o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

starania o stopień niepełnosprawności

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[14.07.2013] 19:48
mniejchory
Witam
Ja także dostałem ostatnio na komisji stopień lekki.
Od jakichś 15 lat miałem zawsze umiarkowany...
Chorobę mam nieuleczalną i od urodzenia. I co? I sukces medycyny .
Nie będę się rozpisywał o chorobie, ale nie czarujcie się. Możecie mieć naraz schizofrenię, skoliozę, raka i zaawansowaną powikłania po cukrzycy, ale bez papierków nic nie zdziałacie. Na wszystko musi być papierek. Aktualny!
Z mojego doświadczenia, jeśli stajecie przed komisją któryś tam już raz - warto zadbać o:
-opinia lekarza prowadzącego i specjalistów - ale AKTUALNA, nie taka z przed 5 lat.
A w niej muszą być napisane wszystkie choroby, rokowania, możliwości poprawy, rehabilitacji, ograniczenia w porównaniu z osobami zdrowymi w tym samym wieku. Szczególnie ważne są te "ograniczenia"!
Ciężko coś takiego wydusić od lekarzy, bo oni już mają tyle nawalone papierków, że im się nie chce pisać... No, ale kto mówił, że będzie łatwo... ;P
-oczywiście wyniki badań AKTUALNE sprzed 2 lat max.!
-osoby, które normalnie pracują, są zatrudnione albo mają działalność raczej nie mają co liczyć na nic więcej, niż stopień lekki. Chyba, że pracują w zakładzie pracy chronionej... Najlepszy układ jest taki: bezrobotny + we wniosku zaznaczyć, że chcesz orzeczenie w celu znalezienia odpowiedniego zatrudnienia! To jest bardziej motywujące dla komisji, niż pisanie, że chcesz np. zasiłek... (Panie! Kto by nie chciał...?)
-zawsze na komisji pada pytanie: Co Pani(Panu) dolega, Jakie ma Pan(Pani) dolegliwości? I choć lekarz ma papierki przed sobą i wie na co chorujemy, to warto wymienić wszystko, co tylko nam dolega. Rzeczowo. Ale nie brać na litość, bo to bez sensu.
-lekarz na komisji ocenia przede wszystkim stan zdrowia pod kątem dwóch rzeczy: możliwości podjęcia pracy i ograniczeń w funkcjonowaniu.
Twoja choroba musi wpływać na te rzeczy. Jeśli tak nie jest, to dostaniesz stopień lekki, albo żaden... Co w sumie na jedno wychodzi, bo stopień lekki NIC, ale to NIC nie daje.
-... i oczywiście trzeba mieć oprócz tego wszystkiego... SZCZĘŚCIE.
Bo faktycznie, to decyzja zależy od jednego, obcego lekarza.
Taki przykład, jak to jest z komisjami: Jak byłem na komisji wojskowej w wieku 18 lat, to jeden lekarz dawał mi kat.D, a drugi E... Mieli te same papiery i siedzieli w tym samym pokoju...
To tyle. A po resztę odsyłam na: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/82842# .UeLWH40SRD0
[17.08.2013] 18:16
Bartek123098
Witam, mam 26 lat i miałem już przyznany stopień (lekki)niepełnosprawności z tym że przestał być aktualny jakieś dwa lata temu.
Moje pytanie brzmi:co zrobić po takiej przerwie by znów uzyskac ten stopień?Mianowicie złożyć tylko wniosek i czekać na komisję, czy też wcześniej wędrować po lekarzach w celu wydania jakichś opini i orzeczeń.
Dodam, że po lekarzach właśnie ze swoją dolegliwością nie chodzę (wycięty dysk L4/L5), gdyż przyzwyczaiłem się do tego i też co by nie ukrywać życie zmusiło mnie do podjęcia pracy, której z takimi dolegliwościami wykonywać nie powinienem, dlatego czas najwyższy zadbać o ten stopień...
Pozdrawiam, i z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
[20.08.2013] 12:29
Dawido 321
Witam. mam pytanie jakis czas temu mialem wypadek na motorze. W wypadku tym doznałem złamania reki w 2 miejscach w nadgarstku oraz amputowano mi palec wskazujący. Wszystko dotyczy dłoni lewej. Mam 22 lata czy moge sie ubiegac o stopien niepełnosprawnosci?
[12.09.2013] 10:23
katarzynaa21
Po prostu jeden wielki absurd... Co gorsza, również i prawo farmaceutyczne staje się coraz 'ciekawsze' - polecam zapoznać się z top10 jego absurdów: http://porownywarkalekow.pl/top-10-absurdow- polskiego-prawa-farmaceutycznego/ . Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać... Masakra!
[23.10.2013] 13:01
Żelek54
Dawido 321 (13.08.20 12:29):
Witam. mam pytanie jakis czas temu mialem wypadek na motorze. W wypadku tym doznałem złamania reki w 2 miejscach w nadgarstku oraz amputowano mi palec wskazujący. Wszystko dotyczy dłoni lewej. Mam 22 lata czy moge sie ubiegac o stopien niepełnosprawnosci?

Jeżeli twoja ręka jest czasowo bądź trwale uszkodzona to jak najbardziej. Informacje w jaki sposób to załatwić znajdziesz tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/postaraj -sie-o-orzeczenie-o-niepelnosprawnosci-10738.html
Będziesz musiał stanąć przed komisją ds. orzekania o niepełnosprawności i tam ocenią czy Twój wniosek jest zasadny.
[22.10.2019] 08:19
[18.11.2013] 14:15
mad1979
roxito11 (09.10.31 19:48):
Witajcie
Ja w zeszłym roku starałam się o stopień. Byłam na komisji w lutym gdzie się mnie pytano czy sama chodzę, jem i czy się sama myję... O mało nie wyśmiałam kobiety w twarz, przecież stałam kawałek przed nią... Pytania są czasami beznadziejne... Powodzenia wszystkim

Witam,
ja tez w zeszłym roku stawałam na komisji, dostałam najlżejszą grupę inwalidzką i to z powodu niedosłuchu nabytego w dzieciństwie. Zawiodłam się bardzo, bo ta grupa nie daje mi żadnych szans na znalezienie pracy. Tez pytała mnie jak sie czuję, czy mam jakies problemy zdrowotne, ktore uniemożliwiąją samodzielną egzystencję. Więc postanowiłam na nowo stawać na komisje starac sie o drugą grupę. Boję się tego spotkania, bo czuję że znowu bedą zadawać takie pytania, na które człowiek nie zawsze ma dobrą odpowiedź. Przez ostatnie 9 miesięcy byłam unieruchomiona z powodu barku, byłam w gipsie a potem długa mozolna rehabilitacja. Nie wiem, na co mogę liczyć. Bardzo chciałabym pracować i miec swoje pieniądze, by nikogo sie nie prosić.
[30.11.2013] 16:56
tania
Witam chcialam sie dowiedziec czy moge sie starac o 1 grupe dla mojej coreczki ktora ma 8 miesiecy urodzila sie z
Pierwszym stopniem zamartwicy I ma zaburzenie psychoruchowe I jest systematycznie rehabilitowana czy jest mozliwosc ze dostanie 1 grupe?
[10.12.2013] 14:49
DIABLO19101991
Witam mam pytanie odnośnie tego czy należy mi się stopień niepełnosprawności po operacji kręgosłupa (złamanie kręgu C1,C2,C3 i zęba obrotnika)operacja polegała na skręceniu zęba obrotnika i kręgów śrubą kaniulowaną ???prosze o odpowiedź.Pozdrawiam
[17.12.2013] 22:49
UWAGA!!
UWAGA !!!UWAGA !!!UWAGA !!!UWAGA !!!
FIRMA EUCO Europejskie Centrum Odszkodowań naprawdę pomaga.
NIE TRZEBA WYCIĄGAĆ Z PORTFELA ANI ZŁOTÓWKI.
Strona do przedstawiciela tej firmy, który tak wszystkim pomaga ! Polecam
kozisoft1.kei.pl
Pozdrawiam
[17.12.2013] 22:51
UWAGA!!
DIABLO19101991 (13.12.10 14:49):
Witam mam pytanie odnośnie tego czy należy mi się stopień niepełnosprawności po operacji kręgosłupa (złamanie kręgu C1,C2,C3 i zęba obrotnika)operacja polegała na skręceniu zęba obrotnika i kręgów śrubą kaniulowaną ???prosze o odpowiedź.Pozdrawiam

