia ciezkie ze wzgledu na ogromna ilosc przedmiotow i co za tym idzie materialu do opanowania. Jak sie przejdzie 2 lata to potem juz to idzie. Stresu tez na peczki ale po jakims czasie czlowiek jak na wszystko sie uodparnia. Praca po?- nioe wiem bo zaraz po studiach wyjechalam za granice i przacuje w zawodzie.
Powodzenia!!!
[16.02.2010] 11:07
Cedna
a kto z Was wybiera się w październiku na ten kierunek do Poznania?
chętnie nawiążę kontakt z takimi osobami
pozdrawiam i czekam za odpowiedzią
[11.04.2010] 20:53
mnkmjk
Ja jestem na IV roku Zootechniki Hodowla Zwierząt UP Poznań (po egzaminie inż). Po pierwsze jeśli chodzi o Poznań to już same specjalności się różnią (agroturystyka i hodowla). Hodowla jest uważana za trudniejszą ale też chyba lepszą z perspektywy pracy w żywieniu lub produkcji towarowej. Zresztą za moment to się zmieni i Agroturystyka będzie osobnym kierunkiem a na Zootechnice pojawi się ekologiczna hodowla zwierząt. Jeśli chodzi o moje studia to zaczynało nas 96 os a inżyniera zdało ok 48 (w tym z ok 10 os z spadochronami) więc szału nie ma. Generalnie da się coś zdać na farcie nawet sporo ale trzeba też dużo zasuwać. Najgorsze są oczywiście początki, pierwsze 2 lata mają najwięcej przedmiotów (poza żywieniem, zoohigieną i rozrodem) które trzeba zakuć (a często też zrozumieć), poza tym na początku student jest tylko posiadaczem indeksu i potencjalnym osobnikiem do wylotu więc prowadzący też inaczej podchodzą do sprawy. Od 3 roku zaczynają się przedmioty bardziej związane z praktyką i jeśli ktoś przyswoił podstawy z początkowych lat to już jest przyjemnie. Jest więcej materiału ale zdecydowanie jest on łatwiejszy do nauki. Egzamin inżynierski jest ustny i ok 10% roku go nie zdaje, materiału jest już tyle że jak ktoś się nie uczył to jest za późno. Magisterka jest już spoko, można wybrać fakultet na 5 roku a to wiąże się z przedmiotami które nas ściśle interesują zajęć jest mniej. Studia są wymagające ale według rankingów jest najlepsza zootechnika w kraju więc jeśli ktoś chce w przyszłości pracować ze zwierzętami (niekoniecznie kotkami, pieskami i chomikami) to jest to najlepszy wybór. Jednak jeśli ktoś kofa zwierzęta tak jak dziewięciolatki kochają małe kotki, jest wegetarianinem i nie może patrzeć na futra to polecam biologię. Jeśli chodzi o pracę to zdecydowanie jest. Często pracodawcy wymagają by ktoś już mógł się pochwalić jakimiś wynikami i doświadczeniem. Ale jeśli ktoś umie się "sprzedać" na rozmowie a na studiach się czegoś nauczył to znajdzie dobrą pracę. Zwłaszcza w żywieniu zwierząt oraz pracy towarowej na fermach jest sporo dla specjalistów. Zresztą w ostateczności w sklepach zoologicznych też ktoś musi pracować
[18.06.2010] 11:36
llovizna
Witam myślę, że mogę się trochę wypowiedzieć, studiowałam zootechnikę we Wrocławiu, ukończyłam ją dokładnie 2 lata temu. Z tymi zaliczeniami jest faktycznie różnie, dużo zależy od prowadzącego i podejścia do studenta. Oczywiście dla "bimbania" tez nie ma miejsca. Powiem Ci, że na pierwszym i drugim roku jest odsiew, dlatego możesz spotkać się z takimi niecodziennymi przedmiotami jak mechanizacja produkcji zwierzęcej, chemia rolna, ekonomia, filozofia i inne - jak dla mnie nic ciekawego. Konkretne przedmioty zaczynają się już w czwartym semestrze- genetyka, hodowla ogólna, paszoznawstwo. Wszystko zależy od tego jak bardzo lubiłeś biologię w liceum i jak podchodzisz sam do tych przedmiotów. Ja genetykę przykładowo