o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Mania opalania

1 2 3   » 7 Strony tematu:
[03.07.2007] 15:59
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Śmiercionośny nałóg, który dotychczas dotykał najczęściej panie w średnim wieku, dziś niszczy także zdrowie młodych kobiet, przewrażliwionych na punkcie własnego wyglądu. Coraz więcej Polek uzależnia się od opalania.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9187 --
Redakcja o2.pl
[04.07.2007] 00:05
www.czerwoni.xxm.pl
"27-letnia Barbara, zgrabna dziewczyna o typowo słowiańskiej urodzie, wciąż narzeka, że wygląda jak zjawa, mimo że z powodu nadmiernej opalenizny na ulicy oglądają się za nią ludzie."

http://seksgalerie.wrzuta.pl/obraz/31gqvIUjA Q/dziewczyna_ktora_przesadzila_z_solarium

www.czerwoni.xxm.pl
[04.07.2007] 00:12
Vvv69
a ja tam uwielbiam bladziutkie panny,najlepiej w dłuuugich włosach naturalnego koloru i delikatnej urody...wrrr
[04.07.2007] 00:20
virtualna
Dziewczyny to jeszcze jakos zrozumiem... Ale facet ktory chodzi na solarium?!
[04.07.2007] 00:24
m.zc
ja jestem mloda kobieta, zawsze mialam jasna cere i niezwykle wrazliwa. na sloncu opalac sie nie moge i nie lubie, a na solarium bylam 2 razy i zadnych efektow nie bylo widac (nawet poparzenia)tak wiec wiecej tam nie mam zamiaru pojsc. dziewczyna w artykule twierdzi ze opalenizna przyciaga wzrok facetow... racja, aczkolwiek ja mam jasna cere, a na brak powodzenia nie narzekam... a nawet momentami mnie drazni wzrok wpatrzonego faceta. wiec to na pewno nie kwestia opalenizny, bardziej chyba sposobu bycia i takich tam
[31.03.2020] 18:11
[04.07.2007] 00:46
magdalenka ziel
WEDLUG MNIE JESLI OD CZASU DO CZASU SIE POJDZIE TO NIE SZKODZI. LUDZIE MAJA TYLE NALOGOW I ROBIA ZLYCH RZECZY, ZE PARE MINUT CO TYDZIEN CZY DWA NIE SZKODZI. PODOBNO NAWET POWIETRZE ZANIECZYSZCZONE I BAKTERIE W DOMU SZKODZA, TO NIBY W INKUBATORACH MAMY SIEDZIEC...?? ROZUMIEM ZE NIEKTORZY PRZESADZAJA, ALE TO WYJATKI JAK WSZEDZIE. MAM MNOSTWO ZNAJOMYCH ROWNIEZ MEZCZYZN KTORZY SIE OPALAJA W SOLARIUM, NIE OBNOSZĄ SIE Z TYM I JEST OK. NIE WPADAJCIE W PANIKE. TROCHE LUZU. JA SAMA SIE OPALAM I CZUJE SIE SWIETNIE A SKORA MUSNIETA SLONCEM JEST LEPSZA OD NIEZDROWEJ \\\\\\\"BIALIZNY\\\\\\\". I SERIO PRZYCIAGA... NO I KOLOROW WIECEJ MOZNA UBRAC BO DO BLADUSZESKICH TO JAKOS TAK BLADO WE WSZYTKIM... POZDRAWIAM I SLONECZNYCH WAKACJI LENKA
[04.07.2007] 01:30
Agranta
Moi kumple mówią na takie laski mające pusto w głowie i nie znające umiaru poprostu grilówy
Opalenizna owszem jest bardzo ładna ale jak ze wszystkim tak i tu trzeba zachować umiar bo nadmiar promieni UV jest bardzo szkodliwy. W Chilijskim mieście Punta Arenas które jest mocno wyeksponowane na działanie promieni UV dostajacych się przez dziurę w warstwie ozonowej od lat 70 drastycznie wzrosła liczba zachorowań na raka skóry. I warto wiedzieć że noszenie okularów przeciwslonecznych nie posiadajacych filtra UV powoduje jeszce większe zagrozenie dla wzroku niż ich brak!!! bo: przy zaciemnionych okularach ze wzgledu na mniejszą ilość docierająćego do oka światła niż w tych samych warunkach bez zalożonych okularów rozszerza sie nasza źrenica czyli otwór przez który wpada do wnętrza oka światło a wtedy przez te udające okularki dolce&gabbana albo nie wiadomo co jeszce... a nie mające filtra UV wpada caly czas ta sama ilość promieni UV która w danym momencie dociera do ziemi bo zwykła zaciemniona szybka bez filtra UV nie stanowi dla tych stanowiacych zagrożenie dla zdrowia promieni bariery co powoduje że w takiej sytuacji gdy źrenica jest rozszerzona do naszego oka wpada znacznie więcej promieni ultrafioletowych niż w tych samych warunkach ale bez okularów bo wtedy źrenica jest bardziej zamknięta i wraz z dochodzącym światłem wpada mniej promieni UV.
[04.07.2007] 01:35
chubby
To jakis chyba problem "made in Poland". W USA zdecydowana wiekszosc ludzi sie nie opala bo biala skora jest w cenie. Popatrzcie na gwiazdy? A pamietacie bledziuchow z serialu Beverly Hills 90210? No wlasnie Po za tym to serio problem bo jak laska mysli, ze musi wygladac jak asfalt by byc ladna to do lecznenia sie nadaje. Tylko poniekad nakrecaja to panowie. ktorzy mjac rzesyt slowianskiej urody lgna w mulatowate klimaty. Ale raz, ze sie starzejemy, a dwa to, ze gusta sie zmieniaja wiec nie to co na zewnatrz, ale to co w srodku sie liczy.
[04.07.2007] 01:49
Fall
Gusta są różne. Obracam się w kręgu ludzi, którzy unikają słońca jak tylko mogą, a włosy hodują na długie, częstokroć farbowane na czarno, ale przy tym zadbane. Fetyszem więc może być też negatyw Barbie - dziewczyna czy facet w stylu goth. Sam taki jestem i zupełnie nie podobaja mi się panny o zjaranej skórze ciemniejszej niż włosy...
[04.07.2007] 01:54
Agranta
A już najsmieszniej wyglądją panny z jasnymi blond włosami a zjarane jak Włoszki
[04.07.2007] 02:02
Mirage
A ja wolę NORMALNE NATURALNE NIE OPALONE dziewczyny, bez sztuczności tym bardziej takiej z solarium...
samo już promieniowanie słoneczne szkodzi na skórę, postarza wygląd i powoduje raka, słońca należy unikać... tym bardziej solarium...

A tak przy okazji NIE WIDZĘ W TEJ CAŁEJ OPALENIŹNIE NIC ŁADNEGO, NIE MAM POJĘCIA SKĄD TAKA BEZMYŚLNA MODA SIĘ WZIĘŁA... co gorsza opalanie kojarzy mi się ze zbytnim patrzeniem na swój wygląd co aż razi ZAKOMPLEKSIENIEM... a o lalusiowatych FACETACH opalających się jak męskie szmaty już nie wspomnę...
[04.07.2007] 02:20
Koniczyna
Dla mnie nie ma tematu bo jak zbliża się lato brazowieje sama nie wiem kiedy. 2 porządne wypady na rower w słoneczny dzień i jestem czekoladka. Bez żadnych stanów przejściowuch jak zaczerwienienia czy takie tam A śmieszna sprawa bo zimą jestem brunetką o bardzo bladej cerze.

btw - faktycznie bladość się robi coraz bardxziej porządana. Znam dziewczyny które specjalnie się o nią staraja i facetów którym się takie "blade księżniczki" bardzo podobają. Cóz, są gusta i gusciki. Ja tam czuję sie dobrze i tak i tak i nie bardzo sie tym przejmuję. A myślę że spora częś pań tak dbających o kolorek swojej pupu lepiej by zrobiła jeśli choc 0,1 tego czasu poświęciły żeby owa pupa nie zwisała a brzuszek sie nie wylewał.

Mnie osobiście drażni tylko taki typ pań, wiecie, koło 60, w miejskim parku na trawniku radośnie pokazujących brazowe galarety odziane w poszarałe majty rozmiau XXL.
[04.07.2007] 02:38
friedaa
Mania opalania prosto solarium, to niestety domena, osób, które nie są zbyt interesujące na płaszczyźnie intelektualnej (czyt. nie mają osobowości, zainteresowań, pasji, hobby, własnego zdania - ale za to mają kasę z pracy na promocji w markecie i masę kosmetyków z rosmana hahaha). Ja jestem blada jak trup i noszę ciemne włosy i śmiech mnie ogarnia, kiedty taki solarniany pokemon patrzy na mnie z wyższością. Doprawdy, ktoś powinien chociaż spróbować oświecić te dziwczyny; OPALENIZNA JEST PASEE! Jesteście brzydkie, nieciekawe i do tego często głupie. trala la lala haha - dałam upust mojej zawiści - a nie przepraszam, tutaj nie ma powodu do zawiści. ja tylko jestem złośliwa ;]
[04.07.2007] 03:28
mprot
lubie opalone cialo ale z umiarem. trzeba (jak juz sie chodzi do solarium) z rozumem dawkowac sobie opalenizne. przeciez zima spieczona na raka bede wygladac jak jakis przyglup. owszem chodze na solarium od czasu do czasu ale nigdy nie spieklam sie tak jak tanie panienki z siodemek. glupota! zauwazylam ze moja siostra przesadza. mowie jej ze wyglada nie naturalnie przez co glupio a ona nadal swoje i kupuje te karnety miesieczne. nie ma to jak sloneczko. jak jest ladne lato czasami daje sie poniesc i sie przypiecze ale umowmy sie ze latem wiecej rzeczy da sie wybaczyc
[04.07.2007] 07:18
gościówa
friedaa (07.07.04 02:38):
Mania opalania prosto solarium, to niestety domena, osób, które nie są zbyt interesujące na płaszczyźnie intelektualnej (czyt. nie mają osobowości, zainteresowań, pasji, hobby, własnego zdania - ale za to mają kasę z pracy na promocji w markecie i masę kosmetyków z rosmana hahaha). Ja jestem blada jak trup i noszę ciemne włosy i śmiech mnie ogarnia, kiedty taki solarniany pokemon patrzy na mnie z wyższością. Doprawdy, ktoś powinien chociaż spróbować oświecić te dziwczyny; OPALENIZNA JEST PASEE! Jesteście brzydkie, nieciekawe i do tego często głupie. trala la lala haha - dałam upust mojej zawiści - a nie przepraszam, tutaj nie ma powodu do zawiści. ja tylko jestem złośliwa ;]

żałosne... pewnie jesteś zakompleksioną gówniarą brzydką jak noc skoro takie rzeczy piszesz w dodatku nie możesz sie opalać lub po prostu cie na to nie stać - a może jesteś taka brzydka że nawet na promocji w markecie cie nie chcą zatrudnić??? sio babojago
[04.07.2007] 07:22
viki_torynka
Kiedyś w gazecie było napisane,jak kobieta w średnim wieku 10 razy dziennie chodziła na solarium,żeby opalić się na ślub.Lekarz u niej stwierdził,że się tam UGOTOWAŁA,po prostu ugotowała.Zostały jej 3 tygodnie życia.Jak moja mama idzie na solarium,to jej mówię,żeby nie siedziała zbyt długo.
[04.07.2007] 07:47
Paul R. Afrykańczyk
Witam,

Dziewczyny lubią brąz...faktycznie!
Dziękuję Bogu za to, że jestem Afrykańczykiem, mam ciemną karnację skóry ( melanina ), która oprócz tego, iz mnie chroni przed niebezpiecznym promieniowaniem, nadaje mojej skórze przepiękną naturalną opaleniznę.
Pozdrawiam...Paul R.
[04.07.2007] 07:51
gościówa
Paul R. Afrykańczyk (07.07.04 07:47):
Witam,

Dziewczyny lubią brąz...faktycznie!
Dziękuję Bogu za to, że jestem Afrykańczykiem, mam ciemną karnację skóry ( melanina ), która oprócz tego, iz mnie chroni przed niebezpiecznym promieniowaniem, nadaje mojej skórze przepiękną naturalną opaleniznę.
Pozdrawiam...Paul R.

A żonę już masz? Jakie kobiety podobają się Tobie - blade jak ściana czy karmelowe skwarki ?
[04.07.2007] 08:12
malwinaaa
tanorektyczką nigdy nie byłam, ale nie raz skorzystałam z solarium. mam dość jasną karnację, więc chciałam ją poprawić np. przed weselem czy inną tego typu uroczystością... No i niestety... CHCIAŁABYM WAS WSZYSTKICH PRZESTRZEC. OPLAJCIE SIE Z UMIAREM, ROZSĄDNIE! Jestem po zaawansowanym nowotworze skóry. Póki co po dwóch opracjach wróciłam do normalnego życia. Obecnie mam duże szanse na wyzdrowienie, choć początkowo lekarze mi takich nie dawali. Wszystko zaczęło się od malusieńkiego pieprzyka. Myślę, że kazdy z was znajdzie takiego na swoim ciele. Niestety rozwijał się w nim czerniak i naciekał wgłąb skóry. Zatem uważajcie na promienie UVA, UVB, które naprawdę niszczą nieodwracalnie skórę.
[04.07.2007] 08:14
zuzianna
Napewno nadmiar slonca czy solarium szkodzi. Ale czy raz w tygodniu to juz nalog??

---
http://www.spawpolsce.pl
http://www.spainpoland.com
[04.07.2007] 08:28
solarniana opalenizna
ja akurat należę do osób majacych ciemna karnację i po mimo, że nie opalam się zbyt intensywnie przez cały rok mam przynajmniej lekko zabrązowioną cerę (oczywiście wg niektórych osób, które wiedza lepiej niż ja uczęszczam na solarium , ale do czego zmierzam, ja uważam, że kobiety uczeszczające intensywnie na solarium po prostu wygladają bardzo niekorzystnie, zupełnie nienaturalnie i czasami wręcz odrzucająco. Ta nienaturalnie nadmierna opalenizma zwyczajnie ich postarza, a szkoda bo niektóre Panie wyglądałyby zdecdydowanie atrakcyjneij bez tej nadmiernej \"solarnianej\" oplenizny. Ludzie maja ciemniejsza i jasniejsza karnację i tak zostać powinno, Panie o jasnej karnacji nie powinny na siłę się opalać, bo jest to niezgodne z ich naturą.
Najbardziej nie rozumiem panienek chodzacych na solarium latem keidy na dworze jest 30 st C...Masakra
[04.07.2007] 08:57
Jest problem
przegrany w życiu (07.07.03 18:19):
czego to ludzie nie wymyślą, już nawet jakaś tanoreksja- uzeleżnienie od opalania, świat sie wali Ludzie mają za mało problemów i za lekko im się zyje i już nie wiedzą co wymyślić, co za głupota

Ludzie nazwali tylko to , co już jest , ciekawe jakie ty masz problemy ( ze sobą)??
[04.07.2007] 09:18
halina84
przegrany w życiu (07.07.03 18:19):
czego to ludzie nie wymyślą, już nawet jakaś tanoreksja- uzeleżnienie od opalania, świat sie wali Ludzie mają za mało problemów i za lekko im się zyje i już nie wiedzą co wymyślić, co za głupota

moze ty sie nie spotkales z tym problemem ale on rzeczywiscie istnieje, mam kilka kolezanek, ktore mialy blada cere i naprawde zle nie wygladaly od jakiegos czasu chodza na solarium a dodatkowo latem wygrzewaja sie na sloncu a jak slonca nie ma ida na solarium wygladaja okropnie jedna jest juz tak spalona ze ta opalenizna przybiera zoltawy kolor a ona ciagle narzeka ze jest slabo opalona do tego jest bladynka i naprawde efektownie to nie wyglada a mulatki z siebie nie zrobi, zreszta z pozostalymi dziewczynami jest podobnie, to juz jest chore moim zdaniem a taka bezmyslnosc moze miec powazne i niebezpieczna dla zdrowia zakonczenie.
[04.07.2007] 09:19
ekk
U nas jest taka laska, co jak nawet chłodniej /teraz/ jest, to chodzi w krótkich spodenkach i eksponuje swoje czerwono- pomarańczowe nogi... Podejrzewam, oprócz solarium, duuuużą ilość samoopalacza. Help. Wszyscy się na nią gapią a ta idzie z głową podniesioną.... Co za wyznaczniki atrakcyjności...
[04.07.2007] 09:28
zabawniej
A ja tam lubie poopalane przygłupawe laski ubrane w białe stroje lub jakieś róże. Śmiesznie tak wyglądają te wszystkie dody i mandaryny, pozatym dają pracę tym wszystkim kosmetyczkom więc czemu nie. Pozatym od razu widzę kto co ma w głowie
[04.07.2007] 09:35
qdlaczek
magdalenka ziel (07.07.04 00:46):
WEDLUG MNIE JESLI OD CZASU DO CZASU SIE POJDZIE TO NIE SZKODZI. LUDZIE MAJA TYLE NALOGOW I ROBIA ZLYCH RZECZY, ZE PARE MINUT CO TYDZIEN CZY DWA NIE SZKODZI. PODOBNO NAWET POWIETRZE ZANIECZYSZCZONE I BAKTERIE W DOMU SZKODZA, TO NIBY W INKUBATORACH MAMY SIEDZIEC...?? ROZUMIEM ZE NIEKTORZY PRZESADZAJA, ALE TO WYJATKI JAK WSZEDZIE. MAM MNOSTWO ZNAJOMYCH ROWNIEZ MEZCZYZN KTORZY SIE OPALAJA W SOLARIUM, NIE OBNOSZĄ SIE Z TYM I JEST OK. NIE WPADAJCIE W PANIKE. TROCHE LUZU. JA SAMA SIE OPALAM I CZUJE SIE SWIETNIE A SKORA MUSNIETA SLONCEM JEST LEPSZA OD NIEZDROWEJ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"BIALIZNY\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\". I SERIO PRZYCIAGA... NO I KOLOROW WIECEJ MOZNA UBRAC BO DO BLADUSZESKICH TO JAKOS TAK BLADO WE WSZYTKIM... POZDRAWIAM I SLONECZNYCH WAKACJI LENKA

Tu nie chodzi o to czy \"szkodzi\". Coraz więcej szkodliwego promieniowania UVB dociera do Twojej skóry i ryzyko powstania nowotworu skóry jest coraz większe. Jeśli zrobi Ci się \"czerniak\", co zdarza się coraz częściej to \"masz przesrane\". To nie jest \"szkodliwość\" tylko w wielu przypadkach śmierć w męczarniach (szczególnie przy złośliwym). Ja nie wiem czy taka cena jest warta ryzyka...

http://images.google.pl/images?hl=en&q=czern iak&btnG=Google+Search&ie=UTF-8&oe=UTF-8&um=1&sa=N&tab=wi
[04.07.2007] 09:41
echooo4353
gościówa (07.07.04 07:18):
friedaa (07.07.04 02:38):

żałosne... pewnie jesteś zakompleksioną gówniarą brzydką jak noc skoro takie rzeczy piszesz w dodatku nie możesz sie opalać lub po prostu cie na to nie stać - a może jesteś taka brzydka że nawet na promocji w markecie cie nie chcą zatrudnić??? sio babojago

...odezwała się urażona, spieczona skwara!!! friedaa ma rację! solary są brzydkie i głupie! nie maja za grosz indywidualności i fantazji,za to mają obsesję na punkcie swojego wyglądu! zaś dziewczyny z naturalną karnacją zachowują swój świeży urok i wyglądają wizualnie młodziej od spieczonych dod i mandaryn,nara
[04.07.2007] 09:44
N69
Obiektyw, człowieku, piszże poprawniej, bo tego niemalże przeczytać nie idzie!
[04.07.2007] 09:48
Mareczek25
Ja nie chodzę na solarium. Jestem zawsze opalony ponieważ używam dobre balsamy brązujące lub samoopalacze. Zawsze dziewczyny i faceci się za mną oglądają.
[04.07.2007] 10:09
gość1
Mnie osobiście drażni tylko taki typ pań, wiecie, koło 60, w miejskim parku na trawniku radośnie pokazujących brazowe galarety odziane w poszarałe majty rozmiau XXL.
[04.07.2007] 10:22
chinchilla79  lenifer79@tlen.pl
malwinaaa (07.07.04 08:12):
tanorektyczką nigdy nie byłam, ale nie raz skorzystałam z solarium. mam dość jasną karnację, więc chciałam ją poprawić np. przed weselem czy inną tego typu uroczystością... No i niestety... CHCIAŁABYM WAS WSZYSTKICH PRZESTRZEC. OPLAJCIE SIE Z UMIAREM, ROZSĄDNIE! Jestem po zaawansowanym nowotworze skóry. Póki co po dwóch opracjach wróciłam do normalnego życia. Obecnie mam duże szanse na wyzdrowienie, choć początkowo lekarze mi takich nie dawali. Wszystko zaczęło się od malusieńkiego pieprzyka. Myślę, że kazdy z was znajdzie takiego na swoim ciele. Niestety rozwijał się w nim czerniak i naciekał wgłąb skóry. Zatem uważajcie na promienie UVA, UVB, które naprawdę niszczą nieodwracalnie skórę.

A jak rozpoznac takiego pieprzyka z czerniakiem?

1 2 3   » 7 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat