o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

ratuj ziemię zobacz jak łątwo możesz pomóc!

1 2
[06.06.2007] 10:41
promo
I ty możesz powstrzymać zmiany klimatu.

1. Obniżenie temperatury w domu o zaledwie 1°C, ograniczy emisję CO2 nawet o 300 kg rocznie
2. Wymiana okien w domu z pojedynczymi szybami na te z podwójnymi i ograniczy emisję CO2 do 350 kg rocznie
3. Dobre ocieplenie domu ograniczy emisję CO2 o ponad 630 kg rocznie
4. Umieszczenie lodówki z dala od grzejnika ograniczy emisję CO2 nawet do 150 kg rocznie
5. Świadome zakupy urządzeń AGD z najwyższą klasą energooszczędności, np zakup lodówki z systemem automatycznego zamrażania - rozmrażania pozwoli zmniejszyć emisje CO2 o około 210 kg rocznie
6. Pozornie prosta czynność: nie wstawianie gorących potraw do lodówki to kolejne kg mniej emisji
7. Naprawa cieknącej baterii, spłuczki to emisja mniejsza o około 20 kg rocznie

więcej tutaj:
http://torrentflux.wordpress.com/2007/05/06/ sposoby-zredukowania-emisji-dwutlenku-wegla/ http://periodyk.info/wymiana-linkow
[03.07.2007] 13:50
Molderek40
Jasne, dzisiaj jacyś pajace malują napis na kominie "STOP CO2".
Piękna idea.
Ale te same zielone dupki, są przeciwko elektrowniom wiatrowym tu w okolicach Szczecina, bo ptaki się ponoć o skrtzydła wiatraków rozbijają.
Natomiast Niemcy, tak od granicy do Berlina, wzdłóż autostrady postawili kilkaset takich wiatraków. Z mojego okna widzę 12 szt.
Są postawione prawie na granicy koło Kołbaskowa.
[09.08.2007] 10:39
nie ma konca tej podrozy
To, co promo napisal to sa dobre wskazowki i w sumie proste, ktore kazdy moze zastosowac w swoim zyciu, ale wiekszosc dzialan zielonych to kpina. Mam wrazenie, ze najchetniej by widzieli powrot do jaskin. Ciekawe tylko jakby wtedy probowali ograniczyc emisje metanu, wybijaliby wszystkie zwierzeta? (swoja droga teraz troche CO2 wlasnie z produkcji bydla pochodzi a tak w ogole to jestem za tym, aby rozwijac inzynierie genetyczna tak, aby mozna bylo hodowac mieso na czyms w rodzaju drzew. wegetarianie przynajmniej by w koncu umilkli, ze zwierzeta cierpia, a i mialoby to pozytywny wplyw na klimat)

Klimat sie zmienia, zmienial sie i bedzie sie zmienial. Trzeba czasami wybierac rozwiazania, ktore oprocz sporego zysku, niosa ze soba konsekwencje, ktore przeciez jednak nie musza byc ostatecznym powodem dla ktorego to rozwiazanie ma byc odrzucone. Ale tam...

Baterie sloneczne beda zle, wiatraki zle, tamy zle, pozyskiwanie energii geotermicznej zle, wszystko zle, tylko zieloni dobrzy.
[29.11.2007] 11:08
nie ma konca tej podrozy
piter23-81 (07.11.29 02:12):
Ja sam mam dużo konkretnych pomysłów ale nie będę ich zdradzał tak otwarcie... co mogę więcej powiedzieć piszcie pytajcie.

Wiec pytam Mam nadzieje, ze to nie sa rzeczy typu "opatentujemy i bedziemy sprzedawac", bo to zamiast pomoc, moze sie stac tylko innowacyjka jakas w kwestii ochrony, a dobrym interesem w kwestiach biznesu. A poniewaz masa zielonych to i tak jest tylko na... zielone lasa, wiec wolalbym wiedziec, ze Twoje pomysly sa innego typu W Polsce samej by mozna sporo zrobic. Jakis czas temu, nie wiem czy nadal, jesli uzyskiwalo sie prad we wlasnym zakresie, to jeszcze dodatkowy podatek trzeba bylo placic za to. Nie wiem co za pazerny kretyn wymyslil taki przepis, ale dobrym malym krokiem by bylo chocby optowanie za zniesieniem czegos takiego.
[29.11.2007] 14:03
asana
Zgadzam sie,ze drobne gesty i uswiadomienie ludziom, ze kazdy moze cos zrobic dla srodowiska to najlepsza droga, zeby zylo nam sie...zdrowiej.
[19.08.2019] 16:31
[03.12.2007] 15:36
FigaFigowa
nie ma konca tej podrozy (07.08.09 10:39):
To, co promo napisal to sa dobre wskazowki i w sumie proste, ktore kazdy moze zastosowac w swoim zyciu, ale wiekszosc dzialan zielonych to kpina. Mam wrazenie, ze najchetniej by widzieli powrot do jaskin.

A skąd taki wniosek?

Baterie sloneczne beda zle, wiatraki zle, tamy zle, pozyskiwanie energii geotermicznej zle, wszystko zle, tylko zieloni dobrzy.

A tamy są "nie be"? Swoją drogą z jakimi to zielonymi miałeś do czynienia skoro wyciągasz tak pesymistyczne wnioski? Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[03.12.2007] 20:29
Pampelunaaa
"zieloni", "niebiescy" "czerwoni"...co za roznica..? Chyba wszystkim powinno chodzic o to samo? www.zuzyteswietlowki.pl
[04.12.2007] 20:34
leoncja
bezsensu jest takie afiszowanie się. uważam że najcenniejsze jest to co robią poszczególni ludzi dla dobra świata. owszem może takie działania są mniej spektakularne ale jak się widzi którąś z rzędu osobę oddającą w sklepie świetlówki i baterie to działa to na świadomość lepiej niż jakieś dyrdymały pana 'zielonego', któremu większość buraczanego społeczeństwa chce zrobić po prostu na złość...
[05.12.2007] 00:17
FigaFigowa
I o to właśnie chodzi by w takich akcjach się jednoczyć. Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[05.12.2007] 11:48
nie ma konca tej podrozy
FigaFigowa (07.12.03 15:36):
Swoją drogą z jakimi to zielonymi miałeś do czynienia skoro wyciągasz tak pesymistyczne wnioski?

Dla mnie ktos, kto dba o srodowisko i nie prawi dyrdymalow, to osoba dbajaca o srodowisko. Nie potrzeba jej afiszu, plakietki ani szuflady, do ktorej mozna ja wlozyc. Po prostu dba o srodowisko i robi swoje.

"Zielonymi" nazywam wlasnie takich natretow, co wiecej gadaja na okolo, jak to wszystko jest zle i niedobre i niszczy "Ukochana Matke Ziemie". I tacy ludzie, z ktorymi mialem do czynienia wrecz sa dumni, ze sie ich nazywa "zielonymi". Na prawde to ich sprawa, moga sobie postawic galazke na srodku pokoju i sie do niej modlic, ale niech nie mowia, ze jesli ktos tego nie robi, to jest w ogole przeciwko naturze. Z takimi "zielonymi" mialem do czynienia.
[05.12.2007] 16:41
FigaFigowa
No to się nie dziwię. Ja mam do czynienia z drugą częścią ekologów. Większość z nich posługuje się nauką, tak jak napisałeś nie gada głupot - jak to niektórzy krzykacze potrafią. A potem mamy taki a nie inny obraz osób, którym los Ziemi leży na sercu. Płyń pod prąd bo z prądem śmieci płyną.
[27.01.2008] 14:32
theran
PAMPELUNA - trafna odpowiedz!!!!!! Pozdrawiam
[28.01.2008] 00:00
kolektorek44
Według mnie takie rzeczy o czym piszecie to kropla morzu.

Przeczytajcie sobie tą co piszą na tej stronie:
http://www.peakoil.pl

Że kończą się zapasy ropy to jest prawdziwa tragedia na skale światową, tylko szkoda że możni tego świata tego nie dostrzegają.
To może dosięgnąć nas za życia
[29.01.2008] 17:26
theran
Jak się czyta takie rzeczy to aż ręce człowiekowi odpadają...To, że zapasy ropy kiedyś tam się skończą jest wiadome nie od dziś, ale jak dobrze zauważyłeś - decydenci nie kiwną nawet palcem, aby pomyśleć nad dalszymi planami gospodarowania się tym jakże niezbędnym źródłem...
[29.01.2008] 18:02
nie ma konca tej podrozy
A czemu decydenci mieli by kiwnąć palcem? Przecież ich co najwyżej rodziny własne obchodzą i dobrze się w tym polu wykazują ustawiając swoją przyszłość. Wiadomo, że jeśli coś jest niezbędne lub się wmówi, że jest niezbędne, a zapasy ograniczone, to można na tym kasę zbić. Oni raczej liczą na to, że jak już naprawdę będzie ciężko, to albo nie będą potrzebowali już nic albo ktoś inny rozwiąże problem wtedy.
[30.01.2008] 11:48
theran
Po częśći sie z Tobą zgadzam. I takim o to sposobem, możemy czekać na cud przez bardzo długie, długie lata...Dbanie tylko o własny tyłek, "ile by nie było to i tak jest za mało". Smutne to wszystko...
Pozdrawiam
[30.01.2008] 12:27
nie ma konca tej podrozy
Smutne jest to, że jak będzie większość osób dbać o innych, o środowisko i generalnie być absolutnie dobrymi, to jeden bystry, który będzie interesował się własnym tyłkiem i tak znajdzie sposób, aby wszystkich oszukać. Czemu? Bo i tak większość ludzi jest delikatnie mówiąc głupia i nabierze się na wszystko. Obojętnie czy chcą być dobrzy czy źli. Więc nie ma co liczyć na to, że ludzie zmądrzeją. A zmieniać tych, co mają innych gdzieś? Nie liczyłbym na to, za dużo ich jest, za dużo codziennie "normalnych" ludzi się takimi staje. Krwawe rewolucje? Ograniczanie? Tyrania? Przyniosłyby skutek, gdyby była faktycznie możliwość wprowadzenia ich i utrzymania. Niestety nie ma na świecie kraju, który byłby to w stanie zrobić ani tym bardziej jednostki. USA? Nie żartujmy. Gospodarczo dużo nie mogą zrobić w tej chwili, Chiny są od nich w tej kwestii potężniejsze. Broń atomowa? Rozpętałoby się piekło i raz dwa by upadli. Także Chiny nic by nie były w stanie zrobić, bo za dużo mają wrogów. A pozostałe kraje? Kpina. Chyba, że gdzieś tam jest jakieś wunderwaffe.
[07.02.2008] 22:49
przyrodaiswiat.blog.onet.pl
UWAGA AKCJA
Skoro przyroda jest nasza to i ptak może być twój. Każdy facet chce żeby jego ptak mógł sie spokojnie rozmnażać, a do tego niewątpliwie potrzebna jest dziurka. Taką dziurkę znajdzie ptaszek w budce lęgowej którą zrobisz sam. Wejdź nawww.przyrodaiswiat.blog.onet.pl i poczytaj więcej o WIELKIEJ AKCJI - BUDKA lęGOWA. Zrób coś dla swojego ptaka
[02.03.2008] 16:33
zielonymanifest
To, co promo napisal to sa dobre wskazowki i w sumie proste, ktore kazdy moze zastosowac w swoim zyciu, ale wiekszosc dzialan zielonych to kpina. Mam wrazenie, ze najchetniej by widzieli powrot do jaskin. Ciekawe tylko jakby wtedy probowali ograniczyc emisje metanu, wybijaliby wszystkie zwierzeta? (swoja droga teraz troche CO2 wlasnie z produkcji bydla pochodzi a tak w ogole to jestem za tym, aby rozwijac inzynierie genetyczna tak, aby mozna bylo hodowac mieso na czyms w rodzaju drzew. wegetarianie przynajmniej by w koncu umilkli, ze zwierzeta cierpia, a i mialoby to pozytywny wplyw na klimat)

Klimat sie zmienia, zmienial sie i bedzie sie zmienial. Trzeba czasami wybierac rozwiazania, ktore oprocz sporego zysku, niosa ze soba konsekwencje, ktore przeciez jednak nie musza byc ostatecznym powodem dla ktorego to rozwiazanie ma byc odrzucone. Ale tam...

Proszę nie mylcie Zielonego manifestu z jakimis tam pseudo zielonymi

[02.03.2008] 16:34
zielonymanifest

[31.08.2010] 20:39
hokindaq
Można to tak zrobić iż robiąc zakupy chodzić na nie z własną torbą a nie za każdym razem kupować foliowe reklamówki http://theigrek.pl/index.php/2010/08/mania-z akupoholiczki/ poczytajcie o kobiecych zakupach
[23.08.2011] 13:59
Kolektorek
Te punkty co niektóre są śmieszne. To już lepiej patrzeń na tą całą ekologie pod innym kątem - ekonomicznym. Np. wymienić w domu żarówki na energooszczędne (lub lepiej LEDy) i przeliczyć sobie ile pieniędzy zaoszczędziliśmy na rachunkach za prąd.
To samo można zrobić z wodą zakładając perlator na kran. I tym sposobem nie dość, że oszczędzamy pieniądze to i ekologia ma coś z tego
-------------------------------------------------------- ------

http://ogloszenia.kz1.pl - Darmowe ogłoszenia

Strona o pomaganiu - http://pomoc.kz1.pl
[23.08.2011] 20:50
łątwo

[13.10.2011] 13:49
eko_dorot
Też mi się wydaję, że nie ma co oglądać się na innych - w sensie Zielonych, czy pseudo - Zielonych, tylko najpierw zacząć od siebie. W sumie, jakby się tak zastanowić, to np. segregowanie śmieci nic nie kosztuje, zajmuje tyle samo czasu (pod warunkiem, że ma się przygotowane na to w domu pojemniki), co wrzucenie wszystkich śmieci do jednego worka. A sprzęt Agd dobrej klasy energetycznej jest niby droższy od zwykłego, ale z drugiej strony w ciągu roku powstają spore oszczędności energii. Myślę, że lepiej zacząć od małych, niby nic nie znaczących rzeczy jak np. zakręcenie kranu podczas mycia zębów, czy odłączanie sprzętu agd z kontaktu, gdy się z niego nie korzysta. Gdyby wszyscy tak postępowali lub przynajmniej starali się, oszczędności energii i wody na skalę światową byłyby o wiele wyższe.
[13.10.2011] 14:26
amanda_zzz
Polecam stronkę www o oszczędzaniu wody i energii:www.zakreckran.pl
[31.10.2011] 14:18
marcjan
amanda_zzz (11.10.13 14:26):
Polecam stronkę www o oszczędzaniu wody i energii:www.zakreckran.pl
To chyba w ogóle jest cała akcja ogólnopolska? Tak w ogóle to świetna stronka.
[27.02.2013] 09:44
markowcs
dużo jest sposobów by żyć trochę przyjaźniej dla ziemi, sam oszczędzam wodę np. zakręcam kran przy myciu zębów, jeżdżę autobusem, samochód wyciągam jak jest coś większego do przewiezienia, wymieniłem żarówki na energooszczędne ledy i świetlówki (polecam świetnego producenta active jet). Jak kupuję jakieś sprzęty rtv czy agd zawsze klasy A lub A+, długo by wymieniać
[22.04.2014] 08:58
JurekOgorek200
Serwis oferujący tanie usługi kurierskie świadczy usługi na najwyższym poziomiewww.centrumkurierskie.pl . Od kilku miesięcy korzystam z ich oferty i muszę przyznać, że jest to marka godna polecenia. Paczki zawsze dostarczane są na czas. SIEMANKO
[18.07.2014] 14:38
MiKoAla
Można pomóc. Osobiście tylko czuję pewien niesmak, gdy pomyślę sobie, że ludzie po szkole Ochrona Środowiska, botanika i tym podobne kierunki, na które z reguły idą pasjonaci, muszą zweryfikować swoje idee w zderzeniu z rzeczywistością, i zdecydować się na współpracę z firmami budującymi drogi czy autostrady. Z drugiej strony, mają szansę przypilnować, by szkoda wyrządzona przyrodzie nie była niepowetowana, aby była minimalna. Z trzeciej strony, takie firmy, jak np. http://eco-expert.eu/ współpracują przy budowaniu farm wiatrowych i ustanawianiu obszarów chronionych.
[06.08.2014] 09:14
sara9009
dokładnie, jak ktoś wyżej napisał. - najlepiej i najszybciej będzie zacząć od siebie i od codziennych działań. Śmieci można segregować, baterie czy zużyte żarówki oddawać do punktów typuwww.pgrproeko.pl krany dokręcać i jakby każdy tego przestrzegał, sądzę,że byłaby wyraźna poprawa. Ale i tak są wciąż ludzie, który myślą, że miejsce worka ze śmieciami czy starego telewizora jest...w lesie ;/
[23.09.2014] 14:25
foniek51
dokładnie tak - a potem można pójść o krok dalej - zainstalować kolektory słoneczne, zainwestować w pompę ciepła czy inne tego typu rozwiązania. Jesli chodzi o wykorzystanie odnawialnej energii to jest w czym wybierać dziś na rynku: http://www.soldach.pl/energia-odnawialna/kol ektory-sloneczne więc czemu nie korzystać? Inwestycja zwraca się bez zarzutu.

1 2
 » Odpowiedz na ten temat