lubiłam od zawsze, więc dla mnie ona nie stanowiła problemu, wiem jednak, ze wiele osób miało trudności nawet z zaliczeniem ćwiczeń. Jeśli te przedmioty będą wymagały od Ciebie większego wysiłku, to w późniejszym terminie możesz mieć większe problemy z : biometrią, metodami hodowlanymi, żywieniem szczegółowym, planowaniem i organizacją hodowli. genetyka i żywienie przewija się przez całe studia. Ale wszystko zależy od Ciebie samego!!! Powodzenia, pamiętaj, ze nic nie jest niemożliwe. Jeśli potrzebujesz konkretów pisz: llovizna@op.pl Pozdrawiam/Ada
[18.06.2010] 11:49
llovizna  llovizna@tlen.pl
Witam myślę, że mogę się trochę wypowiedzieć, studiowałam zootechnikę we Wrocławiu, ukończyłam ją dokładnie 2 lata temu. Z tymi zaliczeniami jest faktycznie różnie, dużo zależy od prowadzącego i podejścia do studenta. Oczywiście dla "bimbania" tez nie ma miejsca. Powiem Ci, że na pierwszym i drugim roku jest odsiew, dlatego możesz spotkać się z takimi niecodziennymi przedmiotami jak mechanizacja produkcji zwierzęcej, chemia rolna, ekonomia, filozofia i inne - jak dla mnie nic ciekawego. Konkretne przedmioty zaczynają się już w czwartym semestrze- genetyka, hodowla ogólna, paszoznawstwo. Wszystko zależy od tego jak bardzo lubiłeś biologię w liceum i jak podchodzisz sam do tych przedmiotów. Ja genetykę przykładowo lubiłam od zawsze, więc dla mnie ona nie stanowiła problemu, wiem jednak, ze wiele osób miało trudności nawet z zaliczeniem ćwiczeń. Jeśli te przedmioty będą wymagały od Ciebie większego wysiłku, to w późniejszym terminie możesz mieć większe problemy z : biometrią, metodami hodowlanymi, żywieniem szczegółowym, planowaniem i organizacją hodowli. genetyka i żywienie przewija się przez całe studia. Ale wszystko zależy od Ciebie samego!!! Powodzenia, pamiętaj, ze nic nie jest niemożliwe. Jeśli potrzebujesz konkretów pisz: llovizna@op.pl Pozdrawiam/Ada Ada
[23.10.2010] 08:01
Bobek 23456
Hej!Ja nie dałem sobie rady na I roku zootechniki sggw,powtarzam semestr poprawiając dwie genetyki zwykłą i populacji.Czy sądziecie ,że jest sens przenosić się w przyszłym roku do Olsztyna na ten sam kierunek?Czy dam sobie radę?
[08.11.2010] 19:04
Lusia_19
Witam,
poszukuje osób z II roku zootechniki zaocznych w Poznaniu. Mój adres ola_k91@wp.pl. Chciałabym zasięgnąć porady o studiowaniu Pozdrawiam Ola
[22.07.2011] 14:09
Martini
Studiuję zootechnikę na UP w Poznaniu, i szczerze mówiąc nie uważam żeby ten kierunek był jakoś specjalnie "banalny" jak to ktoś wcześniej napisał. Co prawda, w tym punkcie się zgodzę, w porównaniu z wetą jest łatwiej, ale jeśli ktoś idzie na zoo myśląc że będzie mógł sobie od tak przejść przez te studia bez większego wysiłku, to może się ciężko rozczarować. Na I roku było nas 120, już po pierwszej sesji zostało 100 a po drugiej 85.. Najtrudniej jest z chemią, biofizyką, genetyką i żywieniem, które przynajmniej na UP jest przedmiotem "odsiewającym" ( drugi rok, także nie ma się co cieszyć po przejściu pierwszego ) Co do pracy, szczerze mówiąc w dzisiejszych czasach nie można być niczego pewnym i to nie tylko po zoo, ale jeśli człowiek jest dobry i ma pomysł na siebie ( plus wybierze dobrą specjalizację) to nie ma wcale takich strasznych problemów ze znalezieniem dobrej posady, bo w końcu zootechnika to nie PGR'y, Ci którzy tak myślą, nie mają w ogóle pojęcia o tym jak teraz wygląda ten kierunek i jakie daje on możliwości Pozdrawiam i miłego dnia życzę

1 2
 » Odpowiedz na ten temat