Jak najbardziej należy się! proszę napisz do Pana Łukasza Kozaka
kzoisoft1.kei.pl <-- strona tego Pana
[31.12.2013] 10:39
maciekughd
byłem dostałem 02-P.
Co do pytań to kilka zupełnie poza tematem choroby i tyle miałem ogólne rozczarowanie i byłem pewny że nie dostanę ale dali.Teraz wiem że wszystko zależy od tego jaką masz dokumentacje medyczna i co tam ci lekarz wypisze.
Pozdrawiam i powodzenia
[28.02.2015] 16:15
monia84
pawlos191 (12.04.2012.01 21:36):
Witam was ponownie
Za parę dni mam komisje w sprawie tej wady wymowy i mam nadzieje ze mi przyznają stopień.
A wracając do Justyny można spróbować to nic nie kosztuje tylko trzeba gromadzić dokumenty historia choroby i takie tam i czekać.
Pozdrawiam szybkiego powrotu do zdrowia

Napisz mi proszę czy udało się Tobie uzyskać orzeczenie na wadę wymowy.Mam ten sam problem z wymową córki mimo,że jest po podcięciu wędzidełka,chodzi od czterech lat do logopedy i nie ma żadnych rezultatów.Mówi tak,że nikt jej nie rozumie,a jej głos jest dzidziusiowaty.Córka ma już skończone 9 lat.Boję się ,bo nie ma żadnych rezultatów z jej chodzenia i ćwiczen logopedycznych.Jeśli można na to otrzymać orzeczenie to proszę o kontakt e-mailowy i napisanie jakie musiałabym mieć dokumenty,by złożyć takie orzeczenie. monika984.84@wp.pl
[28.02.2015] 16:40
monia84
pawlos191 (12.04.2012.01 21:36):
Witam was ponownie
Za parę dni mam komisje w sprawie tej wady wymowy i mam nadzieje ze mi przyznają stopień.
A wracając do Justyny można spróbować to nic nie kosztuje tylko trzeba gromadzić dokumenty historia choroby i takie tam i czekać.
Pozdrawiam szybkiego powrotu do zdrowia
Napisz mi proszę czy udało się Tobie uzyskać orzeczenie na wadę wymowy.Mam ten sam problem z wymową córki mimo,że jest po podcięciu wędzidełka,chodzi od czterech lat do logopedy i nie ma żadnych rezultatów.Mówi tak,że nikt jej nie rozumie,a jej głos jest dzidziusiowaty.Córka ma już skończone 9 lat.Boję się ,bo nie ma żadnych rezultatów z jej chodzenia i ćwiczen logopedycznych.Jeśli można na to otrzymać orzeczenie to proszę o kontakt e-mailowy i napisanie jakie musiałabym mieć dokumenty,by złożyć takie orzeczenie. monika984.84@wp.pl
[05.11.2015] 20:46
SOFI
od czterech lat leczę się na depresję,przyjmuję leki trzy razy dziennie,jednak choroba nie ustępuje,oprócz tego mam zespół jelita drażliwego,kamicę nerkową oraz guza na jajniku,chciałabym wiedzieć czy na takie choroby mogę się starać o stopień niepełnosprawności?
pracuję w dużej firmie,czy mogą mnie zwolnić z pracy jeśli dostanę jakiś stopień niepełnosprawności,bo u nas za byle co zwalniają.
[06.11.2015] 09:29
sandraacz
co do opieki zdrowotnej i niepełnosprawności, to sprawdźcie sobie ile wynosi kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego i jakie zmiany zaszły w tym temacie; http://www.rynekseniora.pl/finanse/110/bedzi e_latwiej_dostac_zasilek_rodzinny_i_opiekunczy ,3469.html
[21.10.2018] 19:35
tomasz1441810
arti77 (11.10.2011.20 17:10):
stanislaw_43 (07.09.10 12:02):
jeśli dostaniesz stopień niepełnosprawności to napisz do mnie.. z chęcią Ci pomogę.. jest wiele rzeczy które Wam się należą.. a ja lubię pomagać .. więc pisz na gg 9979728..

Witam
Otrzymałem stopień niepełnosprawności umiarkowany z symbolem 08-T. Czy mógłbyś mi napisać na e-maila do czego mam prawa i z czego mogę skorzystać mając przedmiotowy stopień niepełnosprawności. Mój e-mail to: arti77@wp.pl

Ja też mam umiarkowany 08-T Jam am usunięte jelito grube z powodu polipowatości. Masz nadal n to grupę ?
[04.12.2018] 23:15
Martyna Jarska
Ja mam POChP więcej można poczytać o tym tutaj https://medlabo.pl/przewlekla-obturacyjna-ch oroba-pluc-pochp-przyczyny-objawy-rozpoznanie-leczenie/ i nie mogę dostać renty :/
[18.12.2018] 20:25
gosia 2006
Syn ma 12 lat. Autyzm i uposledzenie umiarkowane , zespól toureeta. Byl na komisji i nie przyznano mu pkt 7 w orzeczeniu o niepelnosprawnosci. Nie moze na chwile zostac bez opieki, a pani doktor zabrala mi opieke. Teraz odwoluje sie do sadu. Czy mam szanse?
[04.03.2019] 10:57
mega
Najpierw odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu, jak nie uwzględnią to do Sądu. Zawsze warto walczyć o swoje, to co nam się należy. Ja odwoływałam się do Sądu i wygrałam sprawę.
[07.04.2019] 14:27
ON szuka pracy z orzeczeniem
Takimi właśnie problemami w orzekaniu o niepełnosprawności, czyli w uzdrawianiu w ZUS, powinien zająć się sz.p. Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w MRPiPS. Niestety, ten pan, idąc przykładem minister Rafalskiej, bardziej ceni sobie PR aktywności, a pracę merytoryczną się brzydzi Czytałem ostatnio dobry artykuł na ten temat https://500plus.ovh/2019/03/31/pelnomocnik-r zadu-do-spraw-osob-niepelnosprawnych/ , faktycznie to zestawienie aktywności pełnomocnika jest porażające
[18.04.2019] 18:18
Szymon_O2
Witam forumowiczów, mam parę pytań ogólnych do tyczących tego tematu.
1. Co daje taki stopień niepełnosprawności ?
2. Co mogę zyskać lub uzyskać posiadają taki dokument ?
3. Co po uzyskaniu takiego dokumentu mam robić z nim dalej ?
Bardzo prosiłbym o odpowiedzi, Pozdrawiam.
[16.07.2019] 10:47
zarabiaj 52.300zł miesiecznie
Praca online dla każdego 52.300zł/miesięcznie za 3-4 godziny pracy
zapisz się tu: http://systemzarabiania.pl
Sygnalista zdradza, w jaki sposób inwestorzy zarabiają duże pieniądze na spadających cenach bitcoina. Teraz każdy może!
[28.09.2019] 14:10
reenjumalo52
Skończ z niewolniczą pracą o 6:00 rano i za najniższą krajową, zacznij zarabiać konkretne pineiądze wygodnie z domu
liczba miejsc ograniczona na ten miesiąc - zapisz się tutaj: http://vorian.org

